Jump to content
Wolfcry

Отново ми вандализираха колата

Recommended Posts

Трима мъже с нормално телосложение и ръст ми проникнаха в колата. Успяха да ми вземат капачките на радиатора и двигателя и кабелите на свещите. За акумулатора нямаха време - а вътре просто нямаше какво, музиките си ги свалям. Под волана ми бяха разкачени пластмасите - не счупени или изкъртени - разкачени! Бяха страшно бързи и организирани, с еднакви чисто черни екипи и качулки. Няма как професионалисти да тръгнат да се занимават с 20 годишна кола. Само някой от тука е и това вече преля не чашата ами не знам какво. Тъй като родната милиция не ми обръща внимание за пореден път - ПРЕДУПРЕЖДАВАМ, че следващия път (сигурен съм, че ще има такъв) ще стрелям с цел убийство, а не сплашване. Пистолетът ми е боен. И без това не ми се живее в тая мизерна държава, поне да си изгния в затвора.Става въпрос за Пловдив, бул Васил Априлов до Шела на моста.. Един от редките пъти, в които не си прибрах колата в гаража - за няма и 2 минути - докато се кача с асансьора до 6тия етаж и сляза обратно, тъй като чух алармата. Повтарям - трима души с еднакви дрехи, 30 сек след като си заключих колата запищя алармата - следователно са ме чакали, 2 минути максимум - описах какви щети имам. Е това ако са наркоманчета или нещо случайно...

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пистолета е добро решение

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфффф егати гадното.Аз в момента се каня да купувам кола(Хонда естествено:) ) и си мислех да не правя каско, че не ми се дават толквоа пари ама май ще трябва.Не знае човек от къде ще се появи някой олигофрен да му направи мръсотия.Колега съжалявам за колата и похабените нерви.:angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безумие след безумие...Колега, съжалявам! Може би не толкова за материални ти щети, колкото за факта, че след такова посегателство се чувстваш като обезчестен...Вече всеки си мисли, че е нормално да вземе това, което иска, чрез кражба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегата.Да не се стига до убийства като ги фанеш един по един караш ги в някоя гора далеч далеч и ги връзваш и почваш да ги биеш на почивки чупищ им рачички китки пръсти сичко на салата да видим другия път ще пипат ли.Как може да са толкова долни не знам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери ли си капачки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, съжалявам за случилото се, но са ти взели двигателя за 2 минути???

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,искаш да кажеш,че някой от тука те дебне и ти прави мръсно ли?Ако излезе истина,ще е точно по български......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са ми взели двигателя :) Само капачките и кабелите на свещите. Акумулаторът беше разхлабен, но успях да ги прекъсна. Капачки си намерих, само че покарах 30тина км. без капачка на радиатора, дано не е станал някой проблем, че само това ми липсва сега. Над нормалната температура не се е качвала стрелката.Многократно колата ми бе надрана зверски, оливана с някви помии, ограбвана итн. Общо взето оставя ли я извън гаража нещо и се случва. За мен това е лично и съвсем не е случайно.

Редактирано от Wolfcry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Veid Публикувано изображение Не четеш колега! Капачките на радиатора и двигателя..... Kолега ,съчувствам ти искрено ,защото и мен преди 2 седмици ме сполетя същото (кражба) само дето на мен ми взеха отвътре останалата част от ЦД-то (панела си беше в мен прибран) ...... Редактирано от JK_HONDA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заслужават да им направиш една засада, да ги хванеш и спукаш от бой.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само като чета какви неща са ти взели губя всякъкви думи... Добре, че си се върнал като си чул алармата иначе бог знае какво щяха да ти вземат. Може би са имали по голяма цел, но за какво подяволите са им тея капачки?!?! Дали пък някой не те мрази и ти прави мръсно..незнам :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това е реалността във наша мила родина! Замисли се дали наистина някой ти няма зъб за нещо и не ги прави целенасочено тия неща. Ако не си си намерил капачки, свиркай, ще ти дам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 години на мене ми разбиха старата кола в Пловдив, откраднаха ми усилвателя, тубата и касетофона в единствената вечер в която забравих да сваля касетофона и то на сравнителн уживена улица и колата беше паркирата ночно под лампа. Бяха се опитли да ми свалят и еърбеците ама явно нещо ги е изплашило

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич тея са мн груби аз до сега не бих ги изтърпял ,надявам се поне да имаш каско ,оплака ли се в полицията ,колкото и безнадежно да звучи понякога помагат, ако има камери около вас също могат да помогнат , ако това не помогне бих ги изчакалил аз лично - просто е паркираш си някъде прибираш се видимо в някоя сграда и твои приятели остават да наблюдават(после си е твоя работа какво ще ги правиш).Защото тез идиоти за какво си го изкарват на колата ти като толкова ти имат зъб. Другото има идиоти които защото им е скучно дерат на ред коли (виж дали има и др коли пострадали около вас ,това може да задвижи нещата в полицията) , на един такъв вече го отказах от хобито му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,потърси някакъв вариянт за камера в колата ...ако ги запишеш веднъж после ще ти е лесно да ги нагласиш.Защото може да се окаже някой комшия ,дето ти има зъб ,едва ли е случайност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следствието не работи, никой не обръща внимание. За капак на това - най-голямата част от бюджета на страната отива към Вътрешното министерство или т.нар МВР. И кой ще ни пази, ако не "родната милиция"? Всеки отговаря за себе си, око за око, зъб за зъб. Българите превърнаха България така, а не червени, сини, жълти и цялата палитра от художественото платно.Колега, крайните варианти са 2 : падаш на тяхното ниво или просто емигрираш. Чудя се кое е по пагубното :(

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към автора на темата '' Стреляй без да те изтрах ''. Преди време и с мене се беше случило подобно нещо, само че се опитваха да проникнат в колата на баща ми,начупиха прозорци, предполагам, защото нямаше нищо в нея освен едно СД (защото се продаваше, колата). Точно 3 мин. от както съм се отдалечил за 100 метра(разтоянието от моя дом до колата) видях ги бяха 2ма и взех на баща ми пушката(ловджийска). Единия беше с коршум в рамото, а на другия ,му нямаше нищо. Полиция какво ли не викаха, че съм ги бил ранил, но аз винаги се измъквах с припера '' защо ми чупят прозорците на колата'' . Имах дело, тече ли тече ли и до ден днешен нямам отговор. Не те засилвам да правиш такива прояви да обиваш хора, но просто не се издържа да се живее на такъв начин на живот БЕ ХОРА.

Редактирано от aptekar
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен това е най-големият ми страх-някой да ми пипа колата,че дори и по-лошото,да не дава Господ....Много кофти колеги,но в такава държава живеем....преебани отвседе...:( :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wolfcry, съжалявам за случилото се, но и ти и другите спрете да обвинявате България за случилото се. Wolfcry, нещата които са ти взели (капачки, кабели за свещи) са неща, които не са взети с цел препродажба. Сумарно тия неща не струват повече от 20лв продадени като втора употреба, няма нормален джамбазин който ще си залага гъза за 20 годишна хонда и то да взима лесно свалящи се неща от нея. И то трима - как ще делят после печалбата от тези дрънкулки - абсурд. Всичко говори, че "някой ти има зъб" и всичко това е с цел правене на мръсотия, нищо повече. Самия факт, че казваш това не е първия път когато си имаш проблеми по колата (помня една стара твоя тема в която пак се бе отчаял), говори предостатъчно, а именно: помисли добре с кой/коя си имал проблеми и сам ще намериш "извършителя/ите", с което нещата ще се нормализират. До тогава, само ще си псуваш, а те ще ти гледат сеира (на тях това им е целта в всъщност) и няма оправия.Че държавата ни не е цвете за мирисане - не е. Но това тук си е чисто битов проблем с цел лично правене на мръсотия, отмъщение (с което не искам да омаловажавам случая, Wolfcry само ти си знаеш мъката) на лично основа, нещо което може да се случи и в Япония и в Швейцария. Така, че не изопачавайте нещата, само като да се намирате да пишете и давате "съболезнования".PS: да не си имал проблем с автосервиз/явто майстор, някой на който си оставял колата си за правене на нещо по нея и с този същия да сте се скарали ?

Редактирано от ADH-Honda
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, то е ясно, че си е нарочно. Точно затова не изключвам и варианта, да е някой от тук.Аз винаги говоря право в очите и се карам с всеки, който има за какво. Нищо никога не премълчавам и сам си се боря да оправя света по някъф си мой начин :) Не са малко хората, които не ме харесват, защото не си мълча и не търпя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи нещо в колата дет да ги накра пак да посегнат и др кола на тъмнико се спотайваш и и една тръбъ бой ръце крака, да му пуснеш куршума не е решение боя муе майката.П.П. Малко оффтопик за което се извинявам, колко хъскита имаш аз съм те виждал с едно там на полянките на Руския клуб.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мислил ли си варианта някой просто да си е напазарувал от твоя рафт в "Нощния магазин". Именно че нещата се свалят лесно и се монтират лесно. На някои са му трябвали именно тези неща и е знаел къде със сигурност да ги намери. Казваш че са посегнали и на акумулатора, а може би ако имаха още време и на още нещо. Камерата е добър вариант да разбереш кои е извършителя - дали го познаваш, знаеш кой е или не, а от там нататък ти си преценяваш как да действаш, дали по канален ред или не.

Редактирано от zarrick

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко години през нощта се вдигна страшна врява пред паркинга зад блока до нашия.Един от собствениците фанал циганин да му пипа из колата и надига вой до небесата и комшийте му слизат един по един и само гледам през терасата как се надпреварват да скачат отгоре му и да го налагат кучето-мангала вика като луд поооооомооооощ убиха маааааааа ама няма помощ ,когато дойде извиканата от някого патрулка мангото беше като добре начукана пържола и не му се чуваше гласа :) Дано да са го претрепали :) Само така ще се научат кучетата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е, че е някой който те познава и живее около тебе. Щом само те дебнат да си оставиш колата без надзор за да я вандализират... направи им засада. Организирай се с приятели изиграй им сцена и ги хвани в крачка, а после вие си знаете.Само си преправи заплахата в първия пост, че нали знаеш, ако нещо стане не дай си боже, тука и черно на бяло пише, че нарочно ще го направиш. Закона е такъв, че нямаш право да реагираш, така че прави каквото щеш, но не го обявявай публично.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата отгоре ме е изпреварил.Направи каквото трябва,но...НЕ ГО ОПОВЕСТЯВАЙ В ЦЕЛИЯ ИНТЕРНЕТ БЕ ЧОВЕК!!!! :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оповестявам го с цел :) Тая вечер ще си оставя колата отвън, замислил съм нещо :)За хъскито - в момента съм само с шампионката, бялото хъски. Баща и е в Монтана за разплод, а малкия черния, който последните няколко месеца и той беше с мен сега е в Храбрино :). Ако се интересуваш по-подробно за нещо ми пиши.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера просто ..... " Wolfcry " поне според мен кара една много хубаво нагласена хондарка. И не ми побира главата защо в тази наша прекрасна държава гледат да му направят мръсно, да му я издраскат по какъвто се може начин, с извинение да с*рат в нея.... Не може ли като видят какво е направил този човек, да се зарадват за труда и средствата които е похабил. Да седят 20-30 мин. до нея докато не дойде собственика и да се снимат, защото по снимките на колицата аз бих направил точно това понеже си заслужава според мен. Но уви всеки гледа да направи мръсно на другият човек, който е отделил пари в тази наша скъпо платена държава и е имал желанието да направи нещо красиво с колата си, му се хвърля пясък в очите и това е......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на твое място ще стрелям на месо! Хората са освирепяли от безпаричие ... а полицията ни е ПЪЛНА ПАРОДИЯ И ПРОСТОТИЯ. Ако има резултати от капана да кажеш какво е станало. Успех !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, искрено ти съчувствам, защото знам какво е. Тази сутрин, потегляйки за работа, установих че и на двете ми коли са със спукани задни гуми. Полицаите познай какво казаха: "Най-добре си ги хванете вие и ги правете каквото си знаете!" . Затова след малко ми пристига камера за външен монтаж с доста добър зуум и вече съм заредил ловното пушкало и положението е такова. Следващия път няма да има прошка!

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яко гърбене мамицта им, полицията са жив ташак днес разхождам Рекси в един парк и гледам едни клошари 3-ма на брой, изкопали дупка на 10м от детската площадка и къртят неква тръба(пребполагам напоителната за парка) повиках полиция която дойде след двадесет минути :blink: при положение че сигнала беше приет като кражба, за съжаление не можах да изчакам развоя. Идеята ми е че явно на полицията не може да се разчита така че бухалки ножове, пистолети и пушки май това ни е спасението.П.П. Аз имам 3 меча вкъщи все повече се замислям да сложа едниния в колата :D

Редактирано от Balinkata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По възможност да не се оставя на рискови места.Аз след като ми вандализираха колата,намерих да я спирам на място кадето не може да влезе човек.Така че само бой за негодниците дето са с палави рачички и обичат да попипват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И някой може ли да ми обясни що трябва да треперя всеки път като оставя колата на неохраняем паркинг?Това нормално ли ви се струва?Бати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един приятел му разбиха колата вчера: счупено предно шофьорско стъкло, поизкъртена задна седалка, отворен багажник. Откраднати кристални фарове......Касетофона не са го пипнали?!?! Луда държава, луд народ. Простотия и селяния.... Мисля че има и ще думи с които да опиша ситуацията в България, но пак няма да стигнат за всичко това което се случва....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес приех за ремонт БМВ със счупено шофъорско стъкло и откраднат волан - не можех да повярвам,..... докато не проверих колко струва. В последния месец разбитите коли които идват са доста повече от предишните, явно крадците са изгладнели сериозно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или просто крадците са си намерили ниша в пазара. Ама не в този за автомобили, а в този за авточасти. Наскоро на мои близки роднини им се случи нещо, което не съм и сънувал. На сутринта колата им осъмнала без..... генерация! Не било вандалска проява на хора, които искат да мъстят за нещо - роднините ми живеят в къща и паркират на общинската "поляна" пред къщата си. Не пречат на никого. Колата била вдигната на крикове /имало следи от криковете в мократа трева и кал/ и "обслужена" с инструменти както си трябва. По колата няма нищо строшено, счупено, повредено. Просто от колектора до крайното гърне няма никой. В последствие се оказва, че това в момента била нова мода в кражбите, заради платината в катализаторите. Колкото по-нова колата, толкова по-запазен и скъпо струващ катализатор. Направо ужасТ! Никой инженер и конструктор в света според мен не си е представял, че нещо подобно може да се случи на кола. Уви, от сервиза, в който ремонтираха колата, казаха, че за този месец, това 15-16-ия автомобил с подобен "проблем". Така че правете си сметката.Всичко това го казвам само информативно, при колегата, за съжаление, казусът е друг и намирисва на нещо лично.Успех, колега с разрешението на проблема.Не знам какво да ти кажа, знам колко сме вманиячени всички тук на тема "колата ми", но все пак.... давай го по-спокойно, всяка кола все пак е само безжизнена купчина метал, пластмаса и гума.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалят генераций заради катализаторите (наскоро бе осъден сервиз заради подобна дейност, смяната на маслото вървяла със сваляне на катализатора :blink: ), волани крадат заради беговете (не малко БМВ-та след 2004-та осъмват без волани - вървят от 500 лева нагоре втора ръка), бмв-стите са най-прецакани - свалят им и М пакетите :blink: . скоро градците ще научат, че в бегачките има доста ценен материал, сигурен съм! колектори, турбини, дюзи всичко си е маса пара. постояно да си в стах, някой да не посегне на имуществото ти, било то движимо или недвижимо, това не е нормален живот!п.с. понякога искрено се радвам, че живея в малък град до големия и тези неща са ни чужди... засега!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега само да те питам имаш ли каско и при кой ти е гражданската че и аз преди 2-3 години имах подобен проблем след гражданска във Виктория?Само една насока.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гражданската я правя при мои хора, няма да споделям къде, евентуално на лични ако някой го интересува.Та две нощи стоях на пост в кола, паркирана близо до моята, а в моята паркирах два синеоки звяра със зададена команда "късай", те си знаят какво означава :). Първата нощ - нищо, втората - през два часа, като се започна от 1 през нощта до 5 сутринта, четирима души се навъртаха из паркинга и оглеждаха колите. Кучетата ги уплашиха явно и не докоснаха нищо. Някой би ли ме посъветвал какво да правя оттук нататък, тъй като явно това са въпросните хора?Вероятно съветът ще е да ги пребия, но така аз ще се вкарам в беля, тъй като полицията ще ме изкара мен вандал, ако те не барнат нищо преди това. А да извикам полиция да чака с мен - биха ми се изсмяли. Освен да разкарам кучетата, ама така един срещу четирима ще ми е весело :)

Редактирано от Wolfcry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...