Jump to content
Guest CIVICwarrior

Сивик 1.3?

Recommended Posts

Guest CIVICwarrior

Здравейте маниаци! Аз все още само си мечтая за Хонда! Но за да ми се осъществи мечтата възможно най - скоро ще трябва да направя компромис с двигателя! Понеже 1.3 двигателите доминират в по-ниския ценови клас, ви питам дали си заслужават и какво могат!? Но в крайна сметка каквото и да взема (все някога :) ), то ще бъде само за начало, а после нагоре.. :) към V-TEC DOHC!! :huh: Благодаря предварително! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега еми не са лоши 1.3 някой вика, че не варвяли еми аз сьм се возил на 1.3 и смело мога да кажа ако си я караш на бензин а не на газ или метан ще ти хареса варвежа, като за начало 1.3 е супер :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бензин много ясно!!! Не понасям газта в такива коли! Бих искал да знам и на колко километра се опира, тоест колко може да направи? :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз преди на моята и правех 180 ама едвам ги правеше,иначе за по светофарите се заяжда с много по мощни коли!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

180 без проблем и то постоянна скорост, поддуржам я няколко километра .... Върви доста, поне мойта, който се е возил от клуба се е учудил, но все пак това е Сиса. :blink: А защо не 1.3 с VTEC глава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Я да вметна един страничен въпрос малко ... преди имаше една тема с въпрос civic 4g vs. civic 5g и двата със D15B2 двигател и всички казваха, че 4-тата ген. ще победи, понеже е по-лекичка и малко по-спортна ... това важи ли същото и за D13-ките ? :blink:

Редактирано от kalmara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DrMcCooL

Привет колегаТа 1.3 може много :) Колата си върви много прилично и има голям потенциал...да не говорим ако се заиграеш малко => http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=19610Така че не му мисли много много освен ако не те влече драга-макар че...и тази "въшка" не се дава лесно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за максимална скорост,преди време на 190 спираше,а до там не беше толко трудно колкото си мислех че ще е ;) след леки промени по сток карба ,мисля че до 200 ще ги докара(като приемаме допустимата грешка в скоростомера разбирасе)за усдкорението,ми какво да ти кажа,ако се научиш какво иска този мотор и му го даваш си мисля че за 1.3 колата върви много задоволително.общо взето да обобщим,мисля че ще останеш приятно изненадан от комарчето и успех в покупката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Shadow^Dancer

толкова ли е голяма разликата в цената м/у 1.3 и 1.5 ? не че 1.3 не върви, все пак е хонда, ама за 200-300лв повече можеш да си вземеш 1.5, така като гледам обявите ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е толкова скъпа с 1.5 5г....4500 лв. я купих тази (всъщност е 1.6 - 125 кончета)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Sa8o

умряла работа :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stonez
Отговорено (Редактирано)

Купиш ли 1.3, после няма продаване. А какво може ли, хм ... много неща може, ама с много много пари.

Редактирано от stonez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ursus

умряла работа :lol:

:D:sick1::newbie::matrix::slap::crazy::spam::ph34r::lol::ph34r::D:D:ph34r::D:D:shutup: kolega.................

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам 1.3 ..3.5 години ! До 160 нямам никви грижи ! От 160 до 195 се набира кат охлюф ... но ги прави ! На магистралата със скорост в диапазона 140-180 ми дава разход 6.1л ... при пенсионерско каране около 100 дава разход .....данъка на година е 15 лева ... гражданската е 100 лева ... така че къв е извода ... компромис м/у кинти и няколко секунди бързина повече ! Всяко нещо в тоя живот си има своето място съобразено с възможностите и желанията на човека ! А за продаването ...Жорка ,говориш глупости ! Всичко се продава ... и то на загуба ! Аре живи и здрави !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе къв е тоя разход и тая скорост от Д13-ка не ми е ясно. Моята д15-ка като стъпи на магистралата и в резервоара прави ваодовътрежи, а пък едва ли ще вдигне 195.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи как ще я караш тая кола, ако искаш да я настъпваш здраво доста бързо ще ти умалее и ще те засити, а после ще трябва да я продадеш на загуба и да започваш да търсиш нещо по мощно. Ако тръгнеш да я "тунинговаш", ще хвърлиш много пари и като теглиш чертата ще сумата ще излезе колкото за 1.6, a ефекта ще е недостатъчен. Моят съвет е ако ще търсиш силни усещания, спести повече пари и си вземи нещо по-мощно! "Сток" конете винаги са най - качествени!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда и аз съм на това мнение. Както се казва ако колата ти е 90к.с. и я направиш 150, шанса да ти се счупи нещо значително нараства, затова и аз съм привърженик на заводските к.с. и на така нареченото "леко подсилване"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моита е 1.4 и може да подаржа 150 на РАВЕН ПЪТ :worthy: така че да ми каже някои 195 :worthy: слънцето маи го е облещило или е карал по нанадолнище. 1.3-не, не, не и не бързо умръзва. Ако е за града-ДА,ДА и ДА. Ае със здраве. :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам ама аз съм говедо на 4-та прадавка двама чавека в колата 175 км някъде към 6000 оборота :angry: 5-та прдавка като преди тва съм я изцедил 4-та 185 км. и там си мрекато само съм си изключил компа дръпнал съм му бушончето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тая тема беше какво може да се направи на д13 ама я преебахте и стана кои колко е вдигал............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да кажа че моята D13 бивша вече на колегата enternity Прави 190 без проблем с 4 човека на патя на вращане от казанлак.Аз бях много доволен от тази кола никога не ме е оставяла или правила проблеми за мен д13 е мотор куче и ни6то не може да го сабори!И грам не гори масло като в-теците

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един приятел има и колата не е толко лоша

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам вече близо 3 години сивик 1.3 и е доста прилична кола особено ако караш много градско. По магистралата подържа 130-140 без проблем, а максимално съм правил 180.Относно подръжката за 3 годни съм сменял само втулки на предните носачи (4x20лв.) .... и консумативи разбира се :blink: Сега има за смяна и гарнитура на главата ... но частите са сравнително евтини. Разхода в София е около 10, а извънграско при по бързо каране (бързо за хонда 1.3 :) ) около 6.5.За сравнение бмв-то което си купих наскоро само смяна на консумативите му и разни други втулки и тампони ми излезе толкова пари колкото за хонда-та няма да дам сигурно още поне 3 години :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, като прочетох доста мнения, останах поизненадан от горенето(разхода на гориво) на 1.3 мотор! Мисля, че му е множко за 1.3!В такъв случай, VTEC-а 1.6/125к.с. или пък VTI, гори, колкото BMW 325i?!? :blink::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gin

никак не е множко, малките мотори горят малко по-малко, а вървят доста по-малко, спрямо съответните по-големи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, като прочетох доста мнения, останах поизненадан от горенето(разхода на гориво) на 1.3 мотор! Мисля, че му е множко за 1.3!В такъв случай, VTEC-а 1.6/125к.с. или пък VTI, гори, колкото BMW 325i?!? :blink::)

Ми вземи си икономка бре ... тя е 1.5, ама харчи бая по-малко от карбураторчето. :)Иначе по темата ... всичко е много относително за вървенето и горенето .... зависи колко е поддържан двигателя, зависи колко е бушен, зависи на к'ви километри е, зависи в какъв град се кара ... по въпроса ти - познавам един пич от нашият роден град със хеч D16Z6 и твърди, че при положение че не слиза от червеното, колата му дава около 7-7 и нещо ... във Враца ! Софията примерно е съвсем различно нещо - повечето колеги казват, че им дават около 10 градско ... без ръчка. You do the maths. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest activity
Отговорено (Редактирано)

1.3 си бегат :blink: карбуратора е голяма сила :) особено за тунинг ,Инцекциите са скопеняци , аз с моят пустиняк едвам 160 права на 4-а ще взема си сложа един двигател от Д13 :)

Редактирано от activity

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ceco85

Абе ти не гледай, че е 1.3. Те нарочно лъжат за заблуда на противника :D На магистралата лепа 190 и има мегдан за още малко...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 4 г. карам д13б2 в началото на бенз за да я пробвам на магистралата сам дигна 200 и можеше и още ама ме фана шубето !!! Като минеше границата от 4000 оборота и ме лепеше за седалката буквално, иначе до 4000 е мудна.След 1 година сложих газ и умре сичко дето съм писал по горе...160 максимум дига и то по наклон след 4000 оборота си е същото като преди 4000 оба4е за разхода и икономията няма спор 4е е номер 1!сега на газ градско в София ми дава 8 извънградско газ ми е падало до 5 но съм карал с 90....Така че които търси икономия си слага газ за сметка на мощноста...Тва е от моите наблюдения за 4 години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

По добре отиди да ти направят настройка на газовата уредба.И един друг въпрос, колко често правиш настройка на газовата и колко често сменяваш въздушния филтър?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 4 г. карам д13б2 в началото на бенз за да я пробвам на магистралата сам дигна 200 и можеше и още

....колко още можеше :blabla: ...220 или 230км/ч....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей тия д13-ки много бегат бе..., 200, че и още...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

200 км/ч а може и още...абе тя ще :( с 200 :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре отиди да ти направят настройка на газовата уредба.И един друг въпрос, колко често правиш настройка на газовата и колко често сменяваш въздушния филтър?

Със смяна на масло на 10 хил. сменям и въздушен а центровка на газта правя 2 3 пъти годишно но я настроиват възможно най-икономично и явно за тва не върви но лошото е че и на бензин не върви вече а 2 пъти и праиха настроика...А относно километрите които дигнах - 200 на брой доколкото си спомням оборотите бяха между 6 и 7 хиляди....та до 9 хиляди още колко ще вдигне сами може да смятате..не че ще ги дигне но теоритично би трябвало да може.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Въздушния филтър, ако караш на газ го сменявай на три месеца или на 5000 километра, а настройката на газовата след всяка смяна на филтъра. Аз така процедирам и нямам проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей тия д13-ки много бегат бе..., 200, че и още...

Че и stock... Представи си с едно охлювче какво ще прави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми кола. Изключително доволен. :oops:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за Д13-ката че върви си е точно така. Бях доста изненадам от колата на Рейсара. Много си бяга, няма спор. Нагоре към Узана по завоите не можах да му избягам изобщо. а за разхода: напълно си е нормален, градско гори колкото една Д15-ка но то при всички коли с по-малка кубатура го има това

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

абе кви 200 ви гонат...200 на километраж :)с 90 коня повече от 180-185 на равен прав път без вятър не може да се вдигнат с нормална лека кола. Аеродинамика, разбираши. Плюс квадратична зависимост от скоростта на съпротивлението на въздуха.Със 75кс горната граница беше някъде към 170 ако не се лъжа. Ако много се порова мога и да намера един екселски шит със сметки - скорост, съпротивление, коне на двигателя, % загуба до колелата (май 10% беше по дефолт), предавателно число. Прати ми го човек работещ в БМВ , пък и на дреги места съм го чел... ама де да знам може за Хонда да не важат физичните закони :)Направете си труда, потърсете в нета измервания на скорост по километраж и по ГПС. Една кола не съм видял километража да и мери точно, най-често на всеки 100км/ч дават разлика от 10-12км/ч като леко се увеличава разликата нагорет.е. при показания 100 реално е 90, при 200 е 170-180

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен 170 си ги държи :) за повече не съм се пробвал :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...