Jump to content
Shorty

Земетресение!

Recommended Posts

Колеги усетихте ли земетресението,тук в Пловдив,доста се усети, а съм едва на 3-тия етаж.Хората от съседните блокове гледам взеха да изкачат децата навън,доста силничко си беше!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в софия 5.6 по рихтер,най-ужасното събуждане през живота ми!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак в Бургас го усетихме, въпреки че беше слабо. Бях пил доста тая вечер и таман се прибрах, сядайки на компа си помислих, че май наистина съм прекалил, тъй като се клатеше целия монитор. Незнам защо, ама погледнах лампата и гледам и тя, викам си ясна работата. В София много яко ги е треснало 5,6 по рихтер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Усети се, доста хора са станали по този начин, вкл. аз, вярно не е приятно, дано това да е било :) И да няма пострадали, последици и всичко да е наред :) Имаше подобно земетресение миналата или по-миналата година, стана по обяд и тресе по същия начин...

Редактирано от d.pavlovq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май е между София и Перник - 5.7 по Рихтер:huh: .Отдавна не се бях плашила така...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е началото на таз годишната Национална Среща на VW :)

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ето повече информация под формата на "цифри" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На 8-мия етаж съм и не можех да пазя равновесие... по лошото е че ако стане по зле не дай боже няма какво да направи човек.

ПС: Край със спането за тая нощ преди 3-4 минути усетих още едно Публикувано изображение

Редактирано от Clinku

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не беше едно. :) За последните 20 минути имаше 3 които се усещат и 6-7 слаби, които почти не се забелязват. Тежка нощ беше (а и не е свършила още).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, забавна нощ. Първия път разтресе много яко. Следващите пъти колкото да поддържа драмата и да не мога да спя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Банкя се усетиха доста силно, ето още един сайт с броя земетресения и карта: http://quakes.globalincidentmap.com/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе... беше си страшно. Аз се събудих 5 минути преди това. Станах и тъкмо си запалих цигара, когато стана весело. Стените пукаха и скърцаха зловещо. Аз по принцип не се впечатлявам, защото повечето пъти е много слабо, но този път си се стреснах здраво. Имах чувството, че стените няма да издържат. Аз съм на втория етаж... за хората на 8+ етаж не ми се мисли какво са усетили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста силно беше , аз съм на 13тия етаж и се разлюлях здраво , леглото взе да се тресе и все едно бях на лунапарк.  :D:D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз у Кюстендил събуждам се кревата ми мърда и се чудех дали не сънувам ама като видех че и наще станаха ми стана ясно и тъман заспах у 04:30 пак и от тогава не съм спал :Х

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък тъкмо си лягах в 3 и яко ме разклати леглото, викам си тука нещо не е наред 1-2 секунди и станах под касата на вратата. После си легнах и заспах. Усетих още 1 след това по някое време, ама толкова бях изморен че просто си останах да спя, викам си - няма страшно всичко е под контрол (пък и да има страшно кво да правя като ми се спи :lol: )п.с. На 5 етаж съм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веселба беше. Аз съм на 7-мия етаж. Като се разлюля всичко, станах под касата на вратата, държах се за нея и си играех мазен кючек в ритъма на блока и стените :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си легнах към 12ч. и вече спях по това време, помня как сънувам че има земетресение и се събуждам, а то батко верно тресе заеби......Ето карта на трусовете от сеизмологичните центрове към БАН, ако на някой му е интересно (показаните часове на трусовете са по гринуич, затова събирайте показания час с 3)Последния трус е бил в 07:29ч. сутринта:http://ndc.geophys.bas.bg/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо бях задремал в най-сладкия си сън, и изведнъж всичко се разлюля, настана паника, половината блок излезе навън, другата половина гледаше уплашено през прозорците. Имаше хора с деца, които останаха да стоят в колите си навън.Живея на третия етаж и се усети много здраво, а на съседката от 8-я са изпопадали плочките в банята..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доста се стреснах. Това е най-силното, което помня. Спях, когато започна, но като ме разтресе, за има-няма 2 секунди се оказах под рамката на вратата - даже там се досъбуждах, щото явно инстинктивно съм скочил от леглото.Страшна работа, ей... :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшно ли ... сърцето ми биеше поне със 150 удара в минута.Аз също изхвърчах под касата,а гардероба щеше да се разпадне!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука в Плевен, нищо не съм усетил Публикувано изображение

На 2ри етаж живея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сутринта питали Бойко за земетресението. Отговорил:- Ми така е като ме ядосвате!....

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ейй яко! Докто държах да не падне гардероба върху нас (както Атлас държи Земята на плещите си:-)) очаквах буквално да почнат да падат стените наоколо. Такова чудо не си спомням! Май и 77г. в София не е било толкова силно, а тогава е било много яко! Спете спокойно, щом това издържаха панелките няма ядове! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от крайните източни квартали на софия и при нас се усети много слабо 3,4 пъти.Само колкото да ни стресне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да беше ужасно аз бях на работа тoгава дoкато си пишех на компа и съседните почнаха да играят брейк, а щорите па прозорците почнаха да се мятат, заеби беше си доста страшно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас беше страшно, всички от входа бяха излезли, на седмия етаж ни люлееше здраво, а панелите скърцаха зловещо, тъкмо заспахме към 5 и нещо и пак започнаха вторичните трусове...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Страшна работа...някои му викат конспирация, други не....но на тази спектрограма ясно се вижда как активността се покачва драстично след 02:00ч. българско време. Съвпадение или чисто приветсване под отбранителния щит на НАТО?! Кой знае...П.С> Кфото и да си говорим - скапана работа.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че е имало земетресение разбрах сутринта по радиото в колата.Даже мислех, че инспектор Енджой нещо се шегува :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста неприятен начин да се събудиш. Без желание да всявам паника, но това е слабо земетресение в сравнение с това, което се надига за София :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си значи психопат аз на втория етаж веднага подскачам от кревата , а това па на 5тия етаж направо сееедно си на ГОНДОЛАТА :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да не би да знаеш нещо което ние не знаем.:unsure:

ShEfA Публикувано изображение

Публикувано: Днес, 13:38

 

Доста неприятен начин да се събудиш.

Без желание да всявам паника, но това е слабо земетресение в сравнение с това, което се надига за София :(

Редактирано от pikaso906

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Бе ча па толко страшно не е било щом не можа да ме събуди.. :D Звъннаха ми по телефона в 3.30ч от Благоевград да ми кажат, че имало земетресение при мен в София?! :blink: Аз им казах, че сънуват :D По-късно усетих че кракът ми нещо се бие в таблата на леглото но си помислих, че и аз сънувам заради разговора по телефона! :D Сутринта гледах новините и се оказа истина! Яд ме е, един път да има земетръс и аз да го проспя! :ph34r:

Редактирано от CiViCwarrior

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше си забавно...Първо котката изчезна/а спи при нас с приятелката/. После всичко се разтресе. Гардероба счупи ключа на лампата и той ме уцели в крака. Приятелката се развика и станахме. Очаквах мазало, но няма почти никакви поражения. Само треа да си пребоядисаме коридора наново. Нито каси на врати, нито джамове- нищо. А живеем на 500м от епицентъра и сме на 5тия етаж. После слезнахме пред блока. Хората гледаха уплашено. 40 мин по-късно се прибрахме и удари 2ри път. Обещах, че ще се евакуираме ако има 3ти и в 5:30, тамън заспах и се наложи да се махаме. Отделно, че някой пусна слух, че стената на яз"Студена" е спукана и го източват панически/аварийните му щлюзове поне поне преди 7г не работеха/ и стана Кербала. Всички се ометоха с въртене на гуми и кой на къде фане :D И аз се помотах, приятелката да се успокои около 1 час и после на работа. Сега се прибрах и мисля да ходя на кафе и да си лягам, че съм изпил около 9 коли и 15 кафета през деня. п.п. Дано тая нощ да не друса, че психозата още не е минала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно нищо не съм усетил, сутринта гледах като треснат докато колежките обсъждаха как всичко се тресяло и т.н. и даже си мислех че се ебават с мен :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........Без желание да всявам паника, но това е слабо земетресение в сравнение с това, което се надига за София :(

:angry: Не пишете глупости. Просто Струмишкия разлом отдавна се бе затишил. 4 април 1904 г. - долината на р. Струма (Крупник, Кресна) - две земетресения с магнитуд7,1 и 7,8 по Рихтер. Земетресението е най-силното в Европа за последните 150 години.8 октомври 1905 - Струма - магнитуд 6,4 по Рихтер.Този път бе леко.Слава богу....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Поразбудих се през нощта, не чух нищо от бюрото да пада, друсна още веднъж след което пак заспах. Ама гадината след малко пак нещо разтресе, за пореден път не успя да ме изкара от леглото. На сутринта пък разбрах, че разни хора стояли по гащи пред блока в 3 през нощта. Странна работа :)

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не съм усетил,спал съм през цялото време.Чак днес на работа разбрах и първо мислех,че си правят майтап с мен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На писъка ми : " Земетресение - дигайте се.....! " Синовете ми отговориха: "Ти луда ли си?!" И отново заспаха( до земетръсна шайба).А аз пуших до 4.30.:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...