Jump to content
PazzO

Хидравлична течност за 6та генерация D15z6 мотор.

Recommended Posts

Здравейте колеги,хидравличната течност ми е позаминала,но не е сменяна отдавна и мисля да я сменя направо.Във Варна живея каква може да си зема.Кастрол Репсол нещо,четох за Dexron ATF,да ми кажете какво да зема.Четох подобни теми,но неможах да се ориентирам пък несъм зел сега пари и нямам за "Honda power steering fluid".БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ! H <3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено хидравлично , червено масло върши същата работа . 15лв на литър наливно . Трябва ти грубо 1 л . Най - добре при маслар .Махате от казанчето каквото има . Пълните , ляв - десен 2 - 3 пъти , доливате ако се налага и караш :cool: И преди да сте ми наскачали - карам си така и двете коли . Едната от 2007ма , другата от 2010 . Като изключим , че помпите си им вият хронично няма други ядове . Но до сега не съм виждал сивик да не му вие хидравликата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цяла тема за да спестиш 20 кинта.....смешно е :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми, днес ще спести 20лв утре ще даде 120лв за рейка ;)/> п.п. barsi не си виждал читави сивици явно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И това е вариант . На тия в които съм се возил на пълен волан си пее помпата . На д13ката даже си опява и на обороти . Ако идваш на сам към София или района удари едно лично да я видя твоята ако не вие . Ще ми е интересно . Говорил съм с няколко специалиста по хидравликите / с баща машинен инженер се намират лесно такива хора / . Та те са ми казвали да не се притеснявам . Били неразрушими на практика . Най - лошото е , че не подлежали по техните думи и на ремонт . А дали е така не знам . Важното е да работи . От там натам не ми пука . :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Miyamoto студент съм, не ги копая парите,за вас 20лв като не са пари за мен са пари!Като разполагам с пари,никога не съм се циганил за сивика и за CBRката винаги съм слагал възможно най доброто.Убедих се че ако не сложа Honda PSF, има голяма вероятност да си вкарам автогол,такова ще е то се е видяло...Благодаря все пак за отговирите колеги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барси ще отваря сервиз и "набира"клиенти.С АТФ 100% ще убиеш хидравликата.Вземи 20 кинта на заем и върви при Миамото да ти отсипе.Да не се прайте на ....само вие сте били студенти :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако отворя сервиз ще умра отглади :D Такова едно гадно перфекциониче съм , че не ставам за тая работа :lol: А към колегата - аз съм си с червено хидравлично масло . Нямам проблеми . Единственото , за което не се прави компромис е маслото на скоростите . Само от представителството . В мотора - каквото намериш , да не е менте и 10В40 , 5В50 ... Няма ядове . Антифриз също . Само скоростите . Иначе правят проблем на студена кола . 60 кинта със смяната за 60хил по спомен караше ... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми, днес ще спести 20лв утре ще даде 120лв за рейка ;)/>/>/> п.п. barsi не си виждал читави сивици явно

В неделя се вози даже в един такъв,но не си казва. :P/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми 200лв снимка акт,и в НАП ма усукаха още 200лв и приключих финансите...Заем незаем оригинално и това е...Благодаря и за скоростите колега,че го спомена лятото ще и сложа MTF значи.Благодаря на всички отзовали се,може да триете тема,благодаря още веднъж !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ела до сервиза и ще ти долея ПСФ,но недей да наливаш какъвто и да е АТФ ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали е удобно да долееш и на моята Хонда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи.......имаш ли едни много шибани крушчици за осветление на таблото на CG-то???

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Miyamoto студент съм, не ги копая парите,за вас 20лв като не са пари за мен са пари!Като разполагам с пари,никога не съм се циганил за сивика и за CBRката винаги съм слагал възможно най доброто.Убедих се че ако не сложа Honda PSF, има голяма вероятност да си вкарам автогол,такова ще е то се е видяло...Благодаря все пак за отговирите колеги.

 

Като си студент ползвай градския транспорт има карти с намаление Публикувано изображение Редактирано от hinev
  • Надолу 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми, днес ще спести 20лв утре ще даде 120лв за рейка ;)/>/>/>/> п.п. barsi не си виждал читави сивици явно

В неделя се вози даже в един такъв,но не си казва. :P/>/>
Краси , като се замисля , твоята вярно не вие . Следващия път кафето е от мен :cool:

 

Много му помогна на колегата . Евала , бате . То по тая логика дай всички да се возим с градския , да не даваме пари за гориво и да не слагаме газови !!! Мъдрите хора са го казали - " Като не знаеш какво да кажеш , по - добре си трай !!! "

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъдрите хора са го казали - " Като не знаеш какво да кажеш , по - добре си трай !!!/> "

Малий, правиш забележки - вземи ти си трай, ставаш смешен, батка! Един майстор ми каза, че може да е в това проблема, но друг не е сигурен и сподели, че е онова...Спри се малко, активист!!! :D
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барси , явно не си ме разбрал.Казах го от икономическа гледна точка вместо да си трошиш колата и да харчиш излишни пари можеш да спестиш с градския транспорт.С ограничен бюджет как се поддържа и храни 1 кола според теб да не сме 2002 година и да взимаме 700-800лв заплата :)

Редактирано от hinev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега несъм си бартеросал прелюда за икономик,че да ходя с градския,пък и си делим парите с 1ния колега и ми идва кажи речи същото.Както и да е благодаря на всички за отговорите !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих Honda PSF днеска,помпата мърка :D/>.Събра ми към 680 690грама,предполагам е останало от старото малко, като съм го източвал,предполагам че не е проблем тия 100тина грама от старото :)/>.Има осезаема разлика...По леко се върти вече :)

Редактирано от PazzO
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква е разфасовката и цената на Honda PSF

Редактирано от MIYAMOTO
ЦИТАТИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1литър - 36лв.

Редактирано от MIYAMOTO
ЦИТАТИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с АТФ и съм доволен Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как става цялата смяна на маслото да се изкара всичкото от старото що е вътре за да се сложи новото. Къде в Пловдив да намеря Псф хидравлично.Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как става цялата смяна на маслото да се изкара всичкото от старото що е вътре за да се сложи новото. Къде в Пловдив да намеря Псф хидравлично.Благодаря.

Вчера точно с това се занимавах. Само че не правих промивка, понеже не знаех ще ми стигне ли 1 туба, която е на стойност 37.50лв. ...определено не ми се взимаше втора. :) И в крайна сметка пустата система глътна само 650гр.

 

Напиши Honda PSF в youtube и ще видиш нагледно как става. 

Редактирано от boiskii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш входящия маркуч към казанчето,след това го забутваш в 1 шише,палиш колата и въртиш крайно ляво,крайно дясно.

Масло можеш да си купиш от Самурая преди бившото папараци.

Ако там няма, в хонда има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета благодря този метод го знам но си мислех,че е неправилен защото може би помпата на хидравликата не трябва да остава без масло и мислех да не се повреди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж ръководството. В него не се споменава нищо за вземането на специални мерки спрямо помпата. Единствената подчертана забележка е да не се препълва казанчето над максимума. Пише въртиш крайно-крайно докато спре да изкарва течност. Освен това, при мен помпата изобщо не зави, при все че направих 3 пъти крайно-крайно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за ръководство от къде да намеря за д15з6 много е трудно намирането му

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...