Jump to content
guni

Проблем с механизма за повдигане на стъклото

Recommended Posts

Видях че има подобна тема, но при мен проблема е малко по-различен.

Като си свалих стъклото, зверски изтрака и после не искаш е да се вдигне повече от половината, заради

това че стъклото се беше измъкнало от предния водач.

Съответно последва разглабяне и намиране на проблема който се оказа че е

нещо като счупена шайба. Понеже не мога точно да го обясня давам и снимки.

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

въпроса е как може да се оправи това, как вобще е било закачено, тъй като от останалото парче не мога да разбера.

И имало ли е нещо в този канал по средата?

Ако някой има свален механизма моля да метне една снимка че да видя как трябва да бъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и една картинка от ръководството. С кръгчето е мястото където се е счупила "шайбата"

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи машинката е точно същата като на Ровър 400 '95-'99г. Преди около половин година имах абсолютно същия проблем плюс изронени зъби в крайно вдигнато положение. Реших го, като разпробих отвор в средата, не си спомням колко голям 5 или 6мм диаметър, сложих болт с гайка и много широка шайба и дори го заварих за едното рамо, но сега не си спомням за кое от двете рамена. Зъбите ги наварих и след това оформих с флекса. Това е, сега работи перфектно.П.П. Не си спомням дали слагах гайка или просто заварих болта за шайбата и шайбата за рамото. Но за да го направиш това упражнение трябва да изпилиш точно тоя канал, за който питаш дали има нещо в него( нищо няма там) за да легне плътно шайбата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото колега. Някой няма ли снимка на механизма че все пак да видя как е фабрично?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше един младеж който продава такъв механизъм в форума, сложил е и снимка. Този проблем ми е много познат. Това си е слабо място. Аз сложих там втулка и болт с гайка по препоръка на olmy. Проблема се решава по този начин. Хубаво е и да се смажат гумените лайсни по които се движи самото стъкло, примерно да се пръснат със силиконов спрей.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше един младеж който продава такъв механизъм в форума, сложил е и снимка. Този проблем ми е много познат. Това си е слабо място. Аз сложих там втулка и болт с гайка по препоръка на olmy. Проблема се решава по този начин. Хубаво е и да се смажат гумените лайсни по които се движи самото стъкло, примерно да се пръснат със силиконов спрей.

Добре, ама втулката във каналчето ли да се набие?аз тая част нещо не мога да си я представя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказва се че е много малка снимката и механизма е обърнат та не се вижда добре ето темата.До колкото си спомням и аз, избих всичко така че да остане отвор. Правиш втулка с периферия и отвор за болт. Периферия от едната страна и главата на болта от другата капсуловат механизъма. "Хикса" използва втулката за ос и всичко работи. На кратко така го обяснявам. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз направих абсолютно същото като колегата Stefan Milev.Втулката е само ос и нищо друго,не знам защо въобще са я правили по този начин.Сега си работи без проблем.Смъкнах и с 2 мм болта за регулиране на механизма,че не му стигаше хода и стъклото се изместваше в горно положение.Успех :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше един младеж който продава такъв механизъм в форума, сложил е и снимка. Този проблем ми е много познат. Това си е слабо място. Аз сложих там втулка и болт с гайка по препоръка на olmy. Проблема се решава по този начин. Хубаво е и да се смажат гумените лайсни по които се движи самото стъкло, примерно да се пръснат със силиконов спрей.

Добре, ама втулката във каналчето ли да се набие?аз тая част нещо не мога да си я представя.
Забрави го това каналче, то не върши никаква работа.Както казаха Стефан и Стеф тази част е просто ос.Единият край е пресован здраво в едното рамо а другия има шайба,точно тази дето е счупена при теб.Ако не искаш да избиваш оста и да праввиш нова, просто я срежи, пробии в средата отвор и сложи болт и гайкаП.П.довечера ще пробвам да намеря снимки, щото сега съм на GSM-а и не мога

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втулката е само ос и нищо друго,не знам защо въобще са я правили по този начин.

Разбрах защо. Същата ос се монтира и на Civic преди '95 и там има помощна пружина :

 

Публикувано изображение

 

Civic след '95 няма такава пружина :

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта на цялата процедура е да го направиш така че да няма луфт на това място, но и да не е твърде стегнато. Ако има хлабина прозорецът ти ще излиза от релсата. Даи свобода на въображението си и го направи както ти се стори наи добре само да не упира в стъклото. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря на всички :) Разбрах как може да стане. Темата може да се затвори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля те, напиши си идеята докато не затворят темата, че я следя с огромен интерес.А и ще помогне на много колеги с оправянето на този проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какъв е този късмет, колега,днес и на мен ми изпука нещо и сктъклото ми падна.Тъкмо седнах да пиша тема и да пускам снимки за помощ и виждам тази тема.Забелязах този канал, но и при мен няма такава пружина 96г. тъкмо се чудих имало ли е или не ,но като прочетох коментарите доста неща ми станаха ясни.Утре ще трябва да се захващам да правя втулки и направи си сам.Между другото някой знае ли какви пари струва тази кръстачка,има ли я нова?

Редактирано от milkobo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля те, напиши си идеята докато не затворят темата, че я следя с огромен интерес.А и ще помогне на много колеги с оправянето на този проблем.

Ами колеготе са написали как може да се реши проблема. Втулка, болт, гайка.Както излиза може да се отреже онова парче дето се явява малко излишно.Или си намираш нов механизъм. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимка как го направих днес стана идеално!На някой може да му е от полза!Публикувано изображение Цък върху снимката за по-голямо изображение!

Редактирано от milkobo
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ще повдигна темата заради проблем, който имам с въпросния механизъм.

При мен самото стъкло като се вдига излиза от рамките и се вдига на криво.

Въпросния болт или каквото е там, при мен също беше счупено и аз си го поправих като колегата в горния пост. Мислех, че ще си реша проблема с тази интервенция но не успях. След монтаж, стъклото отново се вдига на криво и излиза от рамките.

Някой има ли идея от какво е това и как да се оправи, също така и сервиз в София, в който да отида?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-13558-0-47065900-1441266857_thumb.jpg

 

В червените кръгчета има пластмасови ролки, които се износват и могат да предизвикат твоя проблем.

Жълтото кръгче е метална ос, която също трябва да е перфекто здрава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Металната ос я оправих - жълтото кръгче. Най-вероятно проблема е в тези ролки - червените кръгчета. Могат ли да се ремонтират или да я карам направо в сервиза в Княжево.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип, няма невъзможни неща.

Обаче, нямам представа, дали изобщо могат да се купят само тези пластмасови ролки. Тези ролки са неразглобяеми, занитени са към рамената. Може да се окаже, че закупуването на цял механизъм, втора употреба, със здрави ролки и оси е по-добрия вариант.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Niki,на моята англичанка с мотор като твоя ,преди 5-6 години проблема беше в захващането на механизма към шасито на вратата.Имаше два болта доколкото помня с изтървали резби -пробихме и сложихме гайки отзат на шините .Разглоби вратата и пускай механизма и гледай от кой възел се усуква механиката .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Болтовете са ми здрави...гледал съм ги. Иначе за здравия механизъм второ ръка съм с 2 ръце ЗА, ама няма хаха. Търсил съм къде ли не, теми съм пускал...няма и няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимката,малката шина горе в ляво е хваната с два болта с раздвижени отвори за реглаж.Като махнеш кората свали двата болта и удължи дупките им надолу ,по този начин ,ще се вдигне малко другият край на голямата шина и няма да изостава и да излиза от водачите. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам, Точно от тези два болта се регулира стъклото.за да се вдига правилно, а не на криво/провиснало. След като е регулирано правилно, не може да излезе от водачите и се вдига по-бързо/лесно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Металната ос я оправих - жълтото кръгче. Най-вероятно проблема е в тези ролки - червените кръгчета. Могат ли да се ремонтират или да я карам направо в сервиза в Княжево.

 

 

На аеродека на баща ми заменихме едната ролка с подходящ, малък лагер. Стругар направи оси, които да захванем за механизма, на които да се търкалят и лагерите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...