Тогава само си смени съединителя щом нищо и няма, но при здрава кутия със здрава периферия и много износен съединител се усеща боксуване на съединителя (вдига обороти ама не ускорява), но не и проблем с включване на предавките обикновено, ако не е няква друга порода кутията.
На мен при нов съединител сменен не заради износване или проблем със скоростите, а по друга причина да си е нов, заради семеринг колянов вал( така и така се сваля кутията), след година взе да ми изплюва пета, ако не я държиш с лоста, за ремонт питах било скъпо, взех втора ръка здрава и за сега работи добре без проблем. Повредена кутия не се оправя с нови масла и течности, нито с нов съединител, а с ремонт на кутията или замяна с друга, освен ако при някоя интервенция някой не си е оставил ръцете и не е осрал нещо. Помпите също са важни но те са периферия. Успех с ремонта и дано се намери причината и да се отстрани проблема. За това кой с какво се е сблъсквал може да помогне на някой случайно, така е със старите коли искат си тяхното.