Jump to content
topsie

дайте малко мнения за хладилници Либхер

Recommended Posts

Трябват ми малко компетентни мнения за комбинираните хладилници на Либхер. Добри ли са уредите, които се правят у нас. Изобщо мога ли да намеря нов уред на марката, който да е правен в Германия.

По-евтини ли са моделите, правени тук?

 

На какво се дължи разликата в цената на отделни модели?

Как са като здравина, живот на компресора, ниво на шум, изобщо всичко, което ви харесва или не в тези уреди може да споделите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, ... гледам от Пловдив си...

 

Не знаеш ли къде се правят за нашия пазар...  :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Либхер се правят в българия!Сам си прави сметка за качество и така нататък.Живота на компресора зависи пряко от собственика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, същия потребител е пуснал същата тема и в други автомобилни форуми. И по същия начин както тук, така и там това му е първо мнение (т.е. регистрирал се е за да пусне тази тема).

За мен, това е чист скам да прави реклама или на либхер или на сайтовете от линковете.

Не си губете времето с писане и дискутиране.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същият този се опита да рекламира и един сервиз в Пловдив, така че линковете изчезват, а вие ако държите можете да продължите да коментирате Пловдивския Либхер :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че ще рекламира сервиз.

Libherr и сервиз са в симбиоза!

Преди малко в друг форум обяснявах какво да прави един колега с пореден повреден "мерцедес на хладилниците".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, хитреци, добре че има хора, които да ни осведомят...аман от такива хора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че ще рекламира сервиз.

Libherr и сервиз са в симбиоза!

Преди малко в друг форум обяснявах какво да прави един колега с пореден повреден "мерцедес на хладилниците".

Не беше хладилен сервизът, а тенекеджии :D Ма се едно де.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dindin ,либхера ги правят в България -каквато и реклама да им се прави ,ще си останат курници.Не знам дали някой вече се лъже по името и ги купува.Телевизорите телефункен ,блаупункт ,crown и производните им които продават в момента са страшни кенефи-нямат нищо общо с тези марки,не знам кой им е позволил да ги ползват.Подържам ги гаранционно и извънгаранционно ,никога не си купувайте такива ,съвет от мен -не купувайте 32ки ,взимайте 37ци или 42ки -там има голям шанс да попаднете на свестен телевизор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От бялата техника уважавам Gorenje, от черната Panasonic :)

Тея дето ги споменаваш Борка са дет викаш не са едновремешните Телефункени и Блаупункти.

Ма то можеш ли да им хванеш спатиите в днешно време...

Брандират, фабрики бол, има производство за пазар Х (нашия=нискокачественото) и за други пазари.

Да не говорим че има и "програмирано остаряване ". Производителят няма файда от вечни уреди :) И с колите се случва същото...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм абсолютно доволен вече 2ра година от моя хладилник либхер. 191 квчаса на година за 400 лева е просто страхотна инвестиция :) плюс това компресора ми е данфос така, че вие си купувайте яките лгта и самсунги :Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хладилниците и климатиците шефа ми ги ремонтира -от него знам за какво става въпрос .Орлин ,телевизорите аз ги ремонтирам и няма друга държава -в турция ги правят с вестелски майнбордове и панели .Масово се поврежда подсветката на панелите -сложен и скъп ремонт ,много често се бъгва нескопосания им софтуер и като се бъгнат само мига лампата на стендбая и не тръгват,нескопосани захранващи платки ,нерядко дефектират и главните процесори на майнбордовете .Всички тези дефекти които изброих са със скъп ремонт,ако е в гаранционния срок добре ,но мине ли ,нерядко ремонтите са в трицифрени размери.Това имах предвид ,купуваш си ефтин лед телевизор и после го плащаш двойно и тройно с различните му ремонти които възникват в експлоатацията му .Изобщо въпроса с техниката е сложен .

Редактирано от borko 30
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

borko 30, за евтините телевизори съм съгласен (тук влизат и ниските модели на Тошиба примерно, които пак са вестел), въпроса ми бе конкретно към българските либхери. Има някакъв хейт към тях и имам чувстото, че го има, само защото са правени тук. Ако бяха Полски щеше да е "ееми не е правен в Германия, нормално", но като е Български и става "боклук".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Бих се включил в подкрепа на Орлин, относно създаването на работна ръка...

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега чак виждам темата и Орлин ме е изпреварил. 

 

Борко, значи без да те познавам лично, все едно да ти кажа, "щом е ремонтирано в България, значи смятай какъв е ремонта". Интересна гледна точка е да имаш себе си за кадърен, а работниците в завода за некадърни. Шефът ти бил ремонтирал хладилниците и знаел за какво става въпрос. Имаш ли статистика на колко продадени хладилници, каква част посещават сервиз, или мислиш, че 10-те хладилника, които ремонтирате, са и 10-те които са продадени в цяла България? Хората явно работят добре, щом разширяват производствени мощности и наемат още персонал, но каквото и да правят, никога няма да отговорят на високите стандарти на родния хейтър.

 

Преди два месеца ми се наложи да взема хладилник и сериозно се бях загледал в Либхер, но като размери нямаха се разминаваха от това, което ми трябваше и като компромис взех Самсунг. Полски Самсунг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично 2012та се обзаведох с един Либхер, 212см, 1 компресор, 1205лв пазарна цена. Клас А++ . Сменявахме тогава цялото обзавеждане и всичко се взима с много плюсчета. 
Миналата година хладилника пусна алармата. Беше петък. Съответно, в събота се обадихме, вечерта премъкнах 15те кила свинско във фризера на братчеда, че нашия умря. И в неделя, забележете, спряла пловдивска баничарка пред бпока, двама пичове, носят си калцуни и мякайки леко отиват да го гледат. Хващат се за главата. Някаква тръба се сцепила и до там. Казали, че трябва да го сменят. Жена ми пита колко време, те- возим си го с нас. Живеем на 5тия етаж, това в асансьора не влиза. Пичовете свалят стария, разместват каквото трябва из нас, носят новия, включват го, и така бяха наместили всичко, че не си личеше да е идвал някой ! 

Не ги знам иначе що за сервиз са,но такава реакция до сега не бях виждал, както и те такава авария. Новия си бачка, няма яд. 

 

Дали бих отново купил при необходимост- без да се замислям. 

Днешната техника, ако си изкара гаранцията трябва да си щастлив, другото е бранд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да дам пример със Самсунг двукрилен. Два пъти изплю в най-горещото лято меса за 200 лв . Хладилника струваше два бона, като умря на третата година. От сервиза на самсунг казаха да се ...., че няма да го направят. Втория път като го направи и си замина... Където има "ноу фрост" има голям риск при нашето добро високо напрежение да ти умре уредче... EVN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е до но фроста ,за всички хладилници е опасна нестабилната захранваща мрежа.Аз имам фризер силтал със седем чекмеджета  от 2000г,не е спиран досега ,вярно че миналата година сменяхме компресора ,но не защото изгоря ,а износени клапани -не вдигаше достатъчно налягане и повече от минус 10 не правеше и светна червената лампа ,но смятайте колко години работа са това ,плюс това фризера е визуално като нов -вътре и отвън ,важното е че не гние и не е правил пробиви досега .Имам и хладилник с фризер БЕКО на 5 години -от всякъде е започнала да избива ръжда ,очаквам всеки момент да пробие .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Де да пишеше на хладилниците HONDA... :honda:

Това в кръга на шегата.Пример с ЛГ no frost ,подарък за сватбата ми :) 12-та година стои в терасно помещение затворено разбира се,но с пряко слънцегреене към него,се държи геройски.Добре е от Либхер отидох на ЛГ :tooth:.

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...