Jump to content
sand0

Пропана с увеличение 1% на ден! до 19.5% за 18дена!

Recommended Posts

1.18лв / литър до 28.апр.111.26лв / литър от 30.апр.111.29лв / литър от 10.май.111.33лж / литър от 15.май.11Тоест: 0.34лв акциз * 20% = 0.408лв акци и ддс - ТОВА Е КОНСТАНТА!! Когато се обявява вдигнае на цената на горивото то не акциза е вдигнат!1.18 - 0.408 = 0,772лв мАтриал , ДДС, печалба (данък печалба)1.33-1.18 = 15стотинки увеличение за 18дена 15стотинки от 0.772лв е увеличение с 19,5% !!!!!!!!!!!!!!!!! до 0.922лв + 0.408(акциз*ддс) = 1.33лв на колонка!!!!!!!! а ако приемем че печалбите на самите газостанции не са променени то става още по голям % увеличение на мАтряла!!!!ЧЕСТИТО другари овце!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси , а , че сме овце - е по-точно нямаше как да се каже!Евала , че си си направил труда , да следиш и смяташ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започвам да се чувствам като еврейн през 1941 година. Тва е ба**и подигравката тестват ни до колко ще издържим ли. :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както е казал фюрера alee fur seife, alle fur shlep

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе те и евреите са били по добре от нас,при нас е геноцид ама в модерен вариант :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде още една честитка :) още 1.1 % скочи днеска :) 1.34лв за литър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най интересното е че вчера по новините казват , петрола пада и след това веднага че горивата в БГ се вдигат :unsure: Егати ка се е**ват с нас :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора ще го кажа за пореден път , не България и българското правителство определят цената на горивата , а Европейската комисия !!! В Европа данъците и акциза за горива са най-високите в цял Свят , ако трябва да се протестира срещу някого , то това е комисията в Брюксел . Не защитавам нашето правителство , но предполагам няма да ви е приятно да разберете , че държавата ще плати от джоба на данакоплатеца 20 милиона евро глоба ( примерно ) за това , че не спазва европейското законодателство и разпоредби ;) Искахме Европа - ето ви Европа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парадокс... Когато цената на петрола на международните пазари поскъпва - поскъпва и цената на горивата у нас. Когато цената на петрола пада в международен аспект, при нас цената се определя от пазарната конюнктура и горивата отново поскъпват Публикувано изображение. А сега нека си признаем, че идват 4 поредни почивни дни и това явно е добър предтекст за да поскъпнат отново Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе все едно си говоря на оная работа. Все едно сте с начално образование!!!!!!Мин изискуем акциз за пропана е 125евро/1000литраНашия е с 40% ПО-висок!!! на 175Евро/1000литра!!!Кажете кое да го от акциза или ддс Върху акциза се е променило за тези 20дена??? Единственото от което държавата намазва е повече ддс заради по високата стойност на ГАЗТА!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само си губиш времето, много по-интересно е коя д14-ка е по-бърза :ermm:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тая Д14-ка много ли ще е бърза ако бензина стане 3.00 лв. Моята работи на бензин... ако твоя бензин е 3.00лв а моят 1.80... до кога ще е по бърза. Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия са луди да давам толкова пари за отпадъчен продукт като гаста ненормална държава сме ненормална :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

И аз за пореден път ще ти напомня чее това не е вярно всичките беди идват от алчните ни и корумпирани правителства досега.

Това което го изръсват на всеоуслушание са долни лъжи и оправдания .

А изстината е че идва лято и се увеличава потреблението на горива и затова е всичкооо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма то като има увеличено потребление , се увеличават и цените - световна практика !!! Която аз не мога да си обясна по друг начин , освен , че петролните компании просто не искат да губят и стотинка , заради по-голямото потребление ... Т.е. ако хората започнат да консумират повече гориво се вдига цената , ако свият консумацията намалява - логиката е уникална и пак не е до нашето правителство !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мое да сум прозд и туп и си мисла,че правителството не казва колко ша си купувам газчицата...То е ясно кои има думата в случая - Лукойлчето командва парадчето...Как ли ша има са отрази едно боикотче на техните бензиностанций, ма боикотче поне за годинка време...така, да са сетат аджеба...А ондаджии? Кво ша кажете-тотален боикот на Лукоил.И тогава да видим кои лук ял, кои лук мирисал...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bate_em4o, нали знаеш от къде вземат горива другите бензиностанции и какъв ще е ефекта от такъв бойкот? Истината е че пред монопола сме беззащитни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно си прав за зареждането, НО ако никой не зарежда на ЛукОил дали ще им е готино да подържат мрежа от бензиностанции, в които никой не зарежда? Тъпото е че българина си продава ГЪЗЪ за 5 стинки. От поне 2 фодини не зареждам на ЛукОйл и агитирам когото мога да прави така. Обаче някои казват че имат отстъпка там и си им пълнят гушата. Аз лично си изкарах 10 карти за отстъпка от ЕКО и ги раздадох на приятели, за да не си губят 5-те стинки отстъпка........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EKO не копуват течни горива от ЛУКоЙл, нямат даже договор за това. От къде ли доставят LPG, ИНТЕРЕСНО!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм бойкотирал бензиностанциите на лукойл и техния бензин отдавна, зареждам румънски от ромпетрол.Обаче това е много хубава идея,да не се зарежда от лук,сега ако може всички шофьори да се организират ще стане екстра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 път съм зареждал там, заради някакво келяво намеление от 10 ст. и то щото деляхме бензина и ме накара един френд.Пердаша си на Еко и Шел и даже не гледам касовия бон, ръгам за 25-30лв и докато падне стрелката, после пак....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета няма да ви лъжа :) горивата не са скъпи хич даже :) малки са ни заплатите ;) ние работим 3000 евро на година средна заплата г-д , а европееца на месец по 3000 евро средна заплата г-д ..... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,принципно съм за бойкота на тея кретени от Лук... Обаче, като ми бъркат сметки останалите бензиностанции, какво да правя? Пробвах почти всички бензиностанции - Шел, ОМВ, Еко, че даже и Петрол и още един куп други по-малки или големи, не е същото като разход и вървеж, да го *ва. При Лук за 25литра газ, минавам поне 350км. извънградско, при Шел и ОМВ за 25 литра едвам връзва 230км. Разликата за мен е голяма. Зареждам винаги до откат, не за определена сума и за 6 месеца опити стигнах до тоя резултат. Да, ако ги бойкотираме сега, ще свалят евентуално цените в бъдеще. За това съм ОК, но какво правя в момента? Вместо да платя някоя друга сметка сега, ще плащам повече за гориво, а с-ката за парно примерно ще ми расте, т.к. все от някъде трябва да се икономиса. Не е проблема толкова в цените, колкото в това, че са ниски заплатите(както е писал колегата по-горе). Ако някъде LPG-то постигне същият резултат както при ЛУка, им тегля директно майната, но за сега там наистина ми е по-изгодно, имайки предвид, че въртя мн. километри извънградско... :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си единствения човек в тази страна ,който харесва газта на Лукойл...няма по-голямо лайно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен. Винаги на Лукоил ми сипват повече гориво по неясен за мен начин- празна бутилка с макс 27л и свиткат 29 без ядове. Колата после умира. Баща ми за 5ст зарежда там после не си познавам колата. Аз сипвам само на Еко. 2-3 ст отгоре е, но газта им е перфе. На Лукоил разхда на хеча е 8-8,5, а на Петрол 7,5-8 л/100. Твърдо за бълен бойкот над Лукойл. Лошото е, че персонала ще го изяде като ги изпосакратят, но война без жертви няма. Почвам да го разгласявам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да напомня: Лукойл = Петрол = ... = МОНОПОЛ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Превърнахме се в държавата на монополите : Лукойл, моб.оператори, НЕК...докъде ли ще стигнем идните 5 години?Крепостничество?Публикувано изображениеПубликувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

До колкото знам, когато се зарежда е хубаво да погледнеш на колко бара налягане ти вкарват течната газ, по малко налягане по газообразен продукт и нагнетяването става в твоята уредба и техните джобове. Просто ти наливат така да се каже "повече" въздух. Аз на лукА също не зареждам, но верно някои хора като са имали отстъпки и са почнали да си зареждат там и си държат, без да имат реално обяснение що толкова искат там. Нз от мен имате подкрепа, че в Лука няма да заредя ;)

Редактирано от AuruMoon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...