ceco_accord 7437 #1161 Posted January 22 Даа, тя от там е взета. Просто ако покриеш Н емблемата 90 от 100 попитани ще кажат че колата е Форд. Да ти е честита, а това е упрек от мен към R&D отдела на Хонда, а не към собствениците на модела. Share this post Link to post Share on other sites
Митко Йотов 1540 #1162 Posted January 27 Honda прави лента за отблъскване на гризачи за тези, които са имали проблеми с плъхове или мишки, дъвчащи кабели. Това е частта OEM Honda. Дори има отпечатана мишка там. Това е ново за мен. Просто исках да споделя, за да можете да предотвратите изяждането на кабелите. 2 Share this post Link to post Share on other sites
jt26 80 #1163 Posted January 28 Заради появата на гнездо в двигателния отсек, с неизвестен извършител, закупих спрей против тия гадове. И напръсквам около двигателя два-три пъти годишно и задължително преди да отида там където се оформи гнездото. Дано нямам нови квартиранти. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Митко Йотов 1540 #1164 Posted January 28 Да, спрея също върши работа но пръскаш постоянно защото действието му е няколко дена. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #1165 Posted January 31 (edited) Off Topic Ползвайте всякакви отвари и лечебни мазила, стига да дава ефект. Edited January 31 by ceco_accord Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #1166 Posted January 31 (edited) На 22.01.2026 г. at 18:25, mukot написа: А пък мене много ме кефи. 1:1 е с моето ZR-V. Ще я преживея тая муцуна. Спешно ми трЯа 1 такова: Edited January 31 by ceco_accord Share this post Link to post Share on other sites
Ивайло Димов 193 #1167 Posted February 2 https://fakti.bg/avto/1031738-honda-accord-s-probeg-ot-edin-milion-kilometra-ocela-sled-24-chasov-maraton-na-pista 🚬☕🙂 2 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #1168 Posted February 2 Off Topic В този форум, това не би учудило никого. Нъл за тва сме ги взели наще, па сме се събрали, да ги фалим и поддържаме здрави. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Ивайло Димов 193 #1169 Posted February 2 Едно време колите бяха инжинерни надпревари, всяка компания се стараеше да произвежда ДВГ, които с елементарна поддръжка да бъдат дълговечни. 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #1170 Posted February 2 (edited) Off Topic Така беше и японците се учеха и надскачаха. "Повече за човека, по-малко за машината". Няма его, а аскетизъм. Само нужното и шорт лист с екстри. Edited February 2 by ceco_accord 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #1171 Posted February 12 Това е производствената версия на Honda Super One! Тя е предстоящ, компактен електрически "горещ хеч" EV, вдъхновен от Honda City Turbo 2 от средата на 80-те Идва в Япония през 2026 г., разполагайки с "Boost Mode" за повишена мощност, симулиращи звуци на ДВГ, 7-степенни предавки, премиум Bose audio Plus. И този а ла Кей кар едва ли ще стигне до Европа, но да му се порадваме поне. Share this post Link to post Share on other sites
Honda_Z 1632 #1172 Posted February 19 Новини от Хонда от преди 34 години... Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #1173 Posted February 20 (edited) Honda преопределя електрическата си амбиция с концепция, която слива японската прецизност, леко мислене и нов фокус върху чистата ангажираност Концепцията Honda Sports EV представлява обмислена еволюция на философията на производителността на марката, превръщайки десетилетията наследство на леките спортни автомобили в електрически, вместо да преследва екстремни фигури, Honda позиционира тази концепция около баланса, простотата и емоционалната връзка. Екстериорният дизайн е компактен и целеустремен. Гладки, заоблени повърхности се комбинират с ниска стойка и къси надвеси, за да създадат форма, която се усеща пъргава и достъпна. Тънкото аеродинамично оформяне повишава ефективността, като същевременно поддържа чисти, вечни пропорции, които отразяват целената идентичност. Отдолу Sports EV Concept представя специална електрическа платформа, оптимизирана за ниска маса и отзивчива доставка на енергия. Изпълнението е базирано около моментален въртящ момент, предвидимо боравене и ежедневна използваемост - качества, които правят шофирането приятно. Вътре кабината е минималистична и фокусирана. Дигитален панел за инструменти, опростените управления и поддържащите седалки подсилват първия характер на автомобила. Спортната EV концепция е Honda сигнализираща, че електрификацията не означава сложност - вместо това може да върне производителността към най-основните си принципи на баланс и контрол. Да не го пипат и ако не е скъпо, може и да стане хит. Някакво еS2030. Edited February 20 by ceco_accord Share this post Link to post Share on other sites
Митко Йотов 1540 #1174 Posted February 20 Това е готино. Share this post Link to post Share on other sites
jt26 80 #1175 Posted February 23 Като изключм кръглите фарове и ел. мотора доста ми допада ... Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #1176 Posted February 23 Такава е епохата, а фаровете малко инфантилно стоят наистина, но зависи и колко "сериозна" е колцата. Share this post Link to post Share on other sites
Ивайло Димов 193 #1177 Posted February 24 Фаровете са нелепи, колата има стойка но визията и наподобява американски масъл кар от 70-те. Едно време шкода 105 имаха подобни кръгли фарове. 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #1178 Posted February 25 (edited) Е, визията е въпрос на лично светоусещане. На мен ми допада семплата ретро стилистика, а и тук идеята е малка лека колца, а-ла английските родстери от средата на миналия век, които в Мазда прегърнаха радостно и направиха МХ-5. Нашият Дел Сол не бе толко успешен, но това е печеливша рецепта. Иначе и други детайли не са като за серийно производство и съвременните изисквания, но предполагам това е АИ симулация. Важното е "наще" да не се отказват и да изкарат файнъли нещо достойно, па ако ще да е на ток. Може би от градската Е-Хонда са и кръглите фарове - кой да знае кво им е в главите? Edited February 25 by ceco_accord Share this post Link to post Share on other sites
Oilgerm 88 #1179 Posted March 2 https://www.youtube.com/watch?v=WshviQLTdwQ&t=3s Share this post Link to post Share on other sites
Oilgerm 88 #1180 Posted March 4 https://car.watch.impress.co.jp/docs/news/2090470.html Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #1181 Posted March 6 (edited) Не е зле, ама пак само за Япония. Edited March 6 by ceco_accord Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #1182 Posted March 10 (edited) Това е правилната рецепта за type R Лек, къс, нисък и с 3-врати. И тогава - А дано се освестят "наще" ! Някой мечтаещ е прекалил със стъкления таван разбира се. Edited March 10 by ceco_accord 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #1183 Posted March 11 Ai, ай - добро е, ама не е от Honda. Share this post Link to post Share on other sites
Oilgerm 88 #1184 Posted March 11 (edited) integra https://www.acura.com/cars/integra/gallery Edited March 11 by Oilgerm Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #1185 Posted March 16 3-членното семейство Honda 0 е отменено. Внезапният отказ от почти готовите платформи е продиктуван от резките изменения на пазарната конюктура в САЩ, както и от действията на правителството на Тръмп. Отменено е приетата от предишните власти "зелена" стратегия: ликвидирани са федералните субсидии за покупка на електромобили и са смегчени екологичните норми за коли с ДВГ. Наред с това марката търпи огромни загуби и в Китай заради слаба конкурентоспособност на местният пазар. Като извинение ръководството на Honda обяви съкращение на своите заплати с 20–30% за три месеца и отказ от годишните бонуси. Share this post Link to post Share on other sites
Restless 229 #1186 Posted March 16 Новината никак не е добра. Очаквани загуби 11млрд долара ?! И в момента, в САЩ, има само 2 марки, които НЯМАТ електрически модел: Алфа Ромео и Хонда... Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #1187 Posted March 17 (edited) Въобще не съм доволен от "наще" и новите им продукти и не се сещам за каква нова Хонда да си мечтая. А хората имат идеи и творят с Ai-тата. Но те таквоз бих карал, че отколе съм фен на повдигнатите комбита. Колко му е да спретнат комби, та да им потръгне корпоративният бизнес? И платформа 4х4 имат и хибрид, ама мръзИ ги. Дори Дачия лятоска ще имат нов такъв модел - Страйкър. Edited March 17 by ceco_accord Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #1188 Posted March 26 Съвместният проект Sony Honda Mobility, с марката Afeela и 2 готови модела също е закрит. Share this post Link to post Share on other sites
Митко Йотов 1540 #1189 Posted March 30 (edited) Honda Accord, Accord Hybrid, Passport и Ridgeline от 2026 г. са обявени за „Най-добрите автомобили за семейства“ от US News & World Report 13 МАРТ 2026 Г. Honda Accord, Accord hybrid, Passport и Ridgeline от 2026 г. спечелиха наградите „Най-добри автомобили за семейства“ от US News & World Report. Победител Категория Хонда Акорд, 2026 г. .................................................. Най-добрият средноразмерен автомобил за семейства Хонда Акорд хибрид 2026 .................................... Най-добрият средноразмерен хибриден автомобил за семейства Хонда Паспорт 2026 .................................................. Най-добрият средноразмерен SUV с два реда седалки за семейства Хонда Риджлайн 2026 ................................................. Най-добрият средноразмерен пикап за семейства Турбокомпресорният Accord грабна наградата за средноразмерен автомобил за пети път, а това е третата победа за хибридния Accord в класа на средноразмерните хибридни автомобили. Здравият Honda Passport грабна най-високите отличия в категорията на средноразмерните SUV с два реда седалки за пети път, а Ridgeline спечели първата награда в класа на средноразмерните пикапи. С общо 43 награди, Honda е спечелила повече трофеи „Най-добри автомобили за семейства“ от US News & World Report от която и да е друга марка. Поне един модел на Honda е печелил отличието „Най-добри автомобили за семейства“ всяка година от създаването на наградата през 2011 г. Годишните награди „Най-добри автомобили за семейства“ на US News & World Report отличават автомобили, SUV-ове и миниванове, които предлагат най-добрата комбинация от безопасност, надеждност, пространство, комфорт, удобство и свързаност в своя клас. Методологията за награждаване комбинира общия резултат на автомобила в класацията за най-добри автомобили на US News, оценките за безопасност и надеждност, обема на седалките и товарния отсек, както и наличието на функции, подходящи за семейства. Във всеки клас, обхванат от тези награди, автомобилът с най-висок общ резултат се обявява за най-добър автомобил за семейства в съответната категория. Edited March 30 by Митко Йотов 3 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #1190 Posted April 22 Честито на бившите, настоящите и бъдещите стопани на модела... ...независимо от генерацията! 1 2 Share this post Link to post Share on other sites
mukot 34 #1191 Posted April 22 https://fakti.bg/avto/1049867-parvata-honda-prelude-ot-novo-pokolenie-pristigna-v-balgaria-eto-i-kolko-struva 1 Share this post Link to post Share on other sites
Oilgerm 88 #1192 Posted May 6 Брутален. https://s.response.jp/article/img/2026/05/06/410919/2207548.html Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #1193 Posted May 15 Нов концепт - хибрид разбира се. 1 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #1194 Posted May 15 (edited) Като цяло стайлинга ми допада... ... дори в детайлите. Дано се запази до конвейра. Гледам е леко UP, като стария CROSSTOUR. Ама Акорд ли ще е, или Сивик, "кой да знае"? Edited May 15 by ceco_accord Share this post Link to post Share on other sites
dng 23 #1195 Posted May 15 Тук има повече снимки - https://motor-fan.jp/article/1485995/ Според японците седана е дълъг 4.8-4.9 метра, което клони към Акорд. СУВ-то пък е прототип на новия RDX, на мен лично ми харесва. Ще почакаме до 28-ма да видим финалните коли. 1 1 Share this post Link to post Share on other sites
Oilgerm 88 #1196 Posted May 15 Ето ви още концепт. 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #1197 Posted May 15 AI От тежка кола type R не става и "наще" добре го знаят. Share this post Link to post Share on other sites
Митко Йотов 1540 #1198 Posted June 3 https://www.caranddriver.com/news/a71460911/honda-100k-car-unexpected-airbag-deployment-recall/?link_source=ta_first_comment&taid=6a1df2d74849c80001d639e9&utm_campaign=trueanthemFBCDphoto&utm_content=6a1de76399519100013f3d62&utm_medium=social&utm_source=facebook&fbclid=IwY2xjawSMhEpleHRuA2FlbQIxMABicmlkETBlbzVuWDZjcXJGOGNRSmhYc3J0YwZhcHBfaWQQMjIyMDM5MTc4ODIwMDg5MgABHsrsPRviZWVhMTEktlmp6GSyKc6JQw6w9gaf4kEyu6AEHQ9lOnTHV6DpC-ld_aem_anVjRetjADRPDNVOhsUX8A Honda изтегля близо 100 000 автомобила от 13 моделни линии заради проблем с въздушните възглавници. Сензорът за тегло на предната пътническа седалка може да се счупи, което да доведе до задействане на въздушните възглавници, дори ако на седалката има дете или бебе. Изтегляването от пазара засяга 13 моделни линии, включително Acura TLX, RDX, MDX, както и Honda Ridgeline, Pilot, Passport, Odyssey, Insight, HR-V, CR-V, Fit, Civic и Accord. Дилърите на Honda ще подменят сензора за тегло безплатно, като автомобилният производител планира да уведоми засегнатите собственици, считано от 6 юли. Share this post Link to post Share on other sites