Jump to content
Plamen_ni

Летни гуми при CR-V

Recommended Posts

Нека всеки сподели опит с летните гуми, от които е доволен. Темата ще е полезна за всички и най-вече за тези, които трябва скоро да купуват гуми. На мен лично ми трябват такива за каране по черни пътища и кал. Иска ми се и да са трайни. Засега съм се насочил към Бриджстоун.Може ли да се избяга малко от стандартния размер 205/70/15, за да се дигне малко по-високо колата без това да се отрази на разхода на гориво или каквото й да е било друго.п.п. Зимни взех Годрич и съм доволен, дали имат хубав летен модел.

Редактирано от Plamen_ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.diana-ltd.com/tire/E126732EB30042CD88B29CB7EF875E86http://www.diana-ltd.com/tire/F96857BD57DC4540B33AE8F52581B3CDНещо много малък избор има. Тези АТ дали ше са много шумни на магистралата. Някой кара ли с такива?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-страшната гума, с която съм карал е M+S.Това означава, че нямам опит с АТ гуми, обаче всеобщо мнение в Офроуд форума е, че не стават за асфалт.Това по принцип, а не точно за тези, които си дал.Карал съм с General Grabber UHP, kоито бяха прекалено шумни.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам по разни сайтове за гуми, но нещо е беден асортимента и не видях М+S поне зесега.Доволен ли си от този Грабер. Как се държат на кал, ако си ги пробвал.

Редактирано от Plamen_ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ги карал никъде, т.е. много малко ги карах на асфалт. Така си купих колата - 2 Грабъра отпред и две различни ( от Грабър, и от тях си :D ) отзад, т.е. 3 различни по марка и износване гуми. Смених ги веднага с 4 еднакви гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с такъв Грабер, чисто нов съм го купувал, ама си е евтина гума, сурка се :) иначе поне е икономичен, за разлика от Цонти АТ които имах тоя ми свали над литър газ. Зимата маи се втвърдяват от студа и се чуват повече като караш , лятото омекват и не се натрапват така. Когато четох ревютата имаше и доволни и недоволни, някои казваха че ставали шумни след едва 20 000км, но пък други ги критикуваха че не ги били разменяли предни със задни на 10 000 км и не им проверявали баланса. Аз мисля д аго спазя пак да видим, но за цената си от 150 на гума + отстъпка просто нямат равни :) Стигнем ли до 200те лева вече има много варианти, лично бих предпочел Пирели скорпион СТР всесезонки, или Ханкок Оптимо Н730 4 сезона, не е за пренебрегване и гудрич лонг траил ТА ТОУР, на цена около 175 лева за брои, първите две споменати са доказано добри гуми и зиме и лете, и удрят в земята доста чисто зимни маркови гуми. Но така и така съм купил грабери , на тях пише М+С ама за зимата в снега... са си компромис и то не малък, не съм закъсвал и в 20-30 санта ама си личи че се мъчат :) както и да, и без с това с тях ще продам джипа някои ден :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от 3 месеца съм с тези Michelin-ки http://www.gumitebg.com/michelin/latitude-tour-hp/205-70r15-latitude-tour-hp .Още като ги взех хвърлих зимните bf goodrich-и в мазето. Преди няколко седмици успях да ги изпробвам и на сняг. Ето и моите впечатления:

-Безшумност - не се чува фучене и виене , по безшумни са от bf goodrich-а

 

-Поведение на сух асфалт - перфектно сцепление (при рязко спиране имам усещане , че купето ще продължи напред, но не и гумите).

-Поведение на мокър асфалт - за разлика от досегашните bridgestone i bf goodrich , michelin имат почти същото сцепление както при сух асфалт.

-Поведение на сняг - учудващо добре за лятна гума, със сигурност по-добре от зимните bf goodrich, които са вече на 6-7 годинки и са малко втвърдени.

-Поведение на кал - не мога да кажа, защото избягвам тежките кални терени, все пак ЦР-В-то си е "паркетен джип"

Като извод - мисля да си карам и зиме и лете с Michelin-ките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека всеки сподели опит с летните гуми, от които е доволен. Темата ще е полезна за всички и най-вече за тези, които трябва скоро да купуват гуми. На мен лично ми трябват такива за каране по черни пътища и кал. Иска ми се и да са трайни. Засега съм се насочил към Бриджстоун.Може ли да се избяга малко от стандартния размер 205/70/15, за да се дигне малко по-високо колата без това да се отрази на разхода на гориво или каквото й да е било друго.п.п. Зимни взех Годрич и съм доволен, дали имат хубав летен модел.

Смятам,че добре си се насочил към Бриджстоун..... :thumbs1:/> Моята дойде преди няколко години с нови летни Bridgestone Dueler H/T D684 M+S,като първата зима даже си ги карах градско,но на следващата след,като ги изпекох лятото вече станаха опасни.За зимни купих също Bridgestone DM-V1 и съм доволен.Пролета отново ще си сложа Dueler-а,които се държат доста добре на шосе и не са мръднали,като само при жега свирят леко на завой.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята я купих с Пирели скорпион СТР всесезонки,и мога да кажа че много свирят лятотозимата не сьм ги пробвал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, всесезонните или летните са по-добре за топлата част от годината. Аз си мисля, че всесезонните ще се износят по-бързо на горещ асфалт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естесвено че летните са по добре, но пък всесезонните спестяват много разправии... ходене по два пъти в годината на гумаджии, излишни пари за демонтажи монтажи, съхранение на още 4 чифта гуми, + превозваенто до вълканизатора :) + цената за 8 гуми :) Всесезонните карат 3 зими и 3 лета примерно, спецялно ханкок отптимо н730 държи към 50 000 км като бива така да са рачетенеи че последния сезон които изкараш да е летния а не зимния :) След тва хвърляш и пак нови :) Така не се занимаваш с гумаджии и простии, а са доказано добри и на сняг и на асфалт, не свирят. Не знаех че скорпиона свири на асфалт лятото. Но пък са по добри зимата от ханкока. Въобще ако карате леки зими като мен, хич не ми трябват зимни гуми, не съм скиор, не живея от 9 планини в десета и дори и само с летни гуми си мога :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естесвено че летните са по добре, но пък всесезонните спестяват много разправии... ходене по два пъти в годината на гумаджии, излишни пари за демонтажи монтажи, съхранение на още 4 чифта гуми, + превозваенто до вълканизатора Публикувано изображение + цената за 8 гуми Публикувано изображение Всесезонните карат 3 зими и 3 лета примерно, спецялно ханкок отптимо н730 държи към 50 000 км като бива така да са рачетенеи че последния сезон които изкараш да е летния а не зимния Публикувано изображение След тва хвърляш и пак нови Публикувано изображение Така не се занимаваш с гумаджии и простии, а са доказано добри и на сняг и на асфалт, не свирят. Не знаех че скорпиона свири на асфалт лятото. Но пък са по добри зимата от ханкока. Въобще ако карате леки зими като мен, хич не ми трябват зимни гуми, не съм скиор, не живея от 9 планини в десета и дори и само с летни гуми си мога Публикувано изображение

 

Подкрепям напълно. Карам моята с Dunlop всесезонни вече 45000км. четвърта зима. Първата зима бяха супер, втората зима добре, третата биват,но тази, която ще е последна вече са като летни. Смятам да ги въртя до есента до около 60000км. и нови. За сега съм се ориентирал пак към всесезонни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимни си имам. При мен се кара в града много малко. Километрите ги навъртам извънградско, като много често ми се налага да влизам в кални коловози през топлата част от годината и дебел сняг през зимата. Та затова ми трябват два чифта гуми и то да са много добри. Честно да си призная, ако не бях рибар, както повечето ми приятели, щях да карам някой малък хечбек на газ с един чифт гуми, но такава кола не ми върши никаква работа, защото ми е писнало да закъсвам и да си оставям праговете по чукарите:D/>Мисля, че намерих много добра гума за зимата, сега се надявам да намеря с ваша помощ и много добра гума за лятото, за да нямам ядове през лоши терени

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какви летни искаш, предимно за асфалт или да могат и да газят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АТ явно няма да станат. Нещо M+S с по-голямо разстояние между грайферите. И да са трайни, да ги карам поне 3 сезона. Лошото е, че при нашия размер няма кой знае какъв избор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да ги караш много-Мишелин, тея гуми просто никога не се износват :D но кои модел не знам :) Гледаи някои летни ама да са с балансирано разположени канали и странични и надлъжни, че да могат малко от малко да те вадят от калта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз преди няколко дни си купих 4бр. General Grabber TR на цена 135лв./бр. с монтаж и демонтаж на старите ми гуми.

 

За сега нямам големи впечатления, защото съм карал само в града.Утре ще пътувам около 400-500км. и ще пиша дали шумят много.

НО това си е компромисен вариант.

 

Публикувано изображение

Редактирано от spas21

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

някой да има инфо за тези гуми?http://www.bggumi.co...nfo/1/15097657/

Точно от тези нямам, но съм карал 2-3 ханкока и винаги съм бил много доволен, а и тази като я гледам ще е тихичка, ако е и мекичка, цена няма :)/> Сега ако търсех на тази цена щях да я взема без да се замисля и дори нямаше да проучвам за отзиви в нета :) Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мисля, че открих моята гума - Бриджстоун D 694. Гледах я на живо на един Роувър и не мисля, че ще е много шумна. Според мен ще става за лек оффроуд

http://www.google.com/search?q=d694+bridgestone&hl=bg&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=BPFSUZj0IYTHsgag-YEg&ved=0CE0QsAQ&biw=1280&bih=705

Редактирано от Plamen_ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно се шегуваш за шума :)за какво ти е АТ гума къде ходиш, по калища и по ниви влизаш ли ? не разитаи това да е тиха гума, точно обратното, тва на магистрала ще ти надуе главата, просто няма как да е АТ да е тиха. Много хубаво си направи сметката къде си караш колата колко важна ти е да копа кал и колко важна да ти е комфортна, за няколко слизания до реката не мисля че с тая кола имаш нужда от АТ гуми. Ама ако живееш в Смолян, къщата ти е на върха на склона а асфалта свършва при пампорово, тогава съм съгласен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На живо не са чак, като Алл терен или Муд терен на Годрич. Нещо средно е между тези двете и нормалната гума, като грайфер . Поне така ми се стори. Наистина я карам от време на време по гадни места и засега не ме е подвела нито веднъж, макар че имаше един малко критичен момент миналата есен. Зимата пък два пъти поизмъчих съединителят, понеже легнах по корем в един дълбок сняг, но зимните гуми се представиха добре, като се има на предвид къде съм карал.Да, определено ще помисля. Аз така или иначе ще ги взимам за следващия сезон и има време, но тези определено ми харесват. Ако някой все пак кара с тях, нека напише отзиви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам втора генерация с Hankook Dinapro ATM ,груба гума оллтерен.Мислех че са шумни на асвалт,но не са.Отлично се държат и през лятото и зимата.Имам зимни от същата марка но не ги сложих защото и с тези се държи,бих казал отлично.На първа генерация са леко шумни заради оскъдната шумоизолация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трайни ли са , биха ли изкарали 4 летни сезона

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,когато ги купувах говорих с един който ги бе сложил на Лада нива,каза че вече трети сезон ги карал,и изглеждаха добре.Всичко е много относително.

трайни ли са , биха ли изкарали 4 летни сезона

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди няколко дни си купих 4бр. General Grabber TR на цена 135лв./бр. с монтаж и демонтаж на старите ми гуми.

 

За сега нямам големи впечатления, защото съм карал само в града.Утре ще пътувам около 400-500км. и ще пиша дали шумят много.

НО това си е компромисен вариант.

 

Публикувано изображение

 

аз съм с такива вече 1 година, вкл. и зимата.

 

не са прекалено шумни, стават за всичко, освен за утъпкан сняг Публикувано изображение/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да обувам CRV-то с летни гуми и се чудя какво да взема.Някой да е карал с такива гуми за да каже нещо за тях.http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/goodyear/efficientgrip-22565-102h-p-115127.htmlhttp://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/michelin/latitude-tour-22565-102t-p-115097.htmlНе търся гуми за оффроуд или трудни терени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тенев, оше преди да погледна линковете и знам кво ще видя, или по точно критерия за търсените гуми :D виждам подбрал си наи тихите, и правилно, че инак де ще иде фаидата от изолацията ;) Тоя мишелин ми се види хубав ма що ли също така ми се вижда и всесезонен с тея ламелки, я го попроучи малко повече. За тебе гуми тихи трябва да са с надлъжни канали и да нямат голяма отворена шарка на страни към периферията на гумата. Инак от приятел дет се занимава с тестове на гуми по алпите знам че хич не е фен на мишелина последните години, много зле се представял. Иначе пък саи наи неизносващите се гуми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Обезшумяването си е много добре ;)/>Вчера минах 600 км. и при скорост 130 км с жена ми си говорихме съвсем спокойно без да си крещим в ушите :P/> Доколкото е възможно да се говори спокойно с жина дълго време но това е дуга тема :D/> Сега чакам да се стопли времето още малко и ще правя втора фаза на обезшумяванетоИначе износването не ми е чак такъв фактор.Все ще изкарат 3 сезона.След това вече гумата няма такива качества.Мишелина я дават лятна и добре балансирана.http://www.michelin.bg/tyres/michelin-latitude-tour-hp?fromTyreSelector=true&brand=honda&selectorMode=byCar&model=cr-v%20iii&range=cr-v&engine=2.0%20vtec%20150&year=2006%20-%202012&fromTyreSegment=2&carId=4W76107&selectedDimension=225%20%2F%2065%20R17%20102HА някой ползва ли е Goodyear EFFICIENTGRIP SUV.Виждам че мналата година на тестовете на ADAC са се представили доста добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да споделя впечатления за Continental /моите са CrossContact LX 215/65 R16, DOT 34/11/: държат се безупречно на сух и мокър асфалт, дори и при локви благодарение на 4-те надлъжни канала, оказа се че имат много добро поведение дори на киша и сняг - просто тази пролет избързах със смяната Публикувано изображение/>. Стават и за черен път, но не и за много кал.

Колега tenev, ако шумоизолацията на колата води до спокойни разговори с жената и то на пробег 600 км, веднага отивам в сервиза на Тояга!

Сега сериозно - имам идея да направя същата процедура и съм любопитен да "чуя" ефекта от обезшумяването. Може да проверим и колко шумни са летните Continental.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Съжалявам но такава изолация не съществува. :D Ако искаш ми пиши на лични и ще се уговорим да се видим и да направим един тест драйв за да чуеш колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,Някой карал ли е с някои от тези гуми.Малката разлика в цената не я гледайте.Ще се слагат на CR-V което се ползва много рядко за лек оффроуд.С една дума оффроуда не е фактора който ме интересува.http://www.gumitebg.com/gumi-michelin/letni-gumi-SUV-4x4-latitude-tour-hphttp://www.pirelli.com/tyre/bg/bg/suv/sheet/scorpion_verde.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги какво ще кажете за тези гуми http://www.avtogumi....php?model_id=13 шумни ли са много?Kак се държат на кал и сняг и асфалт?

Редактирано от swakke

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,Един бърз въпрос че утре трябва да сменя гумите.Понеже няма размера на който си ми е колата 225/65/17 на Latitude Tour HP а има размера 235/60/17 се чудя дали да не взема по-големия размер. Като размер няма проблем да се сложи на джантите но чувам най-различни мнения.Едните казват че колата ще стане осезаемо по-тромава и разхода ще се качи близо 0.5-1 литър Други казват че разликата ще е минимална и почти няма да се усети и като вървене и като разход.Някой правил ли е такава рокада

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз останах много доволен от Geberal snow grabber. Перфектни зимни гуми. И така и така са чисто зимни и чисто нови по случайност си харесах General grabber GT за лятото. Четох страхотни мнение за марката и конкретно за модела а и не на последно място и шарката им доста ми допадна и факта че за мокро ги дават доста добри. На цена около 450 лв. за 4бр. от диана с отстъпка ми се струва повече от добра оферта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Един бърз въпрос че утре трябва да сменя гумите.Понеже няма размера на който си ми е колата 225/65/17 на Latitude Tour HP а има размера 235/60/17 се чудя дали да не взема по-големия размер. Като размер няма проблем да се сложи на джантите но чувам най-различни мнения.Едните казват че колата ще стане осезаемо по-тромава и разхода ще се качи близо 0.5-1 литър Други казват че разликата ще е минимална и почти няма да се усети и като вървене и като разход.Някой правил ли е такава рокада

 

Здравей, колега!

Всъщност разликата в диаметрите на двата размера гуми е -10.5 мм в полза на 235/60/17, т.е. колата ще стане "по-ниска" с 5 мм. Разлика във вървенето няма да има - теоретично ще се движи с една идея по-бързо спрямо показанието на километража. По-голямата ширина на стъпката едва ли ще ти промени разхода - на него много по-съществено му влияят други фактори /скорост на движение, товар, налягане в гумите, шарка на протектора и т.н./.

 

ПП: Остана да пием по бира след теста на шумоизолацията Публикувано изображение/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

ПП: Остана да пием по бира след теста на шумоизолацията Публикувано изображение/>

 

Сега като сложа летните гуми ще им направим оше един тест и ще пием по бира.

За разхода знам че е така.Основното притеснение ми е да не спъне колата още.Тo CR-V-то си е малко спънато и ако го спъна още хич няма да съм хепи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, дойде времето и аз да сменявам гумите на ЦРВ-то (зимни със летни) и ми изпаднаха едни доста добри, но размера им е 215/65/15 а не, както са си по каталог 205/70/15. Дали ще е проблем ако сложа за през лятото, гуми с такъв размер. Страхувам се да не би да се отрази на диференциала или да не опират някъде при завои. Иначе на височина, като ги долепих една до друга със стандартните 205/70/17 нямат видима разлика, освен във широчината, но тя не е кой знае колко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да повдигна темата. Може ли да се монтират гуми с размер 215/75/15. Ще се вдигне ли разхода?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Купих нови обувки на црв-то, гледам на бележката в колата пише 1.8 отпред и 2.0 отзад. Гумаджията много ми се чуди като му казаха да ги напомпи толкова. Вие с какво нялягане карате. Става дума за шосе без офроуд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...