Jump to content
Honda_Z

Акорд 7-ген - общи дискусии

Recommended Posts

Благодарско!Силно се притесних за това с бронята.Всъщност аз "търся" как да стигна до кабела(+) на габарита за да си сложа ДРЛ устройството за дневни светлини.Ако някой знае от къде по-лесно да намеря плюса на габарита,ше почерпя:DП.П. Лед светлините са много добре колега!

Редактирано от hondalandeca

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега и ти сподели кое - как - колко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LED-овете са от най-евтините - 20ина лв. Монтаж 40лв. Това е.Хондаландец, няма нищо сложно в процедурата по отварянето на подкалника. От там можеш да опиташ да провериш накъде отива и кабела, ако търсиш по-пряк достъп. Впрочем, моите ледчета са свързани точно от подкалника. Ако имаш желание може някой уикенд да се видим в ресторанта до нас (Веселият съшо може да повтори и да му обясниш за БМВ-тата :D ) и да ти покажа как става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С голямо закъснение, но сега разбирам за придобивката и държа да ти я честитя! Когато покарах такъв дизелов Accord, още карах Prelude 3 и се изумих от тягата, която усетих. Подозирам, че ще забравиш за дъртите прелюди, като се привържеш към дизеловата мощ на Honda :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LED-овете са от най-евтините - 20ина лв. Монтаж 40лв. Това е.Хондаландец, няма нищо сложно в процедурата по отварянето на подкалника. От там можеш да опиташ да провериш накъде отива и кабела, ако търсиш по-пряк достъп. Впрочем, моите ледчета са свързани точно от подкалника. Ако имаш желание може някой уикенд да се видим в ресторанта до нас (Веселият съшо може да повтори и да му обясниш за БМВ-тата :D ) и да ти покажа как става.

Супер,ще се радвам да се запознаем и да побъбрим.Когато си свободен свиркай.Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С голямо закъснение, но сега разбирам за придобивката и държа да ти я честитя! Когато покарах такъв дизелов Accord, още карах Prelude 3 и се изумих от тягата, която усетих. Подозирам, че ще забравиш за дъртите прелюди, като се привържеш към дизеловата мощ на Honda :D

Ако това се отнася до мен - бъркаш. :) НИКОГА няма да зарежа прелюдите. В тази връзка, интереса и офертата ми още са в сила. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еййй,вижте ква ми е готина колата... хахаха

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да си признае кой колега одеве във 19:30 ме изпревари на главната в Стара Загора?Мисля си,че е колежката Cinderella , но не съм сигурен... :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах, ти ли беше, колега. Аз пък викам, я да се лепна зад тоя готин акорд :) Ходих да зареждам на ЕКО-то. А ти другия път се обаждай като идваш в Зарата, ще се радвам да се запознаем :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познах значи.. :PБях по работа в Стз,иначе даже Zlatozator е в Стз и предложи да се видим,но няма време.. Бързах. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли колеги със седмички от София за утрешната седмична среща на ЕКО на бул България или за месечната, в неделя на 27ми? Чудя се утре да отида на седмична, пък неделя на месечна, стига да се намери някой с акордче :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В колко часа колега?

Редактирано от Tino
�е цитирай предходно мнение !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако и ти дойдеш ще стане мазало. :D С 3 еднакви акорда може да си объркаме колите на тръгване. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е неговия е фейслифтнат. Ако го объркаме, няма да е "без да искам". :lol:

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тогава гледай не сбъркаш и с моя, че чипването не е съвсем без пари, а и пълен комплект за халогени се намира трудно. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D :D ,там съм! Редактирано от Tino
�е цитирай предходно мнение !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да дойда за съжаление:rant: :rant: ,задържаха ме в една среща.Другия път съм на линия -dead or alive!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо колега. Друг път и да закъснееш, ще си разменим един телефон и ще се чуем. То аз седях до 9:30, вероятно има още доста народ на срещата - не свършват бързо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко пъти в темите споменавам, че се занимавам с електроника и автоматика и вчера реших сам да си сложа дневни светлини.22 лева диодни светлини7 лева реле Бош2 лева кабели и обувки и бушони.Ако ми кажете как да качвам снимки тука, ще сложа схема на инсталацията, снимка на бутона в купето...стана много красиво и оригинално, ще обясня откъде взех ток като подам контакт да се активират, как прекарах кабелите да не се виждат...Стана много добре, като оригинално, много съм доволен.

Редактирано от Becko12
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели и какви диодни светлини си взел. Аз за под 150 лв. не съм виждал дори "прилични", да не говорим за хубави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ТУК може да прочетеш как се слагат снимки в мненията :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Веско,Аз се интересувам, въпреки че си имам дневни светлини.При мен като дневни светят дългите с 30% от нормалното.Направени са да се пускат автоматично след запалване и се гасят при спиране или включване на къси светлини.Имат и функция "follow me home".Aко не успееш да качиш снимките тук, моля прати ми ги на bolya@abv.bgПоздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо се мъча със снимките и чертая схемата за тях, която е много хитра и те работят с подаването на контакт......обаче се сетих нещо да питам..вчера като си прекарвах кабелите, вдигнах щеката за маслото и видях, че колата е изхарчила 400 грама масло за 6000 км. Това нормално ли е за турбо мотор. До сега съм карал само и единствено бензини и грам масло не са ми харчели.Не знам дали да се стряскам или ..по принцип в техническа литература съм срещал, че кола която гори 1 литър масло на 10 000км било в нормите и не е притеснително. При тоя темп моята ще гори 1 литър на 12 000 км. Как ви се струва това?Горят ли масло вашите дизелови Хонди? И ако горят колко долу горе?Питах тук там майстори, казаха че по принцип колите с турбо мотор леко дърпат масълце заради невъзможността от добро уплътнение от страната на изгорелите газове и оборотите на турбото от около 30 000 оборота в минута.Моля дайте мнение. Смятам тая седмица да сменя маслото, защото поради техническа грешка ми бяха сложили 5W40 Лики Моли и смятам, че е време вече да сложа 0W30.Може ли това масло да е оказало влияние при харча на масло?Иначе колата е на видимо реални 128 хил. по всички документи и състояние и проверки на които е била подлагана. Върви страшно добре, гори 4.5 - 4.8 извън градско, ускорява като луда, няма хлоп троп или износени материали никъде по нея.Ще се радвам на мнение, защото до 3-4 дни ще сменям маслото с Мобил 0W30 и ако харча на масло се влияе от маслото, предпочитам да сложа правилното и препоръчано масло от вас и изпитано от вас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се радвам на мнение, защото до 3-4 дни ще сменям маслото с Мобил 0W30 и ако харча на масло се влияе от маслото, предпочитам да сложа правилното и препоръчано масло от вас и изпитано от вас.

Ние с колегата OutCold ползваме това маслоПодробности как сме го поръчяали има в тази темаВече сме изразходили цялата туба и може да се каже че маслото е добро, а цената е вълшебна...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е нормален харча на това масло за тези километри . На моя Акорд с 0-30 на Хонда ми харчеше не повече от 1 литър на 20 000 км :) С Мобил-а би трябвало да нямаш повече от половин литър на 10 или 15 000 км ;) Сам се сещаш , че много зависи от начина на шофиране - повече каране в градски условия на кратки разстояния предполага по-тежка експлоатация на двигателя , както и каране на дълги разстояния с висока скорост .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта харчи около 600-700 мл. за 1 смяна от 15-16000км.Прави ми впечатление, че до 10к почти не харчи масло.За инфо - разликата от min до max на щеката е точно 1 литър. (проверено.)За следващата смяна ще поръчвам едно от тези:http://www.opieoils.co.uk/p-68990-motul-8100-eco-clean-c2-0w-30-fuel-economy-petrol-and-diesel-engine-oil-100-synthetic.aspxhttp://www.opieoils.co.uk/p-879-motul-8100-x-lite-0w-30-petrol-and-diesel-fully-synthetic-engine-oil-ester-based.aspxПоздрави.

Редактирано от NikiG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бре..моята се очертава да изгори 1 300 грама за 16 000 км..почти двойно на теб..Дали няма някакви наченки на проблем с турбото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веско,Спокойно не се тормози предварително и не си създавай излишни тревоги.Дори в упътването пише че е нормално двигателя да разходва масло.Налей качествено масло 0W30 и тогава засичай.Успех.

Редактирано от NikiG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за справка Тойота Корола 2.0 до 10 000 км гори до или над 2 литра масло - стандартно :huh: като ми го каза един приятел и паднах ...Наистина , сипи по-добро масло и би трябвало да се оправят нещата , още повече , че горенето на масло не е типичен проблем на тази двигатели ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой слагал ли е двоен дин на местото на малката жабка/под радиото/.Интересуваме дали се вижда добре.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен си гори масло. На 10 хиляди доливам около половин литър. На около 15 хиляди направо сменям. И става дума за Honda 0W30 оригинално масло. От Юби-Ко ми казаха, че е нормално да гълта половинка на 10тина хиляди.

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при нас си гори, ама трябва да засека колко точно, че скоро не съм вадил щеката...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с дневните диодни светлини..

Това е схемата за свързване, по която ги направих...

Публикувано изображение

 

Още не съм направил снимки на колата... скоро ще направя и тях с бутона и начина на прекарване на кабелите към купето...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам сщата кола и при мен на волана не светят копчетата :angry: и километражат ми лъже с поне 10 километра отгоре даже малко поиче не че ми пречи аз си го знам ама е малко дразнещо, а при вас как е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всички коли километражите показват от 5-7 км отгоре. Това дори е умишлено направено. На моя Акорд е около 5-6 км но след 80. С GPS-а съм засичал всички коли, които са ми попадали да карам: японски, френски, форд ..всички до сега показваха същата тенденция да показват малко повече. Във форума на Рено преди много време бях чел, че това е умишлено и имаше куп доводи и обяснения, които не помня, но е факт и не повод за притеснение. На предната ми кола Ярис с дигитален километраж и борд компютър, въпреки че показваше повече километри в час...изминатото разстояние и най-важното средната скорост бяха абсолютно точни с GPS. Което е поредното доказателство за целенасоченото показване на скоростомера с няколко км/ч в повече. Относно осветлението на волана, че и на всякъде...всичко си работи при мен перфектно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...