Jump to content
st1nki4a

Тунинг фарове стил Ауди Р8

Recommended Posts

;)Здравейте колеги!Както много други така и мен ме хвана манията по диодните ленти. След кратко ровене в нета ми дойде идеята да направя фаровете на моя сивик 5 ген. да изглеждат като на Ауди Р8. :lol: За целта си набавих диодна лента от интернет магазин понеже никъде във Варна не намерих такава каквато ми трябва. Лентата я поръчах от bim.bg за 17 лева - бяла дълга 72 см. Последва свалянето на единия фар, взех сешоара на приятелката ми, туба силикон и куп отвертки и разни други инструменти. След внимателно нагряване и напъване с отвертки успях да разлепя фара без да го счупя :angry:http://pics.data.bg/albums/30033/%d1%82%d1...b9bf3e/dsc02633[/img]Първо си мислех да залепя диодната лента за рефлектора, залепих я сглобих фара и.........не ми хареса.http://pics.data.bg/albums/30033/%d1%82%d1...b4a5e5/DSC02635 Последва ново разглобяване и залепих лентата за стъклото на фара. Това беше малко пипкава работа но с помоща на лепило капчица и силикон я залепих.http://pics.data.bg/albums/30033/%d1%82%d1...9f8f89/DSC02652 Монтирах фара на колата и ефекта беше УАУ! http://pics.data.bg/albums/30033/%d1%82%d1...840d2c/DSC02651[/img]След няколко дни последва същата процедура и с другия фар и крайният резултат беше многооо готин.http://pics.data.bg/albums/30033/%d1%82%d1...13f3cf/DSC02655http://pics.data.bg/albums/30033/%d1%82%d1...7787f0/DSC02656http://pics.data.bg/albums/30033/%d1%82%d1...ff6f48/DSC02657

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това при пуснати фарове как е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мнение: не ми харесва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво хубаво е станало, хареса ми как си го направил !!!.Но тей като аз съм схваната ще си купя по -натам такива за 500 лв !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото според мен се състои в това, че диодната летна не върви в една линия !!! И с фарове мисля, че цветовете ще се смесват лекинко.

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен не ми харесва лично мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста добре изглежда, евала за ентусиазма! Не знам какво не им харесва на колегите, още повече снимките са доста гадни! Направи едни хубави снимки да се види "почти-като-на-живо" !!! Mисля, че ще получиш повече !!! от колегите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе побъркахте се с тея грозотий диодите .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tези дидоди само на ауди си отиват не правете такива извращения лично на мен не ми харесват такива работи по добре си сложи някакви енжъли !!!

Редактирано от west bam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен не ми харесва!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,нямаше ли да е по-добре да си оправиш бронята и капака че като гледам са за ремонт,вместо да си караш колата да заприличва на Ауди? !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нема ништо обшто с р8 По добре е без тех Лично мнение естествено :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нема ништо обшто с р8 По добре е без тех Лично мнение естествено :lol:

По-скоро Audi като цяло новите модели, защо точно R8 и аз не разбрах.. но не е толкова зле, защо му се нахвърлихте всички? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напълно подкрепям негативните мнения определено не се е получило лично мнение без да се обижда никой

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не ми харесват тия диоди, но има нещо в твоите снимки, което ми харесва, не съм сигурен кое точно. Първо мисля, че не си нацелил точното място ли, размера на лентата ли, не знам, но нещо цялосто с линията на колата не върви много-много. Пак казвам - като цяло някак си ми харесва, но трябва да стане по-добре. Отделно ще върви само с ксенон, според мен, но много ще се слива светлината с лентата, защото са дребни диодите. Обърни внимание, че на аудитата са едри и стои много по-добре. Просто мнение - но става и така :) Евала наистина за труда :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е станало, но при положение,че за този модел има много яки кристални фарове не виждам смисъл. Вярно,че е евтино, обаче с тези нарязани стъкла....... И все пак браво за ентусиазма :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала за труда... жалко за колата... И те така.Както са казали древните - Ей тъй кат' стане - все тъй става!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, зависи какво си искал да постигнеш.

Да кажем че:

 

1. искал си да сложиш светодиоди във фаровете - успял си;

2. писнало ти е от фабричния вид на колата и си искал да промениш нещо - успял си;

3. харесва ти дизайна на фаровете на Ауди и си решил на всяка цена да направиш нещо подобно, но не си имал време да проучиш какво и как се прави - успял си;

4. искал си да направиш нещо качествено, което да хареса и на други хора освен на теб - никак не си успял.

 

Това което не си съобразил е, че за да стане както трябва, твоето изделия трябва да е малко по добро от самия оригинал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както го казват хората много труд за нищо иначе и то мен имаш голямо евала за труда !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

попринцип не ме кефи но щом имаш мерак за такива работи по добре си направи таблото да свети ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги според мен,всичко е с времето си ;)нвремето и аз имах една кола не от семеиството на хонда,та на нея всичко светеше скоростен лост,педали,пръскалки,осветлението в купето,задния номер,болтовете на предния номер,буриите на на двата ауспуха,спилерите на чистачките,акулската антена на тавана,блицове в халогените и габаритните отдели,просто коледна елхаминах на по малка кола зеленикава само с зелени габарити в фаровете и осветлението на задния номера сега карам сивик 6 генерация англичанка след феиса аеродек 1.8 вти и гледам всичко да си му е стоково,и една крушка нее сменена с цветна та това ми е идеята че всяко нещо е с времето си,ето аз как сам минал от циганииката към стоковото,така че всеки с вкуса си и бръмбарчетата в главата :),мен също не ми хресва и прекалено снишените коли и последвалия след това реглаж и отворена предница,или прекалено големите джанти,но всичко е въпрос на вкус ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още преди година си направих подобно моите фарове. Омръзна ми и на мене 2та варианта които виждам навсякаде. Или е сток или е енджъл.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Но моята идея небеше да копирам 1:1 ауди, а да придам малко по-собствен характер. Да се получи нещо уникално, красиво и ефективно.

В случая от тия снимки моето изглежда сащото като на колегата тук, но на живо се вижда още една чупка и от там идва и различното.

А и поне на живо, всеки който ми е видял количката много се е кефил. Веднъж не съм срещнал подигравателен поглед или коментар.

Последните месеци целия град се напълни с диоди по фаровете и под фаровете, повечето супер зле направени, без никаква идея. Просто нещо от сорта:

"и аз имам диоди".

Блъснаха ме преди 2 дена и сега ще търся нови фарове и обмислям новия проект. Ето една от идеите:

Публикувано изображение

Другото му вдъхновение е това:

Публикувано изображение

Рано или късно или ще успея да направя нещо наистина яко или ще ми писне и ще сложа енджъл.

Аз съм твърдо за разни визуални подобрения, но определено всеки трябва да добавя нещо от себе си, а не да се копира и в крайна сметка да е смешно.

Редактирано от Ivo Myankov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо общо нямат фаровете ви с на р8. Като за начало стъклото на фара трябва да е с прозрачно стъкло. И после да се измисли как извивката на диодите да ходи на извивките на фара и колата, което ми се струва че няма кой да го направи :)

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала за труда,но личното ми мнение - въобще не ми харесва :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен това много повече ми харесва от колкото тия диодните...

Публикувано изображение

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен това много повече ми харесва от колкото тия диодните...

Публикувано изображение

 

:P
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, но както казах то ще е или сток или ейнджъл. Прекалено нищожен избор и просто някои се опитваме с малко креативност да разчупим тия фарове. И по-добре вместо да ни се присмивате помогнете с идея.

Набарах една картинка и след малко фотошоп достигнах до това и точно това целя да направя с моята кола. Честно казано мисля, че никой не би се изсмял.

 

Публикувано изображение

Редактирано от Ivo Myankov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като от бързи и яростни ще си :blink: а и далеч не са два типа фарове само за ег за хората които не харесват оем визията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като от бързи и яростни ще си :blink: а и далеч не са два типа фарове само за ег за хората които не харесват оем визията

Ами честно аз знам 4 варианта. цял фар ейнджъл и фар и мигач отделно пак ейнджъл. Стоковия фар и подобен но цяло парче с мигача. Освен ако броиш и дали е сребрист или черен.Вземете покажете нещо друго защото поне аз колкото и да съм се ровил в ebay и google само тези съм видял.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някак си не ми се вързват с ръждите на капака...НО! Важното е на теб да ти харесват!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не изглежда зле но нещо не се връзва ...... виж ако ги сложиш от горната част на фара да подчертава ъгъла на капака мисля че ще е много по добре лично мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не ги мислете вече ДИОДИТЕ ИЗГОРЯХА :) и ги махнах. Май беше пълна загуба на време.... И относно ръждите - колата е на бояджия от 2-3 седмици :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май от стоковото при хонда няма по хубаво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май от стоковото при хонда няма по хубаво.

:) ( е.... конете никога не стигат )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен по принцип не ми харесва този тип тунинг на фаровете. Но попаднах на тази снимки и много ми харесва как е станало.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аве хората вече махат и изчистват тунинга по семпал по яко :lol: според мен това е малко циганско но щом ви харесва :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде стига с тез илиенски истории. Шегувам се колегата се е потрудил ама който както му харесва така си прави колата.Аз пък предпочитам angel eyes.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...