Jump to content
Guest driver

Максимална скорост?

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

180км/ч на моменти в завоите по пътя Ст.Загора-Казанлък :blink:.Две коли бяхме по пътя другата беше БМВ Е60, дишах му във врата постоянно и спокойно можех да го изпреваря.Голям звяр е новият Акорд,страшно стабилен в завоите,но повече не пробвам ексцесии.Спокойното шофиране,пази живот и пести гориво!

Редактирано от R20

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

190км/ч, на равен път. То като гледам повечето пишете "можеше и още,ама туй ама онуй" , някой поне си признават че не им стиска:).А другите не сигурни в техническото състояние на колата си или несигурни в пътя, Къде отивате може би, към гробищата едва ли не?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Црх Вт с модове 240км. субару ипреза 280км. И с колата на брат ми тойота мр-2 от по новите с нитро- 270 км. Това ми е начина на каране. На хубав път под 150 не свалям. Стига да има бензин де.

Редактирано от supermyj
  • Надолу 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d15b2 5ta gen sedan 180 на газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

220 по нанадолнището на немските аутобани :) с D16z5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

K24A3 двама човека - 190 км/ч при около 4500 оборота. Повече ме достраша. Лятото с нови гуми и в участъка Пловдив-Стара Загора повече :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 200km/h / R18А1 по магистралата Шумен-Варна, ако може да се нарече магистрала, сам в колата (гоних един Prelude :plane: ). С други хора в колата никога не карам така. 

Редактирано от Niki_V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

аз сам вдигала 190 максимум с още 3ма човека в колата и пуснат климатик :D За повече ме хвана шубето :rolleyes:

Редактирано от u_3_u

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

250 км/ч със Акорд 7 ген.. Набираше се още,нооо почнаха завои...Бях се сгонил с Mazda RX8

Редактирано от Crazy Paco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

С ЦРХ-а до момента най-много съм вдигала 220км/ч. с още един човек в колата, по магистралата София-Ст.Загора.

Редактирано от Мария Илиева

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:)) Civic D15b2 - 200km/h ,Civic EK3 D15z6 200km/h-5000rpm,Civic D15z6 Седан 200Km/h-5000rpm :))))),Prelude 2.0i 5gen 240km/h :)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

205-10 точно не ми бе работата да се взирам в километража :D Повече не можа да вдигне кобилката на равно. Гуми 205/55/16 (дават ги на 100 км/ч да показва на километража 97) така, че колко е точно - не зная.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

195km/h на магистралата между чирпан и стара загора, можеше май и още но ме хвана шубето че жената и децата бяха на задната седалка ( тя така и не разбра с колко карах :))Хонда црв 2.2д автомат

Редактирано от damianski

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

130 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

250 км/ч със Акорд 7 ген.. Набираше се още,нооо почнаха завои...Бях се сгонил с Mazda RX8

колега 250 км реални от двигател 190 коня с това купе не може да се изкарат освен ако не е по дълъг наклон надолу,това по километража знаем,че лъже..и аз съм карал със 235 -238 по километраж (карам също 7-ма генерация само че 155 коня,но всъщност реалната е около 217-220 км,за 250 км реални ти трябва машина със поне 220 конски сили при тази тежест на купето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да го обясняваш това, след малко ще ти изтрият мнението, както направиха с моето когато писах по тоя въпрос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При такива скорости не е толкова от значение тежестта, колкото челното съпротивление.Тежестта е много важен фактор при 0-100 примерно, но не и за максимална скорост.Да не съм съвсем офтопик, D16Z9 сток купе със 16-ки даде 197 по GPS, ~ 220 по скоростомер.Не успях да пробвам за повече, че за малко да имам снимков материал да се хваля :DТо и нямаше да вдигне много повече, те толкова си му дават по каталог.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При такива скорости не е толкова от значение тежестта, колкото челното съпротивление.

Тежестта е много важен фактор при 0-100 примерно, но не и за максимална скорост.

Абсолютно прав-доколкото си спомням за вдигане на максималната скорост от 230 до 240 км се изискваха 50 коня отгоре,въздушното съпротивление над 200 км в час расте по логаритмична крива нагоре,а що се отнася до любителите на максимални скорости-изгледайте клипчето на линка,ще ви е полезноMy link

Редактирано от niki64

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

220-230 не се взирах прекалено много във километража,а и адреналина ми идваше в повече.Ф20з1 двигател,accord uk.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В подкрепа на niki64 ще кажа, че с мой приятел преди време, тъй като се усъмнихме в показанията на километража на Stream 2.0 iVTEC, направихме проба. Уточнявам, че колите ни бяха с предписания размер гуми от производителя. Аз карах след него със 190 с прелюда, като при това държахме връзка по телефона :D , а неговия километраж показвал 225.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха, да, един приятел вдигаше 235 някъде от Сл.бряг към Бургас с Корола 1.3 :lol:Аз- 205 и с прелюдката и с рекса (точно колкото е по книжка). Интересно като моите коли и двете са вдигали точно колкото е по книжка, как има колеги дето вдигат много над това?

Редактирано от F20A4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Дали лъже или не,ще е 10 километра надолу. С оригиналните джанти съм и със такъв размер на гумите,който дава най-малко отклонение. Аз не съм казал,че са реални. Просто толкова пишеше на километража. Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааа може и повечко да е ;)

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,неможе. Имам навигация в колата и при 210 км/ч отклонението ми е 8 км/ч. За 250 не съм я засичал,но няма да е много повече. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на магистралата,чирпан-ст.загора-бях сам и се пробвах-205км на 6000об.ускорявах само на 5-та скорост.Точно имах месец от както си купих прелюда,нямах сменен ремък и каквото и да било,и реших че повече от това да натискам граничи с самоубийство.Да не говорим че гумите бяха от 2005г.Ужас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,неможе. Имам навигация в колата и при 210 км/ч отклонението ми е 8 км/ч. За 250 не съм я засичал,но няма да е много повече. ;)

Повече е повече ;) -максималната ти реална скорост при нормални условия без попътен вятър и по равно е 227-230 км/ч-само дето не виждам смисъла да се кара с такава скорост

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

 

не иска повече д13-ката

Редактирано от Вен_РВ1456ВС

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, аз да ви кажа с прелюда най-много съм вдигал 210 км/ч на дълга права и равна отсечка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

185км/ч. на метан D16W3 комби,сток,то и по книжка и дават толкова

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,неможе. Имам навигация в колата и при 210 км/ч отклонението ми е 8 км/ч. За 250 не съм я засичал,но няма да е много повече. ;)

Повече е повече ;) -максималната ти реална скорост при нормални условия без попътен вятър и по равно е 227-230 км/ч-само дето не виждам смисъла да се кара с такава скорост
Добре,добре... И километража лъже и навигацията ми лъже. Чакам да ми кажете вие с каква скорост съм карал... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С не повече от 210

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Днес караш с 200, утре те возят с 20." Шишо Бакшишо

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно и той яко лъзга, ама се прави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

190км/ч по километраж D14A8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

200 км/ч с D15Z6 Публикувано изображение можеше и още малко, но ме хвана шубето, а този с Аудито, като ме изпревари чак не му се вярваше Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15z1 175/70R13 чистак бърсак на Хемус посока София 225км/ч. +/- 3 понеже според ГПС километража лъже с 2,3 км/ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol :lol: :lol: :lol:: току що промени законите на физиката колега, евала.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...