Само да добавя, понеже ти е за пръв път.
Ползване на ръчната при паркиране:
Аз лично, ако паркирам на абсолютно равно място, само премествам лоста на Р без да дърпам ръчната. Така кутията държи колата.
Когато паркирам на наклон правя следното - спирам, премествам лоста на N, дърпам ръчната, пускам крачната, премествам лоста на Р и гася. Така тежестта на колата се поема от ръчната и няма натоварване на ск.кутия.
Ако оставиш колата паркирана на наклон само на Р, или дръпнеш ръчната след Р, после, когато включиш на скорост се усеща и чува удара в кутията.