Jump to content

Recommended Posts

Здравейте! Просто искам да изразя мнение за колегат Shpeer. 

И то не е никак добро... 

Та... Предмета на сделка беше салон от Сивик англичанка. По принцип исках да взема целия салон за да не развалям комплект, но се оказа, че не може да открие едната седалка... И се разбрахме да ми продаде само корите на вратите. 

Ставаше дума за корите от тази тема http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=98367&do=findComment&comment=1057437343

тези с лилавата шарка в първия пост. Но уви... Беше изпратил други кори... Съвсем друга шарка и в далеч по-лошо състояние... Това, че бяха друга шарка не ми пречеше проблема е, са съвсем други кори и са в по-кофти състояние... Тука става дума за дадената дума... И да имах преглед и тест, знам че за това ще ме захапете веднага... Но трябваше да избирам или да дам 20лв за доставка и връщане или да ги взема за 30лв и да се опитам да ги поправя... Да взех ги и ми всеха още 20лв да ги вкарат горе долу в ред... 

 

Да подчертая!!! Тук не става дума толкова за парите, а за не спазената дума... Да пробвах да му се обадя, но той не си вдигна телефона...

 

Благодаря за вниманието и си имайте едно на ум! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха ха меткам 20 лева и нема ги зема. А тая хитрост с двете доставки се лекува и аз я слагам но знам какво пращам.

Като ми пратят нещо така и се съмнявам в пратката или подателя да си я махне и тогава.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега  civicgonemad !  

 Имам огромно уважение към теб , най лесно е да се посчва с пръст и да се лепят етикети но аз ще направя следно :

  Ще те помоля да си обективен.

  Изпратих други кори наистина , тъй като ти каза че не е проблем даже и да не са ''точно тези '' , да приемем че съм сбъркал аз ! Добре но защо удобно забравяш , че след като ги взе аз се свързах с теб и ти казах като не те устройват да ги върнеш като аз ще платя всичко ! Това ти го казах тогава , това за втори път тук ти го казавам тук сега , моля върни ми корите аз ще си платя всички доставки ! Също така те моля да изразиш недоволството си от състоянието на корите със снимки , нека се види ''лошото състояние '' Тъй като кориите според мен и още трима души са в отлично състояние . Но да кажем , че това просто е от нашия доста лош вкус .

 Имам гореща молба към теб , моля не употребявай епитети към мен както и към други колеги , но даже и да го направиш аз никога няма да си позволя да го направя .

 Като допълнение ще ти кажа че имам път към Пловдив скоро и искам да си ги взема лично ! Каквото си получил искам и това да си взема , за пореден път казвам , че всички разходи по пътуването и разбирасе наложеният платеж са си за моя сметка .

 Ако прецениш написаното за нормално бих се радвал , но даже и да го гледаш под свой свиден особен начин пак бих те разбрал .

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо ти не се обади... Писа смс след което аз се обадих и се оказа, че ти дори не знаеш, че са изпратени... Как става тая... И каза, че ще звъннеш "след малко" и това малко отиде та се не видя. Снимки ще има...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предложения две имам към теб аз . Едното е нещо което вече за сетен път чуваш ,а именно връщаш ми корите връщам ти парите , предложението беше отправено към теб преди да пишеш тук! Даже ако ти допада бих го формулирал и като молба . Второто е нещо което ти иницира а именно спор , ами нямам против мога и да споря . Ама гледам да го избягвам и най вече да го уреждам лично и да не заливам околните с глупости. Ако искаш давай да спорим и да заливаме форума с помия . Можем го всички нали?.... Лесно е да се държим просташки да сочим с пръст ,от малки знаем да псуваме лесно е да се приложи , трудно е като се наложи да нямерим друг начин , ти избра този друг начин и рискуваш да направиш грешка според мен . Аз ти предложих как да излезеш по нормален начин от сагата която направи ти избора е твой . Спокойна вечер на всички колеги !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитите за свързване се оказаха безуспешни... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей уважаван от мен колега , опитите ти за връзка бяха и са със съобщение тук в форума , а това че не съм влизал и прочел се надявам да не ме вкара пак в някакъв прозорец на некоректност . Имам неприятно усещане че искаш да говорим безмислици ,а на мен това хич не ми харесва ! За пореден път ти предлагам да ми върнеш корите , даже и ще те помоля ! Моля върни ги , но имай предвид това което и съм ти казвал каквото съм дал искам да си го взема в същото състояние ! И понеже трудно ме разбираш аз послушно ще си повторя : връщам ти наложения връщам ти транспортни . Моля дръж се адекватно защото търпението ми не е безкрайно! Адрес: софия офис еконт на бул, президент линкълн 0878781560

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да взех ги и ми всеха още 20лв да ги вкарат горе долу в ред... 

 

Shpeer, много хитър ход, така да молиш, когато вече човека си ги е сложил и знаеш, че няма да ги свали и да ти ги върне. Доста умело излизаш от положение. Лично мое мнение (без да ангажирам никого) е, че щом имаш обява за конкретни кори - трябва да пратиш ТЯХ, не други.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз звънях... Кой вдигна? Ако беше толкова съвестен нямаше да сложиш транспорта да е за моя сметка и в 2-те страни при условие, че ти АДЖЕБА си ми пратил кори които аз няма начин да знам как изглеждат. И за да си спазя думата ей сега ще кача снимки... 

 

Хайде да не си говорим за търпение... Пих една студена вода и живота продължава. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ти казвам да си обективен а ти не си , наистина ми звънна преди час и нещо аз ти затворих и пратих съобщение че не мога сега да говоря и ще се обадя като мога , а ти върна да не се обаждам че нямало значение. Колега !!! Върни ми тези кори бре . Ще ти дам парите ще ти дам и пари за пътя до офиса на еконт ! Извинявай за силните думи но наистина ли си добре !? Просто и ясно прдлагах да ти върна всички пари , мисля че 5 пъти поне го казвах това , какво подяволите да направя да се моля окей молих се и какво ти продължаваш да не можеш да се съсредоточиш . Или пък можеш но целиш друго...Сега пък си расърден вече . Чесно казано ми омръзна от това безмислено говорене пишете каквото искате аз казах каквото има !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не му прати това, за което сте се уговорили? Защо си направил за негова сметка, евентуалното връщане? След като е налице някакво разминаване, защо не намери време да се свържеш със него? Защо има толкова евтини тарикати, дето се излагат за жълти стотинки? От известно време се каня да пусна тема за един друг твой колега, дето ми изпрати едни джанти, неотговарящи на описанието и криви, квриви, ръждясали... а уж нямали забележки :) аман от такива като вас! Сега биеш отбой, като няма на къде и ще му връщаш парите?!? Тия "чалъми" за наивници май не минават. Аз викам да му върнеш част от парите, като компенсация за това което е надплатил, а ако си човек на място, да му възстановиш сумата по корите, ей тъй заради доброто си име!Сега като знаеш че има интервенции, е лесно да искаш да ти върне нещата в предишният им вид, знаеш, че това е невъзможно....

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бяхме говори че мога да пратя и други кори , казах да прием че аз съм сбъркал , окей с колегата се свързахме ден след това и му казах да ги връща , писах доста пъти тук да ги върне предложих му да докаже със снимки лошото им уж състояние , аз наистина незнам какво повече да направя , още едно предложение за колегата нега ми прати снимки си д интервенциите и ако всичко е нормално по корите ще ми платя и ненужния им ремонт А и моля като незнаете за що иде реч не комнтирайте. Моля спазвайте културен начин като се изказвате !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бяхме говори че мога да пратя и други кори , казах да прием че аз съм сбъркал , окей с колегата се свързахме ден след това и му казах да ги връща , писах доста пъти тук да ги върне предложих му да докаже със снимки лошото им уж състояние , аз наистина незнам какво повече да направя , още едно предложение за колегата нега ми прати снимки си д интервенциите и ако всичко е нормално по корите ще ми платя и ненужния им ремонт А и моля като незнаете за що иде реч не комнтирайте. Моля спазвайте културен начин като се изказвате !

Как така "бяхте говорили, че може да пратиш и други кори"? Какво значи това? Продавам ей тия кори, ама случайно може и други да получиш?!? Колегата какво ти отговори? И дори и така да е, след като си му пратил други, то те защо не са със същото качество? Колегата ти е казал, че е извършил интервенции и ти след това си му предложил да ги връща, или... не е така?Сега вече е новост това което предлагаш, да му възстановиш сумата и по ремонта, ама пак малко условно... За мен след като сте се уговорили за едно качество и дизайн, а ти му пращаш нещо съвсем друго, което е претърпяло финансови интервенции, поради твоето решение да му пратиш точно това, значи трябва да му върнеш сумата по освежаването, или нещо друго, което ще решите с  момчето. "Културният начин", все още не е нарушен!

 

п.п. Не отговори на въпросите в предният ми пост!

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една снимка

 

036296208.jpg?r=0

 

Вижда се как е подпухнала оградената в червено част. Тя буквално виси. Червената линия от другата страна беше рзлепена. Зоната около дръжката и тя беше разлепена. И това е само шофьорската врата. Дригуте проблеми бяха сходни по останалите кори. Като цяло имаше само 1 от 4 кори със здрава тапицерия. 

Да стари части са това, но ми се обясни по телефона , че са добри. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважаеми другари! Ще повторя нещо вече казано доста пъти от мен , а то е ясно просто и кратко , няма проблем да възтановя сумата на колегата предложих няколко пъти предлагам пак ще му дам парите и за ремонта често пътувам до Пловдив ще мина лично да си взема нещата ! А относно колегата който смята че го е ударил на въпроси и отговори с мен ще му кажа , че му пожелавам да е здрав и с много късмет в попрището което е нагазил ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш лично shpeer...

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да "похваля" колегата Shpeer. Разбрахме се да ми продаде 4бр. железни джанти "оригинални" по негови думи за Сивик 6 англичанка 14". На юнашко-форумно доверие не ги прегледах дословно на място, направо ги натоварих в багажника. После се оказа, че 2 от тях са от Хонда на 5J с централен 56.1мм и 2 са от Тойота на 5.5J с централен 54.1мм, като последните бяха доволно подбити. Наложи се да си купя още 2бр. хондови джанти и да продам на безценица тойотовите. Споделих му за проблема на ЛС...ни кост, ни вест до ден днешен.

 

На колегата съм му простил отдавна, преживял съм го. Въпроса е принципен. Той да му мисли, а и бъдещите му "клиенти".

Редактирано от boiskii
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъдещи клиенти все ще има... Все пак едва ли има обяви само тук.

 

OLX... Data... Тойота форум ...  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те такива мошенгии се разчуват рано или късно навсякъде -и на луната да почне да продава човек ,славата е по петите му -като рака ,отърване няма !

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шперчо,пишеш като политик (10 реда думи и не казваш почти нищо) , а на такива хора работата им не е чиста по подразбиране.Повтаряш едно и също като избягваш отговор на конкретните въпроси.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може няколко реда да вметна и аз...

 

Тия дни, въпросния тарикат, се прояви пак...

 

Става въпрос за мой приятел, от форума, който повечето хора познавате.

 

Понеже човека е над тая помия и е пич, съмнявам се да се " оплаче".

 

Аз, ... обаче имам въпрос - защо господата, които отговарят за това място, не направят нещо.

 

Колко човека още трябва да бъдат излъгани, прекарани, измуфтени, прецакани и т.н. 

 

От другаря Юлиян Велинов - така се казва тоя хубавец...

 

И понеже, даже и осъдените на смърт, имат последна дума, ... нека обясни, ... за детонационния датчик...

 

Как така праща на колега, нещо на парчета... счупено, обгоряло... 

 

Едва ли работещо.

 

За не малка сума...

 

Много ми е интересно, ... да го чуя...

 

Думата е ваша, г - н Велинов.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амин...

 

п.п.

 

Що бе, хора...

 

Ши ви стани пишката по - голяма ил... ши забугатейти...

 

Нещастници...

 

п.п. И пак питам аз, ... щот явну съм тъп и упорит...

 

Ко праим с таквиз субекти у форумЪт Ондовски.......

 

п.п.п. Наздраве, на малкуту устанали истинки люде !

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За такива трябва да има вечен бан тук !!!

Сори, че пиша в темата (не по правилата и без да имам отношение), но няколко вече потърпевши от един и същ... такива хора не трябва да има тук.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко... Няма кой да го бан... Все пак трябва да останат хора тука. А къде отидоха хората, господа, администратори. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах перипети с въпросния господин, преди няколко години си търсих 14ки джанти железарки, човека каза, че ще се чакаме на една бензиностанция близко до нас, дойде с джантите, изглеждаха ОК(доста мръсни), след като ги вземах се оказаха че едната направо е усукана и не става, другата под мръсотията беше цялата в ръжда и беше на ръба да се разцепи.... та след като не отговори известно време, му наредих обявата в олх и той магически се появи и каза "щяхме да разменим джантите и да оправим проблема, ама ти писа по мой адрес без да ме питаш, оправяй се", колко коректно :) хем зема парите хем извхърли боклука... дее*а и българските бизнесмени смешни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...