Jump to content
ursus

Смешните имена на села и градове в БГ

Recommended Posts

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от ursus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПоибренеОхлювецЗавояДедецПодрумчеПъстроокЩитМедовоГъбянеЧакалиУшинциСливакЗасмяно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КраводерАрпаджиксело ГрадътВракуповица Кукурахцево

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Село Баница

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПрипекТрънак ЗайчарПросеник РазбойнаРъжица, много са ми странни.А бях и в едно село с китното име Кромидово :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво не ви харесва не мога да разбера. Име на село е все пак а не на ши_ано иноземно предаване по БТВ. Както им харесва на хората така да си го кръстят. Много повече се кефя на такива имена отколкото да видя нещо на турски или някои "световни" езици в България, но това вече е друга болна тема която не смятам да подхващам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долно УйноГорно УйноТези са ми любимите. Не си мислете, че имената им идват от онази трибуквена думичка. Идват от вуйна и по-точно от диалектното уйна.Всички такива забравени от бога и държавата селца са много приятни и колоритни. Като минавам през тях бибкам и махам на хората и те махат в отговор. Идилия отсекъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз подкрепям мнението на "NASAKOTO.YAKATA". Бих предложил да се смени името на темата на ' Тема за "смешните" имена на селата и градове в БГ '. Според мен тъпо име няма. Хората са си кръстили селата на някое по-значимо събитие или на поминака в това село, така че тези имена не са тъпи. Надявам се да не засегна някой, но за мен беше ТЪПО да се смени името на Михайловград на Монтана. Е верно че харесваме Американците, ама чак пък толкова :) Леко се отплеснах.Ето нещо и от мен."Смешни" имена на градове и села в света

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....сещам се за едно КУКОРЕВО до Ямбол понеже там съм служил и ходех често в него :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо Ново (нито е голямо нито е ново)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Левуново

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз подкрепям мнението на "NASAKOTO.YAKATA". и на "CrazyDriver". Имената на селата ни са си много хубави и не виждам нищо смешно в тях. Не че се гордея с имена като (примерно) "Горно Надолнище", ама то е за предпочитане пред "Монтана" (нищо лично). Иената на селата ни даже са интересни, на тях има цели трудове по етимология, социология и история посветени, тъй като почти всяко "смешно" име има някакви интересни лексикални, етимологични и историко-географски корени. Вярно е, че има и съвременни изцепки, но те са малко. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HondaFanatic

БогутевоЛевочево

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BlooD_ReD

ДогановоПетлъовоИ едно не е име но е смешно.... По път за курорта Цигов Чарк, моят навигатор-приятелката ми, установи че следващото селце през което трябва да преминем е..... Момина клитура! разбира се китното селце беше Момина клисура....но 1 седмица я базиках :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За смешни незнам, но има едно село до Враца, което е двуименно:На едни места се води КостАлево, на други - КостЕлево (на селската поща и личните карти на хората е по единия начин, на табелите на самото село и пътната карта - по другия). И самите му обитатели незнаят как е правилно всъщност, ма тва не им пречи да си пият и да си се пцуват с кеф на майка един друг :)PS: в северозапада съществува и т.нар. "Омагьосан триъгълник": Малорад, Лесора, Три Кладенци. Кой попадне там, тръгне ли си - вече не е същия (психически най-вече) :) :)

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PS: в северозапада съществува и т.нар. "Омагьосан триъгълник": Малорад, Лесора, Три Кладенци. Кой попадне там, тръгне ли си - вече не е същия (психически най-вече) :) :)

Маалиииии, де ги залашка в шеста глуха бе, градски ... :lol::lol::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...PS: в северозапада съществува и т.нар. "Омагьосан триъгълник": Малорад, Лесора, Три Кладенци. Кой попадне там, тръгне ли си - вече не е същия (психически най-вече) :lol: :lol:

В Резерват Северозапад всички са класици в създаването на увреждаща психиката пцовня :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivan74

ОпанЯвно жителите на това село хич не си поплюват в леглото :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кликач :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Русо Кастро :) (ударението пада върху О-тата)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PS: в северозапада съществува и т.нар. "Омагьосан триъгълник": Малорад, Лесора, Три Кладенци. Кой попадне там, тръгне ли си - вече не е същия (психически най-вече) :) :)

Маалиииии, де ги залашка в шеста глуха бе, градски ... :):lol::)
:lol::lol::lol: Малеее, и мойто село ли бее...(Малорад)....А считай, какво е да си отраснал в този "Омагьосан триъгълник"... :):lol: А по темата: Баница, Крушовица, Зверино! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Можеби трябва да се промени заглавието на темата - "Интересни имена на села и градове в БГ" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Селце

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Русо Кастро :) (ударението пада върху О-тата)

Тва както се произнася, ми мяза малко на тарикатския софиянскИ диалект, разбираш ли :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ursus

Здравейте колеги!Радвам се ,че темата ви се струва интересна и развлекателна!Искам да поясня,че с пускането на тази тема не съм искал да обидя никого. :):lol::lol: /все пак всички вече живеем е едно голямо село-дори и сега ,когато четете това :) /Името на темата може да се променя - по преценка на модераторите.Още едно допълнение по темата:Джанка :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малък и голям поровец в русенска област:)лично минах през двете:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.severozapad.org/content/view/36/31/Е па толко не бех се смел отдавна :):):lol: Тва е от гореспоменатия триъгълник!

Дааа, е бъш тъкаа! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя и аз няколко:с. Плешивец (до Белоградчик)с. Торба лъжи ( Трявна )с. Габрово (селото не града)с. Перперек :oops:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малък и голям поровец в русенска област:oops:лично минах през двете:lol:

....бре изпревари ме тъкмо днес една колежка ми каза,че като малка е живяла в Малкия Поровец и мислех да ги напиша :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Plevelcho

.....сещам се за едно КУКОРЕВО до Ямбол понеже там съм служил и ходех често в него :oops:

Редовно си взимам от това село провизии: свинско,винско и т.н. абе добро село е :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BoykoBorisov

Ето и от мен няколко села от Шуменска област:КочовоСалмановоВехтовоКюлевчаМарашРишЗайчино ОрешеГлогинка(Търговишко)Хърсово..........аве много са веееееее......и все с изпращели имена:oops:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля по-интересно би било да пишете ЗАЩО се казва така...На мен ми е тъжно че много имена вече нищо не ни говорят, думите вече са излезли от употреба и са "умрели"Примерно за селото на баща ми - Баниска, Русенско, твърдените беше че идва от "банско", в смисъл "на Бана" (бан - вид управител на малка област по време на първото ли второто ли царство)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля по-интересно би било да пишете ЗАЩО се казва така...На мен ми е тъжно че много имена вече нищо не ни говорят, думите вече са излезли от употреба и са "умрели"

Наистина би било интересно да знаем откъде идва странното/интересно/забавно име на дадено село. Особено такива имена, които не ни говорят нищо на първо четене.Но това си е доста задълбаване в темата !!!Освен да се бутна в Off-topic секцията на някой езиков форум :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не казва нещо по въпроса с "интимната" връзка между градовете Дупница и Сливница. :yawn:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...