Jump to content

Recommended Posts

Ще купувам джанти за англичанката (Civic - 6 генерация, след фейслифт). Търся 14 цола, но се сблъсках с въпроса за междуболтовото разстояние. Прочетох някъде, че е 4x100. Толкова ли е в действителност?Благодаря!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има тема с избрано от технически въпроси виж тукhttp://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=23509

Редактирано от Яни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 x 100 ,56 Централен отвор.От Opel Astra/Kadett/Corsа/Calibra/Vectra/AsconaTigra/Combo/Zafira-и Rover200 ,400 също стават джантите !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ЕТ- то е така наречения офсет. Но той не е толкова вежен, по-важен е централния отвор и както вече казаха колегите за сивика ти той е 56 мм. Не прави компромиси с по-малък или по-голям щото си е живо самоубийство. Ако трябва си вземи шублер със себе си. На практика този централен отвор стабилизира джантата към главината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е по голям централния отвор,се слагат втулки !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ЕТ- то е така наречения офсет. Но той не е толкова вежен, по-важен е централния отвор и както вече казаха колегите за сивика ти той е 56 мм. Не прави компромиси с по-малък или по-голям щото си е живо самоубийство. Ако трябва си вземи шублер със себе си. На практика този централен отвор стабилизира джантата към главината.

Напротив, централния отвор дори и да не отговаря може да се коригира, ако е тесен да се престърже, ако е широк да се направят втулки. Но, от грешно ЕТ джантите могат да са неизползваеми, ако са много навътре да опират по окачването или ако са навън, калника да опира в гумата.Към колегата който е пуснал темата, по-добре попитай други със същия модел какви джанти карат, и се съобразявай с техните отговори. Или потърси параметрите на оригиналните джанти на англичанката и гледай да взимаш сходни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните размери джанти за англичанка 6ген.са: 14" , 5.5J , 4x100mm, ET43, 56мм. цент.отвор. Вторя размер е: 15", 6J ,4x100mm., ET38, 56мм цент отвор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности и от мен, колега, за информацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните размери джанти за англичанка 6ген.са: 14" , 5.5J , 4x100mm, ET43, 56мм. цент.отвор. Вторя размер е: 15", 6J ,4x100mm., ET38, 56мм цент отвор.

А това дали важи и за Сивик Аеродек '99, защото на някъде мернах, че при него междуболтовото е 114,3, и се чудя да не би размерите да са като при Акорд? Довечера ще го премеря да знам със сигурност, че за утре съм се уговорил да купувам едни 4х100 ^_^

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си казал какво е станало.Ето какво намерих аз:Civic/Prelude/Quintet---Централен Отвор-56---PCD-4x100 mmAccord(-'90)/Concerto---Централен Отвор-56---PCD-4x100mmJazz/CRX/Integra---Централен Отвор-56---PCD-4x100mmShuttle / CRV---Централен Отвор-64---PCD-5x114,3mmAccord('90-)/Prelude('92-)---Централен Отвор-64---PCD-4x115mmLegend/Rafaga/Ascot---Централен Отвор-64---PCD-4x115mmAccord('90-)/Prelude('92-)---Централен Отвор-64---PCD-4x114,3mmLegend/Rafaga/Ascot---Централен Отвор-64---PCD-4x114,3mmNSX---Централен Отвор-70/64---PCD-5x114,3mm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си от една англичанка като моята. От българин де, ама колата - англичанка. :РНе съм гледал размерите, но паснаха идеално естествено.Всъщност, не съвсем. Тасовете ми стърчат. Не влизат плътно в джантата и остава около сантиметър луфт. Грозно изглежда, но аз не съм претенциозен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оня ден взех 15-ки, 4х100, 6.5ж, ЕТ38 с гуми 195/50/15 ама като набия спирачки се допират в калниците, пък и са нещо много шумни, и сега май пак ще търся 14-ки... :cool:

Редактирано от MachineMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оня ден взех 15-ки, 4х100, 6.5ж, ЕТ38 с гуми 195/50/15 ама като набия спирачки се допират в калниците, пък и са нещо много шумни, и сега май пак ще търся 14-ки... :)

сложи по нископрофилни гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на сивик 6 ген. хечбек, може ли да се сложат 13 цола? или 14 са най малките възможни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на сивик 6 ген. хечбек, може ли да се сложат 13 цола? или 14 са най малките възможни?

13" е наи малкия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аха, а като ширина на гумата? колко най-малко може?

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на сивик 6 ген. хечбек, може ли да се сложат 13 цола? или 14 са най малките възможни?

13" е наи малкия
аха, а като ширина на гумата? колко най-малко може?
Ами гледаш колко е широка джантата и смяташ:ШИРИНА НА ГУМАТАЗа да се измери коректно ширината на гумата, гумата трябва да е монтирана на джанта. Понеже ширината на гумата е по-голяма ако гумата е монтирана на широка джанта, и по-малка ако тя е монтирана на тясна джанта, всяка гума се измерва при определена ширина на джантата.Например: За гуми с отношение(височина) от 80 до 50, джантата с която мерим, наречена още ‘целева’ джанта, е предвидено да бъде 70% от ширината на гумата. При гуми с отношение(височина) по-малко от 50, джантата с която мерим е 85% от ширината на гумата.Ето таблица с препоръчителните размери. И пак мерси на Нисан форума :) Редактирано от MachineMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ sa6o46 Ако си 1.5i LS, както пише, в профила ти, най-вероятно си и с 262мм дискове отпред(не масовите 240мм), което значи, че не можеш да сложиш джанта по-малка от '14 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.5 съм , нямам АБС (ако има значение) , ще провера в менюала какви размери дават...искам за зимата да сложа възможно най тесни и високопрофилни гуми, да става мазалото по снега :D 155/80... нещо такова

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е стара темата но ми трябва иформация за един приятел.Той има японски сивик хетчбек 98г 1.4/90кс.Мисли да слага 16-ки джанти но немога да намеря колко J могат да бъдат,информация като централен отвор,междуболтово и ЕТ съм намерил.Ако някой знае да пише мерси предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами повече от 7J ще е рисковано според мен. Освен това добре трябва да съобрази офсета (ЕТ) както и колко да е широка гимата за да не опира. Имам познати с Сивик 6, единия от които кара със 195/50 R16, а другия беше със 205/45 R16. Така че поразгледайте преди да купуватеП.С. Ето един доста добър онлайн калкулатор на размери, където нагледно се вижда промяната във всеки един от параметрите на гумата и джантата: http://www.rimsntires.com/specs.jsp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега.С калкулатора нещо немога да се оправя но тъй като и аз съм харесал едни джанти питам за съвет.Стария ми размер е 185/65/15 и с друг калкулатор видях ,че за да мина на16-ки трябва да са 205/55/16.Но джантите които съм харесал са 7,5 J и незнам дали няма да е много,това е за Акорд 95-та година англичанка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове сериозно дайте съвет 7,5 J на 16-ка джанта дали ще ми дойде широка.Драснете нещо щото в неделя трябва да ги взема тези джанти па не остана време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...