Jump to content
QcK

15 май.Протест!

Recommended Posts

ето това ги чака шефовете на горивото

Понеже те определят цените на нефта? :rolleyes:Айде да си замълча вече, остава да заплашите несъгласните с лопата по главата и да скандирате "кой не скача е червен".
нефта си е доста евтин бил е и по скъп а цените са били по ниски просто на някои хора алчността им расте така като те гледам и ти сигурно имаш няква бензиностанциика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшно много се шуми около този протест! Ще да е нещо грандиозно, а?! Според мен не е нужно да затормозяваме работата на бензинджиите (не на бензиностанциите)! И те са хора като нас, работещи за малко пари, зареждащи скъпо гориво и каращи стари кочинки по нещо наречено "пътища"! Имам предложение за Търновлии (Понеже живея в Търново)! Не очаквам някой да откликне, но все пак ще го публикувам на "Срещи и мероприятия" - (Велико Търново)! Мисля, че може да бъдем част от протеста и да използваме това и за среща!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

нефта си е доста евтин бил е и по скъп а цените са били по ниски просто на някои хора алчността им расте така като те гледам и ти сигурно имаш няква бензиностанциика

Акцизът знаеш ли колко беше преди 2 години, колко беше преди 5 и колко е сега?А знаеш ли защо?Като си отговориш на тези въпроси, ела и ми обясни смисъла да се протестира срещу нефтопреработващите фирми.Не е лошо и да понаучиш правописа на българския език междувременно.И прочети що е то хунвейбин и къде има почва, може пък да се замислиш малко.За отворковците със свободно време, но неспособни да разберат причината за цените на горивата - лично аз съм прост системен администратор, който утре в 8.00 ще е на работа, за да не се пречи на обикновените хора в работните дни да си вършат работата. И горивата са ми скъпи, но бих протестирал пред Министерския съвет, не другаде. Редактирано от Restless
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз утре със сигурност ще ходя ... И понеже няма да съм сам, най-вероятно ще се събираме някъде преди това ... Някой друг желаещ за събиране предварително и да ходим заедно ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, най-ефикасен ще е протеста ако се затворят входовете на НЕФТОХИМ,ако вече не е писано по напред.Трябва да са блокирани с дни,седмици докато не се постигне добър резултат за потребителите. Всеки друг начин на протест е влошаване на ежедневието ни........ утре съм на линия, па дано има резултати по-нататък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

нефта си е доста евтин бил е и по скъп а цените са били по ниски просто на някои хора алчността им расте така като те гледам и ти сигурно имаш няква бензиностанциика

Акцизът знаеш ли колко беше преди 2 години, колко беше преди 5 и колко е сега?А знаеш ли защо?Като си отговориш на тези въпроси, ела и ми обясни смисъла да се протестира срещу нефтопреработващите фирми.Не е лошо и да понаучиш правописа на българския език междувременно.И прочети що е то хунвейбин и къде има почва, може пък да се замислиш малко.За отворковците със свободно време, но неспособни да разберат причината за цените на горивата - лично аз съм прост системен администратор, който утре в 8.00 ще е на работа, за да не се пречи на обикновените хора в работните дни да си вършат работата. И горивата са ми скъпи, но бих протестирал пред Министерския съвет, не другаде.
Ти като си толкова компетентен ми кажи защо само в България дизела е по-скъп от: Кипър,Естония,Унгария,Латвия,Литва,Люксембург,Малта,Полша,Румъния,Словакия,Словения и Испания?И защо цената му е такава кавато е в Австрия?Уш в България акциза на минимума на ЕС,ДДС-то пак най-ниско,разходите за пройзводство и заплатите пак най-ниски и накрая О ЧУДО горивата по-скъпи от страни с по-висок акциз и ддс и разходи по пройзводство?!Не въобще вносителя не се възплозва от монопола и спекулативно не вдига цените понеже е единствен доставчик! Редактирано от QcK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли колега,който да може да ме вземе с него ? :o

От коя част на София си?

Пак питам за простеста в Неделя в 13:00ч. Има ли някой в София от тук който ще ходи ?

Аз ще ходя на Арена-ЗападJorjo ти откъде си?
И аз ще съм на Арена-Запад

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Ти като си толкова компетентен ми кажи защо само в България дизела е по-скъп от: Кипър,Естония,Унгария,Латвия,Литва,Люксембург,Малта,Полша,Румъния,Словакия,Словения и Испания?И защо цената му е такава кавато е в Австрия?Уш в България акциза на минимума на ЕС,ДДС-то пак най-ниско,разходите за пройзводство и заплатите пак най-ниски и накрая О ЧУДО горивата по-скъпи от страни с по-висок акциз и ддс и разходи по пройзводство?!Не въобще вносителя не се възплозва от монопола и спекулативно не вдига цените понеже е единствен доставчик!

 

Акцизът е по-нисък от предписания, но не е толкова нисък колкото би могъл да е, ако правителството поиска.

ДДС-то не е по-ниско.

Разходите за проИзводство не знам какви са, във всеки случай не се формират от заплатите, бъди сигурен. Обикновено разходите да преработваш суровини падат с нарастването на обема.

А за цените в други страни - ами може би техните правителства правят нещо за гражданите си? Може би не следват сляпо препоръчаното от ЕС? Може би (да изброявам ли?) някои страни намалиха акцизите (макар и с малко) като жест към гражданите си?

Чакам да видя ако Бащицата се сети да свали акциза с 10-на лева на тон колцина ще фърлят капи във въздуха.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Намаления акциз ще прелее в печалба за евнухойл. Тоест загуба за държавата и печалба за евнухойл. Цената пак ще се натъкми до сегашната :oКак така дончев иска да вдигне с 6% цената на метана щото да бъде в крак с цените на бензин/дизел ??? Виждате ли поскъпнал бензина значи и аз мога да изнудвам след като няма друга алтернатива.

Редактирано от sand0
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

М/у другото ако се гъбаркате със зареждане от 1лев не е лошо да го направите от сутринта до вечерта. Зареждаш 1лев въртиш едмо кръгче и пак 1лев и така до края на света :PИли маршрут от бензиностанцйи и спирате във всяка за по 1лв.М/у другото ако протеста не е до дупка (тоест до НЕЗАБАВНО моментално справяне с проблема) то правителството ще си го извади от единия крачол и ще си го сложи в другия. Проблема на протестите в БГ са, че са до Обещание за "ЩЕ ВИДИМ", вия се разотидете пък някой денннн (демек никога). И тогава веднъж разотишъл се НИКОГА не се събира за същата кауза:o Защото си вика, че няма смисъл... Те това се използва от години в БГ.

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

sand0, ти няма ли да се включиш? :o Имаше претенции, че нямало такава тема. Е вярно - намери я чак в офтопик раздела (за жалост не е интересна). Поне тук при нас такава е идеята - 30 коли на бензиностанция се изреждат по няколко пъти, като след това сменят "нападнатите" обекти. Имаме работа за няколко часа от старт в 12:00 :P Докато не пуснем фаровете няма да спрем :)

 

(Хм, че то ще има втори, и трети :) Този няма да е много ефективен и без друго....)

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

До ДУПКА! До решение на МОМЕНТА трябва да е протеста:oЩе се включа! Въпреки, че градско ми е 7-8.5лв на 100км с фабричната ми само на метан Хонда Сивик GX :P

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И последно за София на Г.М.Димитров и после на Арена запад или направо там?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде момента :honda: надявам се да се съберем повече хора,ние ще отидем 4 човека.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Стара Загора се потготвяме за протеста ... !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блокира се едно кръстовище. Дойдоха 10 полицая с един бус и всички станаха и тръгнаха, направиха опит за второ, по-неуспешен от първия се оказа. Протеста беше до тук. Да видим дали ще има резултат. Малък клип от протеста: http://www.facebook.com/video/video.php?v=1714147211367&comments&notif_t=like

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данчо, не бяхте ли предупредили полицайте? Ние ги уведомихме, имахме разрешение от кметицата, полицаи блокираха за нас пътищата, където бяхме без предимство, бяха спрени светофари по зададеният маршрут. По непотвърдени данни, бяхме около 500+ коли! Мина много добре! ОТ утре започват протестите и на Тираджиите! :honda:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си тръгнах малко рано,но протеста беше доста огромен и имаше мноооого хора обикаляхме около час и половина с надути клаксони.Накрая всички се събраха на жълтите павета ето и малко снимки:

Публикувано изображение

Тук е още началото и само 2 ленти са запушени,но после се напълни целия булевард.Имаше много хора,които бяха сами и също имаше много жени,което ме учуди и зарадва!

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Нямахме никакви проблеми с полицайте,само дето имаше патрулки пред колоната и забавяха движението.Също така имаше много хора без коли,което е най-важно:honda: Надявам се да сме направили впечатление на някой...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз колега се зарадвах на момите!! Публикувано изображение Браво на всички ,който подкрепиха протеста.Нямах лепенка ама за сметка на това скъсах клаксона от свирене!!

Обаче ме хвана голям яд и забравих камерата!! Дано да има ефект ,ако не пак ще изляза и сам ще свиря ако трябва:honda:Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, доста коли имаше но след това на паветата се събраха много малко хора очакваше се да са доста повече а и там започнаха всякакви изказвания всеки да сподели проблемите си не смятам че това беше основната цел на протеста ноооо важното е да постигнем нещо. Другата седмица пак :honda:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събрахме се 200+ коли:honda: Гордея се че бях с тези хора, почуствах се човек:) С непознати образувахме колони и бяхме като едно, след голямата колона и действахме заедно, страхотно беше, без да се познаваме, но идеята ни крепеше, май ще заприличаме на народ.Чуствам вътрешно удовлетворение и ми е готино.Ето попаднах на това клипче за Шумен http://www.youtube.com/watch?v=3t6wjIAqJKA&feature=player_embedded#at=128

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бургас:

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

:honda:

:)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна се блокира магистралата и в двете посоки адски дълга колона имаше, където минахме хората ни ръкопляскаха.

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нетърпение чакам снимките от Пловдив! :)http://www.facebook.com/profile.php?id=100000584305452&sk=wall <- Едно клипче от БМВ колега (на стената му в профила).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна беше супер, ако трябва пак ще изляза на протест !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Наистина се събраха много хора във Варна и колоната беше огромна, дано се стреснат най-после управниците Тук може да видите снимки, клипчета и коментари от протеста и който има да кача. Поздрави :)https://www.facebook.com/event.php?eid=107341819345020http://www.vbox7.com/play:a7693263

Редактирано от Венцо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не очаквах толкова много хора във Варна да протестират. Браво :) Следващата седмица сме отново там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Малко бързи снимки от две бензиностанции в Пловдив.

Имаше доста колеги с фотоапарати, които направиха доста снимки :)

 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

Ако не се променят нещата - гответе се за втори дубъл след 1-2 седмици!

Редактирано от markup
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав протест, само, че какво се получи? Всички протестирахме със автомобилите си, като придвижвайки сегорим гориво. И след някой и друг ден пак на банзинджийницата. Следващия претест да бъде ТОТАЛЕН БОЙКОТ на горивата. Нека да яхнем колелата за седмица. Тотално да се ограничи зареждането на гориво.МОже да има по-добър ефект.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се променят нещата - гответе се за втори дубъл след 1-2 седмици!

И нека на втория дубъл сме повече и предприемем по-сериозни мерки, днес доказахме че МОЖЕМ да направим нещо!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Организаторите надявам се ще се светнат да обявят дни без зареждане, напримерпетък, събота и неделя.Ако няма ефект цяла седмица.После месец.Ама народа е страхлив, не му се вози в градския транспорт, намира си оправдания и т.н.Протеста няма да има никакъв ефект, затова и не участвах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още малко "Honda протест снимки" от Варна http://img864.images...13032011bx.jpg/ . Има и една неHonda, но не се сдържах да не го снимам.Сборния пункт се оказа тесен. Явно не са очаквали толкова хора организаторите. Получи се обаче яко блокиране на магистралата за София и в двете посоки. Имаше и хора които по пътя се присъединиха и те надуваха клаксоните.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледахте ли новините колеги, намаляване на каквото и да било няма да има :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава ефективни дейстивя:)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя глупендер Трайчо вика: Не може да свалим акциза, щото бил най-нисък в Европа. А простата журналистка не се сети да го попита: ми защо тогава плащаме европейски цени на горивата? Пълен ЪпСуРт! Докато не се пролее кръв в България няма да се оправим. И все пак, днес се чувствах добре като видях хората вдигнати!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на горивата се формира от цената на Лукойл Нефтохим, + акциза+ДДС. Тези три стойности определят цената на едро на горивата, на която се зареждат бензиностанциите. След това собствениците на бензиностанции добавят процент за продажба на цена на дребно и така се формира цената за крайните потребители.Неправилното формиране на цената се изразява в това, че ДДС се налага върху сумата от цената на Лукойл и акциза. Така се получава, че се налага ДДС върху акциза, нещо, което е недопустимо. Акцизът е данък, който не създава добавена стойност и следователно не би трябвало да се облага с ДДС.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ще има и други по-ефективни, този имаше по-различна цел. Трябва да се причинят реални загуби, иначе няма ефект. Някои от нас могат и през седмица да се придвижват с велосипед, но като знам колко народ няма да се лишат от колите си въобще....

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Много хора с които говорих днес заговориха за блокиране на пътя от "7ми километър" до магистралата.Ще бъде лудница, нямам търпение да дойде това време, скачам на първа огнева линия :) .

Редактирано от Dominiko
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Само да спомена че нефта падна след земетресението в Япония.

Лукойл намали ли цените?

 

И да питам тоя Идиот трайков, що цената на бензина, дизела и газта

на абсолютно всички бензиностанции е една и съща.

И няма ли картел, монопол и т.н. тайни договорки за ограбване на народа?

 

Цена на нефта, актуална!

Редактирано от darius
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото не е ял маламашката скоро! Следващия път може и да не сме толкова мирни! (Знае ли се?!) :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...