Jump to content
archer

Глоба за нарушение заснето с камера

Recommended Posts

Да знаете някой, който са го глобявали по този начин? След колко време идва глобата?Merci.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям и аз нова тема. Миналата седмица изскочих срещу една патрукла с камера с около 75км/ч, какво да чакам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми пратиха снимката при 60км/ч на 101км/ч.На Мирково.Глоба 200лв., плащаш в 7 или 10дневен срок 140лв.Няма мърдане, освен да се покриеш и да се изгуби след години глобата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баща ми го глобиха за скорост с мобилна камера от патрулка и дойде много бързо-някъде след 3 дни,но може би , защото мобилните ги преглеждат веднага не знам дали при стационарните е така..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че можеше да отидеш с някой който да подпише декларация или неща такова,че е карал той.Аз съм предупредил майка ми,че дойде ли такава снимка да знае,че тя е карала :D Така или иначе книжката и стои само за красота

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не беше с мобилна камера и не беше за превишена скорост. Минах на червено на едно кръстовище на което има камери.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един колега дойде за около месец. При него беше неправилен завой.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че можеше да отидеш с някой който да подпише декларация или неща такова,че е карал той.Аз съм предупредил майка ми,че дойде ли такава снимка да знае,че тя е карала :D Така или иначе книжката и стои само за красота

Вече няма никакво значение кой е карал,защото глобата е само парична и не се взимат точки,взима се книжката при много грубо нарушение например 50-60 над допустимото..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До месец чакай честитка,на адреса на собственика на колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На 30 декември ме снимаха в Монтана при ограничение 50 минах с 76 и глобата дойде след около 20 дни в София. В пощенската кутия имаше бележка с която ме викнаха в кварталната поща и от там си взех плика. 100 лева глоба, платих я след 2-3 дни и беше 70.

Редактирано от Clinku

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глобите се получават до 1 месец след заснетото нарушение. Плащате до 14 дневен срок и глобата е с 30% намалена. Като си го вземете, то си пише вътре всичко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А глобата пристига в пощенската кутия или някой трябва да приеме пратката, че колата ми е регистрирана на един адрес... мамата си таковало - докато го намерят ще им трябва 2-3 дена търсене, а пощенската кутия... няма нужда от коментар (ако успея въобще да влезнат в къщата) :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на кое крастовище са те снимали? Ако са от тези малките камери,който са по 3-4 на накичени по светофарите не се притеснявай (те са общински, а не на кат) притеснителни са големите бели камери

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това , че се плащало само глоба малко не ми се вярва ;) пише се акт на собственика на колата или на явилия се , ако си признае ! В моя случай сниман на 16-ти Януари за минаване на червен светофар от "общинска камера" :D , след около месец дойде покана да се явя в КАТ , но понеже е лизингова ми я пратиха след 2-3 дена , а аз се явих след 3 седмици :D 50 лв глоба и 8 точки - разбира се , че не карах аз колата :D а жената има златен талон , който изгоря :D Повече няма минаване на оранжево , светне ли ако ще и със 100 да карам съм на спирачките ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За скорост САМО над 50км/ч в нас.място има лишаване 3м.При всички други случаи има само глоба,а над 50км/ч извън нас.място на всеки 5км/ч превишение по 50лв. отгоре.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

на кое крастовище са те снимали? Ако са от тези малките камери,който са по 3-4 на накичени по светофарите не се притеснявай (те са общински, а не на кат) притеснителни са големите бели камери

На кръговото на Сточна гара. Редактирано от archer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Контрола се затяга, което ме радва, нищо че изгорях с 140лв. :lol: Скоро ще отворят магистралата София Бургас, ще си карам с 140км/ч., културно! :P Виждам все по-често прокълнати камери оцветени в черно по стъклата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да използвам темата и аз.

Колега полицай(policeman), понеже виждам че сме градски Публикувано изображение и си викам да попитам.

Има ли стационарни камери за скорост в града(Плевен)? Понеже една вечер бях малко на кеф и пътя беше напълно пуст, та си позволих да направя глупост.Това стана на 16.03(миналия петък)

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Сточна гара камерите следят за движението и трафика, а не за нарушения по кат. П.с Което не значи, че не снимат(снимат постоянно...) но честитка няма да имаш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от Казанлък, при едно ходене до София минах на червено на един светофар ( незнам кварталите ) и след една година точно ако не и месец/два повече, двама полицаи дойдоха до нас дадоха ми постановление/акт с въпросното нарушение (снимки на колата) и платих акта след месец 50лв и ми взеха някви точки ама забравих колко. Това става 2010 г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да използвам темата и аз.

Колега полицай(policeman), понеже виждам че сме градски Публикувано изображение и си викам да попитам.

Има ли стационарни камери за скорост в града(Плевен)? Понеже една вечер бях малко на кеф и пътя беше напълно пуст, та си позволих да направя глупост.Това стана на 16.03(миналия петък)

Поздрави!

 

Има на първокласния път с/у Метро,скоро ще има още по този път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря колега :)

Значи вероятно съм се разминал.

Поздрави! Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, повдигам темата, за да споделя инфо:

Внимавайте, като минавате край караулките!

Вече няма дебнещи, а камери, настроени на точната скорост по знак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички камери се настройват с минимум 14км/ч допуск.Т.е. ако ограничението е 60км/ч ,камерата се поставя поне на 74км/ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам някой от вас "изгарял" ли е от камерите около Дупница и Благоевград и ако да за колко време му е пристигнала честитката? Просто си питам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички камери се настройват с минимум 14км/ч допуск.Т.е. ако ограничението е 60км/ч ,камерата се поставя поне на 74км/ч.

Това майче беше за по-старите камери? А тези най-новите май цепят точно км. ,а и преценяват коя от всичките успоредно движещи се коли е със скорост над допустимата и точно нея снимат! Доброто в случая е, че са много скъпи и все още има малко монтирани!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,всички мат допуск,над който засичат!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Не съм съгласен,че камерите снимат над 14км. отгоре,защото аз получих честитка :rolleyes: за 12км (при ограничение 50 съм минал с 62км/ч.)Въпроса ми,е има ли законов срок,в който трябва да получиш ел. си фиш?Примерно мен ме бяха снимали в Плевен на 2-ри май,а получих фиша на 28-ми август,при положение,че съм си от Плевен.Един приятел пък е получил своя след 9 месеца чак...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срок и да има все тая , защото има честитки със закъснение от 1 година.Доста ми е странно за тези 12км/ч че са те снимали.Предполагам не е била стационарка а от патрул.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,просто са ти извадили 3км/ч. като грешка на радара.Заснели са те с 65км/ч.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина,пишеше 65км,а пък отдолу превишени 12.....ей за 1км повече и са ме снимали :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз тази вечер изгорях.По пътя от Асеновград към Пловдив на КЦМ имаше ограничение от 60 км/ч.Не знаех,че има камера и реших,че в 12 през нощта няма да има полицаи и не намалих.Щракна ме с около 110/120 км/ч.Чакам си честитката да видя кога ще дойде.Дано да не отнемат някакви точки или книжка...

Редактирано от Birchoo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме заснеха на Търново. От търговище съм. Получих честитка чак след 8 месеца. Така, че е много относително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Май по-малките превишения на скоростта минават между капките, ама по-сериозните си ги пращат.Мойта снимка за 200 лева (140 с "промоцията") дойде след малко повече от месец.На Яворов, покрай телевизионната кула в София бях и ми се стори, че ме щракна една горе на баира и после още една малко преди Цариградско (не знам дали има две камери, ама така ми се видя). Фиш дойде обаче само за първата (на втората вече бях понамалил).ПП: А иначе закона на сайта на МВР не включва всички изменения. Вече за превишенията над 30 и над 40 километра не взимат книжката, ама пък глобите са по-високи от описаните там.

Редактирано от jass

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...