Jump to content
nikstar

Масло за хидравлика на CRV 2

Recommended Posts

Колеги имам следният въпрос, може ли някои да ми услужи (разбира се срещу съответната сума), с хидравлична течност за CRV 2003 2.0 бенз. около 100 г.

Искам да си долея тъй като съм 1/2 сантиметър под минимума и се чува лек звук при навъртане на волана, тъй като не ми се купува цяла опаковка.

 

Имам останала течност червена която съм доливал в предишното ми Рено, но до колкото разбрах не е подходяща.

 

В София, Люлин живея.

 

Благодаря !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

То хубуу ма си от София, аз сменях моята но не помня хартиса ли ми, щото метода ми на смяна е малко разхщаващ, ще я потърся ако има ще ти я пратя по някои в София пък ти ще идеш само да си я вземеш :) Само че като гледам Люлин до към Младост да не ти легне 2 часа път и гориво колко едно шише :) Може с метрото :P В наи лошия случи имам втора употреба :) сигурно не съм я хвърлил щото съм съм стара къща :) бая си е читава да знаиш, червенка прозрачна :)

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

И на мен ми трябва, но за първа генерация незнам дали има разлика, че в момента ми е под минимума.

Ако има още някой от София може и да си разлеем една ботилка в зависимост на кой колко му е жадна колицата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубуу ма си от София, аз сменях моята но не помня хартиса ли ми, щото метода ми на смяна е малко разхщаващ, ще я потърся ако има ще ти я пратя по някои в София пък ти ще идеш само да си я вземеш :) Само че като гледам Люлин до към Младост да не ти легне 2 часа път и гориво колко едно шише :) Може с метрото :P В наи лошия случи имам втора употреба :) сигурно не съм я хвърлил щото съм съм стара къща :) бая си е читава да знаиш, червенка прозрачна :)

Нали знаеш,че има само един метод за смяна :lol: Вадиш маркуча на разширителния съд,след това крайно ляво,крайно дясно и си готов :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз имам ЦРВ - първа генерация и маслото ми е на минимум даже и под минимума. Какво е маслото за хидравликата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Honda PSF-S

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така купих си масло от Бултрако -  PSF-S, ако някой от колегите, които са писали в по-горните постове и имат нужда за доливане, мога да им услужа! Това, което забелязах вчера е че маслото, което ми е в казанчето за хидравликата е малко по-червеникаво, може да е обикновена хидравлична течност. Понеже не съм много на "ти" с автомобилите, въпроса ми е следния:

- ще бъде ли проблем ако долея от PSF-S при положение, че има някакво друго масло без да знам какво е

- каква е процедурата по смяната на това масло? Защото видях, че казанчето се сваля много лесно и ако отвия двете скобки много лесно мога да източа течността от самото казанче, но може би трябва да се източи и от самата хидравлична система, а не само от казанчето  :/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей те колеги.От скоро съм и аз в отбора на ЦР-В 1-2000г.Забелязах ,че и при мен е на мин. маслото на хидравликата.Разбрах,че има такова на Хонда,но никъде не видях какъв вискозитет е.Задължително ли е да е на Хонда,или може подобно да се долее,със същите характеристики масло?Ясно е ,че ATF не е,не става.

Редактирано от MITKO70

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това е

 

post-13558-0-55262400-1436854634_thumb.jpeg

 

Колкото и фанатично да звучи - да, задължително е. При една от смените на масло в автоматика сипах заместител със "същите" качества. Резултата не ми хареса.

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Нали знаеш,че има само един метод за смяна :lol: Вадиш маркуча на разширителния съд,след това крайно ляво,крайно дясно и си готов :D

 

Абе като се замисля що маркучи и тръбички влизат в рейката, има поне още хиляда начина . :lol:

Редактирано от mar_tod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То има,но според упътването е 1 начина ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях писал в староя форум какъв е заместителя на маслото,но е нежелателно,понеже без добавките се пресича и се налага смяна на почти всеки 1000 км.Ако на някой много му тече рейката ще му кажа как да закърпи положението на лични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ясно,явно става само това на Хонда,знам го маслото,но реших да попитам,може и да има  друг вариант,но явно няма.Идея от къде може да се купи,Бултрако е ясно,някой друг да го предлага ?Теч нямам,но просто е малко над минимум,та за това питам.На първо четене ,разбрах ,че е задължително това в задния диф да е на Хонда,но май и другите трябва да са такива,или не е така.

Редактирано от MITKO70
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това "малко над минимума" при загасен двигател ли е или при работещ .?

Ако е при загасен, карай си колата и си свиркай, или я запали и виж тогава до къде е маслото .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лошо да си смениш маслото на волана, кой знае от кога е. По принцип от хонда можеш да си го намериш само май. Всички други течности не е изобщо належащо да са от там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^... освен маслото за задния диференциал. И то трябва да е Хонда - Honda DPS-F.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Краси, не съм съгласен, ама да не спорим излишно  :drunk:  Нека колегата си прецени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^... освен маслото за задния диференциал. И то трябва да е Хонда - Honda DPS-F.

Това го знам, казах го в предния пост,за задния диф е ясно,там е уникална системата!Но,все ми се струва ,че тази кола не е извънземна и не може да и сипеш нещо ,ако не пише Хонда :) Маслото в хидравликата го гледам на студен мотор,то е ясно,може да покара така още,но е хубаво да съм подготвен.Масла,консумативи са сменяни редовно,тия в СН,обичат да пишат в тефтера.Това ме и интересуваше,какъв вискозитет,параметри има това масло за хидравликата,но ако трябва ще и взема от Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Успех с търсенето на информация за това масло  :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е решен,колега с опит при Хондите помогна ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И решението Е ... ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението обаче не се оказа моето.Говори с неговия майстор и той му казва ,че му я е сменил с Декстрон,червена течност :rolleyes: Веднага проверих моята,да ама не,тя е кафяво-жълта,така си дойде от СН.Та,въпроса е какъв цвят е течността на Хонда,предполагам че съм с такава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цвета е: силно прозрачен, с лек отенък отиващ в гамата на жълто-кафеникавото.

За да придобиеш представа, наподобява  почти едно към едно, като олио.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам, течността е прозрачно-жълтеникава.

 

И не, колата не е извънземна, обаче в диференциала (разбирай и системата 4х4), автоматика и волана се сипват само неща, на които пише Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цвета е: силно прозрачен, с лек отенък отиващ в гамата на жълто-кафеникавото.

За да придобиеш представа, наподобява  почти едно към едно, като олио.

Абсолютно точно описано,такава е и моята ;)

Краси,това го разбрах вече,за някой "сосове"колата си иска нейната марка. :thumbs1: и няма да има главоболия.

Поръчах на един приятел,на каква цена ще му го доставят за сервиза.

И като си говорим за хидравлика,да питам и още нещо,което забелязах,може и да не е тук мястото,но...

При пълен ляв волан,за обратен завой,се чува по някога от дясно ,много странен звук ,като скърцане,присвирване ,не мога да го определя точно :unsure: Някаква идея?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

И като си говорим за хидравлика,да питам и още нещо,което забелязах,може и да не е тук мястото,но...

При пълен ляв волан,за обратен завой,се чува  ,много странен звук ,като скърцане,присвирване ,не мога да го определя точно :unsure: Някаква идея?

!!! ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...