Soichiroo 80 #1 Posted February 9, 2013 Здравейте колеги.Мисля,че нямаме такава тема тук в този форум,а лично според мен е доста полезно да има една добре оформена изчистена тема от този род,а защо не и с една анкета.Не са малко хората тук които имат контакт с професионални ръчни инструменти всеки ден и могат да си дадат мнението което са изградили с годините.Марките за които ще си говорим по напред в темата са безспорните лидери в световен мащаб като Snap-on,Craftsman,Gedore,Facom,Usag,Proxxon,Force,Beta,Pastorino,King Tony,Knipex,Wera,Unior и други за които не се сещам в момента... Share this post Link to post Share on other sites
delano 113 #2 Posted February 9, 2013 KC Tools - носят на много бой, ама какво да ги коментирам повече. Инструменти за сериозна работа. Share this post Link to post Share on other sites
Dragi4 1506 #3 Posted February 10, 2013 SnapOn гайковерт на батерии ползвам от 3 г,Gedore гайковерт на въздух също от толкова,Teng Tools и Bahco Share this post Link to post Share on other sites
Mkilla 1191 #4 Posted February 10, 2013 Най-добре могат да кажат майсторите, които ежедневно боравят с такива инструменти но като има такава тема и аз ще се разпиша Ползвам гедоре и ударна отверка на Force и съм страшно доволен.Смъкнахме с брат ми рейка на Нисан, стоял в двор 1 година на пек,дъжд и сняг, без никакви спрейове от рода на WD40.Тресчотката я напъвахме с ритници , тръби и тн..и нямаше никакви проблеми.Ударната отверка е ползвана 3-4 пъти за развиване на разни клеясали фиксатори.Определено съм доволен от Force и бих си купил пак нещо от тази марка. Share this post Link to post Share on other sites
djoro 37 #5 Posted February 10, 2013 Facom , доста скъпичко но си заслужава всяка стотинка ;)/> Share this post Link to post Share on other sites
Soichiroo 80 #6 Posted February 10, 2013 Нещата които ползвам. Клещите на Knipex стане ли въпрос за клещи това е марката специализирана единствено в производство на клещи от всякакъв тип.Gedore също марка без компромиси в качеството като цяло желязо на което може да се разчита.Другите които ползвам са Proxxon и съм доста доволен от тях като се има в предвид не високата им цена.Производител номер едно за мен в производството на отверки WERA.Споделям за нещата от които съм доволен,че иначе ще стане много много дълъг пост ако тръгнем и да ги плюем.Snap-on- От това което съм чел от това което съм наблюдавал и слушал от хора които работят с тях и до колкото съм запознат с техният рейтинг в световен мащаб и цените които държат мога спокойно да кажа,че за мен това е марка номер едно в цял свят било то инструмент без значение от какъв тип.За съжаление нямам честта да работя с тях и не мога да дам лично мнение. Share this post Link to post Share on other sites
fenabg 2990 #7 Posted February 10, 2013 Аз съм малко по скромен ползвам си комплект РИКО профешанал , тресотки и тн . ,мноо доволен за 5 години що коли за разглобени и обратно незнам . даше на едната тресчотка и махнах дръжката /пластмасовата/ да ми е по лесно да слагам тръба .Като клещи ползвам техниочески солинген .другите са Сета форм . Share this post Link to post Share on other sites
clinku 48 #8 Posted February 10, 2013 (edited) Работя със всякакви неща на snap-on. Гедоре, гаечни, щанги, отвертки, колички и столчета на колелца. Като цяло съм доволен от всичко доста са здрави в сравнение с много други с които съм работил с изключение на динамометричния който доста се е разшлякал и е станал с доста голям луфт и ми прави впечатление че някой път ползвам различна сила за да стегна с 50 Nm (примерно) може и да си въобразявам, но това ме навежда на мисълта че не е много точен. Edited February 10, 2013 by Гошетоо Share this post Link to post Share on other sites
fisherman 9 #9 Posted February 10, 2013 От 5 години ползвам комплект гедоре 108 части JONNESWAY,много съм доволен. Share this post Link to post Share on other sites
HONDA-TEAM 129 #10 Posted February 10, 2013 Аз ползвам от 3 години гедоре MANNESMANN 215 части и съм много доволен. Държи на голям бой. С удълженията отвивам гайките на полуоските, няма кривене нито чупене. Супер е.. Share this post Link to post Share on other sites
Koliooo 23 #12 Posted February 28, 2013 (edited) Аз пък ползвам комплект на Force от 5 години ,и съм много доволен.,и всякакви други инструменти на марката. Edited February 28, 2013 by jokeraaa Share this post Link to post Share on other sites
JK_HONDA 58 #13 Posted March 10, 2013 Гедоре к-кт на Beta! Гаечни ключове Top Masters! Клещи на Rico! Имам едно старо гедоре (руско),което се е разхлопало,но още е здраво и върши страхотна работа..... Beta-та (наистина качествен инструмент), клещите без забележка, колкото до ключове (макар доста отрицателни мнения) досега съм ги ползвам и за по-силово напъване и съм нямал проблем.Всичко се ползва за лична употреба (не е сервиз!) И често си намирам,работа по колата и други места....... Share this post Link to post Share on other sites
Skunk2 2 #14 Posted March 10, 2013 От клещите и керпедениете най-доволен съм отстанал от Knipex. От самозаконтрящите се тип чираци - Visegrip Irvin. Все още пазя комплект от 3 вида чирака, които са над 20 години и са видяли всичката мъка на света. От ръчните съм доволен от Facom, RAHSOL, STANLEY и други. Отверки мога да похваля, старите "Champion", зелени на цвят, приличащи на ментаците от пазарите, също така американското STANLEY е също много читаво и държи на бой. Минали са ми няколко гайковерта през ръцете, останал доволен и сега работя с Chicago Pneumatic. Няма да споменавам колко Home Made инструменти имам, които няма да ги заменя дори и за най-скъпите аналогични такива! Share this post Link to post Share on other sites
Doomwisher 165 #15 Posted March 31, 2013 Ползвам комплект на FORCE 108 части! Иначе имам добри впечетления от GEDORE, MANNESSMAN, IUS, BERNER!Продуктите на Top Master са пълен боклук ... Share this post Link to post Share on other sites
Al Capone 238 #16 Posted March 31, 2013 С един комплект KS Tools съм унищожил един камион мерцедес, стария ми седан 5-та генерация и една ксантия комби. Единственото нещо което даде фира от комплекта е карето за 1/4" тресчотка защото го напънах с по-голям от разумното лост. Иначе основно ползвам раздвижни ключове и водопроводни такива на Rothenberger и Ремс. Имам и няколко ключа Betta нямам оплаквания от тях. Share this post Link to post Share on other sites
Слави CR-V 488 #17 Posted March 31, 2013 Фен съм на FORCE де що имам гледам с тая марка да е, с изключение на една ротационна тресчотка която на скоро си купих, еиии бая пара е ама голям кеф, гледах ротационната и на Проксон ма нещо не ме изкефи как работи и случайно открих тази, ясно е че с нея няма да се напъва а ще се развиват - кофти болт на кофти място за напъване Forceto няма грешка Share this post Link to post Share on other sites
eduarrd 17 #18 Posted April 3, 2013 Доволен съм от Rico. Преди година си купих тресчотка 1/2 с телескопична дръжка доста стабилна се оказа, рядко се налага да включвам тръбата в играта сега От сивика всичко свалям с нея. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Bai_Georgi 47 #19 Posted April 10, 2013 На "Haupa" всички видове клещи, резачки и заголващи пособия. Плоските отвертки също. П.П. Под професионални инструменти разбира се ли се измервателна техника (някои му викат Апаратура)? Че и там могат да се споделят доста мнения Share this post Link to post Share on other sites
Malano4e 0 #20 Posted June 30, 2013 От близо 3г. ежедневно работя с инструментални колички на Teng Tools и Wurt. Teng tools- изключително здрав инструмент, ежедневно подлаган на всякакви извращения.Гайчни , звездогаечни и лули редовно удължавани с тръба- без посуквания и разчекване. Обикновенните отверки постоянно се използват като ударни- нито са се изкривили нито дръжките са счупени.Вложките не са изтарвали гайка. Единствената ми забележка е към тресчотките,много бързо изрониха зъбите и бяха заменени с такива от Wurt. Wurt - също много здрав инструмент. Няма крив,пукнат или счупен инструмент. Тресчотките се използват и като чук, и като твърдо рамо с удължител 1м тръба. Гайковерт на Вюрт, нямам думи за него, развива всичко на ред, за завиване ако се отплеснеш малко и къса шпилки. С много здрав корпус - ползва се вместо чук и има множество падания и подритвания. В моя гараж използвам комплект гедория на Mannesmann 215 части , пак редовно малтретирана с чукове и тръби. Имам само 1 забележка към тях- много бързо се изтриха надписите от дръжките на тресчотките Share this post Link to post Share on other sites
FOXO 45 #21 Posted June 30, 2013 Клещи секачки Teng Tools ........... досега съм бастисал инсталациите на 15 коли........чува се само щрак....и усмивка на лицето!По-яки секачки до сега не съм имал!Отверки Usag - страхотни! Share this post Link to post Share on other sites
waterwet 8 #22 Posted September 6, 2013 Ехххе, чудна тема!Та за инструменти кат' се говори - има два вида инструменти, едните са лоши и трошливи, а другите скъпи.То и от скъпите има строшени. Например на едно комацу болта се развива с прословутите факом и снап-он с удължение около 2.5 метра тръба и се помага с мотокара и 'хряс'. Та при такова извращение с инструменти издържат само две марки - хацет /HAZET/ и асахи /ASAHI/. Това е инфо от хора работещи по ходова част на булдозери и друга строителна механизация. за прецизност и точност, най-вече за авияцията /SNAP-ON и FACOM/Не случайно тези марки инструменти ги пиша с гл. букви.От китайчетата досега на бой по главини и ходова част издържа само една тресчотка - някаква ийстман или нещо такова.Ама от /BELZER/ вече несъществуват под това име и...с това качество - по-добро нЕма.За отвертки от опит - ротенбергер и стенли - вършат работа и за дорници и ударни отвертки - последно по гайките на предните главини след смяна на съединител.От шир потребата на бг пазара прилично се държат гедоретата на бриколаж и bgs (за последното може и да греша - куфарите са сини) - цената и на двата комплекта е около 200 кинта, но за парите си са прекрасни. Share this post Link to post Share on other sites
Stefan Milev 46 #24 Posted March 4, 2014 Ей това взех на скоро, много съм доволен общо взето. Тресчотките са яки и с много зъби. Имам и руски инструмент, за тях няма какво да говоря, правени са за ремонт на танкове. Share this post Link to post Share on other sites
Al Capone 238 #25 Posted March 4, 2014 А във финансово отношение как е този комплект? Share this post Link to post Share on other sites