Jump to content
Sign in to follow this  
Dimteam

Подмяна осветлението на таблото на Акорд 6-та

Recommended Posts

Колеги , някой да се е заигравал да подменя оригиналните крушки на таблото с ЛЕД крушки? Аз преди време се бях зайграл и само за проба смених осветлението на километража с едни ЛЕД крушки който обаче ми се виждат слабички и светлината е мръсно бяла. Тогава с доста мъка успях да намеря крушки който да могат да влезнат в самата фасунга даже май не бяха за табло , а за габарити. Сега пак съм се замислил да се разтърся за нови варианти. Има ли и други който са правили подобни опити и какви са били резултатите?

Извинявам се за двата последователни поста! Просто исках да споделя едно клипче което намерих преди малко , което показва горе долу какъв ефект искам да постигна и също така е интересна идеята за промяна цвета на оборотомера при включване на В-тека. 

Ето какво постигнах след подмяна на оригиналните крушки с ЛЕД такива. За мен резултата е задоволителен въпреки , че тук там има малко по-тъмни петна. За сега не можах да намеря по-силни с повече от един светодиод. 

post-10905-0-46564400-1450602744_thumb.jpg

Edited by Dimteam

Здравейте колеги!

Някой, ако може да напише как да се докопам до крушките на таблото, а също така и на контрола на климатика. (акорд 6-та)

Благодаря!

Edited by bobchoo

Колега  Dimteamби ли обяснил (ако може със снимки)как точно става тая интервенция със таблоточе това жълтото не ме кефи, нито на сивика ,нито на акорда .

Малко със закъснение, ама все пак да отговоря. Цялата интервенция е съвсем проста. Има, до колкото помня във важни технически теми, описание как се сваля таблото с уредите. След като бъде свалено и извадено, от задната му страна се виждат черни , сини и жълти фасунги, който се изваждат със завъртане в една от двете посоки( няма значение коя). Вадят се фасунгите и от тях директно могат да бъдат извадени старите крушки и сложени диодни такива. Проблем при поставянето е , че малко с научкване се цели + и - на диодите. Ако не светват след поставяне, просто се завъртат в обратната посока. Друг проблем се оказва и това , че повечето диоди са китайски боклуци и след няколко месеца явно диода пробива и почват да светят когато им е кеф. При мен сега половината табло не свети или свети, когато е в настроение. И сега търся други по-качествени и силни диоди, с който да заменя сегашните. Като стигна до момента на подмяната мога да направя снимки как се сваля таблото и се сменят. Ама вероятно ще е поне след месец.....

Това с В-тека и на мен много ми харесва, но от къде се хваща сигнал за смяна на цвета? Моето табло не индикира по никакъв начин, че включва В-тека, от къде се хваща този сигнал.

Това беше едно от първите неща, които направих по колата... жълтите крушки ми бъркаха в здравето. :D

Останаха ми копчетата за стъклатa, но и на тях ще им дойде реда. ;)

Взимаш сигнал(+12v) от захранващия кабел на клапана v-tec. За проба вземи един диод от запалка, на плюса му запой съпротивление около 200ома и го свържи към захран.кабел на клапана, а другия извод - на диода към маса (-).  При включване на v-tec, ще светва диода.

Здравейте колеги .

Поръчал съм си крушки за часовниците : http://www.ebay.com/itm/132006541531?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

и за уредите : http://www.ebay.com/itm/162386556234?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT.

До края на месеца трябва да пристигнат.

Ще направя снимки как е станало при мен. 

Тези, който си поръчал за уредите, са малко слабички. Аз в момента съм с такива сини , но са с по 3 диода и пак идват слаби. Чакам скоро да пристигнат ето тези: http://www.ebay.com/itm/401160286196?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

И ще кажа с тях как е. Надявам се по-добре да разпръскват светлината и да светят по-силно!

Аз, може би, ще задам въпрос от серията тъпи, но защо искате да ви светят таблата толкова силно, няма ли да ви вади очите, вечер?

Здравей колега. Лично аз не мисля, че има разлика между тези, който аз съм поръчал и тези, твойте. Единствено мисля , че твойте не светят толкова силно, защото са сини (лично мое виждане). Ако мойте пристигнат по-рано, ще кача снимки. А към колегата Neophyte, целта на силните крушки е да осветят равномерно целите километражи, а не да вадят очите. А ако случайно свети много силно таблото - има потенциометър. Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Edited by vesivanova

Пичове, много добре се получава, но искам да попитам, някой може ли да направи снимка отзад на километража и да напише коя светлинка за какво е? Тъй като и аз се опитах, но интересното при мен е, че липсват 2 фасунги, които даже не успях да вкл. Та , мисълта ми е , някой ако може да направи снимка и да ги надпише, ще съм благодарен .^^

f16b6

Не си успял да ги включиш, защото вероятно са автопилот и още нещо, което не се монтира на 1.6.

Обаче понеже съм сигурен, че тук има хора, които си държат упътванията за себе си (егоисти) ще ви направя подарък на всички. :)

Ето какво изрових от полския форум :

post-22361-0-73440900-1492795011_thumb.jpg

• Upvote 1

Супер, само че на мен, точно brake system i high beam липсват + още една, фасунгите обаче, не успях да ги намеря в няколко магазина, което ми е интересно...

Edited by vesivanova

Това сътворих понеделник  с на приятелче Акорда.Резултата според мен е перфектен.

post-30556-0-33034500-1494045534_thumb.jpg

post-30556-0-94253300-1494045549_thumb.jpg

post-30556-0-55250600-1494045580_thumb.jpg

post-30556-0-13221900-1494045590_thumb.jpg

Цветовите вариации са много,както и степента на сила на светене.

Дразнещите отблясъци по пластмасата около скоростомера на живо не се забелязват или поне не правят такова силно впечатление като на снимката.

• Upvote 1

Колега , сподели колко и какви крушки си ползвал , че отдавна се опитвам да постигна този ефект и все ми идва слабо като светене , а при теб много добре се е получило! 

Rgb led лента и контролер.

Ако имаш снимки от процеса, биха били интересни :), а къде намърда контролера?

То на мен ми е по-интересно къде намърда лентата? Това, с лентата, ми беше първата идея, ама така и не успях да уредите. Платката отзад няма махане....

Лед лентата се слага под "циферблата" или по точно се лепи за самата кутия на километража. Контролерът е отзад на същата кутия. Уредите се свалят елементарно, отзад има по две закривени пластинки на всеки уред, изправят се внимателно и уреда се отделя от платката с издърпване.

Снимки, ако не забравя, ще кача да няколко дни, като правя следващото табло.

Малко по-различно ще е, че е от 6-та Сивик, но като цяло, идеята е същата.

Не мога да гледам клипа от моята територия, :D хахаха. Колега, пусни снимки на процеса, да почваме масово да се ъпгрейдваме. :)

Ще повдигна стара тема, но мисля, че въпросът ми е точно по нея.
Имам една изгоряла крушка на управлението на климатроника и покрай нея мисля да сменя цялото осветление с LED. Няма да си разглобявам таблото посред зима и си поръчах крушки (уж с хубави отзиви) от Али-то. Би трябвало да се стопли времето докато дойдат. Поръчах по 10 броя T3, T5 и Т10. В задачата се пита ще ми стигне ли бройката?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Колеги,  а какви точно са крушките по таблото,  по-специално,  тези които само осветяват?  (не тези от контролните лампички) По схемите за резервни части ги дават само като 14v, 1,4w. Няма данни за цокъл,  марка,  нищо. Това като информация достатъчно ли е?  Тези крушки от амазон,  дали ще станат: 

крушки Силвания 14v 1,4w

По-долу има и диодни варианти,  както и едни Philips,  които са доста по-евтини

Edited by V4st*r

Тези по таблото би трябвало да са Т5, а на климатика Т3.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

• Thanks 1