Jump to content
spiral_tech

Хонда Акорд 7gen-2.2i-ctdi

Recommended Posts

Здравейте колеги,от месец съм собственик на въпросният Акорд и мога да кажа,че много ме радва колата.Уникална возия ,стабилна и приятен външен вид.Имам един проблем само които ме дразни и това е,че немога да намеря къде да ми сложат usb изход на playera.Kолата е с навигация ако има някакво значение.Моля които е слагал или има някакво решение да пише :)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита кола!

 

За какво ти е изход!? :D Виж, за ВХОД можеш да видиш за x-carlink ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще погледна определено :))) а да знаеш къде могат да ми го вържат,тъй като гледах как става но не се наемам да разглабям конзолата 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ходих в Toyaga за 250лв с монтажа и 2 години гаранция Grom audio е мойто. От 6 месеца съм с него и съм доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Можеш ли да пльоснеш една снимка. Да видим как изглежда или да опишеш къде си сложил самият адаптър  ?

До сега съм виждал едно решение на колега тука от форума, което ми хареса.

Редактирано от Imst

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те ти го скриват под таблото, само кабелите ти прокарват вътре в централната жабка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

http://www.ebay.co.uk/itm/Yatour-Digital-Music-CD-Changer-USB-SD-MP3-for-Honda-Civic-CR-V-Accord-Acura-/281147893015?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item4175b86517

 

работи перфектно !

сам можеш да си сметнеш колко ще ти струва !

 

ето ти и линк с монтаж :

 

 

 

 

за 30 мин ще се справиш  :)

 

 

зависи колко го бързаш и дали ти се чака  !

при мен дойде за 2 седмици и ми излезе 105 лева мисля :)

успех

Редактирано от GoMi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gomi, дай малко отзиви за тази джиджавка... работи ли управлението от волана. Какво е качеството на звучене през мп3 в сравнение ако същата песничка си я записал примерно на конвенционално сд(или казано друго яче изходния файл е е един и същ ... )?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

монтажа става много лесно , след демонтаж на няколко пластмаси от централното барче , всичко е със рапидна отверка ако не се бъркам по спомен или със шестограм.няма нужда от махане на конзолата централната т.е. конзолата със навигация или радио .

буксата се пада точно отдолу и сочи надолу.

тази джаджа идва със готова букса , единственото което трябва е да я щтракнеш във изходната букса , оттам следва да си намериш място където да го оставиш,кабела е горе долу метър дълъг може и да е по малко не помня.

позлвам го със СД карта и със УСБ флашка .

няма проблем със звука вече зависи какъв  ти е записа , ако е по слаб ще се чува по слабо но това не е проблем , защото да кажем следващата ти песен може да е с прекрасно качество и да се чува по силно..

управлението от волана работи от лявата страна работи .

при мен е само радио цд нямам навигация , излиза ми на екрана на радиото CDC ( CDChanger) и отстрани папка и номер на песен по папката.

ако е навигация несъм сигурен дали ще ти изкарва и името на песента ще те излъжа.

ползвам го от началото на годината.

единствен минус отбелязвам че ако телефона ти е наблизо и звъни или каквото и да е , съобщение от оператор или viber , whatsapp и други приложения дава смущения и прекъсва за момент докато не махнеш телефона от там.

това е.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Аз съм с простото радио сд и голямо барче отдолу, където мисля и да сложа тая джиджавка. Т.е. управлението си се запазва и бачка нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Благодарим, Колега ... смятам, много полезно инфо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ebay.co.uk/itm/Yatour-Digital-Music-CD-Changer-USB-SD-MP3-for-Honda-Civic-CR-V-Accord-Acura-/281147893015?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item4175b86517

 

работи перфектно !

сам можеш да си сметнеш колко ще ти струва !

 

ето ти и линк с монтаж :

 

 

 

 

за 30 мин ще се справиш  :)

 

 

зависи колко го бързаш и дали ти се чака  !

при мен дойде за 2 седмици и ми излезе 105 лева мисля :)

успех

Благодаря ти много колега.Поръчах го вече ще пиша като го монтирам :) 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз съм в играта с поръчка на една такава джаджа. Дано всичко е ОК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз да дам още един глас за Grom audio, ползвам го с усб флашка 8гб, и с aux кабел за телефон със стерео жак (има и опция да се добави bluetooth + 100лв, но засега не ми трябва). Цената е 260лв с монтаж в София (~30мин), ако някой го интересува мога да дам координати на човека за да не правиме реклама. Колата е акорд 2003та без навигация. Имената на песните и папките не се изписват (изглежда само американските радиа го поддържат), като цяло изглежда качествен адаптер, поддържа и flac формат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде и моята джиджавка, монтажа е супер лесен.Монтирах в централната конзола. Като цяло съм доволен от качеството(никаква разлика между мп3-ка записана на аудио диск и същата просвирена през плеъра), бързо тръгва, няма смущения, паразитни шумове, бързо индексира песнички до 10-15мин., при големи миксове са му необходими 2-3 мин за да засвири. Но това е нормална цена която трябва да се плати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпросче: след като таз джаджа се свърза на мястото на чейнджъра той остава off та няма ли начин и двете да вървят и да си избирам от къде да слушам ? Решил съм да поръчам grom с блутут понеже ми се иска да си свързвам телефона , но ми си щеше и чейнджъра да работи та няяма ли някакъв чалъм?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво ти е да работи и changer-ра, при положение, че всичката музика можеш да я качиш на флашка ? :)

Редактирано от Imst

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... да се включа и аз към доволните потребители на "таз джаджа"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покрай вашите добри отзиви и аз си поръчах един Yatour адаптор. Някой може ли да сподели къде е разположил главния модул, защото не ми се ще да правя отвори по барчето в средната конзола. Евентуално се чудя дали няма да се получи без модификации ако се постави в жабката...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лежи си в жабката.. кабела пада свободно отзад и право в радиото.. без да се дупчи нищо и т.н.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

въпросче: след като таз джаджа се свърза на мястото на чейнджъра той остава off та няма ли начин и двете да вървят и да си избирам от къде да слушам ? Решил съм да поръчам grom с блутут понеже ми се иска да си свързвам телефона , но ми си щеше и чейнджъра да работи та няяма ли някакъв чалъм?

 

Ето колега една примерна схема на свързване на yatour, където можеш да си избереш кое да слушаш ;)

 

post-6093-0-25179800-1436733621_thumb.jpg

Редактирано от Just'Do'It

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При мен монтажа беше голямо приключение, първо конзолата, която се сваля преди последното барче, което пък от своя страна скрива достъпа до буксата, ми даде толкова зор (заради явно клеясали щипки), че след близо час мъчене, се наложи да обиколя 2-3 сервиза, докато успеят да ми го свалят :D Тъкмо се зарадвах и се оказа, че едната метална закопчалка на въпросната конзола бе изхвърчала при откачането и ти да видиш как се търси още 2 часа една нищо и никаква метална пластина (чак моргите обиколих да я диря) :punch: ама накрая излезе :punk: Поставих си адаптора в жабката и о, mp3 ера заповядай :whistle:
Не стига тоз зор, ами и накрая се оказа, че двете колони (ако не се лъжа субоферите), които са на кората на задното стъкло, никакви ги нямам (колата я взех наскоро) и пак ще трябва да допирам да някой сервиз :hmmm: 
Интересно обаче, на кутията на устройството пишеше че може да прочете до 99 папки на флашка до 8 GB (каквато ползвам и аз). Бях си качил "само" 25 папки, до 16 ги свири без проблем и после като дам да мине на следващата, 17-та папка, връща отначало на 1-ва.... Някой изпитвал ли е подобно нещо и как се е справил? На мен първото, което ми идва е да събера всички песни във въпросните 16 папки, ама все пак...идеи?

Редактирано от Power_Of_Dreams_84

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли нещо особено в папка номер 17? Твърде дълго име на папката или файловете в нея? Ш какъв формат са ти файловете и какъв битрейт? На какъв език е изписано името на песента/песните или папката или и двете? Колко голям е размерът на първата песен в папката? В папка номер 18 (ако имаш такава) можеш ли да отидеш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пръв поглед нищо особено няма в папка 17. Всички папки са именувани както е по инструкциите - CD01...CD08...CD17 и т.н. Всички файлове са записани в .mp3 формат и 320 kbps битрейт. Проверих от 17-та папка до последната 25-та папка и всички файлове са изписани на латиница, а първата песен в проблемната папка 17 е само 6,2 MB... Не ми даваше да прескоча до 18-та папка, от 16 като дам папка напред ме връща на първа, а от нея ако дам назад - на 16-та...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Провери ли в чичо гугъл дали има няма бъг с фърмуеъра? Пробвай да сложиш папка 17 в 16 и виж дали ще я чете там и дали ще отиде на 18 след това, ако не отиде значи има ограничение и правиш рекламация, ако отиде има нещо в папка 17..

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново браво за съвета! Ето тук било разковничето:
 

4.Supports up to 15 folders (depending on the radio type) on your USB/SD.

5.Any number of songs can be stored in each folder, but the display of most radio models can only screen 99 track titles.Saving too big file(over 50MB) in any folder may also cause intermittent performance

http://www.ycarlink.com/my_41/USB%20SD%20Usage.htm

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ударете едно рамо и тука - ЛИНК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от няколко дни съм с Honda Accord 2005 и реших да Ви ползвам темата по въпрос свързан с аудиото. Монтирах си разбира се Grom Audio за да слушам mp3, но сега имам проблем с намирането на функцията Random. Ще опитам да кача снимка:

 

http://www.photobox.co.uk/my/photo/full?photo_id=20871753668

 

Предполагам, че е някаква комбинация от бутони, защото веднъж докато си играех се появи надпис RDM на дисплея, но почти веднага го изключих с друг бутон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включих си телефона с приложението на Grom за Андроид и от него направих настройката за random и на екрана се изписа RDM. След това на загасена кола включих флашката и след това настройката се запази. Значи я има тази функция и работи, но не знам комбинацията за да я включа. Моля знаещите да се включат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...