Jump to content
Kosta Angelov

Проблеми със скоростната кутия на Honda Civik 10 генерация

Recommended Posts

Здравейте.Днес си направих регистрация във форумът,понеже вече не знам към кого да се обърна.Карам Хонда Сивик 10 генерация 1,5 турбо, бензин с автоматична скоростна кутия.От известно време се чува странен шум ,като виене в движение.Няма значение от скоростта и предавката.Закарах колата в Бултрако да я видят и да и направят диагностика .От там ми казват че скоростната кутия е заминала.Като цената която ми казаха е колкото автомобила.Попитах ги какво е излезнало на диагностиката -те ми казаха нищо ,но били сигурни.Можете ли да ми дадете някакъв съвет.Или поне ако сменя маслото к филтрите на скоростната кутия ,дали ще има ефект?Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо - добре дошъл. Тук обаче е място, където хората се регистрират, за да помагат и на другите, не само, защото няма към кого да се обърнат. Това за протокола.

 

Не знам диагностиката какво може да каже, но по-скоро е генерално предположение на база симптомите от тяхна страна. Та от там не могат и да конкретизират. Абстрахираме се от фактора "толкова си могат".

 

Тук досега сме нямали колега, дето да му е заминал вариатора, и затова не очаквайте кой знае какви конкретни съвети. Относно смяната на маслото и филтрите - сменял съм масло на няколко вариатора - поведението им не се е променяло, но те са (си бяха) без проблеми поначало. Та от там, не се знае и дали ще помогне на Вашата.

 

И няколко въпроса:

На колко км е колата?

Има ли сервизна история, дали маслото е опреснявано регулярно (дават го на около 40х км да се прави)?

Има ли тунинг двигателя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.Надявам се ,че занапред и аз ще мога да съм полезен.Просто досега съм нямал никакви проблеми с колата .А и като цяло не разбирам изобщо да ви кажа честно.Относно въпросите колата е на 155 000 км последната смяна в Бултрако е била на 86000 км.След това е сменяно още веднъж мисля че беше на 120 000 км но не в Бултрако.Понеже гаранцията на автомобила беше 100000 км.Има си пълна сервизна история.Няма никакъв тунинг .

Идвята ми че колата трябва да я закарам до Варна и дали така ще успее?Номпърво искам някой който разбира да я види.Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Бултрако помощ не търси. Не знам от къде си но има сервизи които се занимават и разбират от Хонда. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл Коста!

От колко време е така? Ориентировъчен пробег за периода?

Звукът от виенето засили ли се с времето?

Има ли промяна в него спрямо студен старт и загрял автомобил?

Има ли промяна в движението и ускорението на колата?

Някакви завишени вибрации спрямо предишното стандартно положение?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е странно това, което казваш и половината ми подозрения отпадат. Такива вариатори съм виждал на по 300+ хиляди километра в Северна Америка да са изкарали. По-скоро "нещо" му се е случило на твоя. Затова:

 

Сервизна акция за подмяна семеринг минавала ли е колата?

Имала ли е теч?

 

Питам, за да изключим загуба на масло от там.

 

преди 53 минути, Kosta Angelov написа:

сменяно още веднъж мисля че беше на 120 000 км но не в Бултрако

Тук пък се открива възможност да й е налято нещо, различно от HCF-2, или да го е правил някой, който не е наясно с процедурата. Може и двете в комбинация.

 

При всички положения, бих търсил не "сервиз, който разбира от Хонда", а такъв, който прави скоростни кутии. Просто не знам колко вариатори се е случило да отворят сервизите, занимаващи се с Хонда, предвид, че се развалят рядко, а правенето надали е праволинейно.

 

преди 53 минути, Kosta Angelov написа:

Надявам се ,че занапред и аз ще мога да съм полезен.

Като даваш периодична обратна връзка по развитието на казуса ти, си по-полезен, отколкото подозираш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

По думите на момчето разбирам че не разбира от автомобили. Затова му препоръчвам да я видят в някой добър сервиз. Може това виене да няма нищо общо с кутията. Може да е лагер или  алтернатор и куп други дребни неща. Колата трябва да се диагностицира . Така по интернет няма как да стане.

Редактирано от viktor11

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Може ли да ми препоръчате сервиз в София.

Редактирано от Honda_Z

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Еми с времето което вече стои в гаража около 3 седмици.?1500 км понеже съвпадна с пътуването по празниците.Да звукът се засили с времето.За вибрации или към студен старт не съм забелязал .

Редактирано от Honda_Z

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Трябва да видя в сервизната книжка за подмяната на семеринг.Жена ми я беше закарала к на друг майстор ,който няма общо с хонда ,но и той каза че е от скоростната кутия.Каза ,че нямало течове ,дори има масло в кутията.Иначе е възможно да са наляли нещо не каквото трябва ,ако изобщо са наляли понеже тогава смяната съвпадна с почивка по морето.

Редактирано от Honda_Z

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тази смяна на 120 хил може да не са сложили оригинално масло,има ли нещо фактура бележка.

Това което може да направиш преди по сериозни интервенции,е да смениш маслото с оригинално.

 

Редактирано от CARPERA
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
30 minutes ago, Kosta Angelov said:

Може ли да ми препоръчате сервиз в София.

Сервиз Джемини (https://www.gemini4.com/) в София се занимава със автоматични скоростни кутии, не съм ходил, но хората са много отдавна в занаята и поне ще могат да ти дадат точна диагностика на проблема.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Само за информация ако звъниш по сервизи имай предвид че кутията е CVT /вариатор/  а не автоматична. Доста хора не правят разлика .

Редактирано от viktor11
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
22 minutes ago, CARPERA said:

Тази смяна на 120 хил може да не са сложили оригинално масло,има ли нещо фактура бележка.

Това което може да направиш преди по сериозни интервенции,е да смениш маслото с оригинално.

 

Да ви кажа нямам абсолютно нищо.Благодаря за съвета

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте.Преди малко се свързах с сервиза.Само като чуха каква е скоростната кутия казаха ,че не могат да ми помогнат.Дори отказаха да я видят.

Редактирано от Honda_Z

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова ти казах да споменеш че е CVT . В България до колкото знам никой не прави. Нова мисля че е около 4000 долара. В ebay има втора ръка там вече е божа работа. Бих ти препоръчал първо да смениш маслото щом не знаеш какво всъщност са налели. Много сервизи не знаят че има точно определени допуски и спецификации. Няма да споменавам сервиза но съм виждал в официален сервиз да наливат всякакви боклуци.....

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в OLX или другаде беше има 1.5 турбо на части

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Още утре ще я закарам в сервиз.Може лк да ми напишете само какво точно да сменя освен маслото.И какво да е маслото,че да не ми сложат пак каквото им падне.

Редактирано от Honda_Z

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко под 4л HCF-2. Смяната на филтъра е по желание. Говорим за филтър и три гумени пръстена за уплътнения. Ама и това ще е ходене по мъките. Къде ще се намери сервиз с наличен HCF-2, пък и уплътнения и филтър... При положение, че не се знае какво ще стане с кутията, можете да смените само маслото.

 

Моля, не цитирайте мнения, без да има нужда от това. Много се цапа темата и става трудно за четене. И за "благодаря" има бутон за реакция "благодаря" Ще разчистя, ама не е нужно да си отваряме работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масло в Auto fix parts мисля че имат налично оригинално. Филтрите трудно , всички са на поръчка. Аз затова се запасявам и имам от всичко да не увисна ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, Kosta Angelov написа:

Да звукът се засили с времето.За вибрации или към студен старт не съм забелязал .

Не каза как работи вариаторът? Нормално ли превключва и ускорява колата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм забелязал промяна,Освен виенето което е само в движение.Превключва и ускорява нормално.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нарастването на скоростта виенето нараства ли? По-остро, или по-силно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.Засилва се и става по остро.Като намалям по същият начин.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питал съм в Auto fix pars имат масло налично

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Kosta Angelov написа:

Да.Засилва се и става по остро.Като намалям по същият начин.

Значи е лагер.

Ново масло ще ти трябва, но за след ремонта, щом сега има и е на коректното ниво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
17 minutes ago, viktor11 said:

Питал съм в Auto fix pars имат масло налично

Благодаря.Днес звънях в Бултрако имат масло и филтъра.Утре ще отида да ги взема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5 minutes ago, ceco_accord said:

Значи е лагер.

Ново масло ще ти трябва, но за след ремонта, щом сега има и е на коректното ниво.

Еми утре като взема маслото от бултрако ще ходя да ми го сменят в автосервиз Дилов.Днес се чух с момчетата и изглеждаха доста запознати и любезни.И все пак ще я видят,но маслото няма да ми е излишно.Утре ще пиша какво е станало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК. Чакаме развитие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, CARPERA написа:

Тази смяна на 120 хил може да не са сложили оригинално масло,има ли нещо фактура бележка.

Това което може да направиш преди по сериозни интервенции,е да смениш маслото с оригинално.

 

 

 

Освен да даде пари на вятъра , нищо друго няма да стане.Не знам как ще помогне с оригинално масло на лагерите в кутията....

 

Кутията е CVT не знам дали си запознат с работата и устройството на тази кутия.

 

 

Към автора на темата:

Кутията трябва да е LL-CVT MCKA . Има 2 филтъра ( един в картера долу,втория е под масления охладител ).Интервал смяна масло 40 хиляди.

Сменят се лагери,маслена помпа и ако не са надрани конусите,по който движи ремъка се полират.Ремонт на кутията 3к+.Познавам хора,който ремонтират CVT кутии, ще ги питам как са с времето,че обикновено имат работа месец - два напред.Ако се съгласят да я погледнат , ще ти изпратя координати и телефони на ЛС.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 1 час, Kosta Angelov написа:

Утре ще пиша какво е станало.

Преди да идеш, звънни на Любо от Мартен - до Русе се намира.

Говорих с него за твоят случай. Правят всякакви автоматици и вариатори.

Ще те изслеша, може да има питанки и ще каже хипотеза.

0888 927614

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Свалете кората под двигателя и вижте висящия лагер на дългата полуоска дали не е омаслен. Щом при увеличаване на скоростта се засилва звука и няма промяна в поведението на кутията може да е този лагер. При мен е доста омаслен, не знам някой смазвал ли го е преди мен или е изхвърлил смазката... И аз чувам малко виене и съм почти сигурен, че е от него, но е много слабо и засега ще го карам така. Мисля, че не е скъп и мисля, че е оправдано да се пробва първо с него.

Редактирано от cucy
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Тук почнахме и пишем за вариатора, но може и нещо извън него да е!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
7 hours ago, Kosta Angelov said:

Още утре ще я закарам в сервиз.Може лк да ми напишете само какво точно да сменя освен маслото.И какво да е маслото,че да не ми сложат пак каквото им падне.

Eто тук го има налично маслото  HONDA HCF-2 и е налично в София.,сайта не колегата тук от форума който организира общите поръчки.

https://obshtiporachki.online/produkt/honda-hcf-2/

Все пак ако взимаш от Бултрако увери се че е това.

https://bmeshop.bg/maslo-cvt-hcf-2-4l

Виждам че са писало че е -

Quote

Оригинално масло за автомобили HONDA с трансмисия CVT първо поколение!

това не вярно.

Quote

Оригиналната трансмисионна течност Honda HCF-2 е специално разработена за второ поколение безстепенни скоростни кутии (CVT) на Honda. Не смесвайте HCF-2 с други трансмисионни масла. Течността CVT-F и HCF-2 не са съвместими.

Може би при теб на 120 хил е станало точно това,сложено е грешното масло.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
13 hours ago, cucy said:

Свалете кората под двигателя и вижте висящия лагер на дългата полуоска дали не е омаслен. Щом при увеличаване на скоростта се засилва звука и няма промяна в поведението на кутията може да е този лагер. При мен е доста омаслен, не знам някой смазвал ли го е преди мен или е изхвърлил смазката... И аз чувам малко виене и съм почти сигурен, че е от него, но е много слабо и засега ще го карам така. Мисля, че не е скъп и мисля, че е оправдано да се пробва първо с него.

Здравейте.Днес бях в сервиза и момчето кара колата  и я гледаха.Казаха ,че на 100 % скоростната кутия е заминала или по скоро лагерите в нея.Да може да е от смяната на гадно масло ,но и от какво ли не.Ремонтът първо излизал скъп а и се чакало доста.Това вече ми хо казват около 10 човека ,включително и автосервизът в Мартен.Досега от чутото от всички,най добрият вариант е да търся кутия втора ръка.Маслото не го смених понеже и Любо от Мартен и днес момчето ми казаха. че няма никакъв смисъл.Благодаря на всички във Форума - помогнахте ми много с препоръките.Ако някой чуе за такава кутия да пише.Аз ще продължавам за напред да казвам какво се случва.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11626957841038058&slink=v2zp47

Звъни и питай.

Ако се договорите за поносима цена, искай гаранция в пробег!

Монтираш, сменяш маслото и се молиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Само да знаеш че CVT кутията за 1.5T и 2000 кубиковата са различни. Търси по код на кутията.

Чуи се с него около 2500 лв ми обяви цена.

Screenshot_2024-01-12-12-45-39-08_c8557b5c44d4103912223f3ba7608b51.jpg

Редактирано от viktor11

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
40 minutes ago, viktor11 said:

Само да знаеш че CVT кутията за 1.5T и 2000 кубиковата са различни. Търси по код на кутията.

Чуи се с него около 2500 лв ми обяви цена.

Screenshot_2024-01-12-12-45-39-08_c8557b5c44d4103912223f3ba7608b51.jpg

Къде е това в карс бг ли,че не виждам но ера😊

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има я и в мобилето обявата:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11684661122146798&slink=v310zl

Но както спомена колегата, твоята е 1,5 турбо, а тази е 2.0, тоест, по-слабият мотор!

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OLX звъни му имал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...