Jump to content
Alex Rashkov

Колко ви излиза Автокаското на година за Акорд 7-ма генерация?

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Въпроса ми е към тези от вас със Акорд 7-ма генерация.

Бихте ли споделили колко е застрахователната стойност по шваке и коя застрахователна компания е за предпочитане?

Като пример преди три години успях да заведа в Булстрад щети за седем детайла наведнъж на една служебна тойота :punk:  ( видими драскотини на лака на тавана, едната задна врата, заден калник, ляв и десен ъгъл задна броня и двата обърсани на паркинг по различно време, отлепено парче от лак на другата задна врата, и пукнатина на предната броня) следващата година служебните коли бяха към ДЗИ и там вече гледаха доста по зорко...

Та ще ви бъда бъда много благодарен ако споделите колко трябва да приготвя за каско на бъдещата ми Хонда и за коя компания са най добрите отзиви?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм към Булинс но вобще не съм доволен бавят пари много се мотаят , живот и здраве от юни ще се преместя в Булстрад защото видях за кви глупости изплащат много по добре и навреме , приятелката ми има toyota и постоянно я удря и сурка ! аз на хондата сега плащам 520 лв каско а в булстрад ми правят 15% намаление така че там

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми излиза 170 на 3-месечие при Виктория при застрахователна стойност около 12500 лева. Доволен съм от тях, защото съм нямал проблеми със завеждане и признаване на щети, както и по отношение на начина на осребряване на разходите - правил съм и с възлагателно, и с фактура.

 

Преди това е била на Булстрат, като от тях също нямам оплаквания. Единственият проблем е, че като заведох 4-та щета за една година, ми обясниха, че признавали до 3 и не ми я платиха.

Важно е да отбележа, че завеждам супер дребни нещица и може и аз да съм си виновен за последното. Досега съм нямал, да чукам на дърво, сериозни щети, като завежданите от мен са от рода на задран долен ръб на предната броня при паркиране. Но аз разсъждавам, че след като им сипвам толкова пари, имам право и на отремонтиране и на такива дреболии.

 

Не знам как биха се отнесли при сериозна щета, но както се казва, да не дава Господ да разбирам!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Армеец - върху 10 000лв беше около 700лв каското, като можеше и на по-ниска сума, но аз си я застраховам на толкова последните 2 години. Но при голямата градушка изплатиха над 2к за боя, за няма и 2 седмици след като успях да се вредя да я снимат :) И за други неща са плащали щедро и бързо (например 400лв за задна броня, която сам си счупих при паркиране назад, в кол, който не видях).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм в Армеец, с предишната кола също бях там. Сега при оценка 10500 - 720лв. годишно. Въпреки че колата е 2004г. имам право още две години на доверен сервиз, изплащат си навреме, сервизите са им сравнително добри а и съм забелязал,че при огледите преди да я "маркират" не си правят друда да оглеждат и описват всичко - което два пъти беше плюс за мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2003-a на 8000 лв  - около 450 лв (без кражба) - л ев инс

два пъти я водих на експертна оценка и платиха долу горе разумно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко са важните неща: Застрахователя, да има договор с читав сервиз на Хонда. Това ти дава възможността, да ти отстраняват щети за тяхна сметка, с оригинални части и с гаранция. Иначе е досадно, защото ходиш и сам си търсиш сервиз, части, пазариш се, трябва ти Проформа фактура, носиш я за предварително одобрение от застрахователя, сам си плащаш всичко и после чакаш да ти осребрят фактурата, като може и нещо да резнат въпреки предварителното одобрение. При щети като градушката, това означава сам да извадиш 2-3 бона, които да загробиш за няколко месеца.

Друго важно е, да се следи в конкретната компания, колко е минимума като застрахователна стойност или години за ползване на доверен сервиз. Масовото е 10 хил. лв или 10г. Паднеш ли и под двете, имаш право само на ескпертна оценка, което си е дърво, особено за коли със скъпи части като 7-та. В случая на Веселия с правенето на Каско няколко години все на 10 хил. лв,, това работи докато не се получи че правиш "надзастраховане" и става опасно. Подзастраховането и надзастраховането обикновено варират между 10-20% от оценката по Шваке или Аутоексперт. Ако си под тези граници или над тях ще те режат.

За случаите с 3 щети в една година, трябва да се гледат общите условия. Те често биват променяни и там е разписано, колко щети може в една година; наведнъж, както и % за щети "на паркинг" и общ лимит, който като се достигне трябва да се "дозастрахова". Най-разумно е за драскотини да не се ходи веднага, а да се изчака и завежда преди изтичане на каското. Ако се завеждат няколко щети, 1-ва се завежда най-голямата!, защото тя ще дръпне най-много от лимита. Ако заведеш драскотина на вратата и не я отстраниш и после ти ударят вратата, ще ти платят на 50% за новата щета. Най-добре е каското и гражданската да са на 1 място, защото ГО, стига да не е драстично по-скъпа,  ще даде значителна 10-15% отстъпка по Каско. Липсата на щети и еднократното плащане също дават значителна отстъпка.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Армеец, нещо от порядъка на 800 лв (1018 общо с гражданската). Оценката на колата е 15 и нещо. С право на доверен сервиз.

До сега съм оправял 1 щета с 3 детайла и плащане с фактура. Бавиха парите до последния възможен момент. От градушката миналата година не съм ги оправял все още, но ще е в доверен този път.

До колкото знам нямат ограничение за паркинг щетите. Преди бях в Булинс, но въведоха ограничение за 3 щети на полица и после с бележка от КАТ.

Редактирано от Imst

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайте предвид, че за коли над 3 години частите които се влагат са алтернативни или втора употреба. В 90% от случаите...даже в повечето условия си го пишеПоздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много доволен от ДЗИ, макар да бях скиптично настроен към тях. При 800 лв., успях да договоря 13К.

Имах няколко щети - борни, стоп и тн. платиха за седмица, след представяне на фактурите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайте предвид, че за коли над 3 години частите които се влагат са алтернативни или втора употреба. В 90% от случаите...даже в повечето условия си го пишеПоздрави

 

 

При кой това с тези 3 години? И как го сметна 90%? Понеже при армеец поне, ако си доплатил за възможност за отремонтиране на проблеми с оригинални авточаст (доплащане 200лв / година) си сменят с оригинални части. И то с нови такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за 3-те години, важи при обезщетяване по експертна оценка. Смята се стойността на частта като нова и се коригира с % на овехтяване на автомобила. Колкото по-стар, толкова коефициента пада и получаваш по-малко. При плащане по фактури или в доверен сервиз, водеща е застрахователната стойност. При някои компании за да влезне колата примерно в Бултрако, стойността не трябва да е по-малко от 20 000 лв. Отделно има доплащания като споменатото от Веселия, или валутно Каско, които покриват с "бързи писти" и само с оригинални части в представителен сервиз на марката.

Според мен, ценна опция е също така каското да важи и ви чужбина, което се предлага базово от някои компании. Има такива, които при автомобил до 5г, покриват и повреди на двигателя и скоростната кутия без допълнителна премия, което за коли купени втора ръка на 3г. от чужбина си е ценна опция. Друго полезна възможност но само за физически лица и ако застрахователя го приема за осребряване е, при изготвяне на проформа фактурата, да не се калкулира в нея ДДС, защото то няма да свърши работа нито на собственика на колата, нито на застрахователната компания и само ще вдигне стойността на ремонта и евентуално застрахователя ще отреже, че е над лимита за дадената щета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

550лв във Виктория с доверен сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

540лв в ЛевИнс на 13х лв оценка и без щети за м.г. Казвам го защото и двете уточнения са важни за цената на полицата.

 

И дори да имам право на доверен сервиз, никога не съм го ползвал. Вкарвам я в моя доверен сервиз на близък човек и досега не съм бил назад от експертната оценка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята кола е около 500 лв., правя каското в Армеец от много време и никога не съм имал никакви проблеми. Оправял съм няколко щети вече, последно от градушката. За сега са коректни и мога да кажа, че съм доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Булстрад оценка близо 15к,каското ми е към 620лв на година с доверен сервиз.Акорд 7 фейс бензин 2.0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Акорд 2.0, 2004. Преди около седмица направих каско и ми излезна около 580лв (или 4 вноски по 146), оценена е на 10100 и е с доверен сервиз, към ДЗИ! Още немога да кажа отзиви, тъй като не съм имал щети слава богу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо... шваке от отдавна не е начин, по който се оценяват колите. 

Тези, които си застраховате колите във всичко, което завършва на "ИНС" сте луди  :yes:  без да се обиждате.

Алианц е компанията!

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДЗИ, Първо я оцениха на 16500, но исках по-ниска застрахователна оценка за да плащам по-малко. Спазарихме се на 13500. По-надолу не искаха да паднат. 4х181лв.

Включени опции:

Доверен сервиз: ДА

Дозастраховане (Доплащане) след щета: НЕ

Изискване на аларма за покритие на "Кражба": НЕ. Може само с имобилайзър

Обаждане на телефон при щета: НЕ

Покритие в ЕС и Турция: ДА

Посещение на мястото на събитието: НЕ

Право на пътна помощ при авария в БГ: До 25км.

Право на пътна помощ при ПТП в БГ: До 300 км.

Право на щети без документ от полицията: До 10% от стойността на МПС на събитие. До 20% от стойността на МПС общо за годината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Акорд 2.0, 2004. Преди около седмица направих каско и ми излезна около 580лв (или 4 вноски по 146), оценена е на 10100 и е с доверен сервиз, към ДЗИ! Още немога да кажа отзиви, тъй като не съм имал щети слава богу.

Здравей колега,

Можеш ли да кажеш при кой брокер си направи застраховката авто каско в ДЗИ, защото на мен за същата застрахователна сума от 10 000 лв брокера ми обяви 655 лв и това с отстъпката от негова страна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

540лв в ЛевИнс на 13х лв оценка и без щети за м.г. Казвам го защото и двете уточнения са важни за цената на полицата.

 

Zlatozator, ползваш някакви преференциални условия или всеки може да се възползва от такива, ако отиде където трябва? 

Предполагам на много хора ще е интересно, при положение, че масово плащат подобна или по-висока премия за оценки от 8 - 10 000лв, включително и аз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, просто всеки път се налага да обяснявам колко е специална (не само на сърцето ми) колата и драпам да запазят предишната оценка или доколкото може да се задържи.

 

Относно условията, почти всичко е до пазарлък. Пиши ЛС, ако искаш да ти кажа в кой офис ходя обикновено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно добре се пазариш ... Тарифното ти число ти е ~ 4%, като на кола за 50 000лв... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което си посочил не е тарифно число, а % на действително платената застрахователна премия, спрямо застрахователната стойност на автомобила. Тарифното число не може да се мърда спрямо даден клиент. За определена марка, модел и година то е константа. По-ниската застрахователна премия може да се постигне с бонус-отстъпки. Той си е написал, че не е имал щети, което дава доста голяма отстъка. При ГО в същата компания-още. При еднократно плащане-още. Общо бонусите могат да ти дадат 25%. Като лоялен клиент на даден застрахователен агент/брокер, той може също да ти отстъпи от комисиона, който не е малък си и сметката се получава. Това е най-оптималния вариант за застраховане-да успееш да получиш хем добра застрахователна стойност, а ниската цена/премия, да я постигнеш със отстъпките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Accord 2004, 2,4 бензин - Лев Инс - малко над 700 за 12К застрахователна стойност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорд 2.4 2007 седан в Армеец на 12к оценка с няква отстъпка за гражданска и каско, е 650лв. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...