Jump to content
QcK

15 май.Протест!

Recommended Posts

Какво драстично намаление на цените само ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се има предвид,че тва е след първия протест е добре като направим и тоя протест още по-мащабен ще го намалят още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казаха,че имало начин да се свали с до 27 стотинки цената,но според мен не е достатъчно.Даже Валентин Златев направи изказване...Другата седмица дано се съберем още повече хора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

27 стотинки е подигравка :rolleyes: Казаха,че с толко можели да свалят без да се консултират с бриуксел.Ами конултираите се и свалете цената.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са данни от страницата ПРОТЕСТ ШУМЕН в фейса. Не знам да ли са на 100% актуални, колегите извън България ще кажат. Както се вижда разликите са доста фрапиращи и на 0.85 € да го смъкнат пак не можем да стигнем дори и Литва :):unsure: Което ме навежда на мисълта, че за заплати трябва да се протестира ...България - 122.7 евро / А95 - € 1.258 = 97 л. и 1/2Белгия - 1387.5 евро / A95 - € 1.624 = 854 л. и малкоЛитва - 231.7 евро / A95 - € 1.297 = 178 л. и 1/2Естония - 278 евро / А95 - € 1.252 = 222 л.Унгария - 280.6 евро / А95 - € 1.351 = 207 л. и 1/2Латвия - 281.9 евро / А95 - € 1.267 = 222 л. и малкоСловакия - 317 евро / А95 - € 1.397 = 227 л.Чехия - 319.2 евро / А95 - € 1.401 = 228 л.Полша - 353 евро / А95 - € 1.239 = 285 л.Португалия - 583.3 евро / А95 - € 1.565 = 373 л.Словения - 690.7 евро / А95 - € 1.279 = 540 л.Испания - 748.3 евро / А95 - € 1.317 = 568 л.Великобритания - 1138.5 / А95 - € 1.531 = 743 л. и 1/2Ирландия - 1224 евро / А95 - € 1.445 = 847 л.Франция - 1365 евро / А95 - € 1.480 = 922 л.Нидерландия - 1424.4 евро / А95 - € 1.681 = 847 л.Люксенбург - 1757.6 / А95 - € 1.311 = 1340 л. и 1/2

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи в Шоуто на Слави пуснаха една таблица за цената на горивата в различните страни.И как може в Англия,държавата с най-скъпата валута и една от най- силните икономики в европа и дори света горивото им да е най-ефтино? :):unsure::cool::cold:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
http://gorivo.net/http://gorivo.net/27-%d0%bc%d0%b0%d1%80%d1%82-%d0%bf%d0%be%d0%b4-%d0%bf%d1%8a%d0%bb%d0%bd%d0%b0-%d0%b1%d0%bb%d0%be%d0%ba%d0%b0%d0%b4%d0%b0/Нека се съберем повече. Това е начина! Редактирано от Radko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви питам , като ще протестирате , колко от вас карат спазавайки ограниченията , колко от вас карат до 2000-2500 оборота , колко от вас като ви изпревари някой и ви скимне , че не ви кефи настъпвате педала , за да го минете ??? Питам , понеже днеска си се придвижвах без прблеми из София , карайки спокойно и плавно и икономията ми на гориво за сега се равнява на 50 км повече от предишния ми стил на шофиране :lol: Ясно е , че това няма нищо общо с цената на горивото , но успяватели да го правите ще спестите още повече :cool: Просто съвет ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е прав си, но това не трябва ли всеки сам да си го решава как да кара, а не да се определя от цената на горивата? Аз пак мога да карам леко с бензин на 1.90, не е ли така, ама ще имам бензин да се разхождам на воля :lol: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама нали се оплаквате , че не можете да си плащате бензина ?!?! Ето ви най-лесния вариянт :cool: Само че тука трябва да се разграничат нещата - защо караш колата си ? За да ти върши работа , за да не плащаш за градски транспорт , за да й се радваш , за удоволствие , за да те транспортира от точка А до точка Б когато искаш и т.н. и т.н. :huh: Хубаво е човек да протестира , но да е наясно за какво го прави :lol: Важно е всеки да има мнение , но още по-важно да го кажеш в правилния момент по правилния начина :( Да си собственик на автомобил , да му сипваш гориво и да го караша не е даденост :cool: Това е удобство и когато не можеш да си го позволиш е добре да седнеш , да се замислиш дали можеш да си позволиш такова удобство , а ако не можеш защо , като не можеш какво да направиш за да си го позволиш ;) Вярвам , че всеки има желание да има яхта , аз лично много искам да имам яхта , но си давам ясната представа че все още съм недорасъл материялно за нея :cool: Е , преглътнете и приемете , че не всеки е дорасъл да има и собствена кола и да ходи с нея всеки ден на кефе :cool: още повече да й дава газ по светофарите ;)

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах това беше яко, като няма хляб яжте пасти - като нямате пари за бензин, карайте колелета. Щом не ви стигат парите се замислете, дали проблема не е във вас самите. :lol: А не в избранниците, които си гласуваха тея дни допълнително пари за бензин, за да могат да ходят по избирателните си райони. И хотел мах до 100лв. И да не говорим че смятат разход извънградско 10литра. :cool:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се стачкува няма как ! Трябва да си отстояваме исканията, иначе никой няма да ни вземе насериозно, както и горе-долу стана след първия протест.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ TinoЕдвам научих магарето да не яде и то взе че почина :cool:Нека да протестираме не държавата да взема по малко за сметка на дебелата свиня. А свинята да си ограничи печалбата. Или да вдигат минималната заплата 5пъти!И станиХуй каза че щял да се присламчи към протеста та и той да намаже.... ако го видим да го линчуваме:lol: както и другите партий който ще се възползват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви питам , като ще протестирате , колко от вас карат спазавайки ограниченията , колко от вас карат до 2000-2500 оборота , колко от вас като ви изпревари някой и ви скимне , че не ви кефи настъпвате педала , за да го минете ??? Питам , понеже днеска си се придвижвах без прблеми из София , карайки спокойно и плавно и икономията ми на гориво за сега се равнява на 50 км повече от предишния ми стил на шофиране :huh: Ясно е , че това няма нищо общо с цената на горивото , но успяватели да го правите ще спестите още повече ;) Просто съвет ...

Хайде да не смесваме простащината по пътя със причината за цената на горивото, с което се прави простащина, но може и да се кара според правилата. И над 3 лева да стане литъра винаги ще има психически нестабилни хора с дял от шлифера на господ, които да изсипват цялата газ във всеки удобен момент, стимулирайки високото си его поради ограниченото си мислене и разбиране за света. Стила на каране всеки има свободата да си го определя сам, и това няма нищо общо с пуснатата тема и посланието и.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи удоволствието от ускорението не е за хонда фенове?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се отнася до мен - нищо подобно не съм искал да кажа. Просто колегите, които се отнасят пасивно към инициативата изтъкват странни причини, за да продължим да си стоим в къщи (за по-лесно).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на поста ми е да се замислите трезво над нещата , а не импулсивно :lol: След като не сте доволни , че мутрата е натрупала пари и не сте готови да действате като него , за да натрупате и вие пари , или сте готови на всички само и само да имате много пари ? , тогава концетрирайте енергията си в това как да го направите , а не чакайте някой да ви го направи :huh: Стачките се организират когато има очевидно потъпкване на човешките права и нечестно отношение , ако смятате , че свободната пазарна икономика неправилно регулира пазара и позволява монопол - променете властта , не управляващите , създайте нова - по-добре , с различни възгледи ;) Извинявайте - това е нещо толкова голямо , че са малко хората , които са го направили защото са сметнали за правилно и належащо , имената им ги пише в учебниците по история :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повтарям го от много години и тук ще го кажа. Докато не се пролее кръв в тази държава нещата няма как да се поправят. Ако 97-ма поне един депутат го беше отнесал от народа то сега ще ше да ги е страх, когато народа се вдигне. За да не изглеждам брутален във Вашите очи, се огледайте навън как се случват нещата. Аржентина бяха на подобно диридже, Гърция също и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повтарям го от много години и тук ще го кажа. Докато не се пролее кръв в тази държава нещата няма как да се поправят. Ако 97-ма поне един депутат го беше отнесал от народа то сега ще ше да ги е страх, когато народа се вдигне. За да не изглеждам брутален във Вашите очи, се огледайте навън как се случват нещата. Аржентина бяха на подобно диридже, Гърция също и т.н.

За това си много прав,само дето ние сме овце със 60 годишен стаж и гърбовете ни са изтръпнали от гегата на овчаря и си траем за всичко! Сигурно си падаме малко мазохистичен народ...кои знае:) А защитника по-горе на цената на горивото,сигурно си е уредил живота с добри пачки в джоба и не му пука за нищо........... Не съм политик и не разбирам много неща,но знам само че на наи-ниската заплата в целия ев.съюс е убииствено висока цената на бензина и според мен бунта е наложителен;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега да не омекнете като свалиха мини мини мално цените????А омекнахте а пак са ви го завряли!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никво омекване даже повече се ядосвам кво се подиграват с нас 20 стотинки разлика ли е? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те 20 стотинки поне да бяха ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде някой да смени датата в заглавието от 13ти на 27ми или да се пусне нова тема!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се радвам някой когато ме определя и прави глупави предположения , както и аз не съм направил за никого :) Но в крайна сметка няма как да искам повече от човек , който не е " политик и не разбира много неща "Все пак да не пречим на темата , постовете ми са в коренно различна насока от това да защитавам някого си :lol: А и Данчо ви го каза с две думи ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тино, мислиш ли, че в България има пазарна икономика(бих искал да сложа "работеща" пред "пазарна", но би било смешно)?

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се , че има . Друг е въпроса , че всеки в България прави сравнения с пазарните икономики в други страни , всеки гледа как е на "Запад" - ами там е грешката . Никога в България няма да има пазарна икономика като Испания , Словения или Полша :) Но съм сигурен , че ме питаш за друго ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, щом пазарната ни икономика никога няма да е като на Запад, защо цените ни са като на Запад? Защо все по тях се водим? Цени на горивата, колкото на Запад, цени на храни колкото на Запад... Е, какво? Значи всичко да ни е като на Запад, ама не и икономиката и заплатите, така ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом можеш да си продадеш колата, спойлера, седалката или каквото и да е било, то ИМА ПАЗАРНА ИКОНОМИКА. Каква е тя е тема на друг разговор и може да отворите една тема, където да спорите за икономическото ни положение без да се навлиза в политически аспект.

...защо цените ни са като на Запад? Защо все по тях се водим? Цени на горивата, колкото на Запад, цени на храни колкото на Запад... Е, какво? Значи всичко да ни е като на Запад, ама не и икономиката и заплатите, така ли?

Леле ако не бях модератор какви неща щях да напиша дори и на цената на 90% уорн :lol: :lol: :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие си гледайте през прозорците! :lol: (ако не ви домързи да дръпнете завесите, както и тези пред очите ви) :lol: Ние сме долу и несъзнателно ще привличаме внимание, поели по "грешния път", но все пак правейки нещо :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не Памо , ние сме тези , които плащаме заплатите на тези , които ви карат да плащате данъци , защото нас за да ни има не можем да си позволим да не ги плащаме :) Все пак приемете , че монетата има две страни , а ние се мъчим да стоим на кьошето ;)Айде сега се замисли , кой от всички в държавата не плащат данъци , а още по нататък каква е разлика между всеки един :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене колеги от 650 лв ми взмеат 150 за данъци и ще си протестира, шом плащам си искам моето ......... какво правят с тея 150 лв, а? да им го в дебилните ай да не казвам какво.Цигарите спрярх, хляба спрях, ама да ми лапнат шнорхела, бензина няма да го спирам.Тука не искам някой да се почуства засегнат или нападнат, аз това го отпрявям към управляващите, които не съм избрал, ама са на власт....

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата отгоре (hphphp) ми взе всички думи от устата дето се вика.Повече нямам какво да добавя. :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И к'во? 1.22 газта ?? Не си спомням от месеци да е била толкова :D Но това е временно докато се разсъхнат протестите:huh:Никакви такива:)

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газ 1.22-пак ни мият очичките господата! :huh: Горивата били даже евтини спрямо ЕС-а колко е минималната заплата в други страните от ЕС,пиленца шарени???? :D средно 1000 евро!А тук-120евро,ооо забравих-имаше предложение да я вдигнат-от 240 на 290 лв :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ехх има много хубави работи които прави Бойко не ми се ще да падне това правителство. Както и да е.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...