Jump to content
Нати

купих Хонда ,а не я познавам

Recommended Posts

Здравейте Хондаджии,преди седмица и аз си купих Сивик 1,5 ,115к.с. Колата е с обикновенно газово,малко гори на магистралата ми падна до 6,5газ при 100-120км.,но колата ми се вижда слаба за 115 к.с.Макса и е 170 на газ,180 на бензин.Кажете ми какво да я барна да върви повече,освен това е доста мудна на старта.Иначе всичко е много стегнато и нямам проблеми с нищо засега.Дайте ми съвети и мнения защото съм нов в бранша.Сменил съм около 50 коли и засега най -доволен съм от японските.Лятото карах Мицубиши,но Хондата ми се вижда да е по -здрава като окачване и мотор.ИЗПЪЛНЕН съм от Ф О Л К С В А Г Е Н И,тези "народни "коли ми разказаха играта,поне научих сервизите и всичките им кусури.Дано Сивичето излезе имане.Предварително Ви благодаря за полезните съвети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно нормално да ти е спъната колата. На тия обикновени газови им слагат смешни плочки да ограничава притока на въздух, и размера на дросела ти става колкото монета от 50ст.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно нормално да ти е спъната колата. На тия обикновени газови им слагат смешни плочки да ограничава притока на въздух, и размера на дросела ти става колкото монета от 50ст.

Благодаря,а защо не иска и на бензин?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото няма колата достатъчно въздух. Давам ти пример:Почваш да правиш лицеви опори или да бягаш някаква дистанция. Условието да дишаш само през носа. Записваш резултата. После повтаряш, ама запушваш едната ноздра. :D Е така, като втория тест се чувства мотора , когато е инжекция и е с обикновена газова. Лекува се лесно- просто слагаш ГИ и си оставяш стария паспорт и бутилка и готово. Но това си е лев... Ако няма други ядове, които да ти пречат по колата карай така. А и още нещо- автомата е с дълга кутия. Пробвай я на 4та като гониш макс. скорост. 5та просто е прекалено дълга и над 150км/ч колата почва да и е тегаво. ;) Дай някоя снимка на колицата :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този мотор толкова си може

  • Нагоре 2
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта я карам на бензин(няма газово) и максимална скорост съм засякал 200 км/ч по километраж, обаче сменям скорости малко преди прекъсвача.Както каза колегата проблема може да е от слаб приток на въздух.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този мотор толкова си може

Така си е, не можеш да превишиш заводските дадености!потърси твоя мАтор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за колата приятел!! Ако искаш да ти върви колата трябва да смени газовото Публикувано изображение аз съм на газ(ГИ) при мене комбинирано гори 8-9 обаче няма проблемим с километража скача веднагаПубликувано изображение при неме лампичката за икономично каране(зеленото) почти не светиПубликувано изображение иначе ми да 7-7.5 при нормално каране.

А за скороста не очаквай да ти вдигне по-вече от 200км. и то макс .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда с газова и то обикновена пък и искаш да върви.Ами няма как да стане тоя фокус.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е англичанка т.е. 5 врати толкова. Ако е с 3 врати махни плочката на газта и я пробвай трябва да вдига 200 по километраж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се очудих от той мотор-чичо ми има форд ескорт 1.8 115кс,обаче хондето "го слага в ауспуха" :D/>обаче при мен е 3врати.-колега с той расход заслужава си и да варви 130 :)/>.С здраве да си я караш и много да те радва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са прави.Плочката повдига смукателя и това буквално задушава ДВГ-то.Другото нещо е,че този мотор си е муден,както си забелязал,в ниските обороти.В-тек икономика става по-пъргав при сменяне на изпускателни колектори и куп други чарколяциПубликувано изображениеБез тези подробноси,моторът се развърта доста добре след 3,5/4 K rpms.Ти няма как да го усетиш с обикновеното газово.Примерът с ноздрите е много точенПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменил съм около 50 коли и засега най -доволен съм от японските.

 

Публикувано изображение

Че кога остана време и впечатления да натрупаш? Я разбули мистерията, на колко време ги сменяш, че нещо акъла не ми го побира? А невървенето на 100% е от газовата. Тя силата на тия коли е във високите обороти, където доброто пълнене на цилиндрите с горивна смес е много важно, даже най важното нещо, че да може колата да има и висок въртящ момент. Ама ти трябва да си наясно с тия работи. Все пак от 50 коли, все поне една ще си я водил на газаджияПубликувано изображение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

// offtopic: Повдигаш тема на повече от 6 месеца, пусната от човек, който има 2 поста (явно от тогава не е влизал). Едва ли ще получиш отговори :)

Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Зион това му е хоби - събужда стари теми :cool:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Mерси колега

На Зион това му е хоби - събужда стари теми Публикувано изображение

 

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С невероятен правопис, бих добавил :D :D :D

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...