Jump to content
Gencho

Проблем в избора

Recommended Posts

Здравейте колеги скоро си купих англичанка 1.6 в-тек 126 коня.Искам да ви попитам за обикновенна газова на БРЦ или ЛОВАТО дали може да се сложи на този двигател без проблемно и да ми служи вярно. И евентуално ако има някакви последствия какви са те.Гледам по-евтиния вариянт от газовия инжекцион и за това се спрях на обикновенна газ разликата е около 1000 лв.Реших да ви попитам вас тъй като не съм имал хонда до сега и не съм запознат със болежките на тази кола .Питам кой ли не и сулио и пулио си дават мнението че клапаните на този двигател биле ТЪНКИ и щеяла да ми се прецака колата от тази газ.Благодаря ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега четох тази тема но не знам да ли ще има разлика в двигателите защото на колегата е 115 к.с.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина не си в час с Хондите" на колегата е 115 к.с." :P По принцип в Пловдив, знам че са най добрите газаджии така че ще те уредят, Вече съм убеден че и обикновенно агу и газинжекция стават на Vtec , но качествено АГУ -600лв, газинжекжция - 780-1600лв. всичко е въпрос на личен избор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега не съм в час със Хондите виж за камиони можеш да ме питаш доста.Да се надявам да няма проблем със обикновенното АГУ предлагат ми БРЦ или ЛОВАТО за 570 лв. :P

Редактирано от Gencho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бръм вече карам на газ за сега бива дадох 580 лева за БРЦ върви добре разликата е малка но парите на бензиностанцията са на половина от тези които съм давал до сега :D .Благодаря на тези които писаха по темата и по този начин ми помогнаха в избора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , дайте линкове на газ-сервизи в София и околието , за които знаете че слагат грамотно АГУ . Искам да сложа обикновена уредба на Сивик 1,5 моно , та дайте свестен сервиз с нормален ценоразпис :) Мерси предварително .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти добър сервиз колега: опа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мнение за сервиза на ФОБОС СОФИЯ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мнение за сервиза на ФОБОС СОФИЯЕдин приятел слага там и последно като се видяхме каза че няма проблеми, но цените мисля не са от най-евтините.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ела в пловдив-най добрите газаджии и по ефтини газовиФОБОС-1100лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ела в пловдив-най добрите газаджии и по ефтини газовиФОБОС-1100лв

в софия е 1120 лв фобуса, и незнам гаранцията важи ли за цялата страна или трябва да се ходи пак до пловдив при евентуален проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо да си ги похваля "Олимпик" Велико Търново 920 лв с монтаж и бутилка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бръм вече карам на газ за сега бива дадох 580 лева за БРЦ върви добре разликата е малка но парите на бензиностанцията са на половина от тези които съм давал до сега :lol: .Благодаря на тези които писаха по темата и по този начин ми помогнаха в избора.

Къде я сложи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

мнение за сервиза на ФОБОС СОФИЯ

Един приятел си сложи на Астра (полицейската), доволен е от вървежа, само от едно нещо ми се оплака. Начи, казал им изрично "Моля ви, сложете ми ключето за превключване еди-къде-си, щото не искам да ми е тука, дето е нишата зад скоростния лост, понеже там обичам да си слагам слънчевите очила и като се пресягам да не ми рендосва пръстите" ония: "Няма проблем бе." Отива да си я вземе и, разбира се, копчето е сложено на горния край на нишата за слънчевите очила, така че като се пресягаш да бъркаш там ти ръби на пръстите. "Ама нали ви помолих точно там да не го слагате!" -"Емииии, човек сега... то... абе много ли те дразни, че е тука?" -"Ми да, много ме дразни!" -"Еми покарай малко така и ще видиш, че ще свикнеш и ще спре да те дразни." нямам думи, егати отговора :lol: Нашия и до сега си кара така, още го дразни, но кво да праиш, не му се занимава, трябваше да чака още време да му го сменят, нали ония са заети и всички са със записан час, както е да е. А най-вероятно и щеше да трябва да им допшаща още, кой знае. Аз ако бях щях да се разправям до дупка, но няма значение.Та обърнете им особено внимание, ако ви пука къде искате да е монтирано ключето. ;-) Редактирано от dpower

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ФОБОС-1100лв

Преди месец проучих ОБСТОЙНО отново газ инжекционите заради добър приятел и имам няколко извода:- обикновената газова веднъж настроена си кара доволно и ако не си състезател ще си доволен, стига да ти сложат хубав изпарител и плочка.- Инжекциона е по-прецизен и нямаш плочка, съответно не губиш въздух за високите обороти. Ако е с хубави компоненти може и над 3 год да не го пипаш, после евентуално изпарител за 50-80лв. там са критични рейката - да е бърза и прецизна и изпарителя...- обикновена газова за 5-600лв е безобразие и лъжа, самите компоненти са под 300лв, така че или до 450лв или 900 за инжекцион.- каквото и да сложиш, гледай да е от утвърдено име. - БРЦ може да имат хубави чаркове, но не познавам човек дето е доволен от сервиза в ПЛОВДИВ!- ФОБОС имат и EASY GAS - по-бюджетно решение(900лв), което е добро за всякви коли до 2005-та год, а самия ФОБОС съм го виждал на БМВ 740 , 2000год.- ФОБОС продават готови комплекти с хардуер и имат доверени сервизи, който ви я монтира я поддържа. Фобос - 24месеца, EASY GAZ - 12месеца. Компа мисля че само те могат да го настройват (както и БРЦ), което АЗ не харесвам, щото обичам да ровичкам :sick1:- Aз бих опитал с EASY GAS при локален представител!- или 450лв за обикновена или 900лв за инж. разлика в разхода е близо 10%, ти прецени колко караш годишно... :sick1:Дано поне един ред от това ти е полезен :sick1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бръм вече карам на газ за сега бива дадох 580 лева за БРЦ върви добре разликата е малка но парите на бензиностанцията са на половина от тези които съм давал до сега :w00t: .Благодаря на тези които писаха по темата и по този начин ми помогнаха в избора.

Къде я сложи?
Във квартал К.Париж зад банка ДСК . 2 успоредна зад банката под една коуперация в един гараж ЛАСКОВГАЗ има табела на гаража смесения разход е 8,3 литра на 100 км. при нормално каране а при агресивно окло 10 литра.Това е сервиз който ми каза един колега , че този бил първия който слагал в Пловдив обикновенна газ на автомобили с инжекцион.Този човек се оказа кадърен и аз съм доволен благодарен съм на колегите от форума за съветите . :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Махнах гърнетата и нещо вдигна разхода с около 0,5 литра на 100км.

Редактирано от Gencho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Пловдив препоръчвам с две ръце Валгаз, пича се казва Вальо и е много свестен!!! Нов газов инжекцион излиза към 800лв с италиански части, бързи дюзи и полски софтуер, зависи вече с каква бутилка, зареждачка и т.н. Не се лъжете да давате по 600+ за обикновени, поддръжката и резервните му части също са направо за без пари - примерно 15лв смяна частите на нова дюза, срещу 60-100 при другите газаджии! Намира се на Рогошко шосе до моста.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой слагал ли е такъв инжекцион:http://olimpic.hit.bg/bg/gazovi_uredbi.htm

Газов инжекцион на атрактивна цена.ПРОМОЦИЯ ДО 30.06.2009. КОЛИЧЕСТВАТА СА ДО ИЗЧЕРПВАНЕ. сложи си EASY GAS пак при тях

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е просто един предмет нищо повече не бъдете наивници. Създателите на който имат главната цел да точат колкото се може повече пари и да помагат на други да правят същото например на нефтените компании. Вярно че е и страст и любов но любов по сметка. Колкото си по влюбен толкова повече пори ще ти източи силно комерсиалната ти любов.Така че в крайна сметка за да няма излъгани в тоя брак по сметка и двете страни трябва добре да си правят сметката(то е ясно че губещия си ти но поне да е колкото се може по малко). С спестените пари от газта ще се изплати газовата, ще има и за друг двигател а и за много други неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувам доста добри думи за ФОБОС нищо че са български.Колега prelude_2.3 няма да си взема с газ и без газ ;) но един голф 2 с газ може би ако не беше толкова грозен и дървен и старАко зареждаш бензин и още не знаеш колко струва и не те интересува: моите поздравления но ако не е така значи си влюбен до уши в комерсиална "бегачка" която добре си е направила сметката за разлика от теб.Дано поне по често да правите секс ;). ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нима всеки,който си е сложил газова си е развалил колата???защото според теб е така.неможеш да съдиш някой,че иска да си сложи газова.всеки си има глава на раменете.и кво като е витек,да не гори три на сто.напоследък много свободни съчинения във форумаза да не съм оф-ФОБОС

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

По мои наблюдения над 60% от хората във форума са с газови с-ми на хондите си! И тук идват въпросите...... Защо се крият тези хора и форума не е пълен с теми за счупени двигатели вследствие експлоатацията им на газ?И аз съм със Фобос, доволен съм!

Редактирано от garfi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е просто един предмет нищо повече не бъдете наивници. Създателите на който имат главната цел да точат колкото се може повече пари и да помагат на други да правят същото например на нефтените компании. Вярно че е и страст и любов но любов по сметка. Колкото си по влюбен толкова повече пори ще ти източи силно комерсиалната ти любов.Така че в крайна сметка за да няма излъгани в тоя брак по сметка и двете страни трябва добре да си правят сметката(то е ясно че губещия си ти но поне да е колкото се може по малко). С спестените пари от газта ще се изплати газовата, ще има и за друг двигател а и за много други неща.

Чух за един случей:За някакъв турчин дето сложил газова уредба на ферари и от там като разбрали и си взели колата и му върнали пари.Ама до колко е верно.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ФОБОС-1100лв

Преди месец проучих ОБСТОЙНО отново газ инжекционите заради добър приятел и имам няколко извода:- обикновената газова веднъж настроена си кара доволно и ако не си състезател ще си доволен, стига да ти сложат хубав изпарител и плочка.- Инжекциона е по-прецизен и нямаш плочка, съответно не губиш въздух за високите обороти. Ако е с хубави компоненти може и над 3 год да не го пипаш, после евентуално изпарител за 50-80лв. там са критични рейката - да е бърза и прецизна и изпарителя...- обикновена газова за 5-600лв е безобразие и лъжа, самите компоненти са под 300лв, така че или до 450лв или 900 за инжекцион.- каквото и да сложиш, гледай да е от утвърдено име. - БРЦ може да имат хубави чаркове, но не познавам човек дето е доволен от сервиза в ПЛОВДИВ!- ФОБОС имат и EASY GAS - по-бюджетно решение(900лв), което е добро за всякви коли до 2005-та год, а самия ФОБОС съм го виждал на БМВ 740 , 2000год.- ФОБОС продават готови комплекти с хардуер и имат доверени сервизи, който ви я монтира я поддържа. Фобос - 24месеца, EASY GAZ - 12месеца. Компа мисля че само те могат да го настройват (както и БРЦ), което АЗ не харесвам, щото обичам да ровичкам ;)- Aз бих опитал с EASY GAS при локален представител!- или 450лв за обикновена или 900лв за инж. разлика в разхода е близо 10%, ти прецени колко караш годишно... ;)Дано поне един ред от това ти е полезен :D
Чавдаре с много неща си в грешка бате, има още много да проучваш за газовите уредби :rolleyes:Първата ми поправка е относно обикновената газова, тази газова реално никога не може да се настрои оптимално освен ако не и се сложи газ контрол. Веднъж настроена е настроена до следващия завои така да се каже :cool: няма да обяснявам що, тва че колата върви и не създава кои знае кви проблеми не значи че всичко е наред, говоря по конкретно за оптималната смес която гори двигателя, такава просто не може да се докара ами си е едно към гьотири в голяма зависимост от това колко се задръства въздушния филтър :) За Ги пак си леко в грешка, там ако е с хубави дюзи може да изкара над 60 000- 80 000х.км а кеихин карат и над 120 000. Изпарителя там е по прост от на обикновената и реално може да се каже че е вечен. БРЦ- Пловдив..... Аз съм единствения доволен :) След монтаж в СОфия на газовата и уникална простотия при монтажа на бутилката, тук пичовете без да кажат една дума я свалиха и монтираха като по учебник. За друго не съм ходил, може не всички да са стока ама попаднах на наистина свясно момче :) За Фобос съм съгласен с теб :) хубава уредба нашенска добре измислен софт остава само да намериш някои да я монтира като хората и ще си доволен :) По въпроса за комповете, аз пък мисля че само на Фобос не може да си човъркаш сам ако не си купиш софт и кабелБРЦ е песен в тва отношение срещи 12 лева части си сглабяш един кабел и си ръчкаш газовата колкото ти сърце сака. Че даже и софта е преведен на Български :) Нищо чудно и Фобос да може да се бъзика ама не съм се интересувал, но повечето известни марки има софтове в нета с кракове или без но основните неща можеш да правиш ако ти е мерак. Не бих предпочел в никъкъв случаи обикновена газова при положение че има измислено ГИ и цената му вече е под 1000 лева, просто двете нямат нищо общо, един добре монтиран и настроен Ги ще ви накара да забравите че в колата ви има газова, обаче важи и обратното -един скапан монтаж и кофти настроика може да ви накара да намразите колата си :) казвам го от опит минал съм и през двата варианта, някои може да се чудят от къде пък толкова им вдявам на тея газови :) ми е от тука, майстор по неволя хахахах. Инак и аз хал хабер си нямах ама след монтажа на първото ми Ги станах спец за един месец :) Малииии пак се бях заканил че нема пиша толкова и пак отиде:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Пловдив препоръчвам с две ръце Валгаз, пича се казва Вальо и е много свестен!!! Нов газов инжекцион излиза към 800лв с италиански части, бързи дюзи и полски софтуер, зависи вече с каква бутилка, зареждачка и т.н. Не се лъжете да давате по 600+ за обикновени, поддръжката и резервните му части също са направо за без пари - примерно 15лв смяна частите на нова дюза, срещу 60-100 при другите газаджии! Намира се на Рогошко шосе до моста.

Потвърждавам думите на Маинта, заедно ходихме в сервиза и маистора наистина ми се видя много пекън, не се поскръндзи да отговори на ни един от компрометиращите ми въпроси :rolleyes: А и щом Маината не ме притеснява през ден през два начи газовата се държи перфектно и няма оплаквания, щом на тоя лексус успяха да направят всичко като хората от първия път начи наистина им сече пипето :cool: признвам си че бях скиптично настроен ама е на сбъркал съм :) и цените за 4 цилиндъра са наистина уникални :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :lol: Не мога да коментирам кой къде какво и как както и нямам опит с газовите.В четвъртък ще направя 1 седмица откакто карам газов инжекцион БРЦ за 1400 лв слаган в варна на моята д14а8 и до тука отчитам грацко 200 км за 15 лева газ .В града който ги навъртях тези КМ е много малак Тутракан .От край до край не повече от 10 мин :) Доволен съм много и не слагайте по евтина газова стиснете още малко и си ръгнете под капака нещо което си заслужава :)Филтрите са ми 32 лв на 20 хил км :)Успех на всички колебаещи се :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна Фобоса е 920лв с монтажа ... незнам за такижа суми от 1200 ? Аз ако си слагам ГИ бих си сложил пак български ама на БСМ !!! и той е горе долу на същата цена

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да кажа и аз: Имам 2 коли едната мазда с ГИ и другата сивика с АГУ.

 

От краткия ми опит вече 3 години с тия коли установих много малка разлика в газовите. Ако ти я направят като хората обикновената няма и да си помислиш за ГИ (пък може и да си мислиш, че е по-добре ГИ ако не си карал :worthy: ) На маздата инжекциона е Фобоски 1300лв. (беше) сега е леко надолу 1100лв с качествени части и 950/900лв с турски джуджурии. Не ме разбирай погрешно супер съм доволен от инжекциона..... , но :D .... като и инсталират софта върви без грешка, обаче след 4-5 месеца почват леки проблеми (поне при мен) колата се усеща че е спъната и превключването от бензин на газ не става плавно както в началото а с предърпвания, забиване на носа и тям подобни. Най-дразнещото от цялата работа е че не можеш сам да си преинстолнеш софта и таблиците за работа. Отивам на сервиза там едно тутане/бутане ... чакане ... за 15 мин. работа да го сложат на ново, аз дори не искам нови настройки а старите който те вече имат, просто да ги презаредят ... нерви.

 

За обикновената никой не видях да пише за вдигането на грешка на инжектора, само в Шумен ли го има още тоя проблем :P, че аз се мъча като грешен дявол сам да го оправя. ТОВА Е СПОРЕД МЕН НАЙ-ГОЛЕМИЯ ПРОБЛЕМ ПРИ ОБИКНОВЕНАТА ГАЗОВА .... ГРЕШКА ИНЖЕКТОР. Иначе колата си върви ... добре (не казвам оптимално да не вземе някой от колегите да се хване за думата:worthy: ) Ако искаш всичко да е на 6 има си джунджурии за слагане, които подобряват чувствително работата на двигателя - аванс процесори, ланда контроли и други знайни и незнайни за нашите газаджии неща.

Между другото всички пишат Фобос, оня ден един приятел си сложи Ланди Ренцо за 1100лв. също си заслужава да се пробва, даже мисля че е и по-добре (мое мнение) тия момчета единствени ми казаха че имало някакъв куплунг за 90лв от Хонда за Хонда :) за обикновена газова да не вдига грешка. Някой ако е чувал за такова нещо или е виждал да каже има ли то почва у нас :)

Редактирано от Q_ball

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за газов инжекцион

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз лично не съм чувал за такава джаджа ама ако чуеш нащо пиши , че аз вече съм със обикновенна и ако има нещо такова ще е хубаво да го сложа и да пробвам.

Редактирано от Gencho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери в нета най-близките представители на Ланди Ренцо и ги питай. Ако не знаят пиши на лични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ще ходя до газаджията и ще попитам за какво става дума и ще пиша за резултат и колко ще струва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези които се интересуват има на фобос за 150 лева с монтаж ама в София в Пловдив не открих.Ето тук колегите пишат има и схема.http://forums.hondabg.com/index.php?showto...mp;#entry463143

Редактирано от Gencho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ох майчице!! колеги четох и четох и реших найнакрай и аз да питам за съвет така ще е найдобре май :) карам Хонда Акорд 1999год. 1.8 136 кс ...то се знае че е найдобре да се кара както си е автомобила ама пусти пари за бенз...сега искам да слагам Г.И до 1200-1300 лв искам да питам кой са найдобрите за тази цена или ако за малко доплащане има подобри и дали да слагам омаслител...фобос ли брц ли ще стане ли колата по-шумна и колку ще се увеличи разхода в момента е 7 литра извънградско... благодаря ви много предварително ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш качество слагаи LOVATO . И на пасат 1.8Т съм карал с LOVATO, никакви дефекти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ох майчице!! колеги четох и четох и реших найнакрай и аз да питам за съвет така ще е найдобре май :) карам Хонда Акорд 1999год. 1.8 136 кс ...то се знае че е найдобре да се кара както си е автомобила ама пусти пари за бенз...сега искам да слагам Г.И до 1200-1300 лв искам да питам кой са найдобрите за тази цена или ако за малко доплащане има подобри и дали да слагам омаслител...фобос ли брц ли ще стане ли колата по-шумна и колку ще се увеличи разхода в момента е 7 литра извънградско... благодаря ви много предварително ....

С фобос леко цъкат инжекторите. С БРЦ пак. Зависи от инжекторите. За БРЦ- питай "София газ комерс". Цена ок 1300лв. , Фобос ок 850-900кинта. И двете 2 год гаранция. Аз си сложих Фобос. Малко цъкат инжекторите. Като съм извън колата ги чувам. Не ме притеснява. Разхода си ми нормален. Преди англичанката ми даваше ок 7.5 бенз, сега 8-8,2 газ смесено. Обръща си ми на 30гр и това и при -5 си е една цигара време сутрин и тръгвам. :cool: п.п. Цената на Фобос е от един пич, хондаджия, от Перник. За София- нз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...