Jump to content
fenabg

Харесва ли ви форума я си дайте мнението

в какво състояние е форума според вас в момента  

257 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

:rolleyes: Аз не считам онази тема за пропаднала... ползваме си я, коментираме, обсъждаме и от нашите идеи и предложения, модераторите си вземат бележка кое, как, защо, колко и т.н. за бъдещи промени :lol: ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Е там е въпроса колко далечно или близко е това бъдеще ?

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно се създава, лесно се плюе!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Трудно се създава, лесно се плюе!

Което значи ? Аз си го обяснявам по сто начина :P Я малко темички за развлечение :http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=44291&st=0http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=47499http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=46237http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=45636 !!!http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=45952 !!!Доколкото знам форума е ''преместен '' и сега проблема за нови раздели не е като цитирания преди време ,че няма място и тн . Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой по-горе го написа по един начин, аз само ще го пререфразирам: хората правят форума. Същото е, като се съберат в един вход да живеят 10 пришълци под наем, всеки гледа само него си, общото не го интересува - сравнете този вход, с входа на хора които живеят в него от десетилетия - според вас, дали хигиената и общото състояние на двата входа ще е еднакво (това е просто пример, не търсете ирония или нещо от сорта).

Честно казано, има какво да се желае повече от форума, но то си зависи от нас, както казах по-горе: зависи от това какви хора ще влизат и пишат. АКо форума е лош, това значи само едно: средното ниво на Българина - Хондаджия е лошо, както и обратното: ако форума е гот, значи Хондаджиите са лоши. Аз, за себе си да кажа: щом все още влизам тук, значи форума ми харесва. Че има неща които бих искал да са по-добри - има (като например, повече откликване на въпроси в "Техническите", но реално пак никой конкретно немога да задължа с това, така че пак си зависи от НАС, не от някой конкретно).

От към функционалност, единственото което би било по-добре, това е да може човек да си едит-ва собствения пост, дори след 5-ата минута от както го е публикувал както и едно друго, по-важно нещо според мен: оправете търсачката ! Незнам дали Invision Power Bord-а си може толкова или е до настройки как прихваща тагове и т.н., но ако човек рече да търси нещо от тази търсачка, шанса да го намери е много минимален (пример: аз ако търся нещо тук, го търся не тук с тази търсачка, а в google като накрая просто добавям "Хонда" - е не е ли смешно това :P ). Всеки модератор (или от тия които се изявяват като модератори) обича да казва "не пускай тази тема, вече има такава, ползвай търсачката", ама май от тия които го казват това, не са я ползвали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6-7 години форума ми даде много повече инфо, отколкото сега мога да намеря. Или да се ориентирам. Преди 6-7 години юзърите бяха по-малко и на хората, които наистина разбират от Хонда не им беше омръзнало да отговарят изчерпателно на всеки един и същ въпрос на всеки новорегистрарал се потребител. Последните години станахме доста и на всеки един въпрос се отговаря "има си търсачка". На един newcomer му е доста трудно да се ориентира. За това бих дал идея да се направят подраздели с моделите "сивик", "акорд", "црв" и тн. По подобен начин са организирани форумите на субару, митсубиши, шкода, шевролет и тн и даден потребител (не е задължително да има хонда, ако има някакви въпрос, търси инфо за силни/слаби черти и каква да е информация) лесно може да намери инфо за колата, която го интересува. Да си направи съпоставка вместо да отваря нова тема и да се задава един и същ въпрос. Така, ако човека търси сивик, ще пише в раздел сивик в подтема "Сивик 6г +/-", например, темите ще станат по 50-60 страници, но всичко ще е структуриарано и на място. Сега на всеки 2-3 дни някой отваря нова тема с един и същ въпрос и хората, които по хиляди пъти са се изказвали по същество вече даже не обръщат внимание.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мем лично много ми харесва да се моткам из форума,но има само един недостатък според мен,като тръгна да търся нещо с търсачката не излиза точно това което ми трябва,излизат и други работи и трудно се намира, но се ядва.:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мем лично много ми харесва да се моткам из форума,но има само един недостатък според мен,като тръгна да търся нещо с търсачката не излиза точно това което ми трябва,излизат и други работи и трудно се намира, но се ядва.:)

да така е, аз за това ползвам google, той доста добре е индексирал форумаhttp://www.google.bg/search?q=site:forums....во+търся

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз гласувах "има какво да се желае". Една от причините да карам Хонда е, че са податливи на тунинг. Дори и за моя параход ако има човек пари има много какво може да се направи. Причината да ми харесва форума е, че тук може да се намери доста информация по конкретни проблеми, а и за тунинг модификации. От четири години чета форума и забелязвам в последно време, че все по-рядко пишат хората, които са наистина наясно с нещата. Вероятно им е писнало да дават акъл без пари. Бих предложил да се направи платен раздел, дори платени теми /чрез sms например/, където пишат и хора като Омбре, Емо, Джони и тн. Всъщност как печелят собствениците на форума /не знам един или няколко са и кои са/ от форума. Няма никакви реклами, няма такси или някакви абонаменти? До колкото разбирам модераторите работят безвъзмезно, но и собствениците ако са така не виждам как ще може да очакваме особени подобрения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна се чудех къде да си изкажа мислите за форума. Съжалявам, ако ме сметнат за спамер. Първото, което искам да кажа е мразя форуми. Ненавиждам и не обичам да седя. Но от поне месец със сигурност при всяко мое сядане на компутъра влизам тук. Приятно ми е да разглеждам, да чета и да се уча. Развличам се. Всички се сърдят на тези, които само вкарват смут и сеят глупости (надявам се в случея да не съм от тях), но всеки малко или много го е правил. Сещам се в една от моите теми, в която исках да разуча малко информация Фена ми отговори доста остро без да го предизвиквам с нещо. Нямам нищо против хората тук, но всеки се е заяждал с някого поради една или друга причина. Така че, когато пишете нещо гневно замислете се. Хората, който пишат тук глупости едвали ще си направят труда да прочет тази тема. В нея се пита дали ви харесва форума, а се говори за още 10 неща. Трябва да има контрол, но според мен винаги ще има недоволни. Хубаво ще е да се преструктурира форума, но се замислете как ли става това. Всеки може да дава акъл, но е важно и някой да го свърши. За това, че беше затворен на националната, бих казал само съжалявам, че не можеше поне да се чете. Аз лично прекарвам доста време тук и ми служи както за релаксация, така и за и идеи и начин да науча нещо. Но щом е традиция, трябва да се спазват правилата. Уважавам труда на хората, който се влага тук. И се надявам да не оставят това тук да загине.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам някой да те сметне за "спамер". Пишеш по темата, и по тема за "Препоръки" отчасти, но няма голямо значение. Регистрираните са много, както и различията. Ако умееш да отсяваш неприятното форума ще ти е само полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да напиша едно последно предложение, което може и да не е за тук. Защо за да се регистрираш не трябва да имаш покана от някой по-редовен потребител. Така, ако искаш да прочетеш нещо ще го направиш и може би да има начин гости да задават технически въпроси, защото има много регистрирани само за да си зададът въпрос и дотам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е колега прав си че някои се регват само за да зададат въпроса си, но не мисля че е редно да се ограничат, не всички имат познания по автомобилите, повечето ги гледат като голям камък и няма как да бъдат полезни на останалите потребители. Остава им само да питат :tease: ама нека питат нека се учат поне мерак имат :tease:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оххх за последно спамя нещо, което не е за тук. Просто трябва да се нрапваи едно разчистване и да се извадят наистина най-често задаваните въпроси, но и по някакъв начин да са с висок приоритет при търсене, за да излязат първо те и така не да ровиш 10 страници или отваряш първите 5, не намериш каквото ти трябва и ти пак отваряш тема дето е дискотирана еди кога си и става едно повтаряне и повтаряне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...