Jump to content
QcK

15 май.Протест!

Recommended Posts

Колеги, съгласен съм с повечето от Вас, но проблема не е в цените на горивата, а в доходите ни! Защо да не спретнем един протест с искане за минимална заплата 500 евро?.......

;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това вече граничи с фантастика колеги ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро протеста би трябвало да бъде нещо такова като в Загреб , макар че аз не съм противник на сегашното правителство, а на безчинствата останали безнаказани досега през последните 20-години довели до това положение и липста на респект на политиците от народа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, съгласен съм с повечето от Вас, но проблема не е в цените на горивата, а в доходите ни! Защо да не спретнем един протест с искане за минимална заплата 500 евро?

АЗ в протеста за цените НЯМА да участвам, сигурно ще съм на работа, за да изкарам кинти, за да си сипя бензин. Обаче подкрепям идеята на колега от Ситроен Клуб България да НЕ се зарежда "масово" гориво. Да видим къде ще си ги заврат всичкия А-95 и обикновена нафта, ако никой не ги купува. Да, малко по-скъпо е, но ако явлението придобие масов характер мисля, че бързо ще даде резултат.

Призовавам ВСИЧКИ да минат на 100-октанов и Премиум дизел поне за месец!

 

Дори да го направим това нещо, ще започнат да ни продават А-95 за 100-отканов бензин .. както и другите продукти .. и пак ние ще сме губещата страна а те ще спечелят дори повече... ;(

 

Иначе аз съм ЗА този протест.. и ще отида.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали не вярваш, че у нас 95 съответства на 95, и за 100 същия въпрос ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде бях чел, че EG сивиците са правени за 92 бензин и добре, че е така, ако е, иначе не знам как щеше да диша с нашия 95, който е не повече от 92.За протеста - така и няма да се реши масово какво да се прави, важното е да има много хора и нещо да се направи. Така или иначе нищо не губим, нека пробваме, пък може и да направим нещо!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали не вярваш, че у нас 95 съответства на 95, и за 100 същия въпрос :rolleyes:

Познат,който работеше в ОМВ ми е казвал,че 100 октановия и Алпин Дизела идват директно от Австрия с запечатани цистерни и съответстват на качеството...Не знам дали е вярно,но той твърдеше така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали не вярваш, че у нас 95 съответства на 95, и за 100 същия въпрос :rolleyes:

Познат,който работеше в ОМВ ми е казвал,че 100 октановия и Алпин Дизела идват директно от Австрия с запечатани цистерни и съответстват на качеството...Не знам дали е вярно,но той твърдеше така
Toва и аз съм го чувал .. също така и 95 Карера който е .. и той идвал от там. Това са ми го казвали 2-ма управители на ОМВ бензиностанции /различни./Малко ОФтопик (:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Цък Ето малко информация къде, кога и в колко ще се събират протестиращите :> <:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Моето мнение е че протеста, така замислен, в този му вариант, няма да е работещ. Защо!:Защото се прави ЕДНОКРАТНО! Защото се прави в неделя следобед (видях часове като 18.30 и т.н, вярно имаше и градове с по-ранен час). Та първата пробойна е времето - почивен ден.Защото липсва синхронизация на часовете - един град по едно време друг по друго. Къде е синхронизацията, нали е общонационален?Защото липсва сериозно медиино покритие на събитието. Интернет форумите и Фейсбук не са медии. Видях само НоваТВ да е отбелязана - не е достатъчно. Трябва те да искат да доидат да отразяват защото ние сме го наложили (както стана с блокирането на границите от гръцка страна), а не с покана.Защото начина на провеждане също е неработещ. Да се струпа тълпата на една бензиностанция и да създава проблеми на служители които не определят нищо и се борят за едната мизерна заплата за да нахранят семействата си за мен не е работещ вариант.Аз ако съм на мястото на картела ше стисна зъби за два часа и после по старому и през носа!Вместо това могат да се приложат други начини, които сме видели ча работят, било в БГ или навън. Протести пред управляващи институции - искания за регулации от правителството за максимална печалба от петролните продукти(най вече горива) и крайната цена съобразно стандарта на живот в БГ и нивата на заплатите, намаляне на акциза до минимума изискуем от ЕС. Протести пред централите на водещите търговски вериги на горива (Лукойл, ОМВ, Ромпетрол, Еко, Шел, ПЕтрол). Блокиране на централата на Лукойл, като основен доставчик на горива за страната, в Бургас (рафинерията) - блокиране на базите и на логистиката на Лукойл, като по този начин се възпрепятства доставката на гориво по бензиностанциите с камиони цистерни. Блокиране на границите с Гърция, Турция, Сърбия и Румъния (видяхме че в Гърция това е работещ вариант).За сега това се сещам.За себе си не съм решил още дали ще отида!П.С. Тук трябва да призная че исканията на сайта на протеста се припокриват с тези изброени от мен, но това го видях в последствие.

Редактирано от ZaRRicK
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Нека запушим главните артерия София - Перник в знак на протест!", апелират перничани.Скоро в социалната мрежа фейсбук се организираха голяма група наши съграждани, негодуващи заради високите цени на горивата. Те смятат да блокират ЖП гара МЕТАЛ и от там към входа на Лукоил кв. ИзтокПротести срещу високите цени на горивата у нас ще блокират бензиностанции на възлови места в още 9 града на 13 март, неделя. Гражданският протест се организира чрез социални мрежи в интернет. Засега акцията е планирана в София, Пловдив, Варна, Бургас, Плевен, Велико Търново, Русе, Пазарджик и Троян.Идеята е участниците в “щафетната стачка” да зареждат многократно автомобилите си за по 1-2 лева, като се въртят на опашка и забавят максимално обслужването. “Ако сме 30 коли и всеки направи по 5 зареждания, ще се проточим около час”, обясняват организатори от Русе. За останалите клиенти ще бъде оставена една свободна колонка.Протестиращите коли ще се различават по специални стикери на задните стъкла. Ако не се съберат достатъчно ентусиасти, ще се блокира само по една бензиностанция в населеното място.ПРОТЕСТА НАБИРА ПОПУЛЯРНОСТ

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички знаем какво ще стане :) Пак политиците ще използват обстановката и ще спечелят от това !!! Нека всички да не караме месец и да видим как ще се възползват от това ;) Обаче ние не сме народ а индивиди които не искат да се лишат от нищо в името на една обща цел :D В България всички приказваме и не вършим нищо ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fly-boy като цяло наистина това е грозната истина, но все пак аз поне за себе си ще изляза да стачкувам.Надявам се това да направят и още много хора и да покажем така, че не сме съгласни да продължават да ни тъпчат така !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще стачкувам и аз, дори вече си поставих флаерите на прозорците! Като стоя в къщи пред компа, нищо няма да се постигне! Стига сме били вече с глави заврени дълбоко в задниците! Всичко зависи от нас! Ние трябва да предприемем нещо, за да се промени нещо!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Честито колеги :) Току що от доверен източник научих че от утре горивата скачат с 6 до 8 стотинки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледайте БТВ новините всеки момент ще има репортаж за протеста

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този протест в настоящият му вариант ми се струва бошлаф работа. Истината е в електромобилите. Лично аз в момента проучвам сериозно въпроса и това, което не ми харесва в самоделната конверсия е в ниският пробег ~100км, изместеният баланс и високият център на тежестта породен от батериите, но има интензивно развитие в областта и това ще се промени скоро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

С удоволствие бих дошъл но според мен нищо няма да се промени...Както през последните 20 години... Ако знам че ще има резултат е друго яче но уви все пак живеем България държава на депутати,полицай и лекари - това са хората с права а ние сме просто донори...и за нас никой не го е...за съжаление е така...

Редактирано от kalinski84

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е да опитаме :P Важно е да разберат и да се осъзнаят някои хора че раята може да стане народ като му дотегне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Съгласен съм с теб колега.. но уви.. ако се стигне дотам през далечната 90 и някоя година, не помня коя точно беше, когато народът се събра в едно и си каза до тук.. когато парламента гореше и няколко хиляди озлобени хора бяха отпреде, трошаха, чупиха и т.н... мисля че тогава доста народ беше наплашен и сега какво, пак п.....ски истори... боже 1/3 от семействата са на прага на бедноста, мизерия... шепа хора е..т мамата на няколко милионна държава... всичко е разпродадено нямаме никаква икономика и тънем все повече в... л..та.. За съжаление обаче тук реалността е такава.. Колата ми е на изплащане... отделям си от залъка само и само да я имам и какво от това вече месец и половина не я карам защо ли.. Днес седнох в нея от 3 седмици насам запалих я за 10 мин. и пак я огасих и си отидох наработа и ето така ми минава всеки божи ден... Нормално ли е да работиш а 450км. от дома си за смешни пари за да изплатиш 21 годишната си кола...?? мисля че не..и най вече благодаря на момчето което ми продаде колата че все още ме трае...

Редактирано от WaveMastaa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видя как ще съм тази неделя и може да се присъединя към групата протестиращи. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам протеста в София ще е на ОМВ на Г.М.Димитров.За колегите, ако искат може да се съберем нещо до УНСС и да уважим протестните действия, хем да се видим :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колеги ;) Току що от доверен източник научих че от утре горивата скачат с 6 до 8 стотинки

 

Преди малко заредих на "Петрол" '95 за 2.49 :wacko: . Бензинджийката ме почерпи с шоколадово бонбонче, явно да не ми е толкова горчиво :D .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз още вчера ви казах зада ви подготвя за шока :D Споко още ще го вдигат до края на годината ;) Имам чувството че си правят експеримент за границата на "кипене" на Българина :wacko:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги трябва ни човек,който да помогне за координацията и реда по време на протеста.Ако някой от гр.Варна има желание нека да ми пише на скайп:"Kartaje"

Редактирано от QcK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,надявам се че знаете,че протеста е променен за 13:00 за повече информация http://www.bulforums.com/bgprotest_2011/viewforum.php?f=2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 13-ти март, никой да не зарежда на Лукойл и ще видите как ще почнат да свалят цените! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каде и в колко часът ще се протестира в София?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още на първа страница е отговора. За София: bg protest_2011

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога и къде ще се проведат протестите. Принтирайте знака на протеста! 13 Март 2011 г. в цялата страна!

Протести за горивата! Кога и къде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто не виждам как ще се оправим с такива олигофрени, в поне 10 развити страни в Европа горивата са с по ниски цени от нашите, а те продължават да твърдят че наще цени били най ниски. В някой европейски държави намалят акциза и ддс-то за горивата за да може в труден момент като този да се поддържат ниските цени. А къде са си завряли главите да ги е.а наще тъпи политици и не си размърдат .адниците?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 13-ти март, никой да не зарежда на Лукойл и ще видите как ще почнат да свалят цените! :)

Ей това е идея и аз го мислех.Няма ли как да почнем в цяла България да зареждаме само на определени бензиностанции, да игнорираме когото трябва, да видим дали ще има ефект?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 13-ти март, никой да не зарежда на Лукойл и ще видите как ще почнат да свалят цените! :)

Ей това е идея и аз го мислех.Няма ли как да почнем в цяла България да зареждаме само на определени бензиностанции, да игнорираме когото трябва, да видим дали ще има ефект?
Ако имаш впредвид Ромпетрол съм съгласен с тебе.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сутринта един от шефовете на петрол каза,че цената била такава,защото имали много разходи за персонал.. :);) Според него в Европа имало само касиер и никой не ти сипвал бензин от колонката,но не спомена,че там касиера зима 5 пъти колкото бензинджията...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес имаше тенденциозно повишение на горивата, за да може след протеста да го свалят малко. Нещо подобно на това, което се случва в България от точно 10 години. Ще вдигаме тока 8%, шашкат хората, вдигат го с 2% и има мир. Така е и с парното, водата и т.н. и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Испания веднъж не са ми заредили колата или измили стъклата , да не говора , че веднъж четката представляваше гъба само . Същото важи за Франция и Италия ;) До сега вдигаха цените заради Либия , след 2 месеца очаквайте още по-високи цени от сегашните - причината , ОПЕК увеличават производството на гориво , т.е. повече разходи по добив и обработка , по-висока цена ;) Айде сега питайте ги ОПЕК защо като продават повече , вдигат нагоре цената :);) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги едва ли ще има някаква промяна след този протест... Ако това е вярно което го казват по новините че ще стане 3 лева... а и ето това http://protest2011.weebly.com/ (гледах клипа отляво) няма кой да си изгуби парите заради да речем 1000 човека който протестират... Все пак сме в България и няма кой търговец( да кажа монополистПубликувано изображение ) да си хвърли печалбата. Размириците в Либия са идеалното извинение за да се вдигнат не до 3 лева цените, но и до 5 лв. Наречете ме черноглед ама е вярно това според мен. Бих дошъл и аз, но на колата ми се извършва така очаквания суап и съм зает с нея. Успех на всички!

 

 

 

Хммм май улучих старичка тема.

Редактирано от CivicGoneMad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...