Jump to content
Honda_Z

Акорд 7-ген - общи дискусии

Recommended Posts

Системата се държи перфектно,климатика се управлява както и стоковото и си я монтирах сам,много е лесно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навигацията с какъв навигационен софт идва. Колко кинта ти излезе всичко (питам защото нямам никакъв опит в този вид пазаруване). GPS антената къде се монтира? Май станаха много въпроси...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навигацията идва със 2 ГБ карта със iGo софт.. 550 долара някъде ми излезна всичко (със таксите на митницата) А антената на GPS-a се монтира където пожелаеш... Аз лично я сложих зад въздухопроводите на климатроника...

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !!!
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля те, пусни няколко снимки как работи и как се държи системата в GPS режим и гледане на DVD. За мен това е от съществена важност, защото имам малко дете и на предната ми кола (Ярис) бях сложил DVD ЕЛИТ за 400 лева и малкия направо умираше от кеф и си пътувахме много леко. Сега направо подивява в колата и умира от скука. Иначе iGO имам на PoкetPc то си и нямам нужда от GPS но ако е бонус какво толкова ще го ползваме.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, аз и да ти кача снимки няма да разбереш как се държи... Одеве като пътувах бях пуснал филм и вървеше без проблем и на места където превишавах скоростта навигацията се обаждаше,че съм над ограничението... Нещо българските субтитри излизат с ?,но чакам отговор от съпорта по този въпрос... Засега нямам никакви ядове,всичко работи перфектно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нормално ли работи климатроника и показва ли температурата на екрана както на оригиналното радио.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,всичко е kакто трябва... Не ги показва постоянно градусите на климатроника,а само когато ги сменяш... Когато е пуснат на някакъв интервал се показва информация за кратко...

Редактирано от Crazy Paco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам защото бях чел,че дават грешка при работа с климатроника и не работи коректно.А на таблото вярна лие външната температура,че и там е имало проблеми.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,значи има го този проблем с температурата на таблото. Забелязах,че на километража дето показва външната температура е забило на стойността преди да я сложа.. Иначе на самата навигация си има копче за външната температура и я показва както трябва... Всичко друго си работи... климатроника няма ядове...

Редактирано от Crazy Paco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде, че може да е от полза за някого, къде че да не го затрия за самия себе си, но да споделя с вас, че ето тук намерих колекция от сервизни бюлетини за американския братовчед (ТСХ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,днес нещо странно ми се случи.. Значи на 2 пъти ксенона на единият фар неискаше да тръгне,спирах ги и ги пусках фаровете и тръгваше.. Но отворих капака преди малко и се чуваше някакъв шум от фара който неискаше да тръгне,че и ми се струва че несвети както трябва... Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и от какво може да е?!

Редактирано от Crazy Paco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще да е от баласт, Пацо. Така си мисля.

 

 

 

Най-после намерих и качих сервизно ръководство за Акорд 7-ген. Сервизно... или по-точно веркщатхандбух, защото е на немски език.

 

Дано да има колега, който разбира от немски и в крайна сметка да е от полза.

 

П.П. Ако може линкът да бъде добавен от някой модератор към останалите линкове в първия пост на темата. Благодаря.

Редактирано от Tino
Готово :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко помощ от мен, за да не се мъчите с немския! ;) Дилърско ръководство за ремонт, експлоатация, техническо обслужване, електрически схеми и ремонти по купето на Honda Accord, производство от 2003 г. до 2008 г. включващо моделите CL7, CL9, CM1, CM2, CN1, CN2 :hondarulez:http://www.turboost.ru/honda/HONDAESM.HTMLРазглежда се с помощта на Internet Explorer. Избирате модел (Model), избирате година, (Model Year), после код на модела (Model Code), след това избирате раздела който ви е необходим (System/Component Selection), след което кликвате на "search", горе вляво върху лупата.Ето го и за любителите на руски езикhttp://www.honda-59.ru/_add/ESM_Accord_03/HONDAESM.HTML

Редактирано от Olmy
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще да е от баласт, Пацо. Така си мисля.

Май,май... Сега се чудя как се сваля тая броня,че неможе да се отвори фара,че баластра вътре и трябва да се свали бронята и фара...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баласт е, аз наскоро смених и двата. В Юбико има оферти за оригинални баласти евтино - може да им се обадиш.

Редактирано от Tino
Цитатии

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 с Accord 2.2 i-CDTI 2004, много съм доволен карам я от 2-3 месеца и навъртях 8х.км,

единствената ми забележка са крушките,

явно са с определено време на живот и за една седмица ми изгоряха последователно и трите крушки на стоповете,

но това не е за оплакване в сравнение с многото положителни качества на самурая.

Карам с масло Motul 8100 Eco-nergy 5W-30 и оригинални филтри.

Сега ми предстои смяна на летните със зимни гуми,

насочил съм се към Good year-ultra grip 8 205/55R16,

някакви съвети и/или препоръки относно избора на гуми?

Редактирано от Georgii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, Георги!Изборът на гуми си е индивидуален за всеки. Поне си се отказал да я вдигаш на по-голям размер, както пишеше в една друга тема. И за да не превръщаме темата за Акорд 7-ца в тема за гуми, само ще ти препоръчам щом разполагаш с пари като за Гудиър, да обърнеш внимание и на Континентал, когато тръгнеш да купуваш. Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Георги, честито и от мен!За 4 месеца откакто взех Акорда имам смяна на крушка на единия габарит и махане на катализатор. Успях да навъртя близо 12 хил.км. :), затова смених масло и филтри също. Лятото съм с Continental Sport 2, зимни гуму ще слагам тези дни и съм си избрала Michelin ALpin A4.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах Акорда с Ултрагрип7+ 2 зими , не съм имал проблем , но си е шумна , на мокро се чува .В сравнение със размер 175 или 185 , 205 не е типичната V образна гума за мен :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега! Не разбирам защо жените винаги предпочитат Michelin? Сякаш е някъкав синдром. И моята приятелка налита на тях. Аз също карах миналата зима с Goodyear UltraGrip 7+. Никаква грижа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) :) :) Колега, аз пък не мога да разбера друго, защо мъжете се мислите винаги за прави (сори за оф-топика, но не се стърпях). Между другото Michelin Alpin A4 ми бяха препоръчани от мъж, който от доста време работи в доста голяма верига за гуми (няма да цитирам коя, за да не се сметне за реклама), взех си такива за предишния ми Акорд, 5та генерация. Сега отново избирам тази марка, базирайки се вече на собствения си опит. Гумите се държат добре, стабилни са на пътя , не са шумни и са надеждни- ето затова ги предпочитам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички! :)Моята дилема също беше м/у Michelin Alpin A4 и Good year-ultra grip 8,но Michelin имат 4-5 модела Alpin, а Good year-а е само един и мисля че е по-добре разработен,а от центровете за гуми ми препоръчаха Good year или Yokohama-за зимата, а Michelin-energy за лятото,но Yokohama няма никъде в наличност на този размер затова се спирам на Good year-ultra grip 8 които са модел 2011г. :)Сори, че леко се изкриви темата с тези гуми;)

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично миналата година по това време сложих Falken Eurowinter, имайки предвид, че редовно ходя да карам борд в планината - газя сняг и лед, миналата зима ходих до Франция в Алпите - гумите са страхотни, бяха с цена около 165лв на гума за 16 цола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък отпред съм със Brigdestone а отзад със Pirelli и съм супер доволен. Модели немога да ви кажа,но просто колата седи толкова стабилна,че и да искате неможете да я поднесете... :))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, преди няколко дни пуснах една тема за една система, която правя тук:

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=67909

 

Съответно преди време, докато още системата беше в много по-ранен стадии, бях помолил няколко човека то форума - предимно с акорд седмички, да я пробват, да се посъберат данни и да дадът обратна връзка. Специални благодарности искам да изкажа на Zlatozator, както и на "imihaylov", чиито акордчета могат да се видят тук:

Honda Accord 2.2 i-CTDi Executive (Zlatozator) 6.56 l/100km

Honda Accord 2.0 i-VTEC Sport (imihaylov) 8.62 l/100km

 

Техните коли, биха могли да са много добра основа за реална извадка на разхода на гориво на бензинов и дизелов модел на 7ма серия. Между другото, колкото и странно да е, аз, за моите 47 резервоара от както имам колата, се припокривам до стотната с разхода на Zlatozator, който е със същия дизел и има 12 зареждания - точно 6.56/100км!

Honda Accord 2.2 i-CTDi Executive (Veseliq) 6.56 l/100km

 

Много бих се радвал ако други сред вас решат да използват системата, ако натрупаме данни ще може да се публикуват в първото мнение в темата и да се види нагледно точно какво може да очаква потенциален собственик на Accord 7th Gen от 2.0 бензин, 2.4 бензин и 2.2 дизел - не само разход на гориво, но и цена на обслужване и ремонти. Включително бих се радвал да видя и няколко газифицирани такива коли :)

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък искам да изкажа благодарност на веселия, че е направил такова хубаво сайтче, за което разбрах благодарение на братството ни по оръжие... както и за помощта по разни технически въпроси за колата... както и за бъдещото му начинание, над което работи в момента! :bow:

 

Само първото зареждане на седмичката ми не е отразено в сайта. Горещо го препоръчвам на всички колеги!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, преди няколко дни пуснах една тема за една система, която правя тук:http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=67909Съответно преди време, докато още системата беше в много по-ранен стадии, бях помолил няколко човека то форума - предимно с акорд седмички, да я пробват, да се посъберат данни и да дадът обратна връзка. Специални благодарности искам да изкажа на Zlatozator, както и на "imihaylov", чиито акордчета могат да се видят тук:Honda Accord 2.2 i-CTDi Executive (Zlatozator) 6.56 l/100kmHonda Accord 2.0 i-VTEC Sport (imihaylov) 8.62 l/100km

До колегата с бензиновия акорд.Колега тези данни за разход в градски условия или извън градски.Но и при двете ми се виждат странни. За градско е малко разхода а пък за извънградско множко.Един пример -лятото Пловдив - Бургас по магистралата до Стара Загора със 130-140 на темпомат , от там до Бургас колкото ми позволяваше пътя - 6,5 л/100км . За сметка на това пък в града помалко от 10 л/100км немога да я сваля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти отбелязваш колко км си карал градско и колко км си карал извънградско, освен ако не караш един резервоар чисто градско, после чисто извънградско, системата ще сметне разхода смесено. Todor_Gagovski, ако искаш пробвай да ползваш сайта, може да ти се стори полезно и да изкараме още статистики за тези коли, още повече с автоматик (ако си спомням правилно, твоята беше така).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Тодоре!С тебе се видяхме в Бултрако Пловдив, когато сменях накладки и дискове. Разходите които коментираш, са за моята кола. Както писа Веселия по-горе, няма как да видиш точен разход примерно за извънградско, ако не заредиш преди да тръгнеш и отново да заредиш като приключиш с извънградското. Аз имам само един такъв разход: 7.3 литра отчетени при зареждане на 21.9.2011, макар и той да не е точен, защото съм имал и към 100 км градско от общите 747. Иначе реално това са 647 км от Пловдив до Несебър и обратно с около 6.8л/100км и 100км градско по 9.5-10л/100Всички други показания са за смесено каране от което около 60-70% градско и системата ги усреднява и разпределя според записаното.Иначе за сайта мога да кажа само хубави неща. Аз го ползвам от март тази година, като преди това пишех статистиката в тефтера, с мисълта да ги прехвърля в Ексел, но така и не ми е останало време.Колкото повече хора участват, толкова повече реална информация /например за желаещите да си купят определен модел/.Освен това изменението на средния разход може да е сигнал за проблем в автомобила и собственика ще вземе мерки навреме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Veseliq моята е с ръчни скорости но е турър.А да имам и газов инжекцион,но данните които казах са за бензин.Аз също съм с регистрация във сайта ти ,но просто никога не си правя такива подробни сметки ,колко гориво харча.Свършва горивото и зареждам и толкова.Иначе идеята е добра но,не е за мен.Иване сетих се за теб,мерси още веднъж за услугата.малко по късно ми стана ясно какво прави сайта- нещо напоследък доста къкно зацепвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аххх... на моята взе да се чува някакъв лагер на съединителя... Май ще си заминава.... :-/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само лагера или още не знаеш? Дано да не трябва да сменяш комплект съединител, цените им не са приятни :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами предполагам е само лагер,защото като написна съединителя спира да се чува тоя шум... Гледах го,че сега е на промоция 470 лв съединителя..Някой знае ли колко струва оригинален съединител и горе-долу колко струва смяната му,че не ми се е случвало досега ... Иначе ще карам така докато не ми хлътне педала.. :D

Редактирано от Crazy Paco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналния съединител е над 2 бинки. Но не съм сигурен дали маховика беше в тази цена или е отделно - принципно се сменя с маховик заедно, а маховика е около 1000-1300лв по спомен. Какъв е този съединител за 470лв, каква марка е и от къде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги имам 1 въпрос гледах в мобилето, че този тип коли има бордови компютар аз като я купих също потвърдиха, че има, но от форуми разбрах, че те по принцип нямат, имали от 2005 година нагоре и са били с 6 скорости :dry: в крайна сметка има ли или няма ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са толкова скъпи съединителите, трябва да си намериш кой да ти го прати от Англия, някои изпращат до Бг: http://www.ebay.co.u...6.c0.m270.l1313е тук намерих един се предлага във форума: http://forums.hondab...showtopic=66902

Редактирано от Georgii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги имам 1 въпрос гледах в мобилето, че този тип коли има бордови компютар аз като я купих също потвърдиха, че има, но от форуми разбрах, че те по принцип нямат, имали от 2005 година нагоре и са били с 6 скорости :dry: в крайна сметка има ли или няма ?

"Борд компютър" е доста относително понятие. Ако говориш за компютър на разхода на гориво, колко ти остава до зареждане и тн - имат го тези след фейслифта с големия дисплей на таблото, модела от 2006та до 2008ма. Модела от 2003 до 2005та включително НЯМА дисплей за разход, включително най-високото изпълнение с навигация и тъчскрийн, независимо какво ти казват. Ако тръгнеш да купуваш такава кола, виж дисплея под скоростомера - ако се събира на него само термометър на външната температура и дневен/вечен километраж, значи нямаш борд. 6та скорост също има на моделите след фейслифта, до преди него дизела поне е само с 5, няма и модел с автоматик - за бензините не мога да кажа. Но 5те скорости на дизела не са му малко, доста динамично се кара (двигателя е еластичен, справя се добре в голям диапазон от обороти) и е много, много икономичен. С 6 ще е по-плавно и идея по-икономично разбира се, но и ще щракаш повече с лоста.edit: Сега виждам, че си писал "като я купих" - ако си я купил и не си го видял до сега, вероятно ще се разочароваш. Въпроса е кой какво си е мислил под определението "борд компютър". @Georgii, мерси, това, което цитирах са цени за оригинален съединител/маховик през бултрако. Варианта от англия наистина е чудесен - няма ддс/мито, идват бързо нещата и са доста по-евтини. Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако толкова държиш на борд компютър си вземи инфоборд. Връзва се на около 1% от средната цена на твоя акорд ;)

 

Лично на мен след първоначалното разочарование, че го няма бордовият компютър не ми е липсвал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналния съединител е над 2 бинки. Но не съм сигурен дали маховика беше в тази цена или е отделно - принципно се сменя с маховик заедно, а маховика е около 1000-1300лв по спомен. Какъв е този съединител за 470лв, каква марка е и от къде?

Ето от тук гледам аз.. http://kanex.bg/shop...%4003-%29&ln=bg AISIN е производителя,мисля,че са японци..Днеска обаче като я запалих колата тоя шум го нямаше.. Появи се по едно време пак и след това изчезна пак... Казаха ми също,че може да е от скоростната кутия.. Да няма масло или пък да е за смяна вече... Редактирано от Crazy Paco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...