Jump to content
Virgil

Проблеми след поставяне на ГИ

Recommended Posts

Здравейте колеги,карам сивик англичанка комби 1.4 16v 90 коня 2001 година. Преди няколко дни й сложих газов инжекцион(полски) в Пловдив. Първите 2-3 дни беше супер,но изведнъж светна чека и почна да гасне,прехвърлих на бензин обаче продължава да свети чека! Оборотите паднаха до около 600 и като изключа от скорост в движение гасне веднага,но само на газ,на бензин аха да угасне, ама като че ли е по-добре малко! Идея някой?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Настройки вероятно са необходими. Гаранция няма ли тази система и монтаж? Използвай я.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може с кламера да видиш какви грешки ти дава компютъра. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешките ще бъдат за бедна или богата смес,съответно ниско и восоко напрежение на ламбда сондата.Нормална грешка след лоша настройка,по-точно никаква след автокалибрация.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега бях при газаджията, и това което уж се оказа било бедна смес,а междувременно след 10-ина километра чека сам изгасна. Ама карах само на бензин,незнам всъщност дали има значение,ама сега след като я закачи на компютъра е по-добре. Само че вероятно ще ми се наложи да изчистя дроселовата клапа,тъй като след като я освободя от скорост оборотите падат до 500 и за няма и секунда ги компенсира,но можело в последствие и от това да започне да гасне. Ще помоля за малко акъл с какво да я почистя и дали нещо по-специално трябва да правя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че пак не става и чека отново светна. Казаха че ще правят пренастройка цялостна и ще слагат по-големи жегльори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко мм. са дюзите,т.е разпръсквачите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах такъв проблем на старата хонда. И в завой и при рязко спиране пак изгасваше колата. Проблема мисля че се реши с температурна настройка на колата. Просто след като я оправиха след 2 дена я баталясах. Трябва да ти направят настройки докато мотора е студен за да хванат температурната настройка на газовото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правят я,карам два дни и пак почва да гасне и да свети чека! Имам чувството че всички майстори един х.й ги е правил!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поизчистих дросела,стъпковия мотор и датчиците,обаче не постигам някакъв резултат задоволителен. Дали на елкон ще могат да ми кажат нещо повече,или да ходя в хонда да ме лекуват?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да си сигурен дали на бензин прави мизерии. Всички знаем, че ако колата има проблем на бензин, то той на газ се проявява с тройно по-голяма сила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бензин също го прави,но за част от секундата и просто претреперва и компенсира веднага. Някой да знае читав елкон в Пловдив, и каква е цената?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема трябва да се пренасочи към подфорум Алтернативни горива.Там четат повече колеги разбиращи от газ,а тук само аз.За съжаление Пловдив ми е далеч, иначе с радост бих настроил колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправиха оборотите с реглаж на дросела от болтчето,но през ден светва чека,и постоянно донастройват газта. Бедна смес,уж! А тя върви добре,има тяга и гори нормално смесен разход 7.5 литра. Вече се чудя какво да правя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом свети чек-а има някаква драма с настройките. Ако проверяваш грешката с кламер-а как разбра, че е бедна сместа? Мотор-а ти е най-вероятно като моя, и там набива 45-та грешка, която е бедна/богата смес.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не проверявам с кламер,газаджията си я проверява,и почвам сериозно да се съмнявам в уменията му!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Време е да я провериш ти... нали знаеш къде е буксата в дясно до жабката под таблото. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газаджията като бях пак каза че вече не знае какво да прави и да отида да я прочетат. Съответно на проверката излезе бедна смес,а той каза че щял вече да ми сложи големи жигльори, и да горяла колкото си ще! Ей тва пичове е отговорът на един професионалист! Бях после при Стефан инженера в Кичука за тези които го знаят,и човека каза да не я пипам повече защото работи добре, и че при някои коли въобще не гасне,а при мен е добре че си гасне,когато я рестартирам,но не дава отражение на друго нещо. Някакви идеи някой?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че няма да е зле да почистиш бензиновите инжектори. Имам подобен проблем ,обаче при мен не гасне чак , но е на ръба. Всичко съм чистил дросели , клапанчета , свещи съм сменял... абе каквото се сетиш. Един познат ме светна за това с чистенето на инжекторите тъй като той беше в същия филм като тебе. Светеше му чека за бедна смес и му прекъсваше. При него всичко заспа след процедурата , аз обаче не мисля скоро да я правя , защото съм още в много ранен стадии.

 

Sent from my Galaxy S6 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение че преди газовия инжекцион проблеми не е имало аз мисля че нещо е оплескано със монтажа. Ако е свалян колектора може да не е закачен някой вакум, нещо от тоя род и да не може да достигне нормалната смес. Има и друг вариант, компютъра газовия да не може да симулира достатъчно добре импулсите към газовите дюзи и оттам да се получава разминаване в стойностите които бензиновия компютър гледа и да отчита грешката. Аз преди да сложа газов инжекцион доста се чудих каква марка да е и накрая се спрях на фобос... ако идеш на паркинга им и видиш служебните коли всите са хонди на газ. Дали е случайно ;) Прегледай всичкото датчици,  включени ли са, мап, тпс, моторчето за празен ход, въздушен датчик, Всичко от до огледай, огледай и нещо друго дали щекерите към бензиновите дюзи са щракнали добре, възможно е(имал съм и тоя проблем) ако не с прекъсване на кабелите а с преходни щекери, като не са фабрични да не дава контакт към някоя дюза и ето ти прекъсването и липса на гориво и бедна смес. Огледай навсякъде където е пипано пипни тук там, но пипни ти увери се какво виждаш и после ходи при майстори с конкретни искания че така ще те мотаят до 2017г

Редактирано от Daniel™

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей в такъв филм и аз бях се вкарал с последния инжекцион и от тогава на следващите 2 коли слагам АГУ.Доволен съм,сам си ги регулирам,доволен разход и вървеж.Проблема е в компетенцията на газаджиите които ползваме.не че е по-добра АГУ-то но не си помислям за ГИ на тез стари бараки които караме!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко съм прегледал,това е! Всичко е ок,и пак бедна смес! Откачам акумулатора и като часовник след 2 дни цък и чека светва! Доста хора я гледаха и казаха да не я пипам повече, че всичко й е ок! Просто моят компютър по-лесно хващал грешките, бил по-чувствителен уж!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе да,нали и аз съм карал Аеродек същия,не е по-различен от другите Хонди.Гола вода са майсторите при които ходим това е истината!Весела Нова Година,ние да сме живи и здрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Весела на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, а аванса не е ли бутан щот и от там прави мизерии, според мен бутнете малко аванса :)

Поздрави и успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...