Jump to content
mаrto

Летни Гуми

Recommended Posts

Здравейте, колегиДойде време да обувам джапанките на Сивика и съм се замислил , дали да взема нови.Моля за предложения за добри летни гуми 225/45 R17

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bridgestone Turanza ER 300!Няма такава яка гума.По-евтин вариaнт Toyo, Yokohama!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нима след : Публикувано изображение

има нужда от нови?

А пропо, на колко км. е звездолета?

Аз все пак ще потърся предложения за летни гуми, но мисля, че ще дублирам мнение. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bridgestone Turanza ER 300!Няма такава яка гума.По-евтин вариaнт Toyo, Yokohama!

Аз съм с такива на сивика :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нима след : Публикувано изображение

има нужда от нови?

А пропо, на колко км. е звездолета?

Аз все пак ще потърся предложения за летни гуми, но мисля, че ще дублирам мнение. :)

Не са много километрите 1 и 1/2 сезона , ама са фабричния Мишелин , който си е компромис от всяка гледна точка.

Още му се чудя , четох едни ревюта и си мисля за Continental Sport Contact 3s in 225/45R17 91Y

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bridgestone Turanza ER 300!Няма такава яка гума....

+1 :) Това обаче за 195/60R15. За 17" не знам как ще се представят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е тази:

Публикувано изображение

Michelin Pilot Sport

супер безшумна гума и колата е адски стабилна. Успех с избора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес си сложих Dunlop "Sport Sp 01" ,първите ми впечатления са добри,гумата е асиметрична което ще рече че БИ трябвало да се държи добре и на дъжд(аквапланинг) и на сухо...но това се надявам да го установя в последствие :( Иначе на този размер каквато и гума да сложиш от високия клас мисля че няма да съжеляваш..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв ти е стила на шофиране и колко пари си готов да дадеш , комфорта ли предпочиташ , или пък екстремно сцепление , нисък разход на гориво или минимален спирачен път . Универсална гума няма , както няма и един и същ тип водач и автомобил ...Високотехнологичните гуми обединяват най - много качества но не са никак евтини , компромисни гуми има на ''компромисна'' цена , има и ''нискобюджетни'' гуми които просто ''вършат'' работа . Всичко друго е реклама и търговски интерес ...Аз много харесвам DUNLOP FASTRESPONS , NOKIAN H , BRIDGESTONE TURANZA ,ама това си емое мнение ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добри като съотношение цена-качество са HANKOOK,струват колкото една сава/дебица,а са почти на нивото на най-добрите марки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Публикувано изображение Уникални . Dunlop Direzza Sport Z1 Star Spec

Или погледни втората таблица за твойте размери. http://news.automedia.bg/read/9176.html

Редактирано от Barba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение Уникални . Dunlop Direzza Sport Z1 Star Spec

Или погледни втората таблица за твойте размери. http://news.automedia.bg/read/9176.html

Тези гуми ,които ги препоръчва колегата са на мойта колица.

Карал съм коли с кви ли не гуми.

И втора употреба и нови,но тези "бутат асфалта".Направо са уникални.

И на вода и на сухо ,с висока и ниска скорост не дават да се гъкне.

 

Зимните са ми също Dunlop M3 - може би най добрата зимна гума!!!

Ако изберещ тези няма да съжаляяваш!!!

Успех!

 

P.S.

Междо друготе тези се произвеждат в Япония по специална технология.

Ако те заинтригуват звъни в КаморАуто за повече инфо!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bridgestone Turanza ER 300!Няма такава яка гума.По-евтин вариaнт Toyo, Yokohama!

Абсолютно вярно! Няма такава гума и на сухо, и на мокро. Особено на сухо - колата ще се обърне, но не пуска. Само дето е леко шумна при по-студен асфалт.Колегата с Hankook-а ... бих му препоръчал да ги пробва на второто или третото лято - тогава ще разбере защо са на цената на Сава/Дебица :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Bridgestone Turanza ER 300!Няма такава яка гума.По-евтин вариaнт Toyo, Yokohama!

И от мен един глас за Bridgestone Turanza ER 300 :yes: Може да погледнеш тук http://barzgumve.com/. Моите ги поръчах от този сайт и съм много доволен. Сравнително по-евтини са от на другите места, доставката при мен беше 7-8 дни, като от тях 1-2 дни се мотаеха нашите български куриери, иначе за 6 дни гумите бяха в България. Гумите не са стари, на няколко месеца са. Моите са 15-ски и съм доволен от цената, а до колкото знам, по-големите и по-високоскоростните гуми са си на голяма далавера от този сайт. Един колега каза, че е гледал 17-ски от там и е доста очарован от цената.Успех в избора :P Редактирано от mitaka_t

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе по евтини... Иди направо в Дианата и си ги вземи на цена дори по-добра от тоя сайт (мойте струваха по 120лв парчето, а тук са по 122 НА ПРОМОЦИЯ от 130).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От два дена карам с тези: http://www.avtogumi.com/bg/tires/tire_deta...php?model_id=15 За сега съм много доволен, особено за дъжд са много добри :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги за тая година,според тестовете на АутоБилд на 1-во място са нов модел на Пирели P7 Cinturato в списанието бяха тествани 17-цолови гуми

Редактирано от pano

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвам, че има разлика в тестовете на ADAC и други подобни за различни размери и цолажи гуми. При по-малките (185/60/14) Туранцата ER300 се представя много добре спрямо конкуренцията, а при по-големите има доста по-добри от нея.Междувпрочем оценките на ADAC за зимните гуми се доказаха на 100% при мен, особено по тия показатели, по които гумата се дъни. Сега ще видим за летните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dunlop Direzza Sport Z1 Star Spec уникална гума !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Somm...cePageID=243132 погледни тук. Хората са ги тествали и са ги класифицирали :)Не са точно този размер който търсиш, но те правят тестове на по масовите размери..... Редактирано от HEMA ABAHTA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе по евтини... Иди направо в Дианата и си ги вземи на цена дори по-добра от тоя сайт (мойте струваха по 120лв парчето, а тук са по 122 НА ПРОМОЦИЯ от 130).

Моите специално, със точно същия скоростен и теглови индекс, бяха със по 22 лева по-евтини (на бройка) отколкото в Диана-та. Специално съм се обаждал да ги питам. Същия модел го имаха на приблизително същата цена, но беше с доста по-малък скоростен индекс. Абсолютно същите - както казах - 22 лв отгоре на бройка. Доколкото си спомням колегата за който споменах в предишния пост каза че неговите (17-ски) са с още по-голяма разлика в цената. Говоря за конкретна марка и модел гума с еднакви характеристика - цената тук и от сайта. Не казвам че за всички гуми е така. Възможно е даже да излезе и по-скъпо от сайта. Но определно има и гуми, които си заслужават много повече, ако ги вземеш от този сайт. Зависи какво търсиш....Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не вярвам на списания но от опит знам че за България по добро от Бриджстон Потенца ниямаЗдрава периферия (за дупки и добри завои) добро сцепление :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истената е една , YOKOHAMA PARADA,мъжете знаят защо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

YOKOHAMA PARADA, свършиха за един сезон ... от самото начало не стават за мокро ама никак ! шумят отвратително ... и редица други ако е за гъзария - да, но за каране - НЕкато гледам така правилния избор според тестовете е пирели п6/7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази PARADA много се хвалеше преди... Доста приятели не са доволни от този модел YOKOHAMA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз заложих на: отпред YOKOHAMA S.drive, отзад Toyo PROXES T1-R и съм доста доволен, най-вече че са Japan. :lol:Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

YOKOHAMA PARADA, свършиха за един сезон ... от самото начало не стават за мокро ама никак ! шумят отвратително ... и редица други ако е за гъзария - да, но за каране - НЕкато гледам така правилния избор според тестовете е пирели п6/7

Пич, не се сърди, но да сравняваш YOKOHAMA PARADA с PIRELLI p6/7 е некоректно. Първите са "сухи" гуми за спортно каране ( ако са 195/50/15 и не са произведени в Япония, наистина може да са по-шумни ) , авторите са най-обикновени гуми, при това италиански ( с извинение). Ако мога да посъветвам питащия, нека да избере между японските и корейските марки. Като компромис- NITTO (във В.Т. има и са по- евтини, защото вече не се внасят и се освобождават от миналогодишните количества). Много яка гума!http://www.avtogumi.com/bg/tires/tire_deta...hp?model_id=363 Редактирано от ZAPPA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...