Jump to content
Blue Dragon

Климатикът се включа автоматично

Recommended Posts

Здраейте, съфорумци. От вчера съм нов собственик на Хонда ЦРВ 3, 2.0, 150 кс. бензин. Забелязам много странно нещо с поедението на климатика. Всеки път, когато променя накъде да духат клапите - към купето, към краката, към прозореца или към прозореца и краката климатикът се включва автоматично и тряба да го изключвам ръчно, което малко е досадно. Явно има някъде някаква настройка на тази функция, но не знам къде е. Моля за помощ, ако някой се е сблъсквал с този проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си с климатик, а с климатроник и това си е заложено във функцията му. Щом промениш положението на клапите, да духат само към челното стъкло, или стъклото и краката, климатроника се включва. 

Така че спокойно - това е нормално. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@Blue Dragon

При AC/OFF когато местиш на различни позиции клапите да духат си остава изключен от копчето MODE.

Screenshot_20240217-185222_Gallery.thumb.jpg.544738ee85e13a1deb44e0693c67e01e.jpgScreenshot_20240217-185203_Gallery.thumb.jpg.e1909016e537a2373a795fc7ff908b73.jpgScreenshot_20240217-185203_Gallery.thumb.jpg.e1909016e537a2373a795fc7ff908b73.jpg

 

Screenshot_20240217-185210_Gallery.jpg

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@Blue Dragon

Колега защо не го пускаш само от стрелките? В момента в който пипнеш ауто Екуто решава какво да пуска и кога.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колегата @Blue Dragon направи малко снимки как и какво натиска и какво иска,може би ще му дадем по точни указания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 17.02.2024 г. at 12:14, Emicha написа:

Не си с климатик, а с климатроник и това си е заложено във функцията му. Щом промениш положението на клапите, да духат само към челното стъкло, или стъклото и краката, климатроника се включва. 

Така че спокойно - това е нормално. 

 

На 17.02.2024 г. at 19:49, CARPERA написа:

Ако колегата @Blue Dragon направи малко снимки как и какво натиска и какво иска,може би ще му дадем по точни указания.

 

Не съм сигурен, че това е климатроник, по-скоро си е най-нормален климатик, за което никак не съжалявам. Ето видео какво точно се случва:

https://www.youtube.com/watch?v=xtxMzHt7ktY

Редактирано от Blue Dragon
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да с климатик си (имаше и 3-та ген. с такова изпълнение). 

Но това да не те притеснява,  просто са включили тази "екстра". 

По спомен, това го има още от 1-ва генерация. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснеш ли на стъклото, се вкл климатика, за да изсушава - нямаш драма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Всъщност би трябвало да изключва климатика също толкова автоматично, както го пуска, като минеш на някои от другите режими, поне всички мои Хонди са правили така, но път точно такова сиарви не съм имал ...

Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало, но не е така. Даже не знам на някоя Хонда да е така. 

Даже, ако е зададено на вътрешна циркулация, преминава автоматично на външна. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Emicha написа:

 Даже не знам на някоя Хонда да е така. 

 

Мога да потвърдя, че автоматично включва и изключва (при повторно натискане на defrost-a) компресора на климатика на следните Хонди:

Акорд 6 с климатроник, Акорд 7, Акорд 8, Акорд 10, Сивик 10, сивик 7 с климатроник, Джаз 2002-2008 с климатроник, включително и CR-V 5ген.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, chavdu написа:

 

Мога да потвърдя, че автоматично включва и изключва (при повторно натискане на defrost-a) 

 

Какво натискаш...?

Какъв defrost, какви 5 лева...? 😉

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 10 часа, Emicha написа:

По спомен, това го има още от 1-ва генерация. 

Ееее, наборе, още помним, а? ;)

 

Правилно, още от CR-V 1 e така. Няма значение, дали е обикновен климатик, или "климатроник". Имал съм и 1-ва, и 2-ра генерации, и с климатик, и с "климатроник". Ама от старите, с въртящи се копчета. Тия с бутончетата са малко по-друга бира.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, Blue Dragon написа:

Ето видео какво точно се случва:

Гледах видеото и ми направи впечатление, че натискаш бутона за предно стъкло (т.нар. defrost), но след това натискаш друг бутон за промяна на посоката на въздуха.

 

Ако направиш това:

Преди 5 часа, chavdu написа:

(при повторно натискане на defrost-a)

почти съм сигурен, че ще се случи това:

Преди 5 часа, chavdu написа:

автоматично включва и изключва ... компресора на климатика

 

Точно така работи двузонивия "климатроник" на Акорд 7.

Натискам "defrost", компресора се включва и започва да духа на предното стъкло.

Натискам пак "defrost", компресора се изключва и "климатроника" се връща на последната ръчно зададена настройка.

 

п.п.Точно по същия начин работеше и "климатроника" на Civic 9.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси - здрасти наборе 😊

Че помним нещо, помним бре, ама че на бутона за обдухване на предното стъкло му викате defrost бутон - не помня, пък може и така да си се казва. 👍

Как се казва комбинирания бутон предно стъкло/крака? 😉

 

Та накрая - според мен човека пита: след като натисне някой от въпросните два бутона (с посока на обухване към челното стъкло) и му се вкючи климатика, след преминаване на друго положение за обдухване (или натискане на друг бутон) дали не би трябвало климатика да се изключи. 

Логиката би трябвало да е такава, но не се изключва, докато не се изключи принудително от самия бутон. Това и му казах - че няма проблем и така си работи. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

@Emicha, ние англичаните на тоя баттън му викаме demist button. Не че не размразява, ама по-скоро премахва изпотяването отвътре на предното стъкло.

 

Ако си забелязал, когато го споменавам аз му слагам кавички, както и на "климатроник". Слагам ги, защото не се казват така, ама хората така им викат, т.е. думичките са нарицателни.

Чувал ли си лафа "Моя ксерокс е Канон"? Тааа, тетака. :D

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията и на всички, които се включиха в темата! Администраторите могат да я заключват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 21.02.2024 г. at 0:12, Emicha написа:

бутона за обдухване на предното стъкло му викате defrost бутон - не помня, пък може и така да си се казва. 👍

Как се казва комбинирания бутон предно стъкло/крака? 😉

 

Хонда го наричат defrost, ти го наричай както искаш ... :)

image.png

... в контекста на питането на човека, то не е просто да смени позицията на предното стъкло, за това си има друг бутон, а е функция. Прави няколко неща в комбинация за да размрази предното стъкло или да го изсуши.

 

Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно chavdu .👍

Обаче, какво искаш да ми кажеш, или пък покажеш, като ме цитираш - че нещо не те разбирам?;)

Ако е за името на бутона, съм го написал вече. 

Ако е за "функцията" на бутона - ми нали това съм написал, че  климатика се включва и човека да не се притеснява? 

Пак прочети първия пост, после изгледай видеото и кажи къде виждаш грешка, в написаното от мен. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен не е нормално и логично да включва климатика като натиснеш бутона за крака/стъкло.

Няма ли друг с ЦРВ с базов климатик, да каже как е при него. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 23.02.2024 г. at 21:13, Emicha написа:

Чудесно chavdu .👍

Обаче, какво искаш да ми кажеш, или пък покажеш, като ме цитираш - че нещо не те разбирам?;)

 

Да, за името на бутона те цитирах, защото нещо се правеше на "умен" тук:

На 20.02.2024 г. at 21:45, Emicha написа:

Какво натискаш...?

Какъв defrost, какви 5 лева...? 😉

Всичко друго, което си написал, за това как правят Хондите с глупавата климатична система, не казвам нищо. Само по-горе ти адресирах съмнението, че има Хонди, които са по-умни.

 

Ако нещо си се напрегнал, че те цитирам, обещавам да не го правя повече, само тук последно. :tooth:

 

Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.02.2024 г. at 12:07, chavdu написа:

Всъщност би трябвало да изключва климатика също толкова автоматично, както го пуска, като минеш на някои от другите режими, поне всички мои Хонди са правили така, но път точно такова сиарви не съм имал ...

 

Това го е написал "умника" който повече няма да ме цитира.

Цитирам го, по повод видеото което е публикувал колегата, защото му казах да прочете какво съм писал, какво е питал колегата и да погледне пак видеото, в което ясно се вижда, че при преминаване на другите режими (разбирам позиции на обдухване), климатика не се изключва автоматично - както е на всички мои Хонди, но уточнявам, че аз не съм имал като неговите Хонди. ;)

 

п.п.   И chavdu - никак не съм се напрегнал бе човече. А и от теб - едва ли. :bye:

 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...