Jump to content
Shorty

КАТ дебне с 30 камери в куфарчета

Recommended Posts

http://www.monitor.bg/article?id=357522И какъв е извода.... не си плащайте глобите за да не могат да си купуват куфарчета с камери и да ни рекетират както и от където си поискат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или карайте според закона?

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да имат нещастието да го сложат на 100 метра от патрулката и аз да го видя.... :devil: Лети, куфарче, лети от моста надолу :tooth:

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова схема за стъргане... Всеки трябва да знае кога е вероятно да бъде сниман. В спалните ни ще снимат още малко..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние сме си виновни за това!!! Пътища нямаме а камери ще слагат - "на свинче звънче" му се вика на това :) Вместо да оправят улиците те камери ще слагат.Катастрофите стават не от висока скорост а от несъобразена такава.На път който е разбит и нестава и за каруци и с 50 да караш пак може да се обърнеш!! И по тази логика за да имат хранилки на добри участаци слагат знак 30 - по навик че не им се занимава да мислят къде може да се кара и къде не.И като има мнения "АААА да много съм доволен че има камери" ония хитри кратуни си го навиват на пръста и се чувстват доволни че са направели нещо голямо по повод за движението.За фаровете същата простотия-пак начин да ти издърпат някой лев. У румънско светели постоянно дай и ние да светим че сме цъфнали и вързали и точно това е закон за чудо и приказ.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки път си мисля, че не могат да измислят по-голяма простотия, но уви те всеки път ме убеждават в обратното..

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пътища нямаме а камери ще слагат - "на свинче звънче" му се вика на това :)

 

Прав си и не съвсем. Че не са ни хубави пътищата - не са ни. Но където са ни хубави пътищата, се кара с безумна скорост. Примери? Всеки ден в София по големите булеварди - бул. България, Околовръстния път (който е като слънце), пътя към летището (който е уникален) - намира се по някой дето да изкъртва ламарината с педала с някое по-ново Audi/Mercedes/BMW. Или новата магистрала към Бургас. Или страхотния път между Мездрав и Враца. Ето ти видео в YouTube как новото BMW 330D дига 260км/ч по него:

http://www.youtube.com/watch?v=bNuWKNmwOG0&feature=plcp

 

Тоест ако проблема го описваш като "На свинче звънче" - ние, хората в България, сме свинчетата, а тези камери са ни звънчетата. Във всяка развита държава има камери. Ако няма контрол, винаги и навсякъде ще има хора, които ще нарушават закона, каквито и да са им пътищата, заплатите и тн. Ако искаме да изградим култура на поведение на пътя, явно ще трябва да бъде наложена отгоре. Щом пред полицаите се минава с "20лв в шофьорската книжка" (винаги ме е дразнело, че има хора дето дават подкупи и си плюят държавата - те са съучастници на проблема), явно с камерите е чистата работа.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ С малката подробност , че преди да те снимат те предупреждават.А тук са в храстите и с камери в куфарчета:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой те предупреждава и къде? В Англия има под път и над път камери, там има и мобилни камери по колите, пердашат снимки направо ше ти падне боята на колата от светкавици. Миналата седмица точно това си говорихме с един Ирландец, който живее тук, но си ходи понякога до там. По другите държави не мога да кажа - като карам в чужбина, карам по ограничението, няма как да споделя опит.

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти видео в YouTube как новото BMW 330D дига 260км/ч по него:http://www.youtube.com/watch?v=bNuWKNmwOG0&feature=plcp

Това е старата тройка (2005-2011), не е новата. Клипа го е снимал един познат. Ако пътя враца-мездра можеше да говори, щеше да фъфли от подобни "тестове", но иначе си прав - абдали сме си и в много от случаите ние (шофьорите) сме си виновни за попарата която сърбаме. Но и че дебненето с цел рушвет не е правилно и да се кара по лунен пейзаж без елементарна маркировка също не е хубаво... ситуацията е омагьосан кръг, просто тая тема е предначертана как ще се развие, кой за какво ще си пише, пак ще станат спорове безсмислени между същите хора, затова по-скоро да я заключат модераторите (лично мнение).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям Veseliq. Трябва да има контрол и като си гъзар и превишаваш скоростта - ще си плащаш. Достатъчно голяма промоция е, че вече не взимат книжки и ограничението на магистралата е 140 км/ч. А за разбитите пътища - колко улици, според вас, могат да се асфалтират с парите, които са дадени за тези 30 камери?P.S. +1 за катинар на темата :)

Редактирано от tsurko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,верно си Веселяк :) Това че БМВ-то кара с 260/което е учудващо за тези бангии/ не го прави по-опасен от бай Герги с червения нос /от зори напит/ с някоя ладия която със зор вдига 100 и всеки момент може да и хвръкне някое колело. Другото което е сравняваш с белите държави че има камери и ние вземаме пример.Е добре ама само с камерите ли ще вземаме пример???? В белите държави има места къде да караш с 200 или 300 има си регламенти и т.н. и най-важното доходите им стигат да се качат на писта и да издухат един резервоар за кеф.По тая логика - задълженията си трябва да знаеме а правата.............???????????Никъде в белите страни няма 30 ограничение на прав път без видима заплаха от ПТП или кръстовище. Много може да се спори по темата но истината според мен е че правим нещата отзад напред.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е чак ограничение 30 :)Иначе за малоумните знаци си прав, но безконтрола и свободията няма да реши този проблем. Реално погледнато, извън града до 20км превишена скорост струва 50лв (едит: извън града. В града смятам, че ограниченията трябва да се спазват!). Това не е малко, но не е и кой знае колко много. Освен това едва ли някой ще тръгне да те снима за 20км отгоре, така че имам чувството, че проблема се преекспонира.

Редактирано от tsurko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ADH-Honda, явно имаме общи познати (от там знам и за клипа - колата е на Цветан, 2009та, до скоро беше "новата тройка", той двигателя на последната е същия). Иначе, neno_11, както колегата е казал - това е омагьосан кръг и темата е за ключ. Още започвайки с това, че в 2та реда на "Shorty" призовава да не се плащат глоби. Заплата не се взима - заплата се изкарва. Има си културно-исторически причини защо българите са в положението в което не искат да бъдат, а западните нации там където са. Нека обаче не се сравняваме с най-напредналите, докато се държим като хора от третия свят. Нещо хората тук са свикнали някой отгоре да им налага съдбата, промяната да не идва от тях, те просто да мрънкат и да се оплакват от всичко.Реалността е преднамерения негативизъм. Ако махат камерите "Ей ги нашите идиоти искат да не се вижда кой как се състезава". Ако слагат още камери "Ей ги нашите идиоти искат да крадът". И къде е главния герой "Цоцко" в цялата ситуация - седи и мрънка колко скапана му е държавата, без да е направил нищо, за да я подобри. Колко ли оплаквания сме подали от "знак 30 на прав път" или въобще да си потърсим правата за нещо?

Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвам, че напоследък заради камерите, по много от булевардите са почнали да карат с по-съобразена скорост. Което за мен е по-важно. Да спрат за щяло и не щяло сульо и пульо да си тестват кенефите колко дигат.

Евала ;) В шумен редовно някакви пистови мотори и разни "бегачки" основно след 21 часа правят пресичането на бул. Славянски много рисково.Преди няколко дена 2 патрула на КАТ завардиха въпросната отсечка,като резултат улицата беше супер тиха и спокойна,дори нямаше коли :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още с пускането на темата, предполагах кой ще е най-активния в нея и естествено това е компетентният по всички въпроси и винаги позитивен към живота в България г-н"Веселия".Щом толкова много ви пречи тая тема нека модераторите да я изтрият.Исках да споделя поредната "гениална идея" на любимото на г-н"Веселия" правителство как да рекетират народа, защото тея камери щом могат навсякъде да ги сложат, нали се сещате, че господата пътни полицаи знаят къде има от любимите ни знаци за ограничение 30 къде замаскирани,къде сложени вчера, къде изобщо не трябва да ги има... и т.н.и и т.н.Но нека аз да съм виновен, че съм пуснал темата.Вие си плащайте рекетите, аз няма да плащам, не и когато не съм виновен или ми правят к*р капани.Официално моля темата да се изтрие за да няма безсмислени спорове повече!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ровейки се из интернет попаднах на една много интересна статия:

http://fakti.bg/technozone/50297-umna-tabela-obezsmisla-fotoradarite

 

Предлагам да му пишем по едно писмо и да ни изпрати по 1-2 мострени модела Публикувано изображение

Единственото лошо нещо е, че и тази технология няма да помогне при куфарчетата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за през деня кфо ще ти е решението? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

веселия пожелавам ти в твоя квартал да се случи същото като в моя тогава да ми говориш колко са полезни камерите. Нещата стоят така до квартала има две прави по около 1 км(НЕНАТОВАРЕНИ) с добър асфалт. И така известните състезатели, там си се излитаха и тестваха без да пречат на никого. Но поставиха камери и на двата пътя. И познай какво стана, камерите не ги спряха просто се премсетиха и сега се излитат по квартала където намерят.. давам ти личен пример преди 1-2 дена колега с БМВ в опита си да вземе един завой скоростно замалко щеше да използва колата ми за рампа......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 20км.над позволената скорост платих 70лв. а не 100 щото ги внесох за по малко от 14 дневния срок от датата на връчване на акта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още с пускането на темата, предполагах кой ще е най-активния в нея и естествено това е компетентният по всички въпроси и винаги позитивен към живота в България г-н"Веселия".

Форумите са интересно място. В тях често се обсъждат шепа теми и участват шепа хора.Разбирам, че г-н "Ниския" е останал засегнат от някой мой коментар. Виждам, че и няма какво да каже по темата, за това пък се заяжда на лично ниво :)

И познай какво стана, камерите не ги спряха просто се премсетиха и сега се излитат по квартала където намерят.. давам ти личен пример преди 1-2 дена колега с БМВ в опита си да вземе един завой скоростно замалко щеше да използва колата ми за рампа......

Проблема според теб в камерите ли е или, че има олигофрени, дето се правят на състезатели с 15 годишните си кошници в градски условия? Има си места където да натискаш педала до ламарината и то не е в "квартала", който и да е той. Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам да посмекчите тона да няма наказани!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако камерите значат по-малко нерегламентирани състезания - аз съм по-скоро за. Хора, децата ни ходят по тези улици. Родителите ни също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ентусиаст

И аз съм съгласен да има камери но на важни за безопасността места а не у некое ливадье със знак 30 на кол с мобилна стойка. Не е смешка а реален случай, докато през това време някакъв кретен минава по улицата между блоковете с 60-70км/ч или прелита близо до пешоходна пътека детска градина или училище.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как така кой те предупреждава ?! Където и да съм ходил извън страната в 90% от случаите в градски условия има табела която гласи ясно и точно "Постоянен видео контрол".Извън града си ги има иначе и тези автомобили с камерките като при нас.Ограниченията в града трябва да се спазват но как да стане като дори камионите карат по-бързо от 50км/ч ? Отделно е , че да се движиш зад такъв пълен с чакъл е доста неприятно за предно стъкло/фарове/брони/боя и тн..Иначе за глобите аз също като направя нарушение си ги плащам.Не разбирам защо трябва да споря за нещо особено ако го имам и на снимка :)

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не видях друга тема ... явно от КАТ са решили да пълнят общината на две махали днес 22.10.2012 видях коли паркирани по тротоарите с налепени фишове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е КАТ, а самите общини си имат общински работници, които лепят тези глоби. КАТ няма нищо общо (не че това е от значение в случая). Аз самият получих такова фишче за 20лв. В София от няколко месеца се разхождат и лепят глоби на разните паркирани по тротоарите коли. Има такава тема, няколко страници назад "паркиране на зелените площи".

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера един бял опел ме провокира няколко пъти изпреварвайки ме от дясно в автобусната лента.Там карам с особенно внимание и не им се вързах.На светофара се изравних с тях и всички прозорци, освен предния бяха затъмнени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На алея Яворов в подлеза на новото кръстовище в посока на цариградско вече има камера!Може и кутия да е засега, но пък мястото е доста предразполагащо за повече от разрешените 50 km/h.То и във вестниците май пишело за нея: http://www.monitor.bg/article?id=363857

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та някой ако има инфо дали е действаща и откога ;)/>

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...