Jump to content
Сивик 1.5 114 аеродек англ

Колата дигна градуси като пуснах климатика

Recommended Posts

Здравейте колеги. Нов съм във форума. Вече 5та год съм на сивика и вече за германки не искам и да чувам😁

Един може би странен въпрос, но получих разнопосочни съвети и да се допитам и тук. Оригиналната (ако въобще е оригиналната и не е сменяна) капачка на радиатора ми е на 1.1 скоро е смених, но ме посъветваха да сложа капачка 0.9 бара (корейско производство). Днес в баш жегата в Пловдив 39° на сянка пускам климатика, като първо извъртях малко вентилатора и като пуснах климатика изчаках 2-3мин преди да дам циркулацията на въздуха... И към 5мин и 3-4 светофара по-късно започна да загрява. Както знаете скалата не е цифрова но 100-110° си ги удари. Дирекно от климатик зададох на парно на макс и тръгнах. За 100-150 метра оправи градусите и повече не загря. После като спрях прегледах всичко. Маркучите са ок. Перката на радиатора си върти. Не е хвърлило антифриз, седи си на макс в разширителния. Единствено не проверих перката на радиатора на климатика но преди ден си работеше и всичко беше ток и жици.. Та.. Възможно ли е да съм сгрешил с тази капачка 0.9 бара и да обърквам охлаждането на радиатора или проблема ми е другаде? Благодаря предварително) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с 1.1 имаше ли проблем и защо мина на 0.9?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Вземаш корейската капачка и с нея удряш яко главата на тоя, който те е посъветвал да я сменяш.

2.Връщаш си предишната капачка (ако нещо не е повредена).

3.При напълно изстинала кола проверяваш нивото на антифриза в радиатора и в казанчето (ако е необходимо-доливаш).

 

Не знам как определяш тия 100-110 градуса, но ако стрелката влязла дори и малко в червения сектор е възможно гарнитурата да е тръгнала. Наблюдавай не само температурата, но и за пушек от ауспуха, особено при изкачване на стръмни наклони с малки обороти. Проверявай за теч на антифриз след спиране.

Провери няколко пъти нивото на антифриза при напълно изстинала кола в радиатора и в казанчето.

Перката на радиатора е добре да я провериш няколко пъти, в различни дни (че ми се е случвало един път да включва, а друг път не). Най-добре на място, палиш, включваш всякакви консуматори и гледаш. Преди стрелката да е стигнала до средата, перката трябва да се включи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря колеги))) 

Капачката е смених, че старата запече и спря да си връща антифриза от разширителния в радиатора. Иначе гарнитура на глава съм издухвал преди 2год,но успях да реагирам и ремонта мина леко... Затова ми държи влага и се притесних😁 Сега съм сигурен, че не влезна в червено, щото видях и реагирах веднага. Реално не знам до колко щеше да качи температурата.. Днес вече навъртях 70км и всичко е наред за сега, но не съм пускал климатика. Довечера като се прибирам ще го пусна да видя дали пак ще качи градуси. Естествено преди това ще проверя нещата както ме посъветвахте и ако имам време още днес ще си поръчам капачка 1.1 и като се замисля ще взема и термостата да си сменя за всеки случай. 

Още веднъж благодаря) 

Редактирано от Сивик 1.5 114 аеродек англ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термостата смени, сложи на Hella и смени евентуално и гарнитурата към него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почни с капачката. Имам колега със Црв 1. И неговата загряваше по показание на стрелката. След смяна на капачката всичко се оправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип, при работещ климатик, температурата на охл. течност се поддържа по-ниска, отколкото при изключен климатик. Това е при равни други условия и всичко изправно. Дължи се на постоянно работещия вентилатор на радиатора. Така е на теория и на практика съм го изпробвал - потвърждава се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря колеги) 

Още един въпрос.. Извинявам се, станах досаден, ама си я обичам хондичката и искам да е топ😁 

След като издухах гарнитурата на главата, два пъти промивахме системата, но още ми прави оранжева смес на дъното на капачката на радиатора, а в разширителния цвета си е добре. Казаха ми да промия системата на работеща кола, а не да свалям и да мия радиатора. Може ли съвети и инструкции как да стане промиването, че така или иначе ще сменям термостата, поне да оправя всичко) 

Благодаря предварително))) 

Редактирано от Сивик 1.5 114 аеродек англ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега) 

Наистина доста изчерпателна и полезна информация))) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, отново колеги) 

Да дам обратна връзка какво се случва. Малко късно, но все пак отпускарско време и колата и аз си почивахме) 

Явно проблема основно е в капачката на радиатора. Констатирам, че след като издърпа антифриза в разширителния, не го връща в радиатора когато охлади. 

В идните дни ще промия системата по оказаната по-горе схема и ще сменя и термостата с гарнитурата. Поздрави и още веднъж благодаря за помощта) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем със скутер хонда. Надуваше разширителя и не връщаше. Сменях термостат, промивах системата, водна помпа и накрая като сложих нова оригинална капачка заспа. Това беше най-евтината част от всичко изброено.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...