Jump to content
hahy

2,7+лв - какво ни се случва ?

Recommended Posts

Че в България даже е много евтин бензина , сравнение примерно с Гърция където е кажи речи лев отгоре.

 

Сигурно и заплатите/пенсийте са им с "кажи речи лев отгоре"?? Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веселия,сигурно си прав,ама аз лично съм попадъл на кръщавана нафта,няколко пъти на различни бензиностанции и с различни коли и повярвай ми, хич не е приятно! Винаги усещам кога нещо не е наред, и по разхода и по вървенето и по работата на двигателя, ама ходи доказвай ако си нямаш работа! То и в репортажа оня пишман бензинджия го каза, ако си обърнал внимание! Не казвам, че навсякъде правят такива далавери и дано не ти се случва ,никога да не попадаш на скапана нафта , че иначе бързо ще си промениш мнението! П.П. -Бях забравил една 20л.туба /прозрачна/ в мазето,1-2 години и когато я видях случайно един ден,знаеш ли какво видях: 10см. от дъното не се виждаше от, утайка ,боклуци и всякаква гадост, а нагоре бистра като сълза, а знаеш ли като сипах бистрата час в колата какво се получи??? -пробваи и ще разбереш колко повече ти върви колата, колко ти е по-тих двигателя и колко по-голямо разстояние ще изминеш!

 

Колега, не споря. Споделям личните си впечатления. На мен също ми се случи със старата кола веднъж с една "газ" дето ми сипаха на един Омекс или Опекс след Силистра на морето едвам да си прибера колата в София. Друг път ми се беше случвало пак на една чикиджийска газостанция в квартал Борово София (на Тодор Каблешков) да ми сипят 33 литра газ в 30 литровата бутилка, в която в Shell/OMV успяваха да сипят 28-29 когато е напълно празна (да изгасне колата без газ). Но отново тези глупости се правят в неизвестни бензиностанции като гледам - там така или иначе сипваш от липса на избор (примерно малко ти е горивото и не искаш да рискуваш) или си случаен и неподготвен, та гледат да те ударят.

 

Но големите вериги не рискуват - до колкото знам правят проверки всеки ден. Което може и да не е винаги така, но на база моя опит, а аз завъртам поне по 1-2 резервоара на месец, никога не е имало проблем. Но винаги са били реномирани вериги, както писах в България предимно OMV, Rompetrol, EKO, но съм сипвал и на Shell, Lukoil.

 

 

Че в България даже е много евтин бензина , сравнение примерно с Гърция където е кажи речи лев отгоре.

 

Сигурно и заплатите/пенсийте са им с "кажи речи лев отгоре"?? Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

 

Уви много малка част от цената на горивата се формира на база доходите на глава от населението в дадена държава в ЕС. Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, колкото и да не ми се иска, май ще трябва да слагам АГУ. Какво по дяволите става?! Днес вече А95 е 2.74 лв за литър. Става все по-непосилно да се кара кола ежедневно. Ставаме неделни шофьори, май май.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми писна още при предишното вдигане и сложих газ, това е решението на този етап.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ни се случва ли?Случва ни се поредния задкулисен сценарий на монополиста и държавата.За нова година А95 3,00 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам как става така, че на световният пазар петролът пада, а само в бърлагия цените на бензина се вдигат...

Явно продължава традицията в месеците, когато хората си вземат почивки бензина да се качва все повече.

 

Както повечето, минаваме на газ (еврейски парфюм) Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме извинявате, ама съм се убедил че повечето хора по авто форумите са мазохисти... Какво ги пазите и робувате на тия коли? Ще ги карате цял живот ли, че ги кътате на бензин, щото от газта двигателя се развалял. Принуждавате се да ходите с автобуси, микробуси и всякакъв градски транспорт на всяко излизане и то в големите жеги/студове, щото да не се развали колата ако и сложа газ. Ами за какво са ви тогава колите, като няма да ги карате и я се наложи една събота/неделя да я покарате за 2-3 часа, я не. Само гушите държава с данъци и ГО. Коли вече по 700-800лв., масово се карат коли за по 1500-2000лв. на незнайно колко хиляди километра и пак се къта да не се сложи газ... Хората на луксозни лимузини на по година-две слагат ГИ вече. Хайде със здраве и без лоши чувства! :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме извинявате, ама съм се убедил че повечето хора по авто форумите са мазохисти... Какво ги пазите и робувате на тия коли? Ще ги карате цял живот ли, че ги кътате на бензин, щото от газта двигателя се развалял. Принуждавате се да ходите с автобуси, микробуси и всякакъв градски транспорт на всяко излизане и то в големите жеги/студове, щото да не се развали колата ако и сложа газ. Ами за какво са ви тогава колите, като няма да ги карате и я се наложи една събота/неделя да я покарате за 2-3 часа, я не. Само гушите държава с данъци и ГО. Коли вече по 700-800лв., масово се карат коли за по 1500-2000лв. на незнайно колко хиляди километра и пак се къта да не се сложи газ... Хората на луксозни лимузини на по година-две слагат ГИ вече. Хайде със здраве и без лоши чувства! :)

Колега, не съм напълно съгласен с теб. Аз ако ходя на работа с кола всеки ден на месец ще навъртам по не повече от 900км. Като се замислиш колко време ще ми трябва да си избия газовата.. колата до тогава я е цяла, я не е. Друг е въпроса, че аз не съм привърженик на газта. Какво му е лошото на градският транспорт? Екологично погледнато е доста по-добре от това да ходя с кола, като в 99,9% от случаите пътувам сам. Също така с колата губя време. Под 1 час не мога да падна,а с метрото пътувам 20 минути.Накрая като удариш чертата печелиш единствено удобството, че си седиш в задръстването сам и си слушаш музика - нито ти е по-евтино, нито ти е по-бързо... В крайна сметка всеки сам си прави сметката де.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото на градския транспорт е че винаги е претъпкано, лятото вънка е 40градуса, а вътре 60, зимата обратно. Не говоря за метрото, понеже само в София си го имате и както казаха по-горе София не е България. Освен това в градският транспорт е винаги мръсно, мизерно и доста често има вонящи цигани. Е предпочитам да си карам колата на газ/метан и да ми е чисто и приятно, а не да се тъпча и да се чудя в кой момент някой мангал няма да ми свие парите.. Прав си, че всеки си има мнение и виждане по въпроса, просто за мен е безумие да се дава по 2.80 за бензин при положение, че газта е 1.23 и разхода е същият. Ако ще колата ми да харчи 6 градско, пак ще и сложа газ, защото за тия 15-16лв. бензин ще мина 100км, а с газта ще мина 200, примерно. :)

Редактирано от Ganchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям колегата по горе - тея дни си взимам някои корса или рено 19 за 1000 лв с газово и си карам, а някой хубав ден от седмицата може и да си изкарам бегачката да си я разтъпча :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе съгласен съм с колегата, наистина караме коли по на 12-13..15 години и ги пазим и се грижим за тях по-добре, отколкото за самите нас. Мислех си, досега, че няма смисъл от газ, ама тея нещастници от правителството/лукойл и т.н. направо разкатаха народа. Петролът в световен мащаб си стои на едно място от доста време, да не кажа, че дори пада, а в нашата хубава държава, цените нагоре. Те хората са богати и могат да си го позволят...Имаше една приказка се завъртя в кибер-пространството преди време, има два изхода от България, терминал 1 и 2. Като гледам приятели и познати, всеки за това си мисли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за газта... даже сега си подготвям колата Публикувано изображение

 

Извинявам се на модераторите ако все пак примерите, който ще дам по-долу нарушават някои от правилата на форума.

Колеги тук можете да видите немците на какви коли слагат ГО, а ние (българите) понеже сме горди и се бием в гърдите, нека си караме на бензин:

 

Пример1 Публикувано изображение

http://www.ebay.de/itm/Porsche-Cayenne-V6-Turbo-Look-LPG-GasAnlage-20-Alu-/170872988721?pt=Automobile&hash=item27c8d2e431#ht_891wt_1273

 

Пример 2:

http://www.ebay.de/itm/Audi-A8-3-7-Tiptr-LPG-Gasanlage-neu-Xenon-Bose-20-Zoll-Gewinde-Voll-/120968060407?pt=Automobile&hash=item1c2a421df7#ht_500wt_1289

 

Пример 3:

http://www.ebay.de/itm/Traum-Mercedes-E500-W211-mit-LPG-Gas-Anlage-Luxus-total-bei-10-Verbrauch-/300757354134?pt=Automobile&hash=item4606890696#ht_3045wt_1273

 

Има и още няколко, които мога да дам, но според мен тези стигат Публикувано изображение

 

Модераторите, още веднъж се извинявам... Ако съм в някакво нарушение, ми изтрийте коментара...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов ден, нов късмет - 2.73

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

98- 2.99.................

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам каква е причината бензина да расте нагоре,като навсякаде другаде цената на горивото пада надоло,имам чувството,че в БГ ни пробват колко сме тарпеливи и ни се подиграват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То при нас тука не е най зле ми Гърците да идват да зареждат в Бг за кво говрим ама ония поне са в Евро пак ние сме в лева значи най скъпия бензин караме ние и Гърците Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам чувството,че в БГ ни пробват колко сме тарпеливи и ни се подиграват.

...те знаят колко сме и затова го правят ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, явно за да ни поевтинее горивото, ще трябва да започнем да се придвижваме със скутери и колела...тоест да не го ползваме :)При положение, че управниците могат да измислят как да вземат парите, като правят закони, които да са в услуга на едрия мутризнес, ние трябва да им противодействаме по някакъв начин :)Дано някога да започнем да ставаме по-сплотени и заедно с това по-силни и трезвомислещи като народ, защото не вървим към оправия.Впрочем, сегашните събития са един знак, че трябва да мислим повече, когато гласуваме, защото сърбаме гадна чорба от много време...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова колата ми седи пред нас с месеци и не е в движение.Тия орица по-горе така го напраиха,че за да си караш колата на днешно време е пълен лукс! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим,че 98 и 100-така вече са 3лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, 2.99 на ЛукойлПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То дори на ГАЗ става скъпо вече Публикувано изображение

Днес в едно село видях 1.31 за литър Публикувано изображение

Тези хора определено не познават парите!...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То вече и на вода да караш пак ще ти е скъпо ;дд

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

газ му е майката хорца.колелата ще започнат да поскъпват.скутерите също.вместо да ви седат колите по тротоарите,се замисляйте за алтернативи.няма кво да се вайкаме.до нова god бенз.ще удари 3 кинта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По твоята логика,би трябвало да поскъпнат и газовите уредби;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено е възможно. Все пак сме в България.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еб*л съм му майката другата седмица слагам газ , ако не имам 2 колела само да има кой да върти педалите :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре колеги ще сложим газови уредби, след няколко месеца ще почне да се покачва и цената на газта ( защото цената се опредея от търсенето,колкото повече се търси тя толкова повече ще скача) , и тогава какво ще правим на какво друго гориво ще минем.Европейският съюз ни бримчи яко акциза на горивата ,защото трябва да се изравни с техните ,ама защо не ни покачват и стандарта ето това е цялата работа.България загуби повече ,отколкото спечели с влизането си в ЕС. Цялата каша те я правят .Постоянно ни натискат тва трябвало ,тва при тях било толккова и при нас да е толкова.Дайте на един германец една средна БГ заплата и ще умре за 2 месеца !!! Да ни направят заплатите колкото тяхните и 4 лв да е няма да ме бърка ама при положение ,че получаваме 500-700лв ( в зависимост кой къде бачка и какво ! ):angry:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Впрочем шофирането действително не е необходимост, ако ще си говорим честно, не и за всички хора.В цивилизованите държави не се кара колкото в България, там пак им е скъпо това удоволствие, но велосипедите са решението за тонус и за кратки разстояния, не е случайно, че велосипедистите се увеличават, вижда се с просто око и е радостно, че хората се приучават към полезен навик, но трябва повечко да ги пазим тези на 2 колела. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия така направиха, че човек и много икономичен автомобил да си купи пак е скъпо.:angry:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ще е интересно какво ще стане с газаджиите :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да стане газта пак ще е доста по-евтина от бензина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 Октана - 2.97... А95 - 2.71, еби му мамата, писна ми - въртя на месец по 600-800 км. и смятам, че не карам много, ама не ми е кеф като влизам в бензинобирницата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бума на газовите мина преди няколко години.докато цената на газта е наполовина,търсене ще има.може би има някaв по-засилен интерес напоследък,но това едва ли ще промени цените за монтаж на газова.говорим за огромна конкуренция.на всеки ъгал се монтират газови.1 приятел,заклет фен на бензина,нещеше и да чуе за газ.миналата година си сложи газ на d15kata и като си направи равносметка за разликата между бенз.и гaста,която е платил за 2 години каза,че можел да си купи още една хонда.и не на последно място екологията.кеф ми прай да го гледам Пловдив последната година две.задръствания има почти само когато има панаир

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2,77 A95 ... О щял още да се увеличава ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата са ясни, бой докато мърдаме!Прост народ, слаба държава.

Определено ще е интересно какво ще стане с газаджиите :(

Като турбо-газаджия ще ти отговоря:-Ще си сложиш газ, или от инат ще спреш да шофираш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.77лв............. добре,че напълних "жабата" когато беше на 2.60лв.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То тва не те спасява кой знай колко че си я напълнил , проблема е в цялостната ситуация , не е моментен .... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е да знам :) като се сетя като малък, колко исках кола да си джиткам насам натам.......... сега кола имам ама зада джиткам насам натам май трябва да обера банката, че да заредя....... защото мижавите български заплати до никаде не стигат.........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...