Jump to content
xatamoto

Винетки 2011

Recommended Posts

Въпреки че имам годишна винетка за 2010, която важи до края на януари днес я смених с годишна за 2011. Новите винетки са поне 2 пъти по-големи от старите, а вписването на номера на МПС определено можеше да е по по-опростен начин. Отделно от това ми се струват доста грозни - като графично оформление и цветови подбор. Остава надеждата, че ще караме по по-добри пътища........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, то целия свят върви към по зле та какво се отнася за 1ни винетки ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз си взех, но имам едно подозрение : тоя надпис с химикала лятото като го напече яко слънцето ми се струва че така ще избледнее, че после ще трябва Хорейшо Кейн да го изследва дали винетката е за мойта кола или не ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е много прав ... не е особедно красива ;)

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ги надписва ,вие или продавача?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние ги надписваме, но според мен е излишно достатъчно беше в квитацията да е записан номера на автомобила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ауууууу зелени...... :) баш отвратително :D за 2010 и 2009 бяха най добре:D:shifty:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха,зелени ще ми отиват на Sherwood green pearl , както се води цвета на акордеона ми :shifty: днес като му видях името и паднах от смях,взех да се чудя дали не си приличам с Робин Худ:Dиначе скоро ще трябва да си купя и аз,голем кур явно откъм размер.....но не се чудя,все пак трябва да ми напомня че съм в БГ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаааа до година се надявам да са по големи че дая ползвам вместо сенник

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен не ме вълнува особено как изглежда - зелени, оранжеви, сини... все ми е тая. Не ми харесва много, че са толкова големи. Можеше да запазят размера на предишните (какъвто е и размера на стикера за гражданската), но... какво да се прави.Относно надписа с номера на колата - пробвайте с черен тънкописец. Аз я надписах с такъв и мисля че стана идеално. По-тънък черен маркер пак би свършил перфектна работа. В тези случаи си мисля, че вероятността да избледнее от слънцето е доста по-малка. М/у др и на мен няколко човека ми казаха, че май не било задължително номера на колата да присъства върху самата винетка, след като го има вписан в квитанцията, други пък ми каза, че не е вярно. А пък някъде и не дават квитанции, само касова бележка. Както и да е...аз реших да я надпиша.Друго обаче не ми е ясно с това надписване на винетките - какво става ако след 2 месеца си продам колата на някой от друга област (или пък аз си купя кола от човек, живеещ в друга област) и трябва номерата на колата да бъдат сменени? Тогава излиза, че.... винетката отива на вятъра и за да е всичко легално, трябва да се вземе нова ?! Или пък аз не съм доразбрал нещо :shifty:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да я залепя там където изискват - огромна е :shifty: Дори Вачкова би възпряла слънцето с някои части на тялото си по-малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що бе колеги, мен лично ми харесва, че са по-големи. Така имам чувството, че те се прецакват: ако преди от един квадрат материал са правили примерно 80 винетки, то сега правят 60 - сега себестойността на една винетка е по-голяма, печелят по-малко и се прецакват сами себе си, а както знаем: "не е важно на мен да ми е добре, важното на Вуте да му е зле" :D:shifty:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:shifty::D:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейтеКолеги, внимавайте с какво- химикал, маркер, тънкописец- вписвате номера на автомобила- ако е с някакъв маркер ще избелее от слънцето за по- малко от месец.Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какво махнахте старата. Аз с мокро парцалче и ножче 10 минути търках за да се махне напълно всякакво лепило от стъклото.Предишни години си спомням, че доста по бързо ги махах, но тази ми беше рекорд по бавност.Мислех си нещо за нагряване, след като намокрянето не помогна много.Гражданската се маха от 1 път, няма нищо общо с винетката.

Редактирано от bebcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С бръснарско ножче я магам само, от тия големите.иначе ми е абсолютно безразлично как изглежда винетката, не и обръщам внимание

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземаш лакочиститителя на жената /дъщерята или който и да е ползващ горепосоченият препарат/ и макетно ножче и за нула време си готов с премахването на стария стикер.По-големи са за да се вижда от далече имаш ли мъничко зеленичко на прозореца или нямаш ,по което се ориентира човека с бялата шапка дали да те спре за проверка или не!:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че е грозна спор няма ама какво ви дреме не мога да разбера ;) За избледняването също какво ви дреме сега ще трябва да си търсим специлани химикалки/маркери ли???Като е избледняла и ме спре "чичката с палката" негов е проблема как ще разчете номера - ще вика Хорейшио или някои от родната полиция не ми дреме :P Другата седмица и аз ще си купувам. Надписвам, лепя и забравям за случая и ви предлагам и вие да направите така :rolleyes: Друг е въпроса защо си купуваме винетките де - за да участваме в гигантския слалом по родите пътища ли - явно ДА :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купуваме защото както каза като те спре чичкото с палката и ..... и аз съм против купуването защото нямаме пътища нп какво да се прави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото съм запознат това с Вписването на номера Отпадна:D или аз не съм разбралПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от догодина .. ей такива: :D :D ;)

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отпадна само за годишните доколкото знам,а от догодина дано вече да няма винетки.Трябваше да са само за 2 години,а какво стана-7 или 8 вече ги има и никаква оправия на родните дупки. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който си е купил винетки от преди 1 седмица е късметлия :D Вчера слушах по новините , че закона е приет :D Днеска си купих месечна и ми вписаха номера в бележката , която дават ( не касовата )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си я взех преди седмица и да ти кажа хич не ме грее, по простата причина че колата е една :D . Така че чинно си попълних номера :D , без знаение дали е законно или не. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички патрулкаджии зареждат на бензиностанцията, на която работя.И ги питахме-трябва ли да си пишем номерата?Отговора:ми и ние не знаем, вие си ги пишете да няма проблеми.... :) То цялата ни държава е объркана, пък какво да говорим за винетките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да полицаите още не са в час дали трябва да се пишат номерата на винетките, един мой познат полицай го питах и той ми вика аз досега виждах само с написан номер колите които ги спирахме значи трябва да се пишат номерата :)

Редактирано от west bam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малоумните винетки най-лесно се махат със сешоар и пластмасова шпакла за лед или нещо подобно, с ножчета и други метални остриета се надрасква стъклото. Доколкото разбрах от нета не е задължително да се вписва номера на винетката има го на бележката която издават при закопуването на винетката. И закона не е приет още само има предложение но от 2012 ако го приемат ще е задължително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само едно не разбрах :) Толкова ли е трудно да си напишете номера и да си е залепите винетката? Вместо да се чудите и маете дали са приели закона или не :) Аз купих винетки за 3-те коли през първата седмица на януари и още при закупуването касиерката отлепи леко сткерите и написа на всяка винетка номера на колата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На нито една от винетките не съм писал номера ,бях се притеснил даже , но се оказа че това със вписването ОТПАДА за тази година за годишните винетки . 100% .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес купих мойта годишна винетка, и мацето каза че не се вписва номера, от днес било отпаднало. Иначе ми е се тая как изглежда и без тва пътищата са зле.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе не ми пречат винвтките кви са,що са.не ми харесва тва че ни искат пари за нищо! тези всички пари от винетки, пътищата н трябваше да са като пистата в Монако.И само да не казват че пътя е добре.добре ама за трактори.сигурен съм че не съм единствения който си е срязал гума и строшил джанта в дупки изванградско,а сме си закупили винетки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какво махнахте старата.

Отиваш на някоя автомивка и там повечето имат специални шпатулки точно за такива работи.Става точно за 10 секунди,после търкаш 2 пъти с мокър парцал и е готово.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И само да не казват че пътя е добре.добре ама за трактори.

За съжаление винетките са си легален рекет. Просто хората нямат избор...като пътуваме извънградско щем нещем купуваме, защото като ни спре чичко полицай...Който си краде си краде, и не го е еня за това, че имало протести и тн. а ние от друга страна не можем да спрем да си караме колите...това е тъжната реалност в БГ, иначе и аз си купих винетка на 1ви Февруари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм си купил винетка,защото не карам по магистрала,като тръгна на път ще си купя.Сега,ако ме спрат могат ли да ме глобят за без винетка макар ,че не съм на магистралата?:)п.п. Не карам и извънградско.

Редактирано от pikaso906

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм си купил винетка,защото не карам по магистрала,като тръгна на път ще си купя.Сега,ако ме спрат могат ли да ме глобят за без винетка макар ,че не съм на магистралата?:)п.п. Не карам и извънградско.

Щом си в града,не могат да те глобят :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз предпочитам да плащам за винетка отколкото да сложат на магистралата пунктове за плащане :) Но това си е за мен понеже пътувам всяка седмица поне по два пъти и ако трябва всеки път да кихам дори по 2 лв не става :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...