Jump to content
SilverCivic

Още един Civic във форума

Recommended Posts

Здравейте всички фенове на хонда. След доста обиколки по автокъщи и оглеждане на всякакви коли, малко случайно дори за мен си купих Сивик англичанка с 5 врати 1,4IS 1997 90к.с. Колата е страшно запазена с оригиналните стелки, в двигателния отсек всичко изглежда сякаш тази кола вчера е излязла от завода, а в багажника все едно нищо не е слагано. Най големия майтап е че по километраж е на 55 х. км. и има сервизна книжка попълвана до 2007 когато е била на 42х.км. Гумите и са Бриджстоун с ДОТ от 2004 година и предните са на 50% износени. Колата е внос от Италия, района на Виченца и я е карала жена поне според талона. Взех я в петък и до днес направих 750км.(50 км градско, 550 извънградско и 150 магистрала) среден разход 6,5 на сто при 80% онт времето с включен климатик. Колата върви добре особено на равно и при скорости над 120. Управлява се добре и ми харесва много. Маслото не е мръднало, аспуха е чист, климатика работи перфектно. Иначе по отношение на ускорение е малко мудничка но все пак е 90 к.с. Мисля да и сложа газ и вече си запазих ден във Фобос, ще и сложа газов инжекцион. От там се опитват да ме убедят да и слагам система за омазняване на клапаните или нещо подобно. Какво ви е мнението, има ли нужда от подобно нещо. Единствения проблем който забелязах е светващата след 20-30 км лампа за SRS но при диагностика не отчита грешки. Самата лампа светва плавно, когато пусна мигач мига в противотакт с мигача, някакви такива странни неща. Прочетох онази тема за изтриване на грешките, изтрих ги но SRS-а пак светна днес след 30 км. Ще го мисля този проблем.Последните 10 години карах Рено Еспас(бензин-газ) и бях много доволен от колата, за 130 000 км съм правил много малко неща по нея но вече остаря много, появи се шум в ск. кутия и е време да я бракувам пък не ми и трябва такава голяма кола вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито желая ти безаварийни километри и много здраве за да си я караш милион километри :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега, да ти е честита новата придобивка, и ти пожелавам много безаварийни километри.

Искам да те поздравя че си уцелил много колата, понеже е внос от Италия, а там много си ги пазят колите.

И.. чакаме снимки :)

Поздрави!

Редактирано от NesTea

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега,много време да те радва а относно системата за смазване си е чиста набутвация мое мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честата и от мен,много безаварийни километри. И аз съм имал Рено Еспейс,2,2 4х4.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за хубавите пожелания момчета. Ето и малко снимки дето щракнах сутринта набързоПубликувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от SilverCivic
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сутринта си смених задната чистачка че беше без перо. Взех си Denso но не 45см като оригиналната а 55 да покрива по голяма площ. Чисти перфектно.Смених и филтъра на климатика. Имах чувството че никога не беше сменян. Пълно с листа и мизерия. Всички дунапренени уплътнения вече се разпадат, та ги смених тези по рамката на филтъра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol: Имаш като моя акумулатор Хонда :rolleyes: Аз съм доволен от моя само дето не му знам годините за жалост. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...честито наистина много новичка изглежда вероятно малко е карана :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... а относно системата за смазване си е чиста набутвация мое мнение

По мое също!Ако литър "масло за смазване" е за 10 000 км., след едни дълги сметки изчислих, че за едно засмукване в цилиндъра влиза 1/70 до 1/100 от кубичен милиметър.Т.е. 1/100 от кристалче захар (има една по-едра).Какво ще смазва това - незнам.Освен това, какво ще е това масло да не изгори при 1200 градуса температура.Според други - охлаждала се била горивовъздушната смес. Падала температурата. Като падне температурата и кпд ще падне.
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много добре изглежда само нещо ме съмняват тези 55хиляди километра но пък знае ли човек късмет

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да му е честита на колегата,мноооого безавариини(в което съм убеден),айде и по-натам му пожелавам една B18-ка или H22-ка :thumbs1: :thumbs1: :lol: :lol:

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май много хора тук сме карали Рено в миналото. Но това е нормално, да има грешки на растежа, важното е че няма растеж на грешките. :thumbs1: Много безаварийни на колегата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега 1 во честито и много радости с колата и безаварийни!Рядко се вижда кола в такова състояние и ми затвърждава мнението за кола от Италия !Колкото до газта слагай смело за мазилото -аз още не съм сложил 9000км на около 15х ще отворя капака на клапаните и ще пиша тук :rolleyes:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита и от мен,много безаварийни километри ти желая с тази хубавица...:)

Редактирано от tisho92

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега, честита да ти е красавица и много много безаварийни километри:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих три проблема на колата - не работи бутона на задна лява врата, изгоряла третата стоп светлина и капачето на запалката пада:blink:. Оправих ги. Ха,ха - само такива проблеми да има по тази кола.:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,сериозни проблеми наистина, :D личи си че е на повече км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, ударил си 6-ца от лотарията! Пожелавам ти да й навъртиш 10 пъти по толкова :)Добре дошъл в клуба!

Редактирано от chris_barnes
Редакци� на правопи�ни грешки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега! Дълги и безаварийни годинки ти желая :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен и много безаварийни

Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...