Jump to content
Legend91

Зарязана S2000 пред полицията в Яворов

Recommended Posts

Минавах и я видях, рекох да снимам моята заедно с нея, но тя беше в плачевно състояние: ръждясали спирачни апарати и дискове, покрита с прах, разпрани брони, очевидно не е карана поне от година. Да се чудиш и маеш ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или да арестували някого с нея, или е била открадната и намерена, но от разни истории като второто предположение съм чувал, че е по-лесно да си вземеш колата от крадците, отколкото от полицията.

 

Дай някоя снимка все пак да се помаем и ние.

 

Аз се чудя и кога и как ще продават конфискуваните на хванатите с алкохол.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е на мой приятел. Купува я от Варна и отива в КАТ София за пререгистрация. В КАТ София се съмняват за манипулиране на vin и съответно задържат колата до изясняване на случая и така вече над година. Собственика няма право нито да премести колата на друг паркинг, нито дори да я завие дори с платнище, ей така държавата казва да стои на улицата пред първо рпу, да тъне в прах, кал и да развива фантазиите на кибиците минаващи и виждащи я. Поредния пример за малоумна българска бюрокращина - от една страна, че собственика няма право да се погрижи за собствеността си, собственика дори нямал право да влезне в колата си и примерно да свали някаква част от нея, докато тече разследването той на практика не я притежава тази кола и няма право да я пипа... но за сметка на това всеки пешеходец минаващ там може да я пипа и ако му стиска да я вандализира (както се и случва). От друга страна държавата нехае и не я съхранява както подобава тази кола, а от трета страна малоумието е... как може колата преди години да мине успешна регистрация в КАТ Варна и да няма проблем, а идвайки новия собственик в КАТ София ей така да смени талоните и вече има проблем. Значи във Варна може, а в София не може. 

Редактирано от ADH-Honda
  • Харесвам 3
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ADH-Hondaдобър адвокат? Тя като че ли не беше вандализирана, даже имаше нарисувано сърце в праха, явно хората също я съжаляват. Интересно, имаше и един Mercedes SL, който изглеждаше по-добре, а може (макар да се съмнявам) да е на някой от полицаите.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горката кола, а и собственика и сигурно е в несвяст от невладеене на ситуацията с бюрокрацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредното доказателство, че в България си виновен до доказване на противното!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може лицето да няма общо и това да е схема.

Някой с връзки си я е харесал - отлежава, конфискува се - таен търг и пичели + регистрация.

В тАа държава всичко може, стига да "имаш човек", както се пееше от 1 дето - ко стана с него - стана ли нечий човек?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, ceco_accord написа:

А може лицето да няма общо и това да е схема.

Някой с връзки си я е харесал - отлежава, конфискува се - таен търг и пичели + регистрация.

В тАа държава всичко може, стига да "имаш човек", както се пееше от 1 дето - ко стана с него - стана ли нечий човек?

 Без да ми се обидиш, ама и ти почваш като всички останали да измисляте сценарий за филм ;) Какво ли не съм чел в нета за тази кола (че е правен обир с нея, че я карал наркоман, че е дрифтила и затова стои там), всеки с повече въображение почва да мисли. Полицията има един грях, че колата е захвърлена на улицата и тя на практика се руши от стоене. Други "схеми" няма.

 

Вероятно наистината е пипан номера на рамата някога назад във времето от някой предишен собственик, но спирам да пиша, защото първо това е само предположение и е тъпо без доказателство и аз да почвам да правя филм, второ не е етично, защото нито съм настоящ, нито съм бивш собственик на колата (просто познавам едната страна и знам нейното субективно мнение) и трето форумът се чете от всякакви хора... не ми се създават интриги и проблеми залудо. :) Иначе да, жалко за колата. Но обикновено така става в живота, някой прогнил безличен посредствен автомобил служи 30-40 години на някой си и му се дава вече 10-и живот, а на хубава класна кола живота ѝ приключва по нелеп начин.

Редактирано от ADH-Honda
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственият смисъл от тази тема е ако послужи за поука и хората почнат да си проверяват ВИН-а на шасито и мотора, което рядко се прави. 

Преди няколко години един приятел се опари по подобен начин (нещо с ВИН-а), но добре, че се намери един услужлив чичко полицай, който щял да си я оправи и му я купи на цената, която е платил.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да го проверят този ВИН? Къде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се сравни вин-а на двигателя с вин-овете по купето и документите, с които се продава колата и да се прегледат, дали няма следи от манипулация.

Отделно има сайтове, в които срещу скромна сума може да се направи проверка и да се търсят разминавания, които могат да говорят за двойник.

Щом КАТ предявяват съмнения за манипулиран вин, то значи има белези, които със сигурност се посочват в присъствието на собственика.

Надали някой ще остави кола за 50 бона ей така на сляпо, щото от КАТ така били казали, има си адвокати.

Пък и за никой не е тайна, че пазарът на крадени коли е огромен.

Част от тези, които се крадат тук заминават за чужбина, а някаква част от откраднатите в чужбина идват тук.

 

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Rakeem, ти колко пъти си си сверявал вин номера при покупка или пък да плащаш по сайтове? Аз мога да ти кажа, 1 път точно платих и нищо полезно не излезе. Това да сверяваш чак вин номер и то на регистрирана вече кола, надали ще го направи някой. Харесваш ламарината и я купуваш, това е. Вин, никой не гледа. 

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, ами ако двигателя е сменян? Или скоростната кутия? Това е нормално за стара (че и за нова) кола

Редактирано от Legend91

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Mkilla За проверка на ВИН не съм плащал по простата причина, че не съм купувал втора/трета цедка за няколко десетки хиляди левове.

Но вин-овете по купето и кода на двигателя винаги съм ги гледал. До преди година имах човек в кат и си проверих Сивика преди да го купя.

Дори звънях в сервиза, дето е обслужвана в Швейцария, но ми отказаха информация(тъй като колата струваше много пари за този модел и исках да съм сигурен в километрите).

 @Legend91 Имах предвид код на двигателя, грешно съм се изразил(ск.к. никой не гледа, че да е проблем в кат).

И да определено ще си имаш големи разправии,  ако е сложен различен двг от заводския и нямаш нужните документи, особено ако е регистрирана и след това е сменен. Теми колкото искаш по казуса.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Rakeem, хубаво ама не всеки има "човек" в КАТ, нали така? Това с "човека" някъде си по институциите, не е редовна практика при повечето хора ( или по-малко вече от преди години ). При нормални обстоятелства се плаща Carfax и си проверяваш всичко. В България, практиката е по-различна а именно "имам човек". Надявам се, не се сърдиш на това което пиша. Нов ли си го купувал Сивика, че не е втора или трета цедка? Дори на 2-3 години автомобил може да е тотал скраб.


 

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверката в кат касаеше единствено дали вин-а е легитимен и защо да не се възползвам, нищо незаконно няма и няма за какво да се сърдя. 

Колата си беше 2ра ръка и единствената причина да я взема беше, че ми трябваше нещо спешно и на малко км., в добро състояние, което всъщност беше обосновката за високата цена, която й търсеха и исках да съм сигурен, иначе не си струваше парите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя системата никога не е работила, но племето винаги чака да дойдат Пенчо, Генчо, Атанас и Спас да го оправят. Народопсихология какво да се прави, така и ще си бъде!  

Преди години (някъде 35-6) имах чисто нова Шкода 105Л, желана и чакана 11 години (с вноска от баща ми). На 8-мия или 9-тия месец излизам една сутрин в 5 часа да отивам на работа и кво да видя? шкодичката я няма там където я паркирах винаги, върнах се в къщи и веднага звъня в милицията а те ми викат ела сега тук да пуснеш една молба ли беше, жалба ли не помня. Тръгвам аз ядосан и на 100 метра си намирам колата с отворени 4 врати разбит ключ и патрон на боша, кабелите навързани и колата на контакт но изгасена. Връщам се до вкъщи, пак се обаждам на дежурния милиционер и му казвам какво се е случило като го питам няма ли да пратят група за отпечатъци или изобщо няма ли да дойде някой негов колега да огледа колата, а той ми отговаря: ква група бе? щом си намерил колата прибирай си я и не се занимавай  че няма да я видиш бая време ако се захванеш с милицията. Това беше 87-ма или 88-ма в началото, та винаги си е било така, и тогава и сега на никой не му се работи, сега обаче и реват за по-големи заплати. 

Пожелавам на потърпевшия колега да си освободи колата възможно най-скоро!

 

Редактирано от CCord
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като каза Шкода да вметна на мой приятел Шкодата му стана на "консерва" от катастрофа не беше той шофьора!

След инцидента колата отива с паркинг на МВР Варна под Моста.

От колата ме става нищо освен за скраб!

След около половин година приключват случая и той трябва да си вземе колата и като отива на място какво да види.

Колата като "консерва" само че каквото са успяли са гепали от този паркинг където има охрана.

Говоря за апетча,ключове,крикове, пожарогасители и темподобни.

Общо взето МВР  са си харесали разни неща и си ги вземат.

Искам да кажа ,че стават смешни за едни 50-100 лв.

"Пази боже сляпо да прегледа" 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...