Jump to content
milenjs

Honda CR-V 2.0 2011 и газов инжекцион Prins

Recommended Posts

Здравейте, след Logo-то добавих и още една хонда в семейството - CR-V Gen3 с 2.0 двигател. Фулл екстри но най-важната я няма - газ.

Чета из форума че колегата Markony монтира и газово Романо с OBD. Аз искам обаче да си монтирам ГИ на Prins. Най-вече заради инжекторите които са Keihin. Монтирал съм на Logo-то такъв, 5 години без проблем, имам монтиран и на Mitsubishi Space Wagon също Prins, там вече е над 15 години. При него само емулатора на бензиновите инжектори съм сменил веднъж. Инжекторите имат над 350 000 км пробег. ю

Въпроса ми е - ще работи ли добре ГИ на Prins със CR-V-то, понеже е по-обрана от към настройки, няма таблици а само отмествания на времето от бензиновото такова?

2-ро, прочетох че смукателния колектор е по-особен, с някакви вихрови клапи. Това ограничавало избора на място къде да се пробие за щуцерите на газовите инжектори. Някой има ли снимка къде е подходящто място?

3. Колегата Markony беше писал в една тема че е качил снимки с монтажа на неговто газово в CR-V-то. Не ги намирам обаче, има ли ги още или са изтрити?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес монитрах бутилката, 720/180, евросондата и пълначката под капачката на резервора. Прекарах съответните тръби, не бях работил с термопластични за газ, голям кеф, дано само са здрави. Prins-a e наличен, жълти инжектори, за 150 коня ще са екстра.

Остава ми въпросителната с дупченето на всмукателния колектор. Някой може ли да ми цъкне снимка къде са щуцерите на газовите инжектори?

Не зная какво има във всмукателния колектор и мисля да ги разпробия както съм показал на снимката, дали е ОК?

0003_96_918.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Само като идея!!

7.jpg

5.jpg

4.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, благодаря, значи можело и на всмукателния колектор. Ще е по-лесно, особенно ако може да се разпробие на място, без да се сваля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А стружките (макар и полимерни) от разпробиването?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимателно, може и с грес на свредлото да не паднат вътре.  Четах че някой надували с въздух всмукателния колектор да издухва евентуалните стружки навън но не смятам да се престаравам толкова.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи мерки - иначе теглилки! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...