Jump to content
QcK

15 май.Протест!

Recommended Posts

Поне можем да пробваме! Какво ще загубим?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло нищо колега,но аз примерно нямам толкова време,а и нерви за да организирам всичко за Варна сам.Не работя,студент съм,наел съм се с организацията,но ми трябва помощ понеже не съм се занимавал с такова начинание преди!Трява да се пусне уведомление до кмета,той трябва да даде разрешение за протеста,след това трябва да се разпечатат листовки,да се уведомят медиите и така нататък,а сам човек мисля,че ти е ясно,че няма как сам да направи всичко,а и дори да успее по някакъв начин подигравките и обидите на някой хора му идват в повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне можем да пробваме! Какво ще загубим?

да така е ! ЗАЩО ВИНАГИ ТРЯБВА ДА СМЕ С НАВЕДЕНИ ГЛАВИ и да търпим да ни мачкат нека бъдем по единни така ще успеем стъпка номер едно е 50 стотинки кои ще плаща с по 1 и 2 стотинки кои с едри банкноти по 20, 50 и 100 важното е да правим нещо .. СТИГА СИ СПАЛ И БЛЯЛ БЪЛГАРИНО ! нека не бъдем мишки и този път !
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
QcK Поздравления, че СЕ занимаваш, колега! Дано намериш съмишленици в твоя град!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мисля,че нищо няма да се получи защото българина си е дебил,и 4лв да стане литъра,когато отиде да зарежда само ще си мрънка под носа,че му е много скъпо а в същото време ше си извади паричките от джоба и ще си плати като поп......евала на гърците,тека се протестира,задружни са,единни и знаят какво искат :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да така е ! ЗАЩО ВИНАГИ ТРЯБВА ДА СМЕ С НАВЕДЕНИ ГЛАВИ и да търпим да ни мачкат нека бъдем по единни така ще успеем стъпка номер едно е 50 стотинки кои ще плаща с по 1 и 2 стотинки кои с едри банкноти по 20, 50 и 100 важното е да правим нещо .. СТИГА СИ СПАЛ И БЛЯЛ БЪЛГАРИНО ! нека не бъдем мишки и този път !

аз мисля,че нищо няма да се получи защото българина си е дебил,и 4лв да стане литъра,когато отиде да зарежда само ще си мрънка под носа,че му е много скъпо а в същото време ше си извади паричките от джоба и ще си плати като поп......евала на гърците,тека се протестира,задружни са,единни и знаят какво искат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме ли опит с подобни инициативи напоследък? А с някакви въобще? Не приемам да се твърди, че нещо няма да има успех, преди да се направи реален опит, дори неуспешен. Може би имаме опит да си правим психо-профили, и да анализираме манталитета си, но само това няма как да работи в наша полза!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам защо толкоз страници коментирате нещо невъзможно. Никой няма да Ви сипе 50 стотинки на колонката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имам учвството,че просто за пореден път ще си докажен колко струваме като нация.Верно ще се съберем определен брой хора,на които им пука обаче няма да сме достатъчно много!Българина не е свикнал да се бори,а да получава даром било то и нещо мизерно!Дай му ракия,трошия,чалга и ебане друго не му трябва!Едно такова никакво живуркане на ръба на мизерията задоволяват масовия нашенец което е тъжно-няма желание да отиде на екскурзия в чужбина,да разгледа някоя световна забележителност,да си купи нова кола,да има жилище,да работи продуктивно,а не за отбиване на номера(за пример продуктивноста на немския работник е 46,а на българския 12),да направи така,че в страта да има усмихнати и ведри хора,а не озлобени и нервни до безобразие от грозната ни действителност,но за промяната трябват борба и лишения,а тука хората готови за такова нещо са малко.Чак в такива моменти осъзнавам какво им е било на българските възрожденци и борците за национално освобождение и колко велико е делото на Апостола!Ние в мирно време не можем да съберем хора за нещо елементарно като намаляне на цените на горивата(като присъствието на протеста няма как да повлияе негативно на никого),а си представете ако трябваше да се освобождаваме от робство с риск всички да бъдем изклани!

 

 

 

НЕ СМЕ НАРОД

Не сме народ, не сме народ, а мърша,

хора, дето нищо не щат да вършат.

Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!

"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.

И не знаем, не можеме, не щеме

да работим за себе си със време.

Само знаем и можеме, и щеме

един други злобно да се ядеме...

Помежду си лихи, буйни, топорни,

пред други сме тихи, мирни, покорни...

Все нас тъпчат кой отдето завърне,

щот сме туткун, щото не сме кадърни...

Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -

а всякому мерамът е развала...

 

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,

пак ще кажа и с това ще да свърша.

П.Р. Славейков

 

 

Редактирано от QcK
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъжно но факт - никога няма да бъдем нация ! Аз лично няма да сипя бензин на 13 -надявам се да помогне нещо .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

QcK - Съгласен съм с теб. Но и много от това опира и до възпитанието ни. Ти казваш на едно хлапе да не пуши, приятелите му казват 'тоя па' и той почва да пуши. За това трябва да има и по-ефективно възпитаване на цялата нация(с изключение ня братята роми, те са безнадежден случай)'Данчо - ха да видим дали няма да стане :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да си изкажа негативното българско мнение. Да кажем, че сме 200 човека в тоя форум, от тях 50 изобщо няма да се заинтересоват. Останалите 150 ще си кажат - супер, ха да ВИДИМ какво ще стане и ще си стоят у тях и ще се надяват ДРУГИТЕ да направят нещо. Тези други ще са да кажем най-много 50 човека, от които най-малко половината няма да могат да дойдат по някаква причина ( например аз на 13ти съм на изпит, а протеста не вярвам да е следобед ) и двайсетте коли, които да кажем отидат на протеста, ще висят на някоя бензиностанция 1 час и ще бъдат отпратени я от полоция я нещо такова и край..Според мен по-добър начин от малкото зареждане е да се блокират пътищата на цистерните по някакъв начин, но не се сещам за такъв законен и не след дълго полицията ще дойде и пак край..Или ако зареждаме за стотинки, та колко ще сме? Да не би всички коли в България да са по автомобилните форуми? По форумите сме някаква общност да кажем от 1000 или 5000 души, а останали 1-2 милиона българи няма да знаят за това нещо? Като нищо да бъдем разгонени от сънародници, които искат да си сипят бензин, та какво остава от полоцията..

Редактирано от Wolfcry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така смятам, но не знам по какъв начин може да се организират ВСИЧКИ хора, защото това е важното. Дали 30тина човека няма да зареждаме 2 дни, никой няма да усети

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

НЕ СИ СПОМНЯМ ТОЧНО КОЯ ГОДИНА БЕШЕ 2007 ИЛИ 2008 В ЩАТИТЕ СКОЧИ БЕНЗИНА С 2цента ЗА ГАЛОН,ВСИЧКИ СКОЧИХА И 1-2 ДЕНА СПРЯХА ДА ЗАРЕЖДАТ,И ДО НЯКОЛКО ДНИ ЦЕНИТЕ НА БЕНЗИНА БЯХА СВАЛЕНИ.И СПОРЕД МЕН ТОВА Е НАЧИНА ЗА ПРОТЕСТ,ХЕМ ЛЕГАЛЕ.

 

Това ще има най-голям ефект според мен, да спрем да зареждаме за известно време, но трябва заедно с това и да се покаже недоволството на народа. Другото важно нещо е тази инициатива за протест да достигне до колкото се може повече хора, за което обаче трябва да се включат и медиите, а те както знаем в БГ са само обслужващи власта. Профсъюзите къде са?Публикувано изображение Нали затова са да защитават хората и подкрепят техните искания, но и профсъюзите ни тук в БГ са гола вода, а само такава организация може да координира и организира нещо по-мащабно. С форумна пропаганда само няма да се получат нещата.

 

 

Другата тъпотия, е че идват избори и веднага този протест (ако набере сила) ще се превърне и в политически, и опозицията (100 годишната) ще искат да извлекат дивиденти, въпреки че на народа вече не му пука за охранените политици били те сини, червени, оранжеви и пембяни. Политиците се сменят (макар че в БГ само се въртят едни и същи некадърници от 20год.), но картелите и монополистите си стоят и си избират управниците ни.

 

Това до голяма степен е обезверило хората, нихилизма вилнее с пълна сила тук, което е добре дошло за "управниците" да правят каквото си искат.

 

Но все от някъде трябва да се започне!

 

 

 

@QcK, Познавам кореспондент на BTV за Варна и мога да говоря с него за отразяването на протеста, но не знам какъв ще е отговора. Дали ще му разрешат, дали ще се излъчи после и т.н. Другото, е че ако има само 10-20 коли, както каза по-горе, само ще има подигравки.

Редактирано от Niki_V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен не е важно в какво ще се изрази протеста, а смятам, че важното е колкото се може повече хора да участват. Дали ще сипваме за 50 стотинки, дали ще блокираме цистерните, дали ще спреме да зареждаме за няколко дена ВАЖНОТО Е ДА СМЕ ОБЕДИНЕНИ !

 

 

Знам, че на всеки му е добре на топло пред компютъра, но е време да си дигнем мързеливите задници и да постигнем нещо. Време е да се предприемат някакви мерки, дори и драстични да са те !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ СИ СПОМНЯМ ТОЧНО КОЯ ГОДИНА БЕШЕ 2007 ИЛИ 2008 В ЩАТИТЕ СКОЧИ БЕНЗИНА С 2цента ЗА ГАЛОН,ВСИЧКИ СКОЧИХА И 1-2 ДЕНА СПРЯХА ДА ЗАРЕЖДАТ,И ДО НЯКОЛКО ДНИ ЦЕНИТЕ НА БЕНЗИНА БЯХА СВАЛЕНИ.И СПОРЕД МЕН ТОВА Е НАЧИНА ЗА ПРОТЕСТ,ХЕМ ЛЕГАЛЕ.

 

И бензина им струва 0.58 $/литъра=0,90лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

NIKI_V Не мога да кажа колко човека ще дойдат....то в интернет всеки казва,че ще дойде и накрая ще сме 20 коли!То не е жалко за нас,че сме 20 коли,жалкото е,че от от цял град ще има 50 човека,на които им пука. Аз така или иначе ще направя снимки и клипчета и ще ги пусна в интернет. П.П В другите градове незнам как ще е,но във Варна ще има и автопоход,който минава през центъра на града.

Редактирано от QcK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавам кореспондент на BTV за Варна и мога да говоря с него за отразяването на протеста, но не знам какъв ще е отговора.

Колега, бтв е на краси гергов, а той целува ръка на първанов!Няма независими медии в БГ.Факт неуспорим!Колега по-горе е цитирал Славейков.И е прав!Арабите прочетоха във фейсбук, че трябва да стачкуват и сринаха 3режима,а ние нали сме интелигентни, като ни е*ат и викаме мИрси!500г. едно въстание няма колеги, ква борба, кви 5лева."Не народ, а мърша"!
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на мнение, че протест трябва да има. Било и от 5, 10, 20 или дай боже повече коли. Колкото и малко да са участниците пак е по-добре от нищо, така без нищо никой няма да каже "я да свалим цените, че виждашли много печелим". Може просто едно шествие да се организира през градовете в един и същ ден и час, с улепени коли и надути клаксони. И трябва постоянство на другата седмица пак в същият час и така. Минавайки така ще се привлече вниманието на всички хора и като се разчуе че мероприятията са системни биха се включили още хора и така докато се стигне до където трябва. А може и ежедневни протести. И ако се получи в повечето градове така и медии и всички ще обърнат внимание. За нещо такова съм с две ръце ЗА (аз съм ЗА и за какъвто и да е протест срещу цените).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно, darius. Не само, че не сме обединени, ами и едни на други си правим мръсотии. Знаем само да мърморим, ама тихичко - по къщи и... Свободата и демокрацията не са безплатни - хората са си я извоювали, но не с приказки, а с действия. Никое правителство даром нищо не дава. Спомням си един протест на майките... бяха се събрали 7. Ами те в близката градинка са повече. Никой освен нас не ни е виновен и пак никой няма да ни оправи, ако не се вземем в ръце. Те ни "оправиха" де - червени, сини, царе разни... И в момента даже продължават - " като ни е*ат и викаме мИрси!" Утре е 3 март, ама само на хартия. Продължаваме да сме страхливи, смачкани и без самочувствие. Свободата е състояние на духа, ама... май няма никой. Предали сме и най-великия за мен българин, изрекъл в далечната 1872г. - "Дела трябват, а не думи" :) Робски душици, това сме...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама странно сте го замислили. Цените на петрола скачат, особено сега покрай случващото се в Египет, Либия, Тунис и въобще Северна Африка, да не говорим, че се надигат не само там хората, подобни опити има и в Иран, Катар, Оман. В САЩ галонът е 3.8 долара, което ще рече долар за литър. Няма как да очакваме тук да е по-малко или равно .

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все пак сме с най високите цени на горивата в европа, и най ниските доходи............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама странно сте го замислили. Цените на петрола скачат, особено сега покрай случващото се в Египет, Либия, Тунис и въобще Северна Африка, да не говорим, че се надигат не само там хората, подобни опити има и в Иран, Катар, Оман. В САЩ галонът е 3.8 долара, което ще рече долар за литър. Няма как да очакваме тук да е по-малко или равно .

Казваш, ние наивните да не предприемаме нищо (близките 400-500г) да не вземем да се прекараме с 1-2 литра бензин напразно :):lol::lol:
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм против стачките , но специално тази е обречена! Ние сме зависими от петрол , нямаме залежи - не сме фактор. Няма как от нас да зависи цената на петрола! Нима ако свалят 5-10 стотинки ще сте супер доволни ? След няколко месеца отново ще е същата цената. Мен ме тревожи факта ,че това което можем сами да произвеждаме като държава - пропиляваме и дори го внасяме отвън. Големи вериги ни завладяха, и уж за наше удобство, хората не усещат как се уби бизнеса на българите и всички пари отиват навън! Всичко се централизира. Парите реално няма как да изчезват , просто се разпределят между по-малко хора. Отплеснах се от темата,но искам да ви кажа кои според мен са реалните проблеми! Като съвет - купувайте по-економични коли, използвайте ги само когато е наистина наложително! Аз лично от началото на годината съм изгорил половин резервоар. И все пак ако се прави някакъв протест, бих се включил , като не заредя гориво на този ден, но рано или късно всеки ще зареди отново :)

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Още някой с анализ?

Редактирано от pamo
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@pamo мислиш, че Шел или ОМВ или някой си ще се трогне, че 50 хиляди човека сипали бензин за по 50 стотинки ? Ще направите гадно на хората по бензинколонките, ще задръстите движението, ще изнервите всички, косвено може да причините ПТП-та, може хора да измрат ... А най-тъпото ще бъде, че нищо няма да се постигне. Колкото до това за най-ниските приходи в Европа и най-скъпите горива ... гърците идваха в България да си купуват бензин, явно е бил ефтин :) Друг е въпросът за качеството му. А няма как да очакваме цената да е съобразена с приходите ни, цената се регулира от пазара и то от световния такъв. До колкото знам гърците купуват най-скъп бензин, след това са великобританците, а тук сме с едни от най-ниските цени. А на всички трябва да е ясно, че цената на бензина, дизела и така нататък ще върви само нагоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Нека подчертаем някои, някои гърци, не всички, а такива, които не устискваха тогава в положението, което забъркаха. Имаше конкретна причина да се случи това при тях.

 

Засегна и качеството. Поне то да съответстваше на исканата цена за горивата тук, а го няма! Дори 100 октановия бензин, който е неоправдано скъп тук, анализаиран излиза по-зле и от 95super в западна държава!

Много хора, които сами си внесоха колите направиха веднага разлика, когато опряха до зареждане у нас - разликата във разхода на колата, и въобще реакцията при ускорение например..

 

Размотавайки се из Румъния преди година ми се наложи да зареждам от селце, в което служителя дори ме разубеждаваше да заредя от тях, а да го направя в близкия град, понеже бензина им е залежал - проблем с колата нямах с тяхното гориво, с което основно се придвижвах в тяхната страна, докато на връщане в такава еквивалентна бензиностанция у нас подгънах две от чисто новите японски свещи, явно случайно и чисто съвпадение. Точих резервоар после заради това. Нещо, което едва ли се случва в нормална държава, освен ако не са ти сложили дизел, и за разлика от тук ти поемат всички причинени щети, ако се стигне до там...

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги, не знам за вас но аз помня едни времена..... когато се дупчеха резервоари с леген под тях, режеха се маркучите след бензиновите помпи на разни Вектри, разбиваха се капачки и разни други номера да се точи бензин....

 

Сега сме 2011 година и вчера в центъра на Варна ето тази гледка някак ме върна със споменът в това минало.

Вярно че поводът за тази "обява" и бастунът на волана на едно Жигули явно са с различен замисъл от смисъла на темата, но покачването на горивата в комбинация с надписът - " ..... бензин няма" извикаха в мен този стъписващ спомен.

 

Много е тъжна мисълта, че бъдещето ще е като онова гадно минало и че много по-нови коли от това Жигули скоро могат да буренясват на паркингите с празен резервоар (макар и без бележка):)

 

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Редактирано от Red

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
prozium не,че нещо ама ти нормален ли си?!Хора да измират и да стават птп-та заради опашка на бензиностанция?!Над 1 лев от тия 2.50 са такси и данъци така,че цената на бензина не зависи само от цената на петрола проумейте го най-накрая!Ако се намали акциза и ддс-то може да се смъкне и цената на бензина.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро говорих с един познат, който работи в Лукойл и го питах защо толкова се дига цената на горивата(в частност пропана, която ме засяга повече) и той каза, че е най-вече заради последното дигане на акциза от правителството и другото било заради въвеждането на някакви все нови стандарти и мощности за екологично произвеждане на горивата. Тоест главния виновник да плащаме високи цени е правителството, които надуха тихомълком акциза след нова година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още помня когато осъмвах с пробит резервоат :huh: Пак ли се връща това време :) Политиците си развиват политиката и си играят игричките на наш гръб :bg: Лукойл от Либия ли внасят нефт ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това трябва да видят ,повече хора и да помислят дали да си седят в къщи,или да излезнат на 13.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клипа е страшен . Във всеки един смисъл !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър клип ! Давайте колеги, ако всеки казва, че нищо няма да се промени и си стои в тях, то наистина ще е така, но трябва да се организираме и да се вземем в ръце ! Не може да продължава това така, днес дигнат бензина до 3 лв. утре нещо друго, а ние стоим ли стоим и само ги гледаме как се подиграват с нас и с удоволствие им се "надупваме" все повече !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те ни убиват с тази цена на горивото бре.И не се ли вземем в ръце да се събудим най вече цените ще растат драстично нагоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се наперих като видях че ще има протест и съм ЗА това мероприятие .Надявам се да има повече протестиращи и дано да има положителен ефект. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпроса е да протестираме активно така че да ни забележат стига с това "няма да зареждаме" станете от скапаните компютри и излезте на протест

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще дойда на протеста но лично мое мнение, че няма да се променят нещата за съжаление

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви я таблицата с цените на горивата в Европа - http://www.energy.eu/ В България са едни от най-ефтините. Високи били акцизите, а тоя бюджет от какво да се пълни? От тарикатите, дето наемат без договор, от тарикатите дето точат ДДС, от тарикатите дето се чудят как да не платят данъци? Хората по света ще дигат данъците, за да си кърпят дефицитите, тук при все, че горивото е относително ефтино ( не че е, ама съотнесено с останалите държави е ) искаме да го свалят още. И кфо даже да го смъкнат с 10-20 стотинки да стане колкото е в Румъния ( € 1.204 с/у € 1.258 ) ще я усетиш ли тая разлика ? Всички много лесно се палят и скачат по протести и прочее без да се замислят много. Дано свалят цените до най-ниските възможни в Европа, за да видим дали ще сте доволни :)

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...