Jump to content
Kosta Angelov

Проблеми със скоростната кутия на Honda Civik 10 генерация

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Грозната истина е, че никой в бг няма интерес да се занимава с хондови автоматици. Липсва компетентност, а тези които са компетентни знаят, че могат да си отворят дълга работа с чакане на части. Вероятно и навън е така, и не е рентабилно, а нещата с важни агрегати стават и тук вече plug & play, което е доста жалко. Какво значи " кутията е заминала"  и то диагноза само на слух от повечето сервизи??? Цялата ли е заминала, колко лагера има, всичко ли е дробсърма вътре или един два лагера, щото в доста коли шумните лагери надживяват колата. Не, че съветът ми е да се кара така кола, която е на малко години. Не мога да помогна на колегата освен с емпатия и стискам палци да реши казуса скоро и да сподели.

Редактирано от HondaExplorer
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом работи нормално, значи виенето е от някой лагер.

Дали е от грешно масло или просто лоша партида е Божа работа, но едва ли е скъп.

Не е и добре да се кара така, щото колко още ще изкара, щом прогресивно се влошава за 1500 км предимно извънградско.

Така или иначе ще има демонтаж / монтаж на кутия, и адаптация на новомонтираната в Бултрако.

Сегашната се отваря и се сменя каквото трябва. Факт е че сервизите не им се чака за доставка и колата да заема място, но при демонтирана и с вероятност само за лагер, си струва да се ремонтира. Лагерите не са скъпи и задължително "презокеански".

Ако колата не е нужна всекидневно, или има временно алтернативна, по-евтино (но и по-бавно) ще е ремонт на тази.

Авторът ще каже какво му е казал Любо и да решават казуса овреме.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запиши го това виене да го чуем. 

Два пъти съм карал 10та със свт и си виеха.

Твоята може да вие повече от грешно масло. 

Вземи го смени и я покарай, може да извадиш късмет.

Пък ако верно някой лагер е тръгнал, не е болка за умиране, със сигурност ще я покараш доста преди да се предаде.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Какви коли си карал ? Аз карам 10 ка със CVT и такова нещо няма.

Хора има други теми за чесане на езика. Нека бъдем хора да помогнем с каквото можем .

Редактирано от viktor11

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само в движение е виенето и няма как да го запиша.Относно ремонт или да си търся втора ръка.Честно казано не ми се ходи по мъките да я оправям.Да ви кажа доста прогресивно се увеличава виенето.Ще я покрай така само градско,докато намеря кутия.Иначе говорих едно момче което има същата.Дадохте ми хо от форума.С бяла хечбек.Вторник ще закарам колата да видят номерата съвпадат ли и ако да  я взимам.3000 ми дава кутията каза с всичко.Каквото и да означава това .И със смяна и на масла към 3500 трябва да стъпи.Казва че кутията е на 20000 км.Това е засега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 15 часа, viktor11 написа:

Какви коли си карал ? Аз карам 10 ка със CVT и такова нещо няма.

Хора има други теми за чесане на езика. Нека бъдем хора да помогнем с каквото можем .

Ти не знаеш какво е това нещо, ето и двамата сте от София, направете си една среща.

Всички СВТ трансмисии издават шум, имам познат с Приус, който сигурно вече гони 500к. и при него си вие, откакто я е взел.

С оглед работата на този тип трансмисии е напълно възможно да шуми повече заради грешно масло. 

 

Редактирано от Rakeem
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писъл съм на лично на колегата още в началото , ако той има желание ще мина да я видя. Вариатора на Приуса и Хондата имат разлика най малкото в конструкцията. Още като реших да купя 10 ка изчетох и изгледох всичко в нета и чуждите форуми. Ако не се тунингова двигателя и се обслужва на време изкарва много. Има коли над 500 хил. мили без проблем. В САЩ има случаи на счупен CVT но когато е имало външна намеса и вдигане на конските сили и въртящият момент. Ако се остави стокова и се обслужва няма да има проблем. Друг е въпроса че винаги в определени бройки се появява производствен дефект , но това е божа работа. Както в момента има акция за бензиновата помпа.

P.S. Винаги се интересувайте какво сипвате в двигателя и скоростната кутия. От масло до масло има разлика. Евтиното винаги излиза скъпо .....

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, viktor11 said:

Писъл съм на лично на колегата още в началото , ако той има желание ще мина да я видя. Вариатора на Приуса и Хондата имат разлика най малкото в конструкцията. Още като реших да купя 10 ка изчетох и изгледох всичко в нета и чуждите форуми. Ако не се тунингова двигателя и се обслужва на време изкарва много. Има коли над 500 хил. мили без проблем. В САЩ има случаи на счупен CVT но когато е имало външна намеса и вдигане на конските сили и въртящият момент. Ако се остави стокова и се обслужва няма да има проблем. Друг е въпроса че винаги в определени бройки се появява производствен дефект , но това е божа работа. Както в момента има акция за бензиновата помпа.

P.S. Винаги се интересувайте какво сипвате в двигателя и скоростната кутия. От масло до масло има разлика. Евтиното винаги излиза скъпо .....

Здрвейте.0893454311 Коста.Ще се радвам да се обадите .И ако нежен да разрешим проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.Днес ходих да сравнявам номерата на скоростната кутия която намерих с тази на моята.Номерата са различни.А е от абсолютно същият модел.Просто е хеч бек.Знаете ли дали ще пасне или щом са различни няма да стане ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в цифрите може да е безобидна, но може и да не е.

В БТ не могат ли да сравнят 2-та номера и да кажат в какво са разликите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

В БТ могат да кажат, могат и да не кажат...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Ходих в Бултрако със но ера на кутията която съм намерил и но ерата на моята.Казаха ми ,че нямало да стане.Сега търся други кутии и информация като цяло.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега въпроса е дали са казали, че няма да стане защото в системата им излиза че твоята е различен номер (нещо като автоматичен отговор), или защото знаят наистина и/или са видяли нещо несъответстващо между двете :) 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...