Jump to content
Sc00by

Информация

Recommended Posts

Привет и от мен имам намерение да закупя Honda cr-v 147 hp 2001 модел прочетох доста теми , но бих желал някой който притежава този автомобил да си даде мнението. Скъпа ли е поддръжката аз притежавам Сивик в момента .Четох мнения че е доста шумно в купето след 120-130 км ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подръжка като на сивик , или по скоро няма подръжка :) Шумна е да, много зависи с кви гуми е, те са основния фактор за шума в купето, но и мотора не пропуска да развали идилията след 120, ама не е толкова страшно, ако караш 1000км може и да ти писне :) Проблема е че е с къси скорости и на 120 си с 3500 по спомен, не че сивика е с по дълги маи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и на сивика съм със къси скорости .. А мнение за 4х4? Тъй като гледам е автоматично...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като нещете да карате автоматици ще бръмчите с 3500 об. при 120 км/ч.При тая скорост моя оборотомер заспива на 3000 об/мин. А ако ме хване лигнята, и си карам със 100, отива на 2500 :cool:На въпроса за поддръжката ще пасувам, не съм в БГ.Относно 4х4 - също пас. Тука кал нема :P , a единственият сняг беше преди 2 г., около 30 см. Само аз от нашата улица отидох на работа с колата :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и аз като колегата имам намерение да закупя Honda cr-v 147 hp, модел 1999-2001 ! Ако някой сподели друг недостатък освен разхода ще е от полза ! Засега изпуснах една /128к.с/, но изглеждаше много запазена. Гаранция за запазен автомобил ли са сервизна книжка и три ключа ? Относно поддръжката чета из форума, че е поносима - цени като на всеки по голям семеен автомобил от среден клас, без да имам опит разбира се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си на кръстопът,значи разглеждаш и други паркетници като вариант.Това значи ,че разхода става вече поносим :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги да попитам за хонда црв след 2002 . Мисля че втора генерация и казват заслужава ли си да се обръща волана , скъпа ли е подръжката или е като на първа генерация дали има някакъв проблем с ГИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си се спрял на хонда - не му мисли. Който си е купил автомобил от тази марка - не гледа друга вече. Аз съм сменил 3 до сега и не съм ремонтирал нищо по тях до сега. В момента карам CR-V 2.2D, 2005год. и имам сивик 2006 със същия мотор. Превозно средство от друга марка - няма да си купя. "Паркетната" джипка ми върши работа, всеки ден качвам 40% наклон и зимата. Знам, че не е за офроуд, но и не смятам да я натискам там. Движи се като лек автомобил и не друса като другите джипове. От разхода съм също доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги да попитам за хонда црв след 2002 . Мисля че втора генерация и казват заслужава ли си да се обръща волана , скъпа ли е подръжката или е като на първа генерация дали има някакъв проблем с ГИ

Лично аз бих си потърсил някое много запазено цр-в1 отколкото да влизам във филми с цр-в2 с обърнат волан и пр......... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само незнам защо решихте че е с къси скорости црв-то. имам алфа и със 140 съм на 4200об. със опел астра 4100 на 140км. със црв на 4000 съм малко над 130. не мисля че разликата е фрапираща. карах едно бмв и по къси спомени не беше нищо различно......... мои наблюдения де..... по показания на хартия може и да имя кякъква разлика. А колкото до шума точно към 4000об. мотора утихва доста. Същото важи на 100% и за другите коли които изброих. М/у 2800и 3800 моторите им са доста шумни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късички са, биваше на 120 да е с едни 3000, инак да, утихва след 140 ама пък как гори там.... :) Аз замо на магистрала се оплаквам от къси скорости извън града си ми е перфекна изпреварвам си на 5 та кат отче наш :) катеря си баири на 5 та, ама на магистралата ми идва малко досадно, но както казах за 3-4 магистрали в годината чак пък толкова :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със 140 от софия до пловдив с 4човека багаж и пъленс бензин резервроар ми даде 12/100 газ. Струва ми се нормално....... алвата ми даваше около литър надолу. ама аеродинамиката и не е като на хладилник мраз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това последното не го вярвам, макар и да смятам че има доста нанадолнище и инерция. Предполагам, че не съм само аз. Иначе към Краси- защо извън града дават еднакъв разход на ръчката и автоматика след като има разлика от 500 оборота при еднакви скорости?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе към Краси- защо извън града дават еднакъв разход на ръчката и автоматика след като има разлика от 500 оборота при еднакви скорости?

Не знам Краси ,какво ще ти отговори ,ама аз смятам, че тези данни /за разхода извън градско каране,дали с ръчни или автоматични скорости/ нямат нищо общо с истината, а и всичко е субективно и опира до самата кола и уменията на шофьора ,най вече!То и круиз контрола , е уж умна система и избира оптимално ,кога колко газ да подава, за да подържа зададената скорост ,ама винаги при каране на него ,разхода скача доста!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай стига се дракахте,къси дълги.Дай някой да счупи некоя кутия ,че ми се гледат железа :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Иначе към Краси- защо ...

Изобщо си нямам представа.Мощност, въртящ момент, ръчка, автомат, предавателни числа, знам ли :huh: Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е изчерпана нали ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...