Jump to content
ivaivalito

Какво ще кажете за тази кола - американски Акорд 2004+

Recommended Posts

Здравейте момчета Какво мислите за тази обява ,разговарях с продавача и каза че вътре била претапицирана с кожа и пребоядисвана .Колата е американка била ужулена и за това са я боядисвали .Струват ми се малко тези пари за тази година и километри http://www.cars.bg/u229450

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че тия процедури се правят след наводнение !!!Между другото може да и вземеш ВИН-а и да я провериш в Carfax.

Редактирано от MachineMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тази кола в Европа е екзотика. Да, ще я вземеш сравнително евтино, но после за всяка част ще чакаш доставка. Не казвам, че не си заслужава, но трябва да го имаш предвид. Естествено посещението в сервиз преди покупка е задължително. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекалени ниска ми се вижда цената за тоя дзвер :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам,че си от Бургас-далечко си от София,за да я огледаш на живо. Най-добре си намери някой да я погледне колата и да прецени дали си заслужава да се разхождаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекалено малко пари ми се струва, а и с тези километри! Ако е цялостно пребоядисвана и претапицирана с кожа, само тук сумата е около 2000/2500К. Както каза колегата, задължително я провери на Carfax-а!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цената ниска, ниска... колко да е ниска?При положение, че си е криза, купувачите не се бият за колата, ясно че евентуално с частите ще е по-трудно, каква да е цената?Така, разсъждавам си.А че колата е добре и да се огледа и да се провери вина си е задължително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че е американска американска е... Обаче тая цена ми е съмнителна. Май и се е случвало нещо повече от ожулване...П.П. Изобщо не е екзотика... Все едно моята да е. :ph34r:

Редактирано от kalio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, ами... Карал съм такава колица. :) 2005 год. Какво да ти кажа... Хубав мотор - с верига е. 2.4, i-vtec. Слагат го и на тяхното CR-V. Дори на 2 генерация. Не гори много - дълго около 8.5, зависи от карането. Странно, но хидравликата не "втвърдяваше" с покачване на скоростта. Не знам. Отзад е с барабани... Имам малки забележки, но аз гледам с други очи... :ph34r: Ще има технотест, ако не е минала. Но цените паднаха и не знам... с това боядисване и... не са малко пари... Мисли... :lol: Чао...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е точно двойна на предишната генерация. Според мен не е ниска, а нормална цена за тази кола. Ниска цена би била около 9000 или 10000 лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да е минала през Технотест, за частите не знам, но за тези пари можеш да си вземеш 2.4 Акорд със 190 коня, ръчни скорости, 2003-та година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е съмнителна на 20 хил .а с драскотини по тъблото и тъпицерията :ph34r: Често евтиното излиза скъпо :) аз предпочитам да взема карана кола на малко повече км. от колкото стояла , това е смърт за двигателя :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струват ми се малко тези пари за тази година и километри

 

Напротив, колата е ужасно скъпа!

Първо, това не Accord !

Или поне няма нищо общо с Accord 7gen който се продава по това време в Европа!

Последният се е продавал в щатите, но като Acura TSX.

http://www.cars.com/acura/tsx/2007/

 

A този модел в щатите е струвал колкото Hyundai Sonata.

http://www.cars.com/honda/accord/2007/

 

 

Така че прави се сметка какво си купуваш!

Hyunday Sonata същите години струват по-малко.

Че и са доста по запазени...

Редактирано от TipoMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега как това не е Хонда Акорд :) освен външните разлики други няма ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега как това не е Хонда Акорд :) освен външните разлики други няма ;)

Това не е този Accord, който познаваме!Най-вече като качество и цена.В Европа и България Accord има доста стабилно име. Смята се здрава, комфортна кола среден клас, може би една от най-качествените след "премиум" марките.Цените на втора употреба Accord 7-ма серия са доста високи.7-8 годишни коли, а им искат по 15к че и повече... Това явно говори за марката.И точно това вероятно може да подведе колегата.В щатите "нашия" Accord се продава като Acura, което е "скъпата" марка на Хонда, подобно на Lexus при Тойота.Или по-просто.Това от обявата е кола, която е примерно два пъти по евтина от европейските Accord-и 7 генерация. Затова и цената и е даже висока. Все пак Европейски акорд от същата година струва доста по-малко от 30 000 лева. Редактирано от TipoMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И е страхтно безформена, на мен лично изобщо не ми харесва!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...........

.................
Извинямай колега ама пишеш малко странни неща.Acura TSX не е 1към1 европейския акорд.И американския Акорд не е "евтин акорд", той е различен.Цените в Щатите по редица причини са по-ниски от Европейските - локализация на производството, ДДС, к-во продавани коли.Точно американския Акорд е единствения модел, който в продължение на последните 15 години винаги е влизал в топ10 на най-добрите американски коли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_Accord_%28Japan_and_Europe_seventh_generation%29

In some markets where both versions of the Accord are sold, such as in New Zealand and Australia, the JDM Accord is called Accord Euro to distinguish it from its North American counterpart. The JDM Accord is also exported to North America, where it is sold as the Acura TSX.

По ясно от това няма как да се напише.

Acura TSX е еднаква с JDM Accord (наричан още Accord Euro).

В щатите се е продавала само версия с двигател K24

А JDM Accord (Accord Euro, Acura TSX) няма нищо общо с US Accord.

 

Аз не сравнявам цените в щатите с цените тук...

Сравнявам цените и на двата модела в щатите.

Щом Acura TSX там е струвала $28 000, a точно този US Аccord почва от $16 000, значи едната трябва да е малко по-хубава, нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...за мен външния вид на тоя модел е страхотен.Много красива кола и донакъде различна и открояваща се от останалите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало ще кажа ,че колата вече е капарирана за жалост не от мен :dry: Относно спора Европоейският Акорд е готин да без съмнение но много се навъдиха и бах мааму с извинение колко ще държи цени още 2003 година 15 бона да си ги карат .Отделно ,че е супер тесен и некомфортен вътре.ДОкато американото първо ,че ме кефи на външен вид второ че е двойно по голяма кола почти направо си е друг клас и трето ще сме 1-2 в града с такива коли макс а не като АКорда европейката само на пракинга където паркирам има 4 такива :dry: Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Tipoman - колега става въпрос , че Acura TSX се произвежда в Япония , както и JDM/Euro Акорд :dry: за това цената му е по-голяма от една страна , от друга страна в Акура се влагат по-качествени материали на базовите модели и екстри отколкото в Акорд Еуро/JDM или Американски Акорд :dry: Като концепция , база , интериор , размери са почти 1:1 , като освен ясните разлики по екстериора , има видима разлика в интериора при волана ( най-вероятно поради различните стандартни за въздушни възглавници ) и нищо друго видимо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай добре със Американките. Лично аз съм правил 3-4 от Америка и съм виждал въртяни от торнадо. Като са купени на кило цената е нищожна, но кита по тях е убийствено много ако не е направена като хората. Последно правих 1 мазда дето беше правена във Варна и от тавана свалих около количка кит, за да го направиме като хората.Гледай Внимателно

Редактирано от chris_barnes
Колега, мол� �пазвайте правопи�а и пунктуаци�та до колкото е възможно, за да бъде четенето по-при�тно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен може да е претърпяла наводнение и за това да са я претапицитали и пребоядисали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е тази кола наистина да има някакъв проблем, кой знае. Аз като човек който съм бил 3 години по студентски бригади в USA, мога само да кажа, че колите в Америка са много евтини. Пример - моделът на мерцедес S класа 2010 г. струваше 48 000 $ с някакви там екстри, а в Европа много повече. Мустангът пък базовия модел е около 21 000 $. Аз самият си купих кола в USA, 2008 г. Mazda 626, 1995 г. с климатик, халогени, 4 ел. стъкла, ел. огледала, стерео уредба, с опция Оverdrive, Cruise Control, автоматик за 650 $. Дори си пазя още снимки и талона на автомобила. Защо ли не си взех и единият от регистрационните номера?! Идеята ми е, че просто всичко там е на достъпни цени. Да има и скъпи коли, но човек ако потърси достатъчно може да намери доста сносна кола за много прилични пари. Цената на тази кола е не повече от 6 000$. С докарването в контейнер, зависи от размера на контейнера, дали е голям или малък. За малкия цената беше около 1 400 $, станаха 7 400$, а бе кажи ги 8 000 $. Те я продават за 14 300 лв. следователно си слагат 2 000 лева горница. При сегания курс на долара от 1.41 лв. за долар - излиза всичко около 11 300 лв. 1 000 лв. да паднат от цената, пак са на кяр! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, такава кола в добро състояние в Щатите е минимум $10-12к. И аз съм бил там, две коли съм си купувал, но за $6000 кола на 3 години ще е някой Додж или Шеви най-нисък клас. Отделно тук се плаща ДДС и такси и аз не знам какво друго, но излиза доста солено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, тази кола тук не струва $6000 и точка по въпроса. :) Това обаче е само е ако е пазена и не е крадена и няма така наречения "Salvage title" (който се слага на кола която за да се оправи трябва да се вложат повече пари от стойността й, е крадена или е претърпяла наводнение, торнадо или нещо от този род). Тази кола е с много нисък пробег и в зависимост от това къде е карана е напълно възможно (ако не е salvage както казах). Ако се купува кола, която е внесена от САЩ е абсолютно задължително да й се провери VIN-а в Carfax за да се разбере защо е внесена в България, не че нещо но явно е имало причина да е била внесена. Иначе относно модела Акорд, да тукашния е по-различен от този който се продава в други части на света, и да Европейския Акорд тук е Acura TSX, което честно казано нищо не означава. В Европа примерно нови Мерцедес С-класа се продава без кожа и с ръчна скоростна кутия, тук най-малкото С е С300 и няма модел без кожа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://honda.testdrive.bg/model/accord-7-coupe.html не бе въобще не е акорд както твърди колегата.колега виж тоя линк та тогава говори.а за колегата който пусна темата-най-добре е наистина някой тука да е погледне,ако може и през сервиз да мине.иначе колата е мн яка и мен мн ми харесва.успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, такава кола в добро състояние в Щатите е минимум $10-12к. И аз съм бил там, две коли съм си купувал, но за $6000 кола на 3 години ще е някой Додж или Шеви най-нисък клас. Отделно тук се плаща ДДС и такси и аз не знам какво друго, но излиза доста солено.

Добре, нека приемем факта че наистина тази кола е толкова, колкото ти казваш че струва. Тогава къде му е килипира на човека който е продава?! Да има акцизи и ддс-та и т.н. Аз не обърнах внимание дали са платени или не! Един познат си купи чисто нова Рав 4-ка американска за 18 000 лв. с платени акциз и ддс. Подчетавам лева. Колата беше на 300 мили. Беше обявена за 22 000 лв. Погледнете в mobile.bg и cars.bg и вижте колко много коли има внесени от Америка и на какви цени вървят. Не искам да споря с никого, но има нещо гнило тук. За това Salvаge Title чувам за първи път. Сигурно го има, но не съм се натъквал на него. Нищо чудно и да е такава, затова цената й да е такава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...