Jump to content
sunny

създаване на протокол без кат

Recommended Posts

здравейте колеги!Днес сутринта имах леко"птп"с един бакшиш при което се закачихме моето с неговото отгедало!На неговото огледало му се отчупи парче и пича предложи да не викаме кат,а утре да си напишем протокол за да може да си вземе пари от застрахователите!Въпроса ми е дали има някаква парична глоба от кат или всичко си е между нас?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги!Днес сутринта имах леко"птп"с един бакшиш при което се закачихме моето с неговото отгедало!На неговото огледало му се отчупи парче и пича предложи да не викаме кат,а утре да си напишем протокол за да може да си вземе пари от застрахователите!Въпроса ми е дали има някаква парична глоба от кат или всичко си е между нас?

Няма да има утре, излъгал те е!Протокол се пише веднага!И кой е виновния?Ако няма каско нищо няма да вземеш, нито ти нито бакшиша!Приложение!Наредба! Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

daruis, май говориш наизуст.Срещнете се утре и попълнете двустранния протокол старателно и надлежно с утрешна дата. Все едно сте се чукнали тогава. Обадете се в КАТ и подайте сигнал и кажете, че няма жертви и ранени, щетите са малки и нямате разногласие. Попитайте дали може да си подпишете протокола без да идват техни служители. Те ще ви разрешат. Обадете се след това всеки на застрахователя си, опишете същата ситуация, както и че сте сигнализирали КАТ и имате тяхното разрешение. И всичко ще е наред.Тези стъпки не са задължителни, но се презастраховате, че застрахователите няма да ви мотаят за разни бележки, да ви карат да пишете подробни обяснения така нататък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това от скоро го чувам за този вид създаване на протокол между двамата участника в ПТП без викането на КАТ. Дайте подробности и пример за едно или няколко написани, моля. Поздрави. П.С. Видях пуснатите линкове и си редактирам мнението. От къде се зимат тези бланки и какво правиш - носиш си ги в жапката и чакаш да се треснеш така ли?

Редактирано от Animal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То цялата процедура си я иска бакшиша.На моето огледало нищо му няма!Яд ме е,че му дадох телефоня и се притеснявам да не ме тормози нещо!Този протокол в два екземпляра ли е?Заедно ли трябва да го носим при застрахователите!Доколкото разбрах имал каксо ако това има някакво значение за мен!И сега като разгледах протокола никъде я няма точно нашата ситуация за отбелязване-тои спира неправилно да качи пътник,а аз минавам покрайнего и му закачам огледалото!Тоест кое трябва да е като отметка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами примерно отбелязвате 2 и 3.Ако той има каско е възможно въобще да не те потърси.Ако не ти се занимава, го замотай няколко дни, че не ти е удобно, че си в провинцията и така нататък. Той ще се оправи сам. Таксиджиите имат опит със застрахователите.При положение, че само той има щета и по твоите думи той е виновен, няма какво да ти тежи на съвестта, че си го зарязал. Да се оправя. Той е избягал от процедурата, не ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпото е ,че това стана пред работата ми!Тои тръгнам,че имал клиент иначе аз бях да викаме кат!И преди час доиде до работата да ме търси,че му се клатело огледалот и не можел да кара така и ми каза да направим протоколи да вземел пари от застрахователите!Но мен в момента ми е супер нервно,защото не съм писал досега протокол и ме е шубе да не ме завлече.Иначе разбрах,че в синйотпо се подпълва от виновника.Аз ще искам да си се пише тои виновен.Но дали ако тои е виновен ще му дадът пари застрахователите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако те притиска в никакъв случей не бързай и не признавай вина!И го питай що не е искал да попълни протокола веднага, а сега.Може и да е нямал ГО!Тея бакшиши са големи отворковци.

daruis, май говориш наизуст.Срещнете се утре и попълнете двустранния протокол старателно и надлежно с утрешна дата. Все едно сте се чукнали тогава. Обадете се в КАТ и подайте сигнал и кажете, че няма жертви и ранени, щетите са малки и нямате разногласие. Попитайте дали може да си подпишете протокола без да идват техни служители. Те ще ви разрешат. Обадете се след това всеки на застрахователя си, опишете същата ситуация, както и че сте сигнализирали КАТ и имате тяхното разрешение. И всичко ще е наред.Тези стъпки не са задължителни, но се презастраховате, че застрахователите няма да ви мотаят за разни бележки, да ви карат да пишете подробни обяснения така нататък.

Не говоря наизуст, много пъти не е плащано, ако някоя от страните няма ГО!Личен опит с избягал от ПТП-то.И да има ГО, може пак да не ти платят!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата искаше ама беше с клиент,което не го извинява,че ме занимава после.

Повече се притеснявам,че имам неплатен акт от 2009 година,а разбрах,че трябва да се обадим в кат за да запишат птп-тоо и заради акта да не ме погнат и мен!!!;)

 

А това е ситуацията :)

 

Публикувано изображение

Редактирано от sunny

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Обади се на твоя застраховател за съвет как да постъпиш2. Със сигурност ще трябва да се обадите на КАТ (май беше 165) и да кажете, че отказвате КАТ да идват. Този разговор се записва и задължително запомнете/запишете номера на обаждането/сигнала (от там ще ви го кажат - питайте), който ще ви трябва за застрахователите.И внимавай какво попълвате, за да се впише коректно и да е видно кой е бил виновен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега хич не си разваляй съня, тези протоколи са просто една формалност. Ако нямате разногласия на кого е вината, звъниш в КАТ и обясняваш какво е станало (със същата дата) и те ви дават едно номерче което се записва в двустранния протокол, попълвате го и от там едно за теб едно за него и това е! Тези протоколи са единствено и само за пред застрахователя, КАТ водят само статистика и не им дреме изобщо кой е виновен и кой невинен, следователно актове няма. Това разбира се е само когато има съгласие между двамата водачи и щетите са единствено по колите. Звънял съм в КАТ за дребни щети и даже ги мързи и номерче да ми издадат за протокола.Бакшиша в последствие никаква мизерия не може да ти направи защото имаш протокол с неговия подпис, единствено в случая е да те подгони неговия застраховател но единствено при условие, че ти нямаш технически преглед, нямаш задължителната гражданска отговорност или си употребил алкохол, но за всичко това трябват доказателства. Друг вариант е ако ти си в графа виновен и на бакшиша не му изплатят цялата сума за да си покрие щетите той може да заведе дело срещу теб за останалата част от сумата но ти пак се измъкваш чист защото имаш гражданска отговорност и делото става срещу твоя застраховател. Кажи му да се пиши виновен или да си гледа работата, ти щети нямаш а той нищо не може да докаже. ;)

 

п.с. Тъпкал съм по-тая пътека и наизуст я знам вече.

 

п.с. 2 Седи пий една ракия и не се притеснявай за глупости :)

Редактирано от Fiend

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FIEND,наистина ме успокои колега!Ще му кажа да се пише от синята страна(Виновен)иначе няма да му съдействам!И все пак ако тои е виновен каското ще му изплатят ли тъпото огледало?

Редактирано от sunny

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При пълно автокаско се изплащат щети нанесени на МПС-то независимо дали е виновен или не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(2) Застрахователите, които сключват договор за задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите, са длъжни да предоставят безплатно в два екземпляра бланка за двустранен констативен протокол за ПТП - приложение № 3, при сключване на договора, както и при поискване.

Ама ако не са ти дали...

От къде се зимат тези бланки и какво правиш - носиш си ги в жапката и чакаш да се треснеш така ли?

Продават ли се тези бланки или трябва да ги искам от застрахователя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно ли разбирам схемата - таксито е било спряло, а ти си му взел огледалото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават ли се тези бланки или трябва да ги искам от застрахователя?

Взимаш ги от застрахователя при когото ти е гражданската, държиш го в колата и се надяваш да не ти потрябва :) Другия вариант е ТУК но не знам дали ги признават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес подпълнихме протоколите!За пореден път се убеждавам,че бакшишите масово са долна прослоица на обществото!След серия от заплахи как ще ми потроши колата и мен самия,след заплахи,че ще звънне в кат и ще каже,че съм избягал от птп-то,подпълних от синята страна(виновен) протокола и дано никога повече не се засичам с този човек.Междо другото видях огледалото!Самото стъкло е здраво,а единствената следа от удара е в долният край на рамката на стъклото се е отчупило едно парченце не по-голямо от 2 сантиметра!Иначе огледалото си е напълно функциониращо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека ти е за урок :lol: Мисля, че повече няма да си толкова безрезервно доверчив, още повече на таксиметров шофьор. Дано не направи някоя магария този тъпанар. :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://zastrahovki.info/component/content/...tokoli-ptp.htmlтова е протокол за ПТП, който няма,или не са му дали като е сключвал ГО да го тегли и това е....и дано не ви се налага да го ползвате :lol: Редактирано от KICK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес подпълнихме протоколите!За пореден път се убеждавам,че бакшишите масово са долна прослоица на обществото!След серия от заплахи как ще ми потроши колата и мен самия,след заплахи,че ще звънне в кат и ще каже,че съм избягал от птп-то,подпълних от синята страна(виновен) протокола и дано никога повече не се засичам с този човек.Междо другото видях огледалото!Самото стъкло е здраво,а единствената следа от удара е в долният край на рамката на стъклото се е отчупило едно парченце не по-голямо от 2 сантиметра!Иначе огледалото си е напълно функциониращо.

Добре, но сега ако бакшиша занесе протокола в КАТ, както и ти трябва да направиш, съгласно закона - ще ти праснат акт за виновно причиняване на ПТП и 100лв + точки ти отлитат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че неможе да го занесе в кат,защото трябва служители от кат да констатират на място кои е виновен!И все пак се моля да не се стига до там.А някои знае ли евентуално колко точки се отнемат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ли си мисля, че след като доброволно попълваш бланката в която се пише кой е виновен или причинител на ПТП-то, по този начин казваш, да виновен съм...

Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След серия от заплахи как ще ми потроши колата и мен самия,след заплахи,че ще звънне в кат и ще каже,че съм избягал от птп-то,подпълних от синята страна(виновен) протокола и дано никога повече не се засичам с този човек.

Междо другото видях огледалото!Самото стъкло е здраво,а единствената следа от удара е в долният край на рамката на стъклото се е отчупило едно парченце не по-голямо от 2 сантиметра!Иначе огледалото си е напълно функциониращо.

А защо не му каза, че ще звъннеш в полицията за изнудване и не му тегли една майна на тоя боклук.

Дори и да си виновен.Напомни му за КАТ и му кажи да го вика и после на ченгетата разкажи целия сюжет! :lol:

Бас хващам че е бил без гражданска и я е направил в последния момент!

Ех, колега предупредихме те да не признаваш вина!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе така като гледам тоя протокол, в него пише, че не служи за признаване на вина!Освен това никъде не пише, че синия или червения е виновния! Според мен за вината може да се съди само ако сте го написали изрично някъде или схемата недвусмислено го показва.А това, че не се предават в КАТ е чудесно, но дали КАТ вземат "административно-наказателно" отношение когато от Гаранционния фонд им предоставят информация по случая на всяко ХХ число от месеца?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвам го от първо лице, единствено число. Случи се с мен преди месец. На завой с малко по - голяма скорост стъпих на лед и одрах на един бус лявата страна. Пича излезе разбран и не викахме КАТ. Ако нямате двустранен протокол "ДП" във вас (малко хора имат така, че това не е проблем) отивате до някоя застрахователна компания (няма значение коя) и взимате ДП. НЕ ЗВЪНИТЕ В КАТ. Попълвате го и двамата, с този протокол потърпевшия отива в КАТ и го регистрира, нищо повече, дежурния ще ви обясни какво се прави. След това отивате в компанията на виновното лице и си си търсите парите от тях по гражданска отговорност. По този начин спестявате точки и глоба на виновника и той може ако иска да Ви почерпи едно кафе... Ако имате каско респективно отивате във вашата компания и си търсите парите от тях, това е въпрос на личен избор, само не ходете да взимате пари от двете места, защото подлежите на наказателно преследване.В отговор на поста на колегата от горния пост в протокола пише, кои е виновния и кои потърпевшия. Съответно лява и дясна колона.

Редактирано от Matheo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги сега ще говоря от името на Застраховател ,и по точно от Ликвидацията - т.е тези който изплащат обезщетение при настъпване на Щета.- - - При ГО - гражданска отговорност :При настъпване на ПТП задължително се попълва Двустранния протокол (естествено ако и двамата са съгласни относно вината , няма пострадали хора или МПСта на Полиция , Пожарна , колите на Бърза помощ , на БА - българската армия )Двустарнните протоколи се признават независимо дали са дадени в оригинален вид от ЗК (застрахователната компания) или са свалени от Интернет . Единственото условие е събитието да бъде РЕГИСТРИРАНО или да се обадите на КАТ или 112 . Не от всяко поделение на КАТ ще ви дадат номер не са длъжни имат Наредба от 10.01.2009г (тук за точната дата мога и да съм поизлъгал малко ). Ако имате съмнение , че другия водач , независимо кой е виновен или невинен, че е употребил алкохол , го кажете когато се обадите по този начин ще се сдобиете с ,, Желания ,, протокол за ПТП от КАТ.На следващия ден или в удобно за Вас време отивате в ЗК на виновния водач и заявяваре Щета . Необходимите документи са :1. Валидно Свидетелство за управление + контролен талон (АКТ , или наказателно постановление което не е изтекло)2.Документи на автомобила - талон за ТП , талон на Автомобила , валидна полица ГО естествено и протокола от КАТ или Двустранния - попълнен с подпис на 2та водачи.И знайте НЯМА ЗК която да ви откаже да ви заведе Щета - длъжни са - искайте си номера на Щетата и го пазете някъде докъто ви се плати ( ако се плати де ) и описа който ще ви направят когато снимат колата .Малко пояснения по цифрите който пишат срещу повредения детайл - степените са :Н - ново т.е детайла не подлежи на ремонт (някой го пишат СМ - смяна, или П което е грешно трябва да е Н защото иначе се взима цена на 2ра употреба което е противозаконно )Б - боя - детайла е за боядисване1 - лека деформация - т.е кит + боя2- средна деформация - изчукване + кит + боя3 - тежка - нагряване - заваряване изчукване + кит + боя Повечето от вас сигурно се чудят как смятаме ние колко да ви се плати.По ГО обезщетенията се изплащат на база Наредба 24 - там е описано всеки детайл от автомобила за колко време се демонтира , ремонтира ( боядисва), монтира , а и колко количество Боя с материали са нужни за неговото възстановяване.Като работен час се калкулира на 8лв. - така се получава сумата (тази работна калкулация може да си е поискате - трябва да ви е дадат и ако не сте доволни напишете ЖАЛБА да се преразгледа ).Срока за изплащане е до 15 работни дни - по закон.Продължаваме в следващия пост - КАСКОТО.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега много, адски ценна информация ни даваш, похвално е че има хора като тебе ! :):bye::) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- - При застраховка КАСКОТук нещата са малко по-различни .Към всяка застраховка КАСКО има така наречените ОБЩИ УСЛОВИЯ ( повечето от Вас 1 се подписват - плащат и после четат какво пише там , а и в повечето случай дори не ги поглеждат), те са неразделна част от полицата за застраховката. МОЛЯ КОЙТО ИМА КАСКО ДА СИ ГИ ПРОЧЕТЕ ПОНЕ 2 ПЪТИ.В повечето компании Общите условия са ПОЧТИ но не съвсем еднакви .Там има задължения на Застрахователя и Застрахования - ако 1 от двамата не ги спази може да се достигне до съд или едностранно прекратяване на полицата.Как се Ликвидират Щети по Каско - по ваше желание е всичко , когато попълвате заявлението го напишете :- искате сервиз - Доверен ако колата е над 3 и до 10г и Оторизиран ако е до 3-4г , в гаранция или е лизингова.- ще представите ФАКТУРА за ремонта - не винаги се признава на 100%- и ЕО - експертна оценка - тук ще сте доста прецакани -защото частите се взимат на база цени от ИНТЕРКАР 3000 , МАРТИ ЕООД , БОДИ КАР или ако ги няма се вади цена от каталог Шваке и се овехтява в зависимост от годината производство.Разликата на ЕО от ГО е ,че при каското се изчислява работен час от 12лв до 14 без ДДС.Колеги не забравяйте когато имате ЩЕТА дали по ГО или КАСКО да запишите БАНКОВА СМЕТКА на собственика по реистрационнен талон или пълномощно (нотариално заверено) в което да пише ,, ДА ПОЛУЧАВА СРЕДСТВА ОТ ЗК ПО ЩЕТИ,,.Също така и телефон за връзка - ако им трябва нещо да се свържат - с цел да се вземат парите по бързо , те също имат срокове в който трябва да е обработят.ОЩЕ НЕЩО МНОГО ВАЖНО - - И ПО ГО И ПО КАСКО ЛИПСТВАЩИ ЕЛЕМЕНТИ И ДЕТАЙЛИ НЕ СЕ ЗАПЛАЩАТ(АКО ГИ НЯМА НА ОГЛЕДА).ПРИМЕРНО ВИЖДА СЕ ЧЕ ИМА УДЪР В БРОНЯТА И ЕСТЕСТВЕНО ХАЛОГЕНА Е СЧУПЕН , НО НЕГО ГО НЯМА - НЯМА ДА СЕ ПЛАТИ. В такъв случай от мястото на ПТП съберете части от тях , дори и да не са вашите пак се плащат , но напишат ли се в ОПИСА ,, Л ,, -липса ...... край.Ако ви откраднат нещо - емблема - тас антена - по добре си купете някое менте , счупете го НО ДА Е ИМА или части от нея.Дано съм бил полезен .ПС. Ако някой има проблеми с ЗК винаги съм на разположение , пишете на лични .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе така като гледам тоя протокол, в него пише, че не служи за признаване на вина!Освен това никъде не пише, че синия или червения е виновния! Според мен за вината може да се съди само ако сте го написали изрично някъде или схемата недвусмислено го показва.А това, че не се предават в КАТ е чудесно, но дали КАТ вземат "административно-наказателно" отношение когато от Гаранционния фонд им предоставят информация по случая на всяко ХХ число от месеца?

Не, колега,КАТ взимат отношение единствено ако са посетили мястото на ПТП-то и има издаден АКТ на един от двамата водачи, на база на него има административно-наказателно поставление.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвам го от първо лице, единствено число. Случи се с мен преди месец. На завой с малко по - голяма скорост стъпих на лед и одрах на един бус лявата страна. Пича излезе разбран и не викахме КАТ. Ако нямате двустранен протокол "ДП" във вас (малко хора имат така, че това не е проблем) отивате до някоя застрахователна компания (няма значение коя) и взимате ДП. НЕ ЗВЪНИТЕ В КАТ. Попълвате го и двамата, с този протокол потърпевшия отива в КАТ и го регистрира, нищо повече, дежурния ще ви обясни какво се прави. След това отивате в компанията на виновното лице и си си търсите парите от тях по гражданска отговорност. По този начин спестявате точки и глоба на виновника и той може ако иска да Ви почерпи едно кафе... Ако имате каско респективно отивате във вашата компания и си търсите парите от тях, това е въпрос на личен избор, само не ходете да взимате пари от двете места, защото подлежите на наказателно преследване.В отговор на поста на колегата от горния пост в протокола пише, кои е виновния и кои потърпевшия. Съответно лява и дясна колона.

Точно така е :bye:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега хич не си разваляй съня, тези протоколи са просто една формалност. Ако нямате разногласия на кого е вината, звъниш в КАТ и обясняваш какво е станало (със същата дата) и те ви дават едно номерче което се записва в двустранния протокол, попълвате го и от там едно за теб едно за него и това е! Тези протоколи са единствено и само за пред застрахователя, КАТ водят само статистика и не им дреме изобщо кой е виновен и кой невинен, следователно актове няма. Това разбира се е само когато има съгласие между двамата водачи и щетите са единствено по колите. Звънял съм в КАТ за дребни щети и даже ги мързи и номерче да ми издадат за протокола.Бакшиша в последствие никаква мизерия не може да ти направи защото имаш протокол с неговия подпис, единствено в случая е да те подгони неговия застраховател но единствено при условие, че ти нямаш технически преглед, нямаш задължителната гражданска отговорност или си употребил алкохол, но за всичко това трябват доказателства. Друг вариант е ако ти си в графа виновен и на бакшиша не му изплатят цялата сума за да си покрие щетите той може да заведе дело срещу теб за останалата част от сумата но ти пак се измъкваш чист защото имаш гражданска отговорност и делото става срещу твоя застраховател. Кажи му да се пиши виновен или да си гледа работата, ти щети нямаш а той нищо не може да докаже. :)

 

п.с. Тъпкал съм по-тая пътека и наизуст я знам вече.

 

п.с. 2 Седи пий една ракия и не се притеснявай за глупости :bye:

така е.

тези протоколи затова се и казват "двустранен констативен протокол" - ако колата е в движение и няма пострадали хора, протокола се попълва от двамата участници в птп-то, задължително се звъни в КАТ /само за да ви дадт номерче/, записват се номерата на полиците и задължително, който е бил виновния се подписва, че се признава за такъв. И после този протокол ви трябва за застрахователите.

От доста време е така ... с тези протоколи, така че е добре всеки да има такъв и да не му се налага да го използва!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След серия от заплахи как ще ми потроши колата и мен самия,след заплахи,че ще звънне в кат и ще каже,че съм избягал от птп-то,подпълних от синята страна(виновен) протокола и дано никога повече не се засичам с този човек.

Трябвало е да го запишеш.

МОЛЯ КОЙТО ИМА КАСКО ДА СИ ГИ ПРОЧЕТЕ ПОНЕ 2 ПЪТИ.

Преди три години ме цакаха с топла бира и сега си знам урока, първо чета после подписвам! Препоръчвам го на всички, не подписвайте на посоки. Редактирано от Fiend

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, къде точно пише кой е виновен и кой се признава за виновен?? От обстоятелствата и от схемата може да се извади заключение, НО никъде не се посочва изрично кой е виновният по време на съставянето!

В дустранния протокол и в доклада до застрахования няма дума "ВИНА" или "ВИНОВЕН" или "ОТГОВОРЕН", единствено в дъното на средната колона пише, че НЕ служи за признаване на отговорността. Синята и червената колона са равнозначни според мен.

 

Има ли някъде допълнителни инструкции за тия протоколи, които не съм прочел или просто съм си доста тъп?

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.crashbg.com/blog/downloads_dok/...okol_za_PTP.pdfТук в указанията пише, че в Сектор А се вписва виновния за ПТП-то, иначе на самия протокол не пише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То цялата процедура си я иска бакшиша.На моето огледало нищо му няма!Яд ме е,че му дадох телефоня и се притеснявам да не ме тормози нещо!Този протокол в два екземпляра ли е?Заедно ли трябва да го носим при застрахователите!Доколкото разбрах имал каксо ако това има някакво значение за мен!И сега като разгледах протокола никъде я няма точно нашата ситуация за отбелязване-тои спира неправилно да качи пътник,а аз минавам покрайнего и му закачам огледалото!Тоест кое трябва да е като отметка?

като има каско щетата се води регресна и му плащат от каското без да му се намалява от стойността.в такива случаи плащат по добре защото неговия застраховате си взема парите от твоята гражданска.един вид трупат точки за следващия сезон :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги!Днес сутринта имах леко"птп"с един бакшиш при което се закачихме моето с неговото отгедало!На неговото огледало му се отчупи парче и пича предложи да не викаме кат,а утре да си напишем протокол за да може да си вземе пари от застрахователите!Въпроса ми е дали има някаква парична глоба от кат или всичко си е между нас?

няма глоба мисля, имаш гражданска

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам и аз да попитам нещо. Днес имах лошия късмет да участвам в ПТП в което нямам вина, вследствие на което имам щети по колата. Тъй като няма пострадали и колите се движат на собствен ход, от КАТ отказаха да дойдат и казаха да пишем двустранния протокол, дадоха ни номер, и казаха да се обаждаме на затрахователите. Виновният има каско, аз не, само ГО. Той звънна на неговата ЗК и оттам бързо дойде любезен агент, с когото попълнихме двустранния протокол, всеки си взе по едно копие и това е. Дотук всичко е прекрасно и като по учебник. Застрахователят ми каза че трябва да отида да предявя претенции за щета към застрахователната компания на виновния, което и възнамерявам да направя. Цялата тази история дотук не е интересна с нищо. Но това което ме накара да пиша тук, е че доколкото разбирам, на виновния шофьор му се разминава акта и каквото и да е вземане-даване с КАТ. Значи излиза че за държавата (КАТ) няма никакво значение кой е виновен при леко ПТП. Също така и се отказват от един сериозен приход от актове от леки ПТП, които (слава богу) са най-честите ПТП-та. Тоест - в моя случай - виновникът не получава никакво морално или финансово наказание, освен това, имайки каско - ще му възстановят щетите на 100% независимо че той е виновен, а аз, понеже карам 20г кола и нямам каско, а за последните 10г шофиране нямам нито едно ПТП по моя вина, едва ли дори с триста зора ще съумея да изстискам някой лев който дори частично да ми поеме щетите. Нищо че карам един от 20-те Прелюда 3ген в България :)Значи когато ме спрат и глобят за превишена скорост - нали смисъла на тази санкция е "превантивна"? Реално не си сгазил никого и не си блъснал никого все още, но карайки с превишена скорост, увеличаваш вероятността това да се случи. Затова КАТ се опитва да те ограничи да не караш с превишена скорост. А това да направиш забранен обратен завой, да НЕ ЗНАЕШ кога според правилника е забранен обратния завой, и освен това, правейки забранения обратен завой, да отнемеш предимство и да принудиш другия (мен) да те отнесе, защото просто няма други ходове в тази ситуация, не следва ли да бъде санкционирано по някакъв начин, за да бъде обица на ухото на виновния, която евентуално да го накара да прочете правилника и да се засмисли следващия път когато прави нещо малоумно на пътя, че не е сам. Това че ПТП-то този път е леко, ознавава ли че другия път няма да е тежко? Къде е "превенцията" в този случай?

Редактирано от Preluded

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е едно от малкото хубави въведения в закона за движението :) Така че няма от какво се плашиш :) :)

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е изгодно за самите КАТ. Нещо не разбирам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И последно, за да завършим тази и без това съвсем безинтересна тема - днес ми се обадиха от ГО на виновния, след 2 огледа (външен и втори след като разглобихме предницата), да си получа парите за щетата на касата. На стойност 120 лв. За счупена предна броня, ляв калник за правене, изкривена позиция на фара ( с вдигащи фарове съм), счупени пластмасарии около рефлектора и неработеща машинка за реглаж на рефлектора. Имам ли право да обжалвам, защото до момента само ремонта на тенекиите + боя ще ми дойде на 400+ лв без да броя фара и ако да, каква е процедурата? Моля някой който е минал по този път да ми каже какви са ми опциите или някой който бачка от другата страна (като застраховател) защото съм с над 300лв вътре ей така от нищото, само защото някой не бил знаел правилника. И няма и да го научи никога, както стана ясно от горния ми пост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...