Jump to content
S2K

Хонда напуска Формула 1 8-(

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Все се надявах, че ще се случи чудо, но уви.........Наистина, можеха пoне с двигателите да останат.Поне успях да хвана последния влак и се сдобих с няколко тениски и якета на последният отбор HondaF1Racing. Сега трябва да си направя музей, че знае ли човек кога отново ще видим Хонда във F1

Редактирано от koki

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото двигателя миналата година беше с 30 коня по-слаб - Ферари, Мерцедес и рено използваха вратички да си дигнат мощността.Хонда са решили че да налеят 10-20млн в доработка не си струва след като не искат да участват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото беше с отбора на Хонда това е за наше голямо нещастие всичко приключи ;( можеше поне съецето на любимата ни марка да се запази като се продължише доставката на двигатели но уви това е краят на HONDA F1 ;( ;( ;( сега нищо във формулата няма да е същото а имахме толкова големи надежди за сезон 2009 :) сега ни оства единствено да се надяваме че след време любимата ни марка отново да се завърне във Ф1!П.П. Поздрави на всички Георги! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

R.I.P. ;) ПО добре така,стига резил и нерви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

R.I.P. ;) ПО добре така,стига резил и нерви.

Ама , как хубаво им го каза .... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина много жалко. И все пак си мисля, че тези действия от страна на Хонда са предварително премислени и очаквам в близко бъдеще някаква приятна изненада . . .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хонда са решили че тези пари които ще дават в ф1 са за нищо , и сигорно са преценили че с тези пари ще направят поредната бегачка в което силно се надявам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рос Браун спасява."Браун Джи Пи" ще се казва отобора, двигателите ще са на Мерцедес.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хонда са решили че тези пари които ще дават в ф1 са за нищо , и сигорно са преценили че с тези пари ще направят поредната бегачка в което силно се надявам ;)

Отдавна трябваше да се махнат от този нагласен спорт. И да си правят коли, с които да радват феновете си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

връщат се в ф1 ;) съобщиха го по БТВ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А правилно ли чух (май пак там), че ще бъдат с двигател на Мерцедес?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, направо не е за вярване - Хонда, ама с двигател Мерцедес. В булида на най-големия производител на ДВГ, ще е чужд двигател. Да махнат и емблемата на Хонда, като и изкарват и сърцето. Дано поне да решат да довършат проекта "ен ес хикс" и да видим нещо готино.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това вече НЕ Е Хонда, а "Браун ГранПри"

Хонда няма нищо общо, освен че екипът досега е работил за Хонда. То японци в него май май няма, предимно англичани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://sport.dir.bg/2009/03/12/news4125775.htmlОт Хонда май ще има за какво да съжаляват. Наляха стотици милиони, а сега друг може да обере лаврите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам ама Бътън е с най-добро време на Каталуния и дори чупи рекорда на пистата ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ще е тъпо ако същите резултати щеше да дава и болид-а с двигател от Хонда :angel:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От моя гледна точка бившия вече отбор на Хонда е тотално прецакан щом с болид,който бе направен от Хонда с двигател Мерцедес дават такъв добър резултат то със сигорност ако беше пълна концепцията болид Хонда с двигател Хонда резултата щеше да е още по добър от този който са записали сега.Но за наше голямо съжаление вече няма Honda F1 a Brown GP :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....а никой ли не се замисля,че именно защото двигателят не е на Хонда колата е толкова бърза трябва да признаем,че последно време мощноста липсваше на отбора :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен мощността в отбора не липсваше заради това,че двигателя е бил Хонда защото все пак нали всички сили във F1 са изравнени.По скоро мощността се губеше от това,че шасито като конструкция и аеродинамика несъответстваха с двигателя защото в края на сезон 2007 Дженсън Бътон (не съм сигорен дали беше точно той) каза,че болида е бил супер труден за каране буквално се е борил с неговото управление. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Двигателя на Хонда беше 30-на кс по-слаб. Хонда са решили да не влагат пари в нов двигател и да продадат отбора.Решението си е тяхно, независимо дали ни харесва или не.

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хонда са решили че тези пари които ще дават в ф1 са за нищо , и сигорно са преценили че с тези пари ще направят поредната бегачка в което силно се надявам :dry:

Отдавна трябваше да се махнат от този нагласен спорт. И да си правят коли, с които да радват феновете си.
И аз съм на това мнение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то тая тема май си стана за мерцедес форума.... а за това, че отдавна е трябвало да се откажат не съм съгласен - формула едно е и престиж и реклама и поле за развитие на нови технологии, които после може да се пренесат в производството на серийни автомобили... тъпо ми е, защото спортния дух на хонда се губи все повече с всяка година, само дизайна на концептуалните автомобили като погледна ( без nsx ама него така или иначе няма изгледи да го видим) и виждам, че посоката на любимата ми марка не е насочена вече към производството на спортни автомобили, скоро ще останем и без нито една такава линия (s2000 е последната) и то стана ебаси мамата..... ама все още се надявам да се промени ситуацията..... малко се поувлякох, за което се извинявам, но не се сдържах

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://sport.dir.bg/2009/03/12/news4125775.htmlОт Хонда май ще има за какво да съжаляват. Наляха стотици милиони, а сега друг може да обере лаврите.

това ми напомня на РМД (работническо-мениджърските дружества) и приватизацията в Българиярос-дъ-босс научи подмолните игрички, докато работеше при червените. манипулираха цялата формула тогава, колко му е да си присвои един отбор - който при това не беше и японски. само парите бяха от япония

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то и сега Хонда на практика дават парите - защото неустойките по договорите са повече отколкото ако платат за сезона. Тъпото е че понеже двигателя е Мерцедес, Хонда са решили да не рекламират изибщо фактът, че на практика отборът е все още фирмен - Браун е собственик де юре, де факто приносът му е че избра доставчика на двигатели (другия вариант беше Ферари)А се оказа че болида е улучил ваксата - днес Бътън и Барикело бяха най-бързи без проблеми...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

А се оказа че болида е улучил ваксата - днес Бътън и Барикело бяха най-бързи без проблеми...

[/quote

 

А на мен тея двамцата все още ми допадат, а и колцата си я бива и явно не се дължи на новия мотор.

Някак си неудобно се получи че "мамкаимлозите" от Хонда се отказаха баш преди "жътвата" на няколкогодишният труд и ще подарят лаврите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това трябва да се запише като най-голямата издънка в света на спорта и в частност на Хонда.Бесен съм :P Все си мислех че глупавите отпадания,тъпите стратегии и най-вече слабата кола са върхът на Идиотията наречена Хонда Ф1,когато дойде отказването......Точно когато идват резултатите от голямата мъка.Подарък за Р.Браун и Мерцедес.Да им е честито :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това трябва да се запише като най-голямата издънка в света на спорта и в частност на Хонда.Бесен съм :P Все си мислех че глупавите отпадания,тъпите стратегии и най-вече слабата кола са върхът на Идиотията наречена Хонда Ф1,когато дойде отказването......Точно когато идват резултатите от голямата мъка.Подарък за Р.Браун и Мерцедес.Да им е честито :)

Боги,защо го казваш така сякаш предпочиташ да са си били завинаги най-слабите във Ф1?какво лошо има , че са постигнали нещо? това доказва че са се старали и че го могат,макар и да не става лесно.откъде са могли да знаят,че светът ще попадне във финансова дупка? всеки си гледа според призмата и си преценява.явно компанията е предпочела да просъществува през кризата и да се откаже от евентуална победа във Ф1,но Ф1 не е целият свят.този спорт ще се окаже повече реклама отколкото спорт.приходите сигурно са по-малко от разходите за него.решили са , че е по-важно да продължат да произвеждат цивилните си коли и мотори,вместо да се направят на гъзари и на важни и да фалират след бляскави няколко състезания във Ф1.според мен са направили правилното предвид обстоятелствата.не говорете така,като че сте по-умни от всички мозъци в компанията Хонда.със сигурност решението им не е било лесно и е отнело доста проучване и време,за да го вземат.да са живи и здрави от новия отбор,който е подкрепен до голяма степен от Хонда в сянка.а и самият екип е доста сплотен,със сигурност е и признателен на Хонда за успехите си в момента.така че след време нищо чудно пак да се трудят заедно.айде стига черногледство и намиране на косури.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това трябва да се запише като най-голямата издънка в света на спорта и в частност на Хонда.Бесен съм ;) Все си мислех че глупавите отпадания,тъпите стратегии и най-вече слабата кола са върхът на Идиотията наречена Хонда Ф1,когато дойде отказването......Точно когато идват резултатите от голямата мъка.Подарък за Р.Браун и Мерцедес.Да им е честито ;)

Боги,защо го казваш така сякаш предпочиташ да са си били завинаги най-слабите във Ф1?какво лошо има , че са постигнали нещо? това доказва че са се старали и че го могат,макар и да не става лесно.откъде са могли да знаят,че светът ще попадне във финансова дупка? всеки си гледа според призмата и си преценява.явно компанията е предпочела да просъществува през кризата и да се откаже от евентуална победа във Ф1,но Ф1 не е целият свят.този спорт ще се окаже повече реклама отколкото спорт.приходите сигурно са по-малко от разходите за него.решили са , че е по-важно да продължат да произвеждат цивилните си коли и мотори,вместо да се направят на гъзари и на важни и да фалират след бляскави няколко състезания във Ф1.според мен са направили правилното предвид обстоятелствата.не говорете така,като че сте по-умни от всички мозъци в компанията Хонда.със сигурност решението им не е било лесно и е отнело доста проучване и време,за да го вземат.да са живи и здрави от новия отбор,който е подкрепен до голяма степен от Хонда в сянка.а и самият екип е доста сплотен,със сигурност е и признателен на Хонда за успехите си в момента.така че след време нищо чудно пак да се трудят заедно.айде стига черногледство и намиране на косури.
Прав си Иво,за всичко.Така е.Знам че е така,ама ме е много яд.Голям фен съм на Ф1 и на Хонда и може би заради това реагирам толкова крайно.Всичкото това ставане по нощите или рано сутрин в неделя......нали знаеш,за да гледаш наживо любимия отбор.Тъпо ми е ;) Редактирано от weapon R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбирам те.и аз исках да колата гордо да пише ХОНДА,но ще почакаме някакво време и ще видим.нека се радваме,че именно аутсайдерите,хората които не се знаеше дали ще има какво да работят този сезон са Но.1 пред всички други надувки.това е почти невероятен успех,особено като се има предвид техническия напредък на останалите и колко е съществено това за да си лидер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала на Бътън и Барикело, направо се накефих максимално и ме е яд, че зад тази победа не стоеше изцяло Хонда!Бях ги отписал тея двамата като състезатели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при положение че фирмата не пожела да инвестира 10-20 милиона, за да приведе двигателите си до нужното ниво... :bounce:Вие ако въртяхте многомилионен бизнес и имате фирма която 4 години подред ви вкарва с 200-300млн ... и бранша ви е в зверска криза, основните пазари продажбите ви падат с 30-35%, досега печелившите звена едва балансират на ръба на загуби... дали ще рискувате цялата фирма, заради едно състезание, което при това не е популярно в основните ви пазари (Азия, Китай и САЩ)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредно доказателство че сичко във Ф1 99,99% зависи от колата, а не от пилотите. Има и двама трима пилота които наистина имат умения, ама като са в спънати коли им трябва много време да ги развият. Според мен такива в момента са Алонсо и ветел, който обаче е оше мн млад и иска доста шлайфане. Последния истински пилот за мен беше Шумахер!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не бива да се отчайваме само защото двигателите са на Мерцедес аз лично мисля, че отборът не е продаден изцяло а е сключен договор м/у Хонда и Рос Браун защото отбора макар и с друго име се финансира от Хонда следователно те дават парите за подръжка на болидите и целия отбор, а г-н Браун за двигателите и ако всичко за напред върви отлично както мина днес и ако се донесът добри приходи много скоро може би отбора ще се казва Браун Хонда и на носа на болида отново да стои едно голямо червено "Н" :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не ме е кефила формулата, чак толкова много, ама наистина при хвърлени толкова пари за развитието на нов автомобил, някой друг да обере лаврите е доста тъпо! Независимо от световната криза съм сигурен, че в Хонда вече съжаляват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от днес и BMW напуска Formula1всъщност е от следващия сезон, днес обявиха решението си

да не видят нещо от ХОНДА и те ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз дочух и за Тойота,че ще напускат ама не съм сигурен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък от следващото състезание Шумахер се връща на мястото на Маса :) Очертава се може би интересен сезон ** интересен до колкото е възможно при положение, че това състезание като цяло е интересно точно колкото "А" ПФГ... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...