Jump to content
DOXATA

Разход на гориво CR-V 1ва ген. 147к.с.

Recommended Posts

До момента не бях засичал колко ми е разхода на бензин при нормално каране и реших вчера да свърша тази работа,защото ми се струва че на газ разхода ми е завишен.

От София до Панагюрище и малко междуселско:

-изминати 215км.

-средна скорост по инфоборд-105км/ч

-максимална скорост при изпреварване-160км/ч.(не повече от 4-5 пъти)

-изразходено гориво по метода пълно-пълно-24л.бензин

 Разход-11.1л/100км.

 

В обратна посока:

-изминати 126км.

-средна скорост по инфоборд-117км/ч

-максимална скорост при изпреварване-160км/ч.(не повече от 5-6пъти)

-изразходено гориво по метода пълно-пълно-21л.газ

 Разход-16.7л/100км.

 

Разликите в условията са

-посоката(в посока Пловдив има повече спускания)

-метеорологичните условия(към Пловдив мрачно и сухо,обратно мокро и с валеж половината  път)

 

При разработката на двигателя(след смяна на сегменти и лагери)с максимална скорост 100км/ч разхода на бензин ми беше 9.5-10л./100км.

На газ под 13.5л./100км не ми е давала никога.

 

Според мен има проблем(според трима независими газаджии няма),въпросът е има ли някои желание да се заеме с разрешаването му(по възможност в София и до 50км.)

Газовата е Вега 1 с изпарител Томасето Аляска и дюзи на Ловато.

Сложена от предишния собственик,би трябвало да е на около 40 000км.

Сменени филтри.

Беше с дюзи Rail,тогава трагедията беше пълна и за това са сменени.

При бързо набиране на скорост и отпускане на педала на газта при около 5000 оборота,

чека светва и на инфоборда изписва следните грешки:

-1 O2A - Oxygen sensor

-62 -непозната грешка

Прави го само на газ,и при проверка с кламер излиза само първата.

Идеята е да се оправи/настрой тази газова уредба или да се заменят части от нея,не да се смени цялата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майсторите, занимаващите се с газови инсталации, изчезнаха безследно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз имах първа генерация цели 4 години. На бензин не съм я засичал никога, но сегашния й собственик ми казваше, че към 7/100 му давала извън града, с около 90-100. На мен на газ под 10 нилога не ми е харчила, колкото и леко да съм я карал. В града харчеше около 14/100. Извън града със 100, около 10/100 и на всяко 10км/ч отгоре, качваше с по около литър.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И другото нещо е, че на различните стсмции (?) определено зареждат различно количество. На Лукойл в Люлин, от празна до пълна бутилка зареждат 28-29 някога и повече литра ГАЗ. На няколко други съм пробвал, пак на Лукоил и зарежда не повече от 24-25л. В това съм сигурен. Това говоря за старото ми ЦРВ 1ген и с бутилка 30л.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за мнението колега, според мен разхода ми на бензин е напълно нормален, дразни ме скапаната газова уредба.

Искаше ми се някои от газаджийте да се изкажe и да се реши да я погледне, и оправи евентуално, обаче уви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята в града -Пловдив харчи 11,5-12, като по-често е 11,5. Извън града нямам спомен да мога да я сваля на 10 или под 10. По магистрала към морето, със скорост 110-120 ми дава към 12, ако я вдигна на 140, смело гори по 13+. Извън града, по първокласни пътища с -90-110 ми дава към 10,5. Но според мен твоята си гори бая повече, има нещо гнило, дали е стила на каране, дали настройки, не знам, но 13,5 е бая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това 13.5 е минимума на газ. Стила ми не е икономичен в никакъв случай, обаче разликата между газ и бензин е доста голяма. Движи се 4-6 литра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, проблемът се върти около това : " инфоборда изписва следните грешки:

-1 O2A - Oxygen sensor ". Въпросът е при диагностиката на газовата какво излиза, какви данни показва компютъра на газовата?

Старата ми кола я купих от автокъща и аз й слагах ГИ, и първо карах тестово на бензин - няма проблеми. Слагаме газта и започват аномалии - няма сила във високите, като се пусне на самоадаптация и изкарваше едни криви графики, в последствие се оказа , че първата ламбда сонда е за смяна - 200 лв. Бош. След това вървежа се нормализира. Моята газова беше на БСМ и диагностиката беше готина... Гледаха се газови времена, налягане, четеше данни от дебитомер и първа ламбда (oxygen sensor), и там показваше странни показания, и така я хвана майстора. После и на диагностика на ЕКУ-то на колата си излезе ламбдата за смяна. Всичко това беше на кола Шкода Октавия 2.0 115 к.с. 4х4. Среден разход на газ 10/100 км. Петата скорост беше къса, като на хондата, на 4000 оборота със 140 км/ч харчеше около 10/100, при каране със 160 отиваше към 12/100 София-Плевен.

 

Дано да съм бил полезен.

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята ми гори средно 12 ; веднъж, като карах със 160 на магистралата, вдигна на 20 на сто, а газаджията каза, че това си било нормално за тази скорост с тази кола...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, проблемът се върти около това : " инфоборда изписва следните грешки:

....

Ако се намери газаджия да установи от какво е проблема (сонда да речем ) е ясно, че ще се направи нужното. Обаче няколкото при които ходих казват, че проблем няма, а за съжаление аз не разбирам нищо от газови уредби и не искам да разбирам. Чек лампата светва само на газ, при едни и същи условия на проба. В такъв случай възможно ли е да е от сондата проблемът? Само един от газаджийте свърза лаптоп по време на движение и цъкаше нещо си. Това което установи е, че в момента на светване на чека се повишавало много налягането на газта в рейката, обаче не знаел защо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, преди 5 месеца си купих от Холандия црв 147 и аз разбира се й боднах ги стаг 200 с томасето изпарител и валтек рейка, и имах проблеми с настройката на ги. След доста нерви по майстори си купих кабел и си свалих софта от стаг, и мисля намерих проблема. Изпарителят от време на време вдига налягането на 3 и в този момент, ако я освободя от скорост, колата гасне. Мисля това няма как да се оправи, ако не сменя изпарителя. Проблемът на колегата DOXATA може да е от там. И още, температурният датчик на газовата , нов не отчиташе вярно. И остана един проблем, когато сменя от бензин на газ, в началото не работи добре и когато подам газ, като че ли работи на 3 цилиндара, от време на време. Това е само на газ, на бензин нямам никакьв проблем ; ако имате някакви идеи, ще бьда благодарен. Ако питате защо стаг, защо томасето, еми така ме посъветваха познати с хонда и отидох специално на 125км от моят град, да ми постави ги големия майстор!. Иначе щях да си монтирам реинцо, за което сьжелявам.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще се обсъждат разход, проблеми след монтиране на газ и подобни, моля нека да е тук : http://forums.hondabg.com/index.php?s=639e8c50eaa8f0c20f584cec33dfc6b3&showforum=48

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята в града -Пловдив харчи 11,5-12, като по-често е 11,5. Извън града нямам спомен да мога да я сваля на 10 или под 10. По магистрала към морето, със скорост 110-120 ми дава към 12, ако я вдигна на 140, смело гори по 13+. Извън града, по първокласни пътища с -90-110 ми дава към 10,5. Но според мен твоята си гори бая повече, има нещо гнило, дали е стила на каране, дали настройки, не знам, но 13,5 е бая.

Слави,моята гори точно толкова ,така както го описваш ти,но след реглаж на клапаните.Преди това гореше 13/100 в града.Да ,чукна на дърво приятелчето го барна Романото и не го пипам,само смяна на филтър.Моята е с една сонда преди катализатора,незнам дали има значение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майсторите, занимаващите се с газови инсталации, изчезнаха безследно.

Аз мога да ти докарам разхода на газ да е не повече от +20% спрямо този на бензин(ама съм от Плевен).Първо трябва да се сменят редуктора и дюзите,че са калпави още като нови!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко далече ми идва в този момент,но до септември ако не е решен проблема ще дойда със сигурност.

Би ли споделил какви трябва да са според теб?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да кажем редуктор Шарк и дюзи Баракуда. Ама преди това, като чета, май ламбда сондата да смениш или това което я прави ленива. Тази Вега е продукт на БСМ. На такива CRV-та съм монтирал поне 5 уредби на БСМ. Само на едно от тях имаше проблем, че светваше чека. Въпросното проблемно беше пристигнало от Италия с обикновена газова и "чистачка на грешките". Смених му това, под капака, дето е на газовата с Вега. Човекът е доволен от разход и вървеж, ама светва чека. Върнах обратно "чистачката на грешки" и така си кара.

И не винаги добрата настройка става от първия път. Понякога се налага да се правят няколко настройки!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,моята HONDA е 128к.с 1997 автомат.Разхода градско лятно време 14.5-16.0 зависи от трафика и дали е пуснат климатика,зимно време при заснежен път с работа на празен ход сутрин за около 5-10 минути разход 16-18 градско.Извън града лятно време на клима 11-13 при скорост макс 120.Прави ми впечатление,че при градско каране като тръгне от място изрежда 1ва и втора скорост и влезе ли леко в баир държи до 4500-5000 оборота преди да превключи по-горна предавка.Може би затова разликите са толкова големи в градското каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги от 8г. имам 147кс автомат общо взето градско трудно ми пада под 15 последното извън градско на пълна бутилка газа при изминати 180км ми допълниха 18 литра газ което направо ме учуди ама и аз много не съм я юркал рядко вдигах повече от 120 иначе съм с газов ижекцион  Бардолини сравнително съм доволен от него

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Аз имам CRV 1999г. 128к.с. и съм с газов инжекцион на BRC. Колата грацко ми дава разход 11л-12л, а извън града при нормално каране е твърдо 10л.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Дани, 

 

Моето ЦРВ е същото като твоето 99-та 147к.с, - автомат.

Газовата я сложих след като го купих, като всичко по нея е Романо, само компа е български, забравих как се казваше точно.

Имам я от 3ти май 2017 и до момента съм минал около 12 500км.

 

Разхода ми на газ е сходен с твоя, като в последните няколко месеца малко се повиши.

Инфоборда ми показва същите грешки като твоите.

 

Ето ти статистика от зарежданията ми, откакто съм купил колата.

Средния ми разход, според статистиката е 12.49л на 100.

 

https://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/839052.html

 

Ноември ще ходя при газаджията ми, да види как е положението и да я подготви за зимата.

 

Поздрави.

Редактирано от lubezen
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен грешките ми ги показва като я настъпя в обороти и после пусна педала.Светва чека и на инфоборда ги изписва грешките.

Като загася и запаля чека гасне,но на инфоборда остават докато не нулирам ЕКУ-то.

И при теб ли е така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, при мен O2A - Oxygen sensor си се появява веднага след като я изтрия, а другата се появява само когато ми свърши газта и се движа с някаква постоянна скорост, примерно 140.

Тогава светка чека и се появява това, но като рестартирам чека изгасва. 

В общи линии, ми се е случвало 2 пъти. 

Газаджията каза, че ми е направил много бедна сместа или на много късно да минава на бензин след като свърши газта ... или нещо подобно беше. 

Каза, че това ще го фиксне сега като отида и ще погледне Oxigen sensor-a от какво фейлва.
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с много бедната смес не е никак добре за двигателя до колкото знам.

Но нека по-знаещите се изкажат по въпроса.

При мен грешките се явяват всеки път при описаните обстоятелства,а няколко пъти вече и при зареждане от различни газстанций.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега остана време!

За периода 02-20.08.2017 г., два пъти до Черно море: 1. София - Варна - София по Тракия (с отбиване в Асеновград на отиване), през Ришкия проход, с колело на покрива и скорост по магистралата 100-110 км/ч (ок. 3000 об/мин). Градско във Варна и едно ходене до Тюленово през Оброчище; и 2. София - Синеморец - Асеновград -София, по магистралата със 130-140 км/ч (ок. 4000 об/мин). Четирима човека с БАГАЖ, особено до Варна и обратно:

2546 км; 332 л; LPG 13,04 л/100км; 11,64 лв/100км; 21 допълвания на газовата бутилка.

p. s. На цена от 0,72 лв/л  до Смядово и във Варна;  до 1,09 !!!... ма...цата им....

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е,аз мога само да го сънувам този разход.

А и се захванах с други щуротии,та не ми остава време да се занимавам с газовата.

Вчера София-Дупница,после посещение на четири гьола в обратна посока до яз.Лобош и пак София.

Изминати 200км.от който 100км.магистрала,останалите извънградско с максимална скорост 110км./ч

и веднъж по дългата права при река Матица около 160-разход 14л./100км.

Редактирано от DOXATA
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разход на газ 13-14-15 по магистрала със 130-150 е напълно нормален (даже е добре) за всяка кола, която може да ги поддържа. Имам впечатления с няколко коли на газ, които винаги са били (до колкото е възможно) перфектно настроени. Според мен да докараш 20% отклонение между разхода на бензин и газ е химера. 30% е ОК като таргет. Не забравяйте, че колите винаги харчат и по литър бензин на 100км смесено каране. Като съберем двете неща, поне за мен не си струва да се карат коли на газ, освен ако не въртиш по над 30-40 хиляди на година. Другият случай в който газта си струва е ако моторът е 4+ литров осмак.
Конкретно впечатленията ми от Cr-V са от това на баща ми - 9-10 литра бензин на 100 км извънградско каране (той почти не кара градско, защото живее на село). Не виждам голям смисъл да се слага газова на Cr-V

Редактирано от loxs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...