Jump to content
gyliver

Камери кат

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Преди месец и нещо се опасявам,че ме засне мобилна камера на околовръстното след разклона за Враня.

Карах бързичко,но вече на раклона намалих до нормална скорост и след около 200 метра беше патрулката не знам дали имаше камера знак нямаше.Въпроса ми е на какво разстояние снимат мобилните камери и мога ли да отида в кат София да си направа справка или нещо за да разбера дали съм заснет да не го мисля само?Някой знае ли дали там стой кола с камера става въпрос от чипита посока лозен?Ако са ме заснели до колко време горе доло ще пристигне до мен честитката от София област съм.Също така точно като минах при патрулката бях успоредно с друг автомобил.И могат ли да снимат рез мантинелата?

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много въпроси и още повече неизвестни - успоредни коли, мантинели, намалил си, ама не знаеш дали навреме, не си видял имало ли е камера нямало ли е...

 

Ако са те снимали в нарушение, ще си получиш глобата след време и тогава ще го мислиш. Някой път може да дойдат бързо (месец), друг път може и да не ти я пратят (особено ако си сменял адрес). С текущите ни глупави закони ако ти вземат талона, тогава ще трябва да си платиш всички глоби да си го получиш - иначе можеш и да не плащаш докато падне давността. Както правят повечето глобявани, за жалост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече глобите мисля ги събират през НАП като им изтече давноста.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо си ги събират през НАП. По-добре плати в 14 дневен срок, че да имаш 25% отстъпка. Мен в Петък ми пристигна честитка от 12.06.2015г, смятай колко са бързи...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отстъпката за 14 дневния срок е 30%, тоест, ако глобата ти е 100лв. и я заплатиш в 14 дневния срок от момента на получаване на фиша, ще трябва да платиш 70лв. Има значение и чрез коя банка превеждаш сумата, тъй като таксата за всяка банка е различна. Съмнявам се да са те снимали през мантинелата, тъй като все пак трябва да ти се вижда и номера. Получаването на фиша зависи и дали живееш на адреса си по лична карта, ако не те открият да ти го връчат, ще отиде в НАП, но след по- голям период от време. Ако си управлявал успоредно с друг автомобил най- вероятно няма да получиш фиш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм си сменял адреса.Мога ли да си направя справка в кат преди да получа фиш и тя да е достоверна?

До колкото знам 1 година след евентуална заснемане,ако не е получен фиш данните се триели и не можела да се получи.Така ли е ?

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,а на какво разстояние снимат мобилните камери горе доло?

И от такава камера до колкото знам само ел. фиш се изпраща,а не призовка за явяване в КАТ нали така поне от тази година мисля,че е така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш, но ако си сниман, но не е обработено, ще ти излезе, че нямаш. Това за едната година не е вярно. То ако беше така никой нямаше да си плаща глобите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за 1та година е вярно.А казвам,че 1 година след заснемането ако не е издадено Наказателно постановление или идаден фиш не може а се издаде.

Чл. 34. (1) (Изм. - ДВ, бр. 89 от 1986 г., доп., бр. 102 от 1995 г. и бр. 12 от 1996 г., доп. - ДВ, бр. 61 от 2002 г., доп. - ДВ, бр. 39 от 2005 г., в сила от 12.08.2005 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 97 от 2007 г., доп. - ДВ, бр. 77 от 2011 г., доп. - ДВ, бр. 17 от 2013 г.) Не се образува административнонаказателно производство, а образуваното се прекратява, когато:
а) нарушителят е починал;
б) нарушителят е изпаднал в постоянно разстройство на съзнанието;
в) това е предвидено в закон или указ.

Не се образува административнонаказателно производство, ако не е съставен акт за установяване на нарушението в продължение на три месеца от откриване на нарушителя или ако е изтекла една година от извършване на нарушението.

И колеги колко време горе доло трае обработването?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакъв шанс да те заснемат и да не ти съставят ел. фиш в срок от една година :) Нали правиш разлика и между "издаден" и връчен. Прочети си и чл. 58, ал. 2 от ЗАНН...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дишай дълбоко- едва ли са те заснели.Камерите снимат макс от 150-200м.Условие за издаване на фиша е да няма друг автомобил на снимката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, нека и аз разкажа какво ми се случи преди 2 дни!

Отивам в кат да си извадя справка за един автомобил който съм продал преди 5 г. и си викам чакай да проверя за златен талон!

Жената на гишето ми заяви,че имам издаден електронен фиш от 16.01.2015г (снимка) от магистрала Струма и няма как да ми бъде издаден златен талон!

До тук добре, отивам при видео-контрола давам лична карта и чакам. След малко суетене и чаткане на компа полицая ми дава фиша и ми казва ,че ако го платя в 14 дневен срок ще е с 30% остъпка! Аз продължавам да вися до него и си чакам и снимката а той ми казва,че нямали тонер за снимките и ако искам такава да съм ходел до някаква си администрация и да съм си я търсел там! Добре и си тръгнах, веднага звъннах на адвоката и му разказах какво се е случило. Отговорът бе задоволителен: донеси ми фиша и повече не го мисли щом няма снимка няма да има и глоба!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги във видео контрол ако отида и им кажа дата на мое евентуално заснемане могат ли да ма кажат заснет ли съм или не?

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип могат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и ако са пропуснали да те санкционират, вече ще го направят. Не се занимавай с глупости!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще кажа,че ще пътувам и искам,ако съм заснет да си платя,защото ще напускам страната.

Редактирано от gyliver

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Могат бре,ходи и питай :gangstah:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен колеги!

На околовръстното около отбивката за Враня или след нея дали стой патрулка с камера?

Също така искам да попитам от мобилна камера само ел.фиш ли се издава или може и призовка за явяване в кат независимо за каква скорост над ограничението си минал?

След колко време като мине и ако не съм оплучил нищо мога да съм спокоен,че няма да получа?От София обл.съм.

Лек ден

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Над 50км/ч  превишение в населено място се съставя АУАН .Водачът се поканва с покана,ако не се яви му се изпраща по делегация АКТ-а за връчване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко време горе доло е необходимо за да изпратят поканата и каква е санкцията при 55 км над отраничението на околовръстен път?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вече от камерите мобилните не се ли изпращат само ел. Фишове?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вече от камерите мобилните не се ли изпращат само ел. Фишове?

Не.Чети по-горе!

Има ЗДвП в него пише как се определят глобите над 50км/ч превишение.За справка чл.182 от ЗДвП

http://lex.bg/en/laws/ldoc/2134649345

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто пише наказанието,не пише как се съставя глобата.

Щом казвате,че над 50 се вика в кат значи и така,но предполагам,че те викат бързо щом е с толкова над превишението или греша колеги ?

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май четеш между редовете?

т.6. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване над 50 km/h - с глоба 350 лв. и три месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство, като за всеки следващи 5 km/h превишаване над 50 km/h глобата се увеличава с 50 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега извинявам се, значи това са актуалните глоби.Според вас за 55 км над ограничението като е по-фрапантно нарушени не би ли трябвало по-бързо да те потърсят ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пак ли в срок от 1 год. Не са те потърсшли значи няма да го направят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D :D :D Сниман ли си няма вариант да не те потърсят за срок от една година :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благозаря колета аз предполагам,че до към 5 месеца ще са ме потърсили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някъде да се провери на 14.10.2015 къде е имало камери на кат а мобилни става въпрос?Видеоконтрол в кат,информация някъе или не може?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това актуално ли е,Защото на Картата няма Сложена патрулка след отклонението от околовръстното за Враня,а я видях 1 там преди месец на около 200-300м.след отбивката в локалното,но дали имаше камера незнам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги преди 3 месеца се опасяван,че ме е заснела мобилна камера въпреки,че като минах покрай патрулката бях успоредно с друг автомобил.За тези 3 месеца щяха ли да ми ипратят призовка или фиш вече или щом не са съм е разминал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От първи януари както чета,ще вържат личните ни сметки към НАП,което води до автоматични вземания,,,,да ни е честито/хлъзгаво на задниците...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги преди 3 месеца се опасяван,че ме е заснела мобилна камера въпреки,че като минах покрай патрулката бях успоредно с друг автомобил.За тези 3 месеца щяха ли да ми ипратят призовка или фиш вече или щом не са съм е разминал?

 

Не. На баща ми преди години му го пратиха нещо от рода на 7-8 месеца по-късно. Ако на сминката е имало и друг автомобил, нищо няма да ти пратят :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От първи януари както чета,ще вържат личните ни сметки към НАП,което води до автоматични вземания,,,,да ни е честито/хлъзгаво на задниците...

Здравей колега,

 

Това къде го прочете, можеш ли да пуснеш линк?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога най-рано след евентуално заснемане от мобилна камера,ако не съм получил нищо мога да съм спокоен?

Месец,два,шест,години?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

От първи януари както чета,ще вържат личните ни сметки към НАП,което води до автоматични вземания,,,,да ни е честито/хлъзгаво на задниците...

Здравей колега,

 

Това къде го прочете, можеш ли да пуснеш линк?

 

Toва са пълни глупости ! Няма никакво законово право , противоконституционно и няма как да се случи. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги камерата на Телевизионната кула в коя посока снима чул съм,че снима само посока от кръговото надоло към мола.Вярно ли е?

Също така съм чул,че снима при 70км нагоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам, някой знае ли какъв е статута на новата супер камера пред мола на Цариградско шосе?

Тази противоречива информация открих.

Но точно там ми е място за скорост, ако някой има инфо, да сподели, моля.

 

http://kanal3.bg/news/bulgaria/society/18471-Vnimanie,-nova-kamera-debne-za-skorost-na-+Carigradsko-shose+

 

http://kanal3.bg/news/bulgaria/zakonired/18719-KAT-prizna:-Kamerata-na-Carigradsko-ne-snima

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...