Jump to content
Sign in to follow this  
mаrto

Някой да кара 10-та генерация Сивик?

Recommended Posts

Гледам напоследък 5-6  Десети ген по улиците.

Има ли някой колега да я кара и да сподели впечетления 

От 3седмици карам Сивик 10 1.5турбо. Въпроса ми е 1вото масло на колко км да го сменя? ( Колата е вече на 1000км)

Моята, като я взех преди 2 месеца от дилъра Бултрако ми казаха-смяна на маслото след 1г. или 20000км., което настъпи първо.

Edited by savo_
  • Thanks 1

И моя Händler ми каза 20к км или 2г. ,но май пак ще им досаждам.

Мерси за инфото :)

• Upvote 1

Аз вече я имам 6 месеца 1.0 129 коня, първото масло го смених на 14 000, няма как да стане за  20 000. Колата вече е на 22 000 км. Никакви проблеми засега. Икономична.

• Thanks 1

Моята 1.5турбо  е на 4000км. Разход на бензин в града 7.3л/100, смесен 6.2-6.3/100, извън града е между 5.2/5.5 зависи дали има задръствания при нормално каране 120-140км/ч. На колонка съм я засичал,разлика с борда е 100-200грама

Edited by DanielDenev

И аз карам 10 генерация, вече й навъртях 1 000 км. с 2.0 двигателя е 158 к.с 

Много съм доволен от вървежа и разхода :)

Само не мога да разбера как да настроя навигацията нещо не мога да се оправя с тази Хонда Линк система.

Кой е този двигател 2.0? Доколкото знам те имат само 1.0Т, 1.5Т и 1.6 дизел но никой от тях не е 158 коня. Type-R е 2.0 ама там конете са други.

Най-вероятно К20С2 (USDM). :) 

Edited by Takumi Fujiwara

Преди 10 часа, Wyvern написа:

Кой е този двигател 2.0?

Колата на колегата е американка, но защо предната и броня е европейска ?!?

Здравейте,

Да, точно така. 

Колата е от Северна Америка (по-точно Монреал Канада). била е шоурум автомобил и е малко по-различна външно от стандартните Сивици (с емблема на Type R, макар, че е обикновен LX и др дребни промени в компонентите по бронята).

Поздрави,

Алекс

• Upvote 1

На 3.10.2018 г. at 7:05, peyton22 написа:

Аз вече я имам 6 месеца 1.0 129 коня, първото масло го смених на 14 000, няма как да стане за  20 000. Колата вече е на 22 000 км. Никакви проблеми засега. Икономична.

При 1ва смяна на маслото и маслен филтър,смениха ли ти въздушният филтър? 

На 18.08.2017 г. at 22:09, mаrto написа:

Гледам напоследък 5-6  Десети ген по улиците.

Има ли някой колега да я кара и да сподели впечетления 

Аз карам тази генерация, останах приятно очарован от 1.5 182ps

Все повече сивици се виждат по софийските улици -радост за окото .  :) Днес видях един колега със седан в района на жк.Свобода , а редовно се засичаме с няколко колеги по южната дъга на околовръстното между Младост и Бъкстон . 

Posted (edited)

Еми в категорията Мазда 3, Киа Сийд, Хюндай И30, ТОйота АУрис и Корола. Форд Фокус, , Рено Меган, Пежо 308, Ситроен ДС 4, мисля Хондат е в пъти по-добра по-отношение на широчина, динамика, комфорт, надеждност,здравина. Защото това са и конкурентите. Аз лично преди закупуването и' тествах всички гореизброени и няма място за сравнение.

Edited by peyton22
  • Upvote 1

Преди 6 часа, peyton22 написа:

Еми в категорията Мазда 3, Киа Сийд, Хюндай И30, ТОйота АУрис и Корола. Форд Фокус, , Рено Меган, Пежо 308, Ситроен ДС 4, мисля Хондат е в пъти по-добра по-отношение на широчина, динамика, комфорт, надеждност,здравина. Защото това са и конкурентите. Аз лично преди закупуването и' тествах всички гореизброени и няма място за сравнение.

А цената на горе посочените ? Около тази на Сивика ? Аз сравнявах Киа Сийд с моя Сивик Спорт и киста беше с 8к € по-скъпа. Останалите не съм ги сравнявал

Говорим за малкия двигател на Сивик 2018 1.0 129 коня спрямо сходни двигатели на споменатите модели. Нито една от тях не може да се сравнява със Сивика. Особено когато говорим за широчина, багажник и здравина на окачването. Аз направих своя избор и вече 1 година не съжалявам.

• Like 1
  • Upvote 2